گفت و گوي «مشعل» با جوان ترين کاپيتان نفت آبادان

ليگ ادامه داشت آسيايي مي شديم

  تيم فوتبال صنعت نفت آبادان در فصل گذشته بخصوص در نيم فصل دوم جزو آن دسته از تيم هايي بود که فوتبال خوبي را ارائه داد تا آن جا که  در هفته هاي پاياني به هيچ تيمي رحم نمي کرد و با گلهاي زيادي حريفان خود را شکست مي داد.  سرجيو در نيم فصل دوم با اتکا به جوانان، روزهاي خوبي را براي اين تيم رقم زد. يکي از آن جوانان مسلم مجدمي هافبک دفاعي و کاپيتان 22 ساله بود که در فصل گذشته بازي هاي درخشاني را به نمايش گذاشت. کاپيتان جوان تيم فوتبال صنعت نفت آبادان عقيده دارد هرچه ديرتر تکليف تيم روشن شود براي حضور در مسابقت ليگ برتر نوزدهم به مشکل خواهند خورد. مسلم مجدمي که با 22 سال سن در فصل گذشته ليگ برتر جوان ترين کاپيتان ليگ به شمار مي رفت مي گويد: نفت آبادان فصل خوبي را پشت سر گذاشت و اگر ليگ چند هفته بيشتر ادامه داشت آنها مي توانستند سهميه آسيايي بگيرند. او حضور سرجيو را باعث موفقيت نفت مي داند و مي گويد حيف شد او را از دست داديم . اميدوارم براي فصل بعد هم يک مربي خوب خارجي تيم را هدايت کند.  با مجدمي کاپيتان جوان شادگاني تيم فوتبال صنعت نفت آبادان از ليگ و برنامه هايش صحبت کرديم که توجه شما را به آن جلب مي کنيم.

نفت آبادان را در فصل گذشته چطور ارزيابي مي کني؟

 براي من فصل خيلي خوبي بود. توانستم بازي هاي خوبي انجام بدهم، بخصوص نيم فصل دوم که کادرفني ازمن راضي بودند؛ البته بايد بگويم که در نيم فصل اول هم خوب بوديم؛ اما چون شناخت سرجيو نسبت به تيم کم بود، براي همين زمان برد تا بتواند تفکرات خودش را در تيم پياده کند، به همين دليل ما هم کمي ديرتر نتيجه لازم را گرفتيم. در مجموع معتقدم که فصل خوبي را پشت سر گذاشتيم.

 حرف از سرجيو شد، تو هم با مربي پرتغالي کار کردي و هم اينکه در دوفصل قبل، شاگرد فراز کمالوند بودي، کدام يک بهتر بودند؟ چه تفاوتي بين آنها ديدي؟

در ليگ هفدهم با کمالوند که از مربيان خوب فوتبال ايران هستند، فوتبال متفاوتي را بازي کرديم. با رفتن او از آبادان فصل جديد را با سرجيو شروع کرديم و تقريبا تيم جديدي داشتيم؛ چون بيشتر بازيکنان فصل قبل جدا شدند و با تاخيري که براي انتخاب مديريت پيش آمد، تيم ديرتر بسته شد؛ اما سرجيو، مربي بزرگي بود و هميشه براي موفقيت و فوتبال زيبا تلاش مي کرد و به جوانان شهر و باشگاه بازي مي داد.

  سرجيو به پيشرفت فوتبال تو کمک کرد؟

همانطور که گفتم او مربي خيلي بزرگي بود. به جوانان خيلي اعتقاد داشت و به پيشرفت من خيلي کمک کرد. تمرين هاي خيلي خوبي را براي تيم و هافبک ها در نظر مي گرفت و هميشه به من، نکات جديدي را گوشزد مي کرد و ايراداتم را مي گرفت. من فکر مي کنم خيلي شانس آوردم که در اين برهه با او کار کردم.

 از تغيير صحبت کردي، اين تغييرات چقدر درنتايج تيم تاثير گذاشتند؟

 ما تغييرات زيادي داشتيم و همانطور که گفتم اين تغييرات باعث شد تيم ديرتر راه بيفتد. هرچه از فصل مي گذشت، ما بهتر بازي مي کرديم. به همين دليل نتايج خوبي گرفتيم و چه بسا اگر ليگ چند هفته ديگر ادامه داشت، مي توانستيم سهميه آسيا را کسب کنيم. در هفته هاي پاياني به هرتيم بين 3 تا4 گل مي زديم و ديديد که چه جهش خوبي در جدول داشتيم و در مجموع هواداران از نتايج و عملکردمان راضي بودند.

