پارس جنوبي جم قهرمان جام شهداي شيراز شد

تيم فوتبال پارس جنوبي جم با قهرماني در مسابقات پيش فصل (تحت عنوان جام شهداي شيراز) کار خود را شروع کرد تا نشان دهد براي حضور در ليگ برتر از آمادگي کامل برخوردار است.

مسابقات چهارجانبه فوتبال جام شهداي شيراز با حضور 3 تيم ليگ برتري، گل گهر سيرجان، شاهين بوشهر و پارس جنوبي جم و تيم ليگ دسته يکمي فجر شهيد سپاسي به ميزباني باشگاه فجر شهيد سپاسي و همکاري بنياد شهيد و امور ايثارگران و هيات فوتبال استان فارس در شيراز برگزار شد. تيم فوتبال پارس جنوبي جم در نخستين ديدار خود در تورنمنت جام شهداي شيراز مقابل گل گهر سيرجان به ميدان رفت که پس از تساوي بدون گل در 90 دقيقه معمول بازي، در ضربات پنالتي موفق شد حريف خود را با نتيجه 7 بر 6 از پيش رو بردارد و به فينال اين رقابت ها برسد.   تيم فوتبال پارس جنوبي جم در ديدار نهايي تورنمنت شيراز مقابل شاهين بوشهر قرار گرفت که در پايان اين ديدار که بسيار پربرخورد و خشن نيز بود، شاگردان فراز کمالوند در ضربات پنالتي به پيروزي رسيدند و قهرمان شدند. شاگردان فراز کمالوند در اين مسابقه توسط مهدي ترکمان در دقيقه 53 دروازه شاهين را باز کردند، اما در دقيقه 90 شاهين بوشهر توسط بهروز نوروزي مدافع پيش تاخته خود بازي را به تساوي کشاند تا ضربات پنالتي، تعيين کننده قهرمان باشد.

پارس جنوبي در ضربات پنالتي بهتر از حريف بوشهري عمل کرد و موفق شد با نتيجه 4 بر 3 به برتري برسد و جام قهرماني اين دوره از بازي ها را از آن خود کند.

  اميرحسين موسي زاده از تيم شاهين بوشهر در دقيقه 62 و پوريا آرياکيا از پارس جم جنوبي در دقيقه 78 با دريافت کارت قرمز از بازي اخراج شدند.

فجر شهيد سپاسي ميزبان نيز با شکست يک بر صفر گل گهر سيرجان، در ديدار رده بندي  به مقام سوم اين رقابت ها دست يافت. 

 

مدافع   و کاپيتان صنعت نفت قراردادش را تمديد کرد

مدافع و کاپيتان صنعت نفت آبادان بالاخره پس از کش و قوسهاي فراوان قرارداد خود را با اين باشگاه تمديد کرد.

حسين بغلاني مدافع صنعت نفت آبادان که فصل گذشته از ارکان اصلي خط دفاع اين تيم به شمار مي رفت و در بعضي از ديدار ها هم بازوبند کاپيتاني رابر دست مي بست، بالاخره با مديران باشگاه به توافق رسيد و با حضور در باشگاه صنعت نفت و قبل از شروع اردوي آماده سازي در تهران قراردادش را به مدت يک فصل فوتبالي ديگر با صنعت نفت آبادان تمديد کرد. بغلاني بر سر بعضي از بندهاي قرارداد خود با باشگاه اختلاف نظر داشت ولي در نهايت اين مشکل حل شد و بدين ترتيب او در ليگ نوزدهم شاگرد دراگان اسکوچيچ خواهد بود. بغلاني از بازيکنان بومي آبادان و بازيکنهاي با سابقه نفت به شمارمي رود.

 

فرزند نفتي در جمع برترينهاي پينگ پنگ

مسابقات طرح هوپس(استعداديابي) دختران در تيرماه 98 در استان همدان برگزار شد و 3 تنيس باز خوزستاني به جمع 32 نفر پاياني راه يافتند که در اين ميان يکتا لرکيان از فرزندان کارکنان شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب توانست با درخشش در اين مسابقات و کسب عنوان سوم به جمع دسته برتر صعود کند.

 8 نفر برتر اين مسابقات به اردوي ملي هوپس دعوت خواهند شد. اردوي تيم ملي هوپس در دو مرحله انجام و قهرمان مسابقات داخلي به عنوان قهرمان هوپس کشور در سال 98 معرفي مي شود. يکتا لرکيان اين شانس را دارد که به اين عنوان دست پيدا کند.   

