نگاهي به فيلم هايي که به تازگي وارد شبکه نمايش خانگي شده اند

بدون سینما رفتن فیلم دیدن

اگر تا چند سال پيش فيلم و سريال را فقط مي توانستيم در سينما و تلويزيون ببينيم يا اينکه با هزار زحمت و گرو گذاشتن شناسنامه و گواهينامه مان از ويدئو کلوپ ها، فيلم کرايه کنيم، حالا چند سال است که ديدن فيلم و سريال بيرون از سينما و تلويزيون، خيلي راحت شده، شبکه سينماي خانگي ادامه دهنده راه همان ويدئوکلوپ ها  هستند، اما لازم نيست فيلم ها را پس بدهيم و شناسنامه هايمان را گرو بگذاريم. حالا با چند اسکناس هزار توماني مي توان سي دي و دي وي دي فيلم ها وسريال هاي مورد علاقه مان را تهيه کنيم يا حتي خيلي راحت تر آنها را از مجراي قانون با هزينه اي پايين تر دانلود کنيم و ببينيم. اين فضاي جديد، عرضه محصولات فرهنگي- تصويري بازار عرضه فيلم و سريال را هم پررونق تر کرده است. اين روزها و با آغاز فصل تابستان و تعطيلي مدرسه ها و دانشگاه ها شبکه نمايش خانگي هم فيلم هاي جديدش را رو کرده است، البته بعضي سريال ها از چند مدت پيش شروع شده اند، فصل هاي جديدشان را ارائه مي دهند.

پاستاريوني

فيلم کمدي هميشه پرطرفدار است. مخاطبان ايراني سال هاست نشان داده اند که فيلم کمدي متوسط را به بهترين فيلم ها هم ترجيح مي دهند. عوامل اين فيلم درباره آن آورده اند: «دور پولاتو كش ماست بنداز. كش مي چسبه به پول، موقع خرج كردن سختت مي شه پولاتو دربيارى اونوقت كمتر خرج مي كنى...». پاستاريوني به کارگرداني سهيل موفق، تمام تلاش خود را براي گرفتن خنده از تماشاگراش دارد، تلاشي که ناموفق هم نيست و با بازي هاي خوبي عجين شده است. از بازيگران اصلي اين فيلم مي توان به سام درخشانى، بهاره رهنما، گوهرخيرانديش، محمد نادرى و كمند اميرسليمانى اشاره کرد.

ترانه

فيلم ترانه به کارگرداني مهدي صاحبي سال 96 اکران شد. اين فيلم از درون مايه اي اجتماعي برخوردار است و تلاش مي کند فضاي مدلينگ غيرقانوني و زيرزميني را به نقد بکشد. عوامل اين فيلم درباره آن نوشته اند: «ترانه دختري دانشجو و مسؤول جذب و پذيرش يک شرکت مدلينگ غيررسمي است که شوق به مد و فشن را در بين دانشجويان هم خوابگاهي اش به اوج مي رساند.». فيلم ترانه مي تواند مخاطب را به درون لايه هاي مختلف اجتماعي فعال در حوزه مدلينگ غيرقانوني ببرد و روياي فشن شدنشان را به چالش بکشد. از بازيگران اصلي فيلم ترانه مي توان از الهه حصاري، انديشه فولادوند و نازنين فراهاني نام برد.

شعله ور

حميد نعمت الله، کارگردان فيلم شعله ور است و به نظر مي رسد فقط نام کارگردان اين فيلم کافي باشد تا تجربه هاي خوش بي پولي، رگ خواب، آرايش غليظ و بوتيک مجابمان کند که شعله ور را ببينيم. بازي بسيار خوب امين حيايي و داستان جذاب، دو مورد ديگر است که شعله ور را ديدني مي کند. عوامل اين فيلم درباره آن نوشته اند: «شعله ور، داستان زندگي مردي را روايت مي کند که احساس مي کند «عددي نشده» است و اين احساس او همه زندگي اش را تحت تاثير قرار مي دهد.» از بازيگران اصلي فيلم شعله ور مي توان به امين حيايي، دارا حيايي، زري خوشکام، فريد قبادي، مژگان صابري و پانته آ مهدي نيا اشاره کرد.

شکلا تي

فيلم شکلاتي به کارگرداني سهيل موفق، از فيلم هاي ژانر کودک و نوجوان است. البته مايه هاي کمدي هم دارد، ولي اساسا مناسب سن آنهاست. عوامل فيلم درباره آن آورده اند: «همه چيز از يک جعبه شکلات شروع شد. يعني من بچه بودم... بچه هم که باشيم، بازم شکلات عاشقانه ترين مزه دنياست، اما ...». اگر دوست داريم کودمان يک فيلم مناسب سن خود را ببينيد، شکلاتي گزينه خوبي است. از بازيگران اصلي اين فيلم مي توان به شبنم مقدمي، ناصر هاشمي، محمدرضا هدايتي، ارژنگ اميرفضلي، جواد جوينده، شهره لرستاني و داريوش اسدزاده اشاره کرد.