 چه شد که با اين سن و سال کاپيتان شدي؟ اگر اشتباه نکنم بيش از 10 بار کاپيتان تيم بودي؟

 بزرگترهاي تيم مي گفتند با توجه به قدمتي که در اين باشگاه دارم، بايد کاپيتان باشم، خيلي خوشحالم که با اين سن کم، کاپيتان يکي از قديمي ترين تيم هاي کشور بودم.

 پس تو در تيم هاي پايه نفت آبادان هم بازي مي کردي؟

بله من در تيم هاي پايه نفت بازي مي کردم و محصول آکادمي باشگاه نفت آبادان هستم. از تيم اميد به بزرگسالان آمدم و 2 سال است که با بزرگسالان در ليگ بازي مي کنم.

  فکر مي کني بعد از رفتن سرجيو، شرايط و آينده صنعت نفت آبادان چه خواهد شد؟

 واقعا نفت آبادان، مربي بزرگي را از دست داد. سرجيو، مربي باهوش و کار بلدي بود، واقعا حيف شد. او مي توانست به فوتبال آبادان وحتي کشور کمک کند.اميدوارم هرچه سريع تر تکليف باشگاه و سرمربي مشخص شود.

 متاسفانه هنوز تکليف مدير عامل، باشگاه و سرمربي مشخص نيست. اين موضوع چه تبعاتي مي تواند داشته باشد؟

متاسفانه همين طور است و اگر مسؤولان رده بالاي نفت، هيات مديره و مدير عامل را مشخص نکنند، تيم ضرر خواهد کرد. فکر مي کنم که همه تيم ها شروع کرده اند و فقط تيم ما و نفت مسجد سليمان و پرسپوليس شروع نکرده ايم؛ البته اين تيم ها تکليف مديريتشان مشخص است؛ اما ما هنوز مدير هم نداريم. از سوي ديگر هواداران هم انتظار بجا و بحق دارند. اگر دير شروع کنيم، مثل فصل گذشته بازهم نمي توانيم در نيم فصل اول خوب باشيم و امتيازات لازم را جمع کنيم.

 پيشنهادت براي تيم، آوردن مربي ايراني است يا خارجي؟

اگر شرايط اقتصادي فراهم باشد و مربي مثل سرجيو بياورند که خيلي بهتر است، چون باعث پيشرفت فوتبال آبادان و نفت مي شود؛ البته اين حرفم به اين معنا نيست که مربي ايراني خوب نيست؛ اگر مربي خارجي در سطح سرجيو بيايد، خيلي بهتر است. مربيان خارجي به جوانان اهميت بيشتري مي دهند و باعث پيشرفت مي شوند.

 پشنهادي براي جدايي داري يا درنفت آبادان مي ماني؟

از چند تيم خوب ليگ برتري پيشنهادهايي دارم که اتفاقا خوب هم هستند. اما قرارداد دارم و اولويت من نفت آبادان است. دوست دارم اينجا بازي کنم. با اين حال منتظرم تکليف باشگاه مشخص شود تا ببينيم چه پيش خواهد آمد.

 به تيم ملي فکر نمي کني؟

مگر مي شود به تيم ملي فکر نکرد. هر فوتباليستي دوست دارد به تيم ملي برسد. من هم دوست دارم ملي پوش شوم. براي همين سعي مي کنم در فصل جديد، بهترين بازي هاي خودم را انجام دهم تا بتوانم نظر سرمربي تيم ملي را جلب کنم. خوشبختانه سرمربي بلژيکي تيم ملي، به جوانان زياد اهميت مي دهد و اميدوارم اين شانس را داشته باشم که مسافر جام جهاني قطر شوم. البته مي دانم کار سختي پيش رو دارم؛ چون تيم ملي هافبک هاي خيلي خوبي دارد؛ اما از مبارزه نمي ترسم و نااميد هم نيستم.

 حرف آخر؟

 اميدوارم هرچه زود تر مشکلات تيم حل شود و تمرين ها را شروع کنيم. آبادان است و يک تيم فوتبال. مردم عاشق اين تيم هستند و چيزي جز اين تيم ندارند. مسؤولان بايد شرايط شهر و تيم را درک و کمک کنند تا نفت زنده بماند. از مديرعامل، هيات مديره، کادر فني و سرپرست، بازيکنان و هواداران پرشور نفت تقدير و تشکر مي کنم که همواره حامي من بودند و با حمايت هايشان باعث پيشرفت فوتبال من شدند.

