درخشش گلفرهاي نفت مسجدسليمان در المپياد استعدادهاي برتر کشور

گلفرهاي تيم نفت مسجدسليمان با درخشش و کسب عناوين ارزنده در المپياد استعدادهاي برتر کشور به خانه بازگشتند.

4 گلفر عضو آکادمي تيم نفت مسجدسليمان با کسب يک مدال طلا و دو مدال برنز اين مسابقات را که از 9 تا 12 مرداد در مجموعه ورزشي انقلاب تهران برگزار شد، به پايان رساندند .

در اين مسابقات علي غلام نژاد در رده سني 14 تا 18 سال صاحب مدال طلا شد و سوشيانت صادقي و ابوالفضل براتي در رده سني 10 تا 14 سال به مدال برنز دست يافتند.

هدايت فني و مربيگري 4 گلفر تيم نفت مسجدسليمان را در دومين المپياد استعدادهاي برتر کشور، سعيد براتي، ملي پوش تيم نفت مسجدسليمان به عهده داشت.

 

درخشش نفتی ها در مسابقات مچ اندازی

يکي از کارکنان و نيز يکي از فرزندان کارکنان نفت در مسابقات مچ اندازي قهرماني باشگاه هاي کشور، انتخابي تيم ملي سه مدال طلا کسب کردند.

 ضياءالدين شجاعي از کارکنان و عليرضا صفري از فرزندان کارکنان شرکت نفت و گاز آغاجاري در مسابقات مچ اندازي قهرماني باشگاه هاي کشور، انتخابي تيم ملي براي شرکت در مسابقات جهاني 2019 روماني موفق به کسب سه مدال طلا شدند.

ضياء شجاعي در کلاس چپ دست بزرگسالان و عليرضا صفري در کلاس راست و چپ دست موفق به کسب مدال طلا شدند.

اين مسابقات به مدت چهار روز به ميزباني استان سمنان، شهرستان شاهرود در دو کلاس راست دست و چپ دست برگزار شد.

 

داوودی نؤاد، سرمربی جدید فوتسال نفت امیدیه

سرمربي تيم فوتسال بزرگسالان باشگاه نفت اميديه انتخاب و معرفي شد.

مديرعامل باشگاه نفت اميديه، طي حکمي رضا داوودي نژاد را به عنوان سرمربي تيم فوتسال بزرگسالان اين باشگاه انتخاب و معرفي کرد.

رضا داوودي نژاد، دانشجوي دوره دکتراي تربيت بدني و سرمربي فصل گذشته حفاري اهواز در ليگ برتر بود که توانست با اين تيم، مقام سومي ايران را کسب کند. نفت اميديه که در ليگ دسته يک فوتسال ايران است، قصد دارد با انتخاب اين مربي و کسب عنوان قهرماني به ليگ برتر فوتسال باشگاه هاي کشور صعود کند.              

 

گفت و گوي اختصاصي «مشعل »با دراگان اسکوچيچ

من هم مي توانم قهرمان شوم

استعداد و تکنيک در آبادان و نفت فوران مي کند

آرش جعفري  دراگان اسکوچيچ، مربي کرواتي که سابقه کار در ايران را دارد و توانسته تا يک قدمي قهرماني هم پيش برود، در فصل جديد فوتبال ايران در ليگ برتر، هدايت نفت آبادان را به عهده دارد. سرمربي کروات نفت آبادان مي خواهد اسمش را در آبادان و فوتبال ايران جاودانه کند. او به خودش ايمان دارد؛ ولي در اين بين خواستار حمايت هواداران آباداني است. او هواداران آباداني را جزو بهترين هواداران دنياي فوتبال مي داند و مي گويد: عاشقانه و ديوانه وار فوتبال را دوست دارند.

با اسکوچيچ درباره فوتبال، نفت و برگشتش به ايران، گفت وگويي داشتيم که با هم مي خوانيم.

دوباره به ايران برگشتيد، چه شد که اين تصميم را گرفتيد؟

مربيان کروات از قديم ارتباط خوبي با فوتبال ايران داشتند و از سوي ديگر واقعا مردم ايران هم مهمان نوازان خيلي خوبي هستند. همين دو علت باعث شد که من دوباره ايران را براي کار انتخاب کنم و برگردم و هدايت تيم نفت آبادان را به عهده بگيرم؛ البته  مي گويد (با خنده) ممکن است تجربه خوبي در پرداختي ها نداشته باشند؛ ولي مهمان نوازي همه چيز را جبران مي کند.