 

فوتسال ملي حفاري در جمع مدعيان

تيم فوتسال ملي حفاري اهواز در فصل جديد ليگ برتر فوتسال باشگاههاي ايران شروع خوبي داشته و با توجه به نتايجي که در هفته هاي آغازين کسب کرده در کورس قهرماني قراردارد.

4 هفته از شروع ليگ برتر فوتسال باشگاههاي ايران مي گذرد که تيم فوتسال ملي حفاري اهواز از 4 بازي خود 3 پيروزي ويک شکست در کارنامه اش ثبت کرده تا با 9 امتياز در رتبه دوم جدول قرار بگيرد. شاگردان يعقوب مراقي در هفته چهارم ليگ برتر فوتسال باشگاههاي ايران در خانه ميزبان تيم ستارگان ورامين بودند. حفاري چي ها براي اينکه در کورس مدعيان باقي بمانند در ورزشگاه خانگي خود بازي را هجومي شروع کردند و در نيمه اول 3 گل به ثمر رساندند. شاگردان مراقي در نيمه دوم هم 2 گل ديگر به ثمر رساندند تا کار حريف خود را يکسره کرده باشند. در دقايق پاياني حفاري چي ها 2 گل دريافت کردند که در پيروزي آنها خللي ايجاد نکرد.

يعقوب مراقي، سرمربي تيم فوتسال ملي حفاري، پس از پيروزي 5 بر 2 تيمش برابر ستارگان ورامين در هفته چهارم ليگ برتر گفت: بازي بسيار خوبي بود. هر دوتيم يک بازي شناور را به نمايش گذاشتند. ما از فرصت هايي که به دست آورديم، به خوبي استفاده کرديم، در حالي که هفته گذشته برابر اهورا نتوانستيم فرصت هايمان را به گل تبديل کنيم و شکست خورديم.

سرمربي تيم فوتسال ملي حفاري در ادامه افزود: بازيکنانم غيرت گذاشتند و با تمام توان بازي کردند. من به عنوان سرمربي و همچنين مديريت باشگاه از عملکرد تيم راضي هستيم و تا اينجا به 9 امتياز رسيده ايم. بازي هاي آينده بسيار سخت هستند که ان شاءالله با تمرينات بيشتر تلاش مي کنيم به نتيجه برسيم.

 

بهنام سراج در گفت و گو با« مشعل»:

   امسال ، سال جوانان نفت آبادان است   

بهنام سراج، بازيکن سابق نفت آبادان و تيم ملي فوتبال ايران به عنوان دستيار اول دراگان اسکوچيچ، سرمربي نفت آبادان انتخاب و معرفي شد. سراج بازيکن سابق تيم هاي پرسپوليس، فولاد و نفت آبادان است و مدتي براي تيم ملي فوتبال ايران نيز به عنوان مهاجم بازي کرده است. مربي جديد نفت آبادان که پيش از اين نيز سابقه مربيگري در تيم   نفت آبادان را داشته، حالا به تيم سابقش برگشته تا بتواند به تيم محبوبش کمک کند.

نشريه مشعل گفت و گوي کوتاهي با مربي جديد نفت آبادان انجام داده که در ادامه مي خوانيد.

دوباره به نفت برگشت و دستيار اسکوچيچ شديد؟

من يک نفتي بودم و هستم و اينکه حالا به خانه ام برگشتم، عجيب نيست. من هميشه آرزو داشتم  در نفت مربيگري کنم و تجاربي را  که در زمان بازي به دست آوردم، به جوانان منتقل کنم. حالا اين زمان رسيده است و اميدوارم بتوانم کمک کنم.

 در پرسپوليس هم بازي کرديد؟

من بچه آبادانم و اينجا به دنيا آمدم و فوتبالم را از نفت شروع کردم و به فوتبال ايران معرفي شدم. حرف شما را هم قبول دارم. درست است چند سالي از تيم محبوبم دور بودم و در پرسپوليس بازي کردم، اما در کل هميشه و در همه حال عاشق نفت آبادان بودم و هستم.