آ ستيگمات

فيلم آستيگمات به کارگرداني مجيدرضا مصطفوي، سال 96 اکران شده بود. فيلمي با مضمون اجتماعي که از بازي هاي خوبي بهره مي برد. مهتاب نصيرپور بعد از مدت ها دوري از سينما با نقشي بسيار پررنگ توانسته مخاطبان را راضي نگه دارد، البته اين فيلم در زمان اکران نظر منتقدان زيادي را به خوب جلب کرد. عوامل فيلم آستيگمات درباره آن گفته اند: «يه روده راست تو شکمش نيست، يادت رفته تو چشممون زل مي زد، دروغ مي گفت. اون برگرده همه را عاصي مي کنه...». در اين فيلم بازيگراني چون محسن کيايي، مهتاب نصيرپور، هادي حجازي فر، حسين پاکدل، سيامک صفري، باران کوثري، نيکي کريمي و بهنوش بختياري به ايفاي نقش پرداخته اند.

مارموز 

باز هم يک فيلم کمدي در شبکه نمايش خانگي و به احتمال خيلي زياد باز هم يک استقبال خوب از طرف مخاطبان. مارموز فيلمي به کارگرداني کمال تبريزي است که اين روزها فيلم «ما همه با هم هستيم» او در حال اکران است. از اکران مارموز چند ماهي بيشتر نگذشته و خيلي زود وارد شبکه نمايش خانگي شده است. عوامل فيلم مارموز درباره آن نوشته اند: «اين فيلم با مضموني کمدي و سياسي روايتگر داستان زندگي شخصي به نام «قدرت» با بازي حامد بهداد است که سوداي رسيدن به قدرت را دارد.» بازيگران اصلي اين فيلم عبارتند از: حامد بهداد، ويشکا آسايش، آزاده صمدي، رضا ناجي، ماني حقيقي و محمد بحراني.

پا سيو 

پاسيو به کارگرداني مريم بحرالعلومي، از درون مايه اي اجتماعي بهره مي برد. اين فيلم سال 96 اکران شد و اکنون مي خواهد وارد شبکه نمايش خانوادگي شود. پاسيو درباره وضعيت انسان ها در دوران تنهايي است. وضعيتي که مي تواند انسان هاي تنها را به لبه هاي پرتگاه تباهي بکشاند. عوامل فيلم پاسيو درباره آن آورده اند: «گاهي شهر با تمام بزرگي و شلوغي اش براي بعضي آدم ها هم قواره يک پاسيوي کوچک مي شود. در زندگي هر فرد «تنهايي» مي تواند علت بسياري از تصميمات اشتباه او باشد، اما «عشق» قوي تر از هر احساس ديگري است و باعث نجات انسان ها در عمق مشکلات و اشتباهات آنها مي شود.» از بازيگران اصلي اين فيلم مي توان از بهناز جعفري، پوريا پورسرخ و شقايق فراهاني نام برد.

آهوي پيشوني سفيد

چه کسي فکر مي کرد سيدجواد هاشمي، بازيگر فيلم هاي دفاع مقدس دهه هاي 70 و 80 کارگردان و تهيه کننده يکي از پرفروش ترين فيلم هاي کودک و نوجوان سينماي ايران شود. آهوي پيشوني سفيد، شايد در شماره اول خود قصد نداشت شماره هاي دوم و سومي داشته باشد، اما استقبال مخاطبان باعث نشد آهوي پيشوني سفيد در شماره اول به اتمام برسد. آهوي پيشوني سفيد2 در حالي به شبکه نمايش خانگي آمده که آهوي پيشوني سفيد 3، جزو اکران هاي نوروزي بود. عوامل فيلم آهوي پيشوني سفيد 2 درباره آن نوشته اند: «اختاپوس از درون يک غار، امورات قلعه را فرمانروايي مي کند. او براي به دام انداختن آهوها و نوشيدن عصاره تن آنها بل بله را به خدمت گرفته، اما آهوها با نقشه «پيشوني سفيد» از قلعه فرار مي کنند. از سوي ديگر مادر آهوي پيشوني سفيد برگشته تا آهو را از «سالار» يعني پدرخوانده اش پس بگيرد و «پيشوني سفيد» به دليل رنجش از سالار، مي خواهد پيش مادرش بازگردد، اما...». از بازيگران اصلي اين فيلم مي توان به ترلان پروانه، ارسلان قاسمي، محمدرضا شريفي نيا، پژمان بازغي، ليلا اوتادي، هومن حاجي عبداللهي و حسام نواب صفوي اشاره کرد.

