پارس جنوبی پرچمدار نفتی ها

 در لیگ برتر فوتبال ایران

سه هفته از شروع نيم فصل دوم ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران گذشته و تيم هاي نفتي حاضر در اين رقابت ها پرنوسان ظاهر شدند، بخصوص دو تيم نفت آبادان و نفت مسجد سليمان که دور از حد انتظار ظاهر شدند. پارس جنوبي، نسبت به دونماينده ديگر، بهتر نتيجه گرفته است؛ يک پيروزي پرگل در مقابل نماينده قائمشهر در خانه و دو تساوي که يکي از آنها دردربي نفتي ها به دست آمده که اوضاع اين تيم نفتي را نسبت به ساير هم نام هايش بهتر نشان مي دهد.شاگردان مهدي تارتار، نيم فصل دوم را با تساوي بدون گل در اهواز مقابل فولاد خوزستان شروع کردند. سپس در دومين ديدار در مسجد سليمان، به مصاف نفت اين شهر رفتند. شاگردان تارتار که در دربي نفتي ها تا دقيقه 95 شکست خورده بودند، با گل ثانيه هاي پاياني از شکست فرار کردند تا نخستين دربي نفتي ها در نيم فصل دوم برنده نداشته باشد. پارس جنوبي بالاخره در سومين ديدار، رنگ برد را ديد. شاگردان مهدي تار تار در هفته هجدهم در خانه و در هوايي باراني، موفق شدند با 3 گل نساجي را شکست دهند تا ضمن کسب نخستين برد، به اوضاع خود در جدول هم سروسامان داده باشند.پارس جنوبي با اين پيروزي 24 امتيازي شد و در رتبه هفتم جدول قرار گرفت.نفت آبادن با سرمربي پرتغالي خود هنوز نتوانسته انتظارات را بر آورده کند. سلطان تساوي هاي ليگ با تساوي در خانه مقابل سپاهان، قهرمان نيم فصل اول، بازي ها را شروع کرد. سپس شاگردان سرجيو به تبريز رفتند و مقابل ماشين سازي تن به شکست دادند و در نهايت در هفته هجدهم بازهم در خانه مقابل ديگر تيم مدعي قهرماني، يعني پديده بدون گل متوقف شدند. يک گل خورده وبدون گل زده، نمي تواند براي تيم آباداني آمار خوبي باشد. نفت آبادان با اين دو تساوي 18 امتيازي شد و در رتبه يازدهم جدول قرار گرفت. نفت مسجد سليمان نسبت به دوتيم ديگر هم نام خود ضعيف تر کار کرده است. اين تيم نيم فصل دوم را با شکست شروع کرد. شاگردان مرزبان در تبريز مقابل تراکتور حرفي براي گفتن نداشتند. در بازي دوم در دربي نفتي ها به مصاف پارس جنوبي رفتند که در آستانه پيروزي قرار داشتند، اما چند ثانيه کم آوردند و برد رابا تساوي عوض کردند. در باز ي هفته هجدهم در دربي، خوزستاني ها به مصاف فولاد خوزستان رفتند که بازهم ناکام ماندند. نفت مسجد سليمان با 16 امتياز در رتبه سيزدهم قرار دارد.به اين ترتيب و با توجه به نتايج کسب شده، بايد گفت که نفتي ها در شروع نيم فصل دوم در مجموع پرنوسان ظاهر شدند ودراين ميان، فقط تيم پارس جنوبي با توجه به نتايج بهتري که گرفته، پرچمدار نفتي ها در ليگ برتر فوتبال ايران است.