 

صعود بانوان شرکت ملي نفت ايران به ارتفاعات سرشاخان

بانوان کوهنورد شركت ملي نفت ايران با هدف توسعه ورزش همگاني و نيز سلامت و نشاط کارکنان در يكي ديگر از صعودهاي موفقيت آميز خود به ارتفاعات 3000 متري سرشاخان دررشته کوه زاگرس در استان آذربايجان غربي صعود کردند.

 سرشاخان در 100 كيلومتري جنوب شرقي مركز استان آذربايجان غربي بين شهرستان هاي اروميه، نقده، پيرانشهرو مهاباد با ارتفاع 2130 تا 3000 متر واقع شده که به بهشت كوه هاي کردستان معروف است. کوهنوردان خانم شرکت ملي نفت ايران، بعد از 6 ساعت کوهپيمايي در دره شيخان و مسير هاي سخت موفق شدند به قله برسند.

کوهنورداني که دراين صعود حضور داشتند، عبارتنداز: 

مريم زرينه، الهه صفري، سميرا صاعدي آذر، زينب احمدي، الهه الهياري، سعيده ردايي، مهين يامولا زواره، عصمت سلطاني، فرزانه جعفر طياري، زهرا محمدي، ليندا هوشياركفاش، ثريا زريني، ملكه توكلي، مريم گلشني، معصومه حبيب الله، معصومه مهماندوست، مهتاب محمدي، ناديا اسمي خاني، خديجه علي پناهي(سرپرست گروه)، مهدي باقرپور(روابط عمومي)، بهنام جداييان (مربي)، حسين باقرزاده (دبير هيات) و اکبر مهدي زاده (رئيس هيات)

 

همايش پياده روي خانوادگي كاركنان شركت گاز مركزي

با هدف توسعه ورزش همگاني، همايش پياده روي خانوادگي كاركنان شركت گاز استان مركزي در منطقه گردشگردي گردو اراك به همت واحد اجتماعي رفاهي و امورورزش اين شرکت برگزارشد.

 باتوجه به تصميم هاي اتخاذ شده در شوراي فرهنگي شرکت گاز استان مرکزي، اين همايش به منظور افزايش روحيه نشاط، شادي و سلامت افراد، ضرورت ترويج ورزش در جامعه بخصوص در بين همكاران و خانواده هايشان و همچنين با پيام حفظ محيط زيست و كمك به كاهش آلودگي زيست محيطي با هدف گسترش مسؤوليت اجتماعي شرکت برگزار شد كه با استقبال همکاران و خانواده هاي آنها همراه بود.

 

جودوکار نفت مسجدسليمان مسافر آسيا شد

جودوکارتيم نفت مسجدسليمان با تصميم کادر فني تيم ملي جودو کشورمان، به ترکيب اصلي تيم ملي کشورمان راه يافت.

امين کاميابي، جودو کار دسته 81- کيلوگرم تيم نفت مسجد سليمان که به تيم ملي جودودعوت شده بود، پس از درخشش در اردوي تيم ملي، با تصميم کادر فني به ترکيب تيم ملي کشورمان براي حضوردر رقابت هاي قهرماني آسيا انتخاب شد.

هجدهمين دوره رقابت هاي قهرماني آسيا، هفتم و هشتم مرداد ماه در چين تايپه برگزار مي شود و تيم ملي کشورمان با 7 جودوکار در اين مسابقات حضور خواهد داشت.

 

درخشش فرزندان نفتي در فستيوال مدارس فوتبال

فوتباليست هاي کوچک تيم نفت اهواز در فستيوال مدارس فوتبال اهواز خوش درخشيدند.

فستيوال مدارس فوتبال اهواز با حضور 14 تيم در زمين شرکت لوله سازي اهواز برگزار شد که تيم زير 10 سال نفت اهواز که از فرزندان کارکنان شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب تشکيل شده بود، در اين مسابقات شرکت داشتند و با ارائه بازي هاي بسيار جذاب و ديدني، رونق بخش اين دوره از فستيوال بودند. به همين منظور استعداد يابان، تعدادي از بازيکنان مدرسه فوتبال نفت را انتخاب کردند. اين فستيوال با هدف شناسايي و کشف استعدادهاي درخشان کلانشهر اهواز برگزار شد و بازيکنان منتخب براي جشنواره استاني دعوت مي شوند. تيم نفت اهواز به مربيگري محمد خميسي و سرپرستي اکبر قراچه که از استعداد يابان اين دوره نيز بودند، در فستيوال شرکت کردند.