تارتار: آمدم تا با نفت مسجد سليمان بهترين جايگاه را داشته باشم

دليل اصلي حضورم هواداران بودند

آرش جعفري - مهدي تارتار، سرمربي جديد نفت مسجد سليمان با اشاره به حضورش دراين تيم مي گويد: نفت، تيم خوبي است و پتانسيل بالايي دارد.

من احساس کردم که مي توانم تجربياتم را در اختيار اين تيم بگذارم و براي همين به نفت آمدم؛ البته بايد بگويم که يکي از اصلي ترين دلايل حضورم در نفت، تماشاگران پرشور اين تيم هستند که عاشقانه تيمشان را دوست دارند.

 با سرمربي جديد نفت مسجد سليمان گفت وگويي داشتيم که توجه شما را به آن جلب مي کنيم.

  بعد ار 3 سال حضور در يک تيم نفتي بازهم انتخاب جديدتان نفتي بود. چه شد که به مسجد سليمان و نفت آمديد؟

درباره تيم نفت مسجد سليمان فقط همين را بگويم که يکي از اصلي ترين اهدافم براي حضور در نفت مسجدسليمان، هواداران پرشور اين تيم بود که در هيچ حال و شرايطي تيمشان را تنها نمي گذارند. من هروقت با پارس جنوبي به مسجد سليمان مي آمدم، از حضور اين همه هوادار لذت مي بردم.

  يعني فقط هواداران باعث حضور شما شدند؟

البته عوامل ديگري هم تاثير داشتند. نفت، ظرفيت خوبي دارد و مي توان با اين تيم کارهاي بزرگي انجام داد. من چند بار با اعضاي هيات مديره تيم صحبت کردم و ديدم که آنها مشتاق هستند که تيم نتيجه بگيرد.

 از سوي ديگرآدم هاي فوتبالي هستند. براي همين وقتي من شوق وعلاقه آنها را ديدم، جواب مثبت دادم و هدايت نفت مسجد سليمان را قبول کردم.

   گفته مي شد يکي از شروط قبول کردن هدايت نفت از سوي شما، جذب بازيکنان مورد نظرتان بوده است؟

براي نتيجه گرفتن، شما بايد بازيکن خوب داشته باشيد. بازيکن، ابزار دست مربي است. من به اعضاي هيات مديره گفتم که براي نتيجه گرفتن، بايد زير ساخت ها را آماده کنند.

تنها بازيکن خوب گرفتن شرط من نبود؛ بلکه به زمين خوب، اردوي تدارکاتي و موارد ديگرهم اشاره داشتم که خدا را شکر کارها بخوبي جلو مي رود.

هيات مديره هم سخت در تلاش است تا مشکلات را حل کند و نفت مسجد سليمان، حضوري قوي در ليگ برتر داشته باشد.

  نفت، فصل قبل تا روز آخر کانديداي سقوط بود و با چاشني شانس ليگ برتري باقي ماند. آيا امسال براي حضوري بهتر برنامه خاصي داريد؟

من آمده ام تا مفيد باشم و اميدوارم بتوانم هواداران نفت را شاد کنم؛ اما براي کسب موفقيت، نمي توانم به تنهايي کار کنم. از مدير عامل و هيات مديره گرفته تا هواداران همه و همه بايد دست در دست هم بدهيم تا بتوانيم موفق شويم.

 50 درصد فوتبال بازي کردن و اتفاقات داخل زمين، در دست من است، مابقي به تيم بيروني و مديريت باشگاه مربوط مي شود. اگر زيرساخت ها خوب باشد و تيم بيروني ما را خوب حمايت کنند، مطمئنا مي توانيم نتيجه بگيريم.

  پس ديگر نفت آسانسور ليگ برتر نخواهد بود و اينکه نتايج با پارس جنوبي را در مسجد سليمان تکرار مي کنيد؟

 انشاءالله که همين طور است. نفت نبايد آسانسور باشد. اين تيم هويت و شخصيت دارد.

شما کمتر تيمي پيدا مي کنيد که هواداراني مثل اين تيم داشته باشد. من اميدوارم که مفيد باشم و با کمک هواداران بتوانم نتايج خوبي بگيرم.

پارس جنوبي، تيم خوبي بود و ديگر تمام شد و از امروز من فقط به نفت مسجد سليمان فکر مي کنم.

  پيش بيني شما از جايگاه نفت مسجد سليمان چيست؟

پيش بيني در فوتبال معنا ندارد و شما نمي توانيد از الان بگوييد که جايگاه تيم کجاست و چه نتايجي مي گيريد؟ ولي من تمام تلاشم را مي کنم تا نفت در ميانه جدول و جايگاه در خور شاني داشته باشد.