 

سرجيو: من هم تساوي را دوست ندارم

 پائولو سرجيو، سرمربي پرتغالي پس از بازي تيم هاي صنعت نفت آبادان و پديده مشهد گفت: بازي خيلي خوبي برابر يکي از باکيفيت ترين تيم هاي ليگ برتر برگزار کرديم و از تمام بازيکنانم رضايت دارم؛ البته اين بازي بيشتر فيزيکي دنبال شد و بازيکنان در ميانه ميدان بازي فيزيکي ارائه کردند. بايد بگويم چند موقعيت خوب در اين ديدار داشتيم؛ ولي آنها را به راحتي از دست داديم و از رسيدن به گل محروم شديم.او در خصوص شناخت از تيم پديده افزود: پديده، تيم کوچکي در ليگ برتر نيست. جزو سه تيم برتر است، اما نتوانست برابر ما بازي هميشگي خود را انجام دهد.سرمربي تيم صنعت نفت آبادان در خصوص اينکه تغيير در ترکيب تيمش ايجاد کرده بود، گفت: طالب ريکاني و ميلاد جهاني در اين هفته 2 بازي نزديک انجام دادند و به همين دليل ترجيح دادم از بازيکنان جايگزين استفاده کنم که آنها جواب اعتماد من را با بازي خوب خود دادند.سرجيو در خصوص تساوي هاي پي درپي اظهار کرد: تساوي را دوست ندارم. ما براي برد به زمين مي رويم؛ اما به راحتي فرصت ها را از دست مي دهيم. بايد در بازي هاي بعدي اين مشکل را بر طرف کنيم.

 

مرزبان: شکست خورديم اما از شاگردانم راضي هستم

  سرمربي تيم فوتبال نفت مسجد سليمان گفت: تيم ما مقابل فولاد خوزستان روي يک ضربه ايستگاهي نتيجه را واگذار کرد و اين نوع شکست برايمان دردآور است. عليرضا مرزبان پس از شکست يک بر صفر تيمش مقابل فولاد خوزستان در ورزشگاه اهواز گفت:با وجود اينکه نبض بازي را امروز در دست داشتيم، اما بازنده ميدان شديم، ضمن اينکه بدشانس بوديم که توپ اسماعيل شريفات به گل تبديل نشد. سرمربي نفت با تبريک به بازيکنان تيمش براي عملکرد خوبشان در اين بازي افزود: در نيمه دوم، فوتبال خوب و با کلاسي بازي کرديم و چند ارسال خوب داشتيم؛ اما ضربات آخرمان خوب نبود. در اين ديدار 2 شانس گلزني داشتيم که از روي بي دقتي آنها را از دست داديم.مرزبان در ادامه با رضايت از شاگردانش اظهار کرد: از هاشمي زاده راضي هستم؛ چرا که بخوبي در موقعيت گل قرار مي گيرد. به نظرم اين بازيکن بايد درضربات آخر کمي بيشتر دقت کند. او يکي از بهترين مهاجمان ايران خواهد شد. محمد شادکام، ديگر بازيکن تيم مسجد سليمان هم تاکنون عملکرد خوبي داشته و در آينده مي تواند بيشتر به تيم ما کمک کند.او افزود: نفت در ليگ برتر باقي مي ماند و به اين موضوع شک ندارم.

 

تارتار: به تک تک شاگردانم افتخار مي کنم
 سرمربي تيم فوتبال پارس جنوبي بعد از برد سه بر يک تيمش مقابل نساجي مازندران گفت: يک بازي کاملا فيزيکي به خاطر شرايط زمين داشتيم. بعد از 10 نفره شدن حريف، آنها دفاعي بازي کردند. مهدي تارتار افزود: در نيمه اول آنطور که بايد خوب بازي نکرديم، اما با صحبت هايي که در بين دو نيمه با بازيکنان شد، شرايط تغيير کرد و توانستيم با يک بازي کاملا برتر به برد شيريني برسيم. وي تاکيد کرد: تماشاگران ما امروز بيشترين سهم را در اين برد داشتند؛ چرا که زير باران ما را تنها نگذاشتند. دست تک تک هواداران را مي فشارم. آنها بدانند که بازيکنان به عشق آنهاست که در زمين تلاش مي کنند تا دلشان با اين بردها شاد شود. سرمربي تيم فوتبال پارس جنوبي ادامه داد: ما با اين تماشاگران و نفرات خيلي خوبي که داريم، مي توانيم در هر بازي ببريم. من به تک تک شاگردانم افتخار مي کنم چرا که آنها با تمام مشکلاتي که وجود دارد، در زمين مسابقه چنين عملکردي از خود نشان دادند.تارتار درباره داوري مسابقه نيز گفت: داور در اين مسابقه يک پنالتي به سود نساجي گرفت که درست نبود. در صحنه پنالتي هر دو بازيکن براي تصاحب توپ رفتند و خطايي اتفاق نيفتاد. وقتي آن پنالتي گل شد، نساجي به بازي برگشت. در واقع داور براي ما استرس ايجاد کرد. متاسفانه ما در طول اين فصل، از داوري زياد ضربه خورديم.