 از روزي که براي نخستين بار قدم به فوتبال ايران گذاشتيد، تا به امروز که دوباره برگشتيد، چقدر فوتبال ايران تغيير کرده است؟

فوتبال در ايران نه پس رفت داشته و نه پيشرفت. فوتبال شما يک مرحله خاص را دنبال کرده است و اين براي فوتبال خوب نيست. من فکر مي کنم با توجه به امکاناتي که شما داريد، بايد پيشرفت مي کرديد. آنقدر ظرفيت داريد که با سرمايه گذاري روي جوانان مي توانستيد مقدمات پيشرفت را آماده کنيد، ولي چنين اتفاقي نيفتاده است؛ البته بايد اين نکته را هم بگويم که مربيان شما بيشتر نتايج گرا هستند و همين باعث مي شود به جوانان بازي ندهند و از باتجربه ها بازي بگيرند. ما مربيان مي توانيم اين تغيير را ايجاد کنيم و اين شانس پيشرفت فوتبال ايران است.

 دو تجربه متفاوت در فوتبال ايران داشتيد. ابتدا در شمال ايران و هدايت تيم ملوان که سبک و سياق خودش را داشت و سپس به فولاد در جنوب ايران رفتيد. چه فرقي بين اين دو فوتبال ديديد و کدام سبک بهتر بود و مي پسنديد؟

فکر مي کنم استعدادهاي بيشتري در جنوب ايران وجود دارد؛ ولي در شمال شاهد فوتبال منظمي هستيد و بازيکنان شمال تاکتيک پذيرترند. اگر اين دو منطقه را يکي کنيم، يعني تکنيک، استعداد، نظم و انضباط اگر با هم يکي شوند، خيلي بهتر است. جنوب ايران بايد سازماندهي و شمال ايران تکنيکي تر شود.

 چه شد که نفت آبادان را انتخاب کرديد؟

پيشنهاد داشتم و قبول کردم. چيز خيلي خاصي نبود. بعد از پيشنهاد نفت، ديدم که خوب است و آن را قبول کردم؛ البته بايد بگويم که يکي از دلايل اصلي انتخاب نفت آبادان، وجود تماشاگران پرشور بود.

 حضور شما در فوتبال جنوب و اهواز تاثيري در انتخاب يک تيم خوزستاني ديگر، يعني نفت داشت؟

قطعا همين طور است. بعد از دو سال سرمربيگري فولاد مي توانم بگويم مجاب شدم که به نفت آبادان بيايم؛ البته از سوي ديگر مردم آبادان را از زمان فولاد خوب مي شناختم. براي همين با شناخت کامل نفت را انتخاب کردم.

 با توجه به همين حضور کوتاه مدت در آبادان، ظرفيت فوتبال نفت را چطور ديديد؟

 فوتبال آبادان و نفت، ظرفيت بالايي دارد. شما فقط بايد با کار کردن آن را به نمايش بگذاريد. اينجا استعداد زياد است. بايد اين استعداد را در مسير درست و خوب آموزش دهيد. من فکرم مي کنم با توجه به جواناني که در فوتبال آبادان حضور دارند، تيم نفت بتواند روزهاي خوبي را پشت سر بگذارد؛ البته به شرط اينکه خوب آموزش ببينند. 

 کروات ها در اين چند سال چقدر در پيشرفت فوتبال ايران نقش داشتند؟

مربيان کروات بسيار فعال هستند. گاهي اوقات سخت است شما رفتار يک بازيکن را عوض کنيد و اين کار شما را براي ادامه سخت تر مي کند. در واقع فکر مي کنم مربيان کروات تلاش مي کنند اين کار سخت را انجام دهند. گاهي اوقات مشکل ما بحث فرهنگي آن جامعه است؛ چون يک متد جديد مي آيد، بايد بازيکن ذهن خودش را باز کند تا بتواند تعليمات جديد را ياد بگيرد. مربي هاي کروات، فوتبال مدرن را براي ايران به روزرساني کردند.

  وينگو بگوويچ، لوکا بوناچيچ، ملادن فرانچيچ و... در ايران توانسته اند قهرمان شوند، مثل برانکو. آيا شما هم مي توانيد به قهرماني برسيد؟

چراکه نه. من هم مي توانم قهرمان شوم؛ چون به خودم ايمان دارم.

کروات ها خيلي زود با ايراني ها خو مي گيرند و زود صميمي مي شوند.

 دليلش چيست؟

من فکر مي کنم ما فرهنگ نزديکي به هم داريم. از سوي ديگر مردم ايران، همانطور که گفتم، بسيار مهمان نواز هستند و همين باعث مي شود که زودتر از ديگران با هم صميمي شويم. اين تنها حرف من نيست؛ بلکه هر کسي که به ايران مي آيد، اين را مي گويد.

 رئيس جمهور شما به فوتبال خيلي علاقه دارد و در فينال جام جهاني اين را ديديم. نظر شما چيست؟

سياست دوست دارد در کنار فوتبال باشد. فوتبال مي تواند به افراد کمک کند تا در پست هاي سياسي خود بمانند. خيلي از کساني که در باشگاه حضور دارند، روي پاي خودشان هستند و احتياجي به مسائل سياسي ندارند. پس اين سياسيون هستند که براي ماندن در عرصه سياست و ديده شدن به سمت فوتبال مي آيند.