امين و اکوان

پاي انيميشن نزديک به نيم دهه است که در سينماي ايران باز شده و البته تجربه هاي خوبي را هم پشت سر گذاشته است. دنياي انيميشن دنياي جذابي است که کودک و بزرگ نمي شناسد. فيلم انيميشن امين و اکوان به کارگرداني زحل رضوي، از جمله همين فيلم هاست. عوامل انيميشن امين و اکوان درباره آن آورده اند: «امين و اکوان به شهر جديدي مي روند تا زندگي تازه اي را شروع کنند. امين آرايشگر خوش قلب و مهرباني است، اما اکوان که آدم حسود و طمع کاري است، حاضر نيست با تلاش و زحمت پول در بياورد. پس از دوستي امين استفاده و پول او را خرج مي کند...».

مارموز 

باز هم يک فيلم کمدي در شبکه نمايش خانگي و به احتمال خيلي زياد باز هم يک استقبال خوب از طرف مخاطبان. مارموز فيلمي به کارگرداني کمال تبريزي است که اين روزها فيلم «ما همه با هم هستيم» او در حال اکران است. از اکران مارموز چند ماهي بيشتر نگذشته و خيلي زود وارد شبکه نمايش خانگي شده است. عوامل فيلم مارموز درباره آن نوشته اند: «اين فيلم با مضموني کمدي و سياسي روايتگر داستان زندگي شخصي به نام «قدرت» با بازي حامد بهداد است که سوداي رسيدن به قدرت را دارد.» بازيگران اصلي اين فيلم عبارتند از: حامد بهداد، ويشکا آسايش، آزاده صمدي، رضا ناجي، ماني حقيقي و محمد بحراني.

 

سریال های دیدنی

چند سالي است که شبکه نمايش خانگي محملي است براي پخش سريال. ديدن سريال هم جذابيت هاي خاص خودش را دارد و احتمالا به زودي جزو مواد اعتيادآور جهان جديد معرفي مي شود. البته شما حد نگه دار باشيد تا کار و زندگي تان با ديدن سريال ها زمين نماند.

رقص روي شيشه

 «رقص روي شيشه»، سريالي اجتماعي محصول سال 1397 است. کارگرداني آن به عهده مهدي گلستانه بوده و بازيگراني چون بهرام رادان، مهتاب کرامتي، امير آقايي، مهرداد صديقيان، ميترا حجار، حامد کميلي، هدي زين العابدين، بيتا فرهي، اکبر زنجانپور، سحر قريشي، ستاره اسکندري، ترلان پروانه، همايون ارشادي و نگار فروزنده در آن به ايفاي نقش پرداخته اند. با پايان فصل اول اين سريال به زودي فصل دوم آن ارائه خواهد شد.

سال هاي دور از خانه

 سال هاي دور از خانه، سريالي کمدي و محصول سال 1398 است. کارگرداني آن به عهده مجيد صالحي بوده و بازيگراني چون احمد مهرانفر، هادي کاظمي و آزيتا حاجيان در اين سريال ايفاي نقش کرده اند. سال هاي دور از خانه بر دو شخصيت خنجري و زهره که در سريال شاهگوش حضور داشتند، تمرکز دارد. اين سريال، ماجراهاي آن دو را پس از پايان سربازي در کلانتري 100 ملت، روايت مي کند.

هيولا

هيولا جديدترين ساخته مهران مديري و نويسندگي پيمان قاسم خاني است که بازيگراني همچون فرهاد اصلاني، مهران مديري، شبنم مقدمي، گوهر خيرانديش، شيلا خداداد، محمد بحراني وسيما تيرانداز در آن به ايفاي نقش پرداخته اند. مهران مديري و پيمان قاسم خاني که پيش از اين با مجموعه هاي تلويزيوني پاورچين، مرد هزار چهره و شب هاي برره پرطرفدارترين مجموعه هاي طنز ايران را ساخته اند، اکنون پس از سال ها بار ديگر براي ساخت هيولا با يکديگر همکاري کرده اند.

نهنگ آبي

 سريال نهنگ آبي به کارگرداني فريدون جيراني، محصول سال 97 است و بازيگراني چون ليلا حاتمي، ساعد سهيلي، ماهور الوند، ويشکا آسايش، آزاده صمدي، حسين ياري، پريوش نظريه، مجيد مظفري، حميدرضا آذرنگ، الهام کردا و ستاره پسياني در آن به ايفاي نقش پرداخته اند. در خلاصه داستان اين سريال مي خوانيد که آرمين (ساعد سهيلي) دانشجوي تيزهوش و دورنگراي رشته امنيت شبکه است که بيشتر وقت خود را در سايت کتابخواني تازه تاسيس اش صرف مي کند. پدر او به بيماري ام اس مبتلاست و در آستانه جدايي از مادرش قرار دارد. در اين ميان سايت کتابخواني آرمين باعث آشنايي او با ژاله (ماهور الوند) و ورودش به ماجراهايي عجيب و تازه مي شود ... .