 

درخشش گلف بازان جوان نفت اميديه

اولين دوره مسابقات گلف آزاد استان خوزستان( آقايان زير 18سال) يادواره مرحوم سرمکس، به ميزباني باشگاه نفت اميديه در زمين جنگلي باشگاه گلف نفت اميديه برگزار شد که با درخشش گلف بازان نفت اميديه همراه بود.

در اين مسابقات، گلف بازان جوان نفت اميديه مقام هاي اول تا سوم را کسب کردند.

 محمد مهدي شريفي، هومن زنگنه و ياسين آقاجري موفق شدند در اين مسابقات بدرخشند و مقام هاي اول تا سوم را کسب کنند. سپهر شمس، اميرحسين مداحي، امير محمد فلاحي و محمد حسين منصوريان، مقام هاي چهارم تا هفتم را کسب کردند.

به همه ورزشکاران البسه ورزشي و به مقام هاي اول تا سوم وجه نقد به ترتيب 5 ، 2 و يک ميليون ريال، کاپ و مدال و همچنين به خانواده مرحوم سرمکس، کاپ اخلاق و به دوستان مرحوم و پيشکسوتان مدال يادبود اهدا شد.

 

صعود کوهنوردان شركت ملي نفت به قله کمال سهند

گروه كوهنوردي شركت ملي نفت ايران به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي به قله 3757 متري كمال ( قلل سهند ) صعود کرد.

14 نفر از کاركنان و کوهنوردان خانم و آقاي شركت ملي نفت ايران ساعت 5 و 30 دقيقه جمعه 19 بهمن از محل شروع پيست اسكي سهند، مسافت طولاني تا انتهاي پيست را پيماش كرده و سپس صعود سراسري به قله كمال سهند را در هوايي نيمه ابري که با باد و بوران شديدي همراه بود، شروع کردند و پس از 6 ساعت کوهپيمايي برفراز قله رسيدند.

اسامي اعضاي اين گروه كه موفق به اخذ حكم صعود شدند، عبارت است از:

خانم ها: خديجه پناهي، زينب احمدي، الهه صفري، الهه الهياري و ناديا اسمي خاني(مربي گروه)

آقايان: علي قرباني، محسن حداديان، حسن رزميان مقدم، مهدي باقر پور، ياور جبرييل زاده، رحمت اله رزاقي، بهنام جداييان (مربي گروه)، اكبر مهدي زاده (مربي گروه) و حسين باقرزاده (سرپرست).                       

 

  ورزشکاران نفت مسجدسليمان در يادمان شهداي شلمچه

اعضاي تيم هاي ورزشي شرکت بهره برداري نفت و گاز مسجدسليمان همزمان با 40 سالگي انقلاب اسلامي کشورمان با حضور در منطقه عملياتي شلمچه، به شهداي جنگ تحميلي و انقلاب اسلامي اداي احترام کردند.  کارکنان امور ورزش و اعضاي تيم هاي ورزشي اين شرکت در اردويي يک روزه و يکپارچه، به همراه اعضاي باشگاه فرهنگي - ورزشي مناطق نفت خيز جنوب از مناطق عملياتي دفاع مقدس در آبادان و خرمشهر بازديدکردند.  اين افراد در ابتدا در يادمان شهيد محمد جواد تندگويان، وزير نفت اسبق کشورمان که ازسوي نيروهاي بعثي اسير و سپس به مقام شهادت رسيد، حضور پيدا کرده و با قرائت فاتحه اي، ياد و نام اين شهيد والا مقام و ساير شهداي صنعت نفت را گرامي داشتند.