هر مربي دوست دارد بهترين نتيجه را بگيرد و من هم سعي مي کنم نتايج خوبي با نفت بگيرم.

  کلاس هاي مربيگري حرفه اي تمام شد. اين دوره را چطور ديديد؟

کلاس هاي خيلي خوبي بود. من فکر مي کنم برگزاري چنين دوره هايي به فوتبال ايران کمک مي کند. جا دارد من از ماجدي، رئيس کميته آموزش فوتبال براي برگزاري چنين کلاس هايي تشکر کنم. از سوي ديگر نيز بايد بگويم که نوع برگزاري کلاس ها تغيير کرده و بر کيفيت آن افزوده شده و خيلي بهتر از کلاس هاي قبل بود.

  يعني به اين اندازه مهم بود که مي تواند به تغيير نگرش مربيان کمک کند؟

اين کلاس ها به قدري مفيد بودند که به سطح دانش تمام شرکت کنندگان اضافه شد. اين کلاس ها هم به صورت عملي بود و هم تئوري و همين باعث شد که مربيان با يکديگر تبادل نظر داشته باشند و سطح دانش خود را بالاتر ببرند.

اين کلاس تاثير بسزايي در دانش افزايي مربيان داشت و من عقيده دارم بايد هر چند وقت يکبار برگزار شود، حتي اگر شده مربيان دورهم جمع شوند و به تبادل نظر بپردازند تا اطلاعات فوتبالي شان بيشتر و به روز شود.

  گويا علي دايي، بازيگوش و شيطان ترين شاگرد کلاس بوده؟

دايي که به اندازه خودش شيطان بود، ولي فکر مي کنم اکبر ميثاقيان از همه شيطان تر بود. با او در کلاس اصلا حوصله شما سر نمي رود.

 

تمديد قرارداد دوبازيکن، جذب آقاي گل ليگ دو

 بعداز اينکه مهدي تارتار، قراردادش با نفت مسجد سليمان قطعي و قرار شد که يک سال هدايت اين تيم نفتي را به عهده داشته باشد، بلافاصله کار جذب بازيکنان نيز شروع شد. در نخستين قدم، هيات مديره باشگاه تيم نفت مسجد سليمان با دروازه بان خود که در فصل گذشته عملکرد خوبي داشت، قرارداد خود را براي دو فصل ديگر تمديد کرد. حبيب فرعباسي، دروازه بان جوان تيم نفت مسجدسليمان، با اين باشگاه به مدت دو فصل ديگر قرارداد امضا کرد. اين دروازه بان، در فصل گذشته عملکرد خوبي از خود به جاي گذاشت و تارتار، سرمربي جديد اين تيم خواهان ادامه کار با اين دروازه بان جوان شد. سپس نوبت به مدافع سال گذشته تيم نفت رسيد تا او هم قرارداد خود را تمديد کند. ميلاد خدايي اصل، مدافع تيم فوتبال نفت مسجد سليمان براي يک سال ديگر با اين تيم قرارداد بست. او در خط دفاعي، از بازيکنان خوب تيم نفت مسجد سليمان بود که پس از انجام مذاکرات نهايي، به مدت يک فصل ديگر قراردادش را با نفت مسجدسليمان تمديد کرد. تارتار از مسؤولان باشگاه خواسته بود که اين بازيکن را در تيم حفظ کنند که بر همين اساس، قرارداد ميلاد خدايي تمديد شد.

سپس نوبت به خريد بازيکن جديد رسيد که باشگاه نفت با آقاي گل ليگ دسته دوم فوتبال ايران به توافق رسيد و با او قرارداد امضا کردند. علي آل کثير، مهاجم پيشين تيم داماش، با عقد قراردادي دو ساله به نفت مسجدسليمان پيوست. اين بازيکن، آقاي گل ليگ دسته دوم شده بود و قرارداد خود را با اين تيم به امضا رساند.

 

قهرماني  جوانان واليبال مناطق نفت خيز جنوب

تيم واليبال مناطق نفت خيز جنوب، قهرمان مسابقات واليبال جوانان پسر کلانشهر اهواز شد.