ذائقه اسکوچيچ نسبت به غذاهاي ايراني چگونه است؟ شما چلوکباب را بيشتر دوست داريد يا غذاهاي جنوبي و آباداني را؟

اگر بخواهم در مورد ذائقه خودم بگويم، من همه چيز را دوست دارم؛ ولي از کباب ايراني و کوبيده نمي شود راحت گذشت. من مزه غذايي ايراني بخصوص برنج ايراني و کباب را خيلي دوست دارم.

 اوضاع در نفت آبادان تاکنون رضايت بخش بوده است؟

از کار کردن با بازيکنان خيلي رضايت دارم. شاگردانم سعي کردند اهداف من را در زمين پياده کنند؛ اما توقع دارم بهتر از اين باشند. دلم مي خواهد چند بازيکن ديگر، بخصوص بازيکن خارجي به ما اضافه شوند تا بهتر کار کنيم. من خودم دوست دارم کارهاي سخت و بزرگ انجام دهم.

 اردو چطور بود؟ آيا بازيکنان مورد نظرتان جذب شدند؟

اردو عالي بود. مشکلي وجود نداشت. همه چيز به موقع و خوب انجام شد. شرايط آب و هوايي و هتل عالي و خوب بود. در اينجا (تهران) توانستيم با چند تيم ليگ برتري بازي کنيم. در آبادان نمي توانستيم با اين تيم ها بازي کنيم؛ البته بايد اين را هم اضافه کنم که در آب و هواي گرم آبادان در حال حاضر نمي توان بخوبي تمرين کرد. در مورد بازيکنان جذب شده هم بايد بگويم که خوب بودند؛ اما اگر مي گويم بازيکن خارجي مي خواهم، به اين دليل است که بازيکن خارجي مي تواند سطح توان فني تيم شما را بالا ببرد و بازيکنان ايراني مي توانند از او ياد بگيرند؛ البته به شرط اينکه بازيکن خارجي، خوب و با کيفيت باشد.

 شايد زود باشد؛ اما نفت آبادان با اسکوچيچ چه جايگاهي در پايان فصل کسب مي کند؟

براي جواب سوال شما بايد بگويم که هنوز تيم من کامل نشده، از سوي ديگر ليگ شروع نشده است. بايد اطلاعات بيشتري در مورد تيم هاي ديگر کسب کنم؛ اما تيم نفت آبادان ظرفيت بالايي براي موفقيت دارد و سعي مي کنيم که انتظارات را برآورده کنيم.

 هواداران آباداني را چطور مي بينيد؟ آيا تا به حال توانسته ايد با آنها ارتباط برقرار کنيد؟

براي من مهم است که هواداران از تيمشان حمايت کنند. خيلي مهم است که در ادامه فصل هم دست از حمايت برندارند. وقتي در خانه بازي مي کنيد، مهم است که ورزشگاه شما پرشود و حمايت هواداران را مقابل تيم حريف داشته باشيد؛ چون مي شود 3 امتياز خانگي را کسب کرد؛ البته علاقه مند هستم که رابطه خوبي بين هواداران و تيم برقرار کنم. باز هم از هواداران مي خواهم که تيم را تنها نگذارند و تحت هر شرايطي حمايت کنند و همه صبور باشند؛ چون آنها به ما انگيزه مي دهند.

 مي دانيد آباداني ها علاقه خاصي به برزيل دارند و همين طور عينک ريبن؟ 

 برگرديم به صحبت هاي ابتدايي که با هم داشتيم. من گفتم جنوبي ها استعداد زيادي در فوتبال دارند و تکنيکي هم هستند. براي همين طبيعي است که برزيل را دوست داشته باشند، چون آنها هم تکنيکي و هم بااستعداد هستند. در واقع خيلي خوشحال مي شوم اگر بتوانم سازماندهي، نظم و تاکتيک فوتبال اروپايي را با تکنيک برزيلي آبادان ميکس کنم تا شاهد فوتبال خوبي در نفت باشيم. در مورد عينک ريبن هم بايد بگويم قشنگ است.

  حرف خاصي اگر مانده؟

من اميدوارم باشگاه تمام امکانات را فراهم کند تا بتوانيم به جايگاهي که لايق آن هستيم، برسيم. همه کساني که اين تيم به آنها مربوط مي شود، کمک کنند تا بهترين نتيجه را بگيريم. من مربي و بازيکنان از يک سو و هواداران و مسؤولان باشگاه از سوي ديگر بايد به هم کمک کنيم تا به هدف بزرگي که داريم، برسيم. هدف، حفظ ليگ برتر نيست؛ بلکه هدف رسيدن به يک جايگاه خوب است.