 قبلا هم در نفت مربيگري کرده بوديد؟

همان طور که گفتم، هميشه آرزو داشتم در نفت مربيگري کنم و تجاربي را که در زمان بازي کردن به دست آوردم، به جوانان آباداني منتقل کنم. در يک برهه مربي نفت بودم و حتي در نفت نوين آبادان هم کار کردم. حالا دوباره با نظر اسکوچيچ و نظر مساعد باشگاه به نفت برگشتم و مربي تيم محبوبم شدم و اميدوارم که مثمرثمر باشم.

  اسکوچيچ را چطور مربي اي مي بينيد؟

او در ايران به نوعي امتحانش را پس داده است. از ملوان شروع کرد که نتايج خوبي هم گرفت. در فولاد هم يک فصل رويايي داشت، اما در فصل بعد زياد خوب نبود و در خونه به خونه هم يک نيم فصل خوب را سپري کرد و تيمش را به فينال جام حذفي رساند. بنابراين بايد بگويم مربي خوبي است و اين توانايي را دارد  که به نفت کمک کند. مربي 50 درصد موفقيت يک تيم است و 50 درصد ديگر امکانات و ابزاري است که در اختيار مربي مي گذارند که اگر خوب باشد، مربي مي تواند نتايج خوبي بگيرد.

 نفت مي تواند امسال هم در زمره تيم هاي خوب ليگ باشد؟

چراکه نه. ما فصل گذشته با توجه به بضاعتمان خوب کار کرديم و امسال هم درصدد هستيم که نتايج خوبي بگيريم. موفقيت در سايه تلاش به دست مي آيد. ما اين ظرفيت را داريم که امسال جزء 6 تيم نخست جدول باشم. به هرحال زود است در مورد ليگ و کسب نتايج صحبت کنيم. بگذاريد مسابقات شروع شود، بعد بهتر در مورد شرايط ليگ صحبت کنيم.

 ليگ نوزدهم را چطور مي بينيد؟

 فکر مي کنم در فصل جديد، ليگ خيلي خوب و متفاوتي داشته باشيم. مربيان جديد و خوبي به  ليگ اضافه شده اند، مثل کالدرون و استراماچوني و حتي اسکوچيچ، بنابراين شما شاهد رقابت هاي خوبي خواهيد بود، آن هم با تفکرات جديد. به هر حال اميدوارم امسال يک ليگ جذاب را داشته باشيم و ما هم بتوانيم يکي از تيم هاي خوب ليگ برتر باشيم.

 جذب بازيکن چطور بود، موفق شديد بازيکن هاي خوبي بگيريد؟

ما براساس توان مالي بازيکن جذب کرديم که در نوع خودش خوب بود. البته به جذب چند بازيکن خوب خارجي نيازداريم که باشگاه در حال رايزني با آنهاست تا ان شاءالله در آينده خيلي نزديک و با نظر اسکوچيچ به تيم اضافه شوند، اما باز هم بايد تاکيد مي کنم بازيکنان ايراني خوبي به تيم ما اضافه شده اند که در تيم هاي خودشان بازيکنان باکيفيتي بودند. از سوي ديگر اسکلت و استخوان بندي تيم با بازيکنان خوب و باتجربه اي که داشتيم، از سوي باشگاه حفظ شدند. با جذب بازيکنان خارجي نيز تيممان کامل خواهد شد. البته اين نکته را هم بايد اضافه کنم که ما جوانان خوبي هم داريم که هر سال پديده مي شوند و امسال هم سال آنهاست تا دوباره خودشان را نشان دهند.

 نفت هميشه در کنار هوادارانش زنده بوده و ورزشگاه تختي آبادان از معدود ورزشگاه هايي است که در بازي هاي شما فقط رنگ زرد به خودش مي گيرد. در همين راستا چه صحبتي با هواداران داريد. آيا امسال هم مي توانند از شما حمايت کنند؟

همان طور که اشاره کرديد، نفت هرچه دارد از هوادارانش دارد. اميدوارم بتوانيم يک سال خيلي خوب را در کنار هواداران پشت سر بگذاريم و در کنار آنها که تنها دلخوشي شان فوتبال است، نتايج خوبي کسب کنيم تا دلشاد شوند. البته هواداران بايد صبور باشند. سرمربي تيم تغيير کرده و بازيکنان بايد با تفکرات سرمربي جديد آشنا شوند که زمان بر است. من به عنوان مربي تيم، يک نفتي و يک آباداني از آنها انتظار دارم صبور باشند و به تيم فرصت بدهند و با حمايت هايشان کمک کنند تا نتيجه هاي خوبي را کسب کنيم.