مسابقات واليبال قهرماني جوانان پسر کلانشهر اهواز با حضور 6 تيم مناطق نفت خيز جنوب، تابان، شاهرخ، ستارگان جنوب، فراز و پژمان با شرکت 84 ورزشکار از تاريخ 20 خرداد تا اول تيرماه به ميزباني باشگاه فرهنگي - ورزشي مناطق نفت خيز جنوب در مجموعه ورزشي شهرک نفت اهواز به صورت دوره اي با انجام 15 مسابقه برگزار شد که تيم هاي مناطق نفت خيز جنوب، پژمان و فراز به ترتيب مقام هاي اول تا سوم اين دوره از رقابت ها را کسب کردند.

در پايان اين رقابت ها طي مراسمي به تيم هاي اول تا سوم کاپ و حکم قهرماني اهدا شد.

 

پياده روي خانوادگي کارکنان گاز گلستان

به منظورتوسعه ورزش همگاني و نيز طرح تحول سلامت و ايجاد نشاط و شادابي در بين کارکنان و خانواده صنعت نفت وهمچنين بهره گيري از فضاي زيبا،طبيعي و با طراوت، کارکنان گاز استان گلستان به همراه خانواده شان در پارک جنگلي  النگ دره، پياده روي خانوادگي برگزار کردند.

در اين برنامه ورزشي – فرهنگي که مديرعامل گاز گلستان به همراه بيش از 350 نفر از کارکنان شرکت و خانواده هايشان در آن حضور داشتند، ضمن پياده روي همگاني، برنامه هاي متنوع فرهنگي، ورزشي، شاد و مفرحي نيز انجام شد.

در حاشيه برگزاري اين برنامه ورزشي، رحيمي، مديرعامل گاز گلستان ازحضور ارزشمند همکاران و خانواده گرامي آنها در اين برنامه جذاب و باصفا که دريکي از اماکن تفريحي و گردشگري و بسيار زيباي کشور انجام شد، تشکر وقدرداني کرد.او درباره برنامه ورزشي پياده روي کارکنان گفت: هدف از برگزاري اين برنامه جذاب و مفرح، تقدير از کارکنان خدوم شرکت و خانواده هاي آنها و همچنين ايجاد روحيه و نشاط است که خوشبختانه با استقبال خوبي همراه بوده و همکاران به اتفاق خانواده خود يک روز به ياد ماندني و صميمانه را در اين فضاي جذاب و با طراوت سپري کردند و به نحو مطلوبي از برنامه هاي مورد نظر بهره مند شدند. درحاشيه برنامه پياده روي، برنامه هاي متنوع فرهنگي - وررزشي ديگري از جمله اقامه نماز جماعت ظهر و عصر، پرسش درباره مباحث احکام و مسائل خانواده، اجراي برنامه طنز، مسابقات طناب کشي، دارت ويژه بانوان،پرتاب حلقه خردسالان و همچنين جمع آوري زباله با هدف دوستي با طبيعت نيز انجام شد که در پايان به منظور تجليل از برندگان مسابقات، جوايز ارزشمندي به رسم ياد بود به نفرات برتر اهدا شد.

 

صعود کوهنوردان نفت اميديه به ارتفاعات چرام دهدشت

کوهنوردان شرکت نفت و گازآغاجاري (نفت اميديه) با هدف توسعه ورزش همگاني و نيز ايجاد شور نشاط و سلامت کارکنان به ارتفاعات چرام دهدشت صعود کردند. ارتفاعات چرام دهدشت در رشته کوه زاگرس و در استان کهگيلويه و بويراحمد قراردارد که به کوه چاست خوار معروف است. اين قله بيش از 3 هزار متر از سطح دريا ارتفاع دارد و مقصد مناسبي براي کوهنوردي، صخره نوردي و طبيعت گردي است. کوهنوردان نفت اميديه بعد از حضور در شهر چرام به ارتفاعات کوه چاست خوار رفته و بعد از 4 ساعت کوهپيمايي به قله صعود کردند.

کوهنوردان نفت اميديه که درصعود به ارتفاعات چرام و سرچشمه تنگ پيزال حضور داشتند، عبارتنداز:

 عقيل شريفي حسيني(سرپرست تيم)، فرج الله آذر، خليل حيدري،هوشنگ انصاري، منصور شريفات، نعمت الله راهداري، محمد خرمي، غلامعلي قنواتي(مدير فني)، غضنفر شيرعلي، غلام دهقان، مرتضي آقاجري، امير برنوس، سيد عليرضا درستان، رضا شعباني، اميد مطهري نژاد، رمضان فرهمندنژاد، حسين اورکي زاده(کاپيتان اول تيم)، بيژن قشقايي، امين عرفاوي، بهنام کنارکوهي، احمد کنارکوهي، احمد چهرآزاد، نورالله يوسفيان و اقبال کريم پور(پزشک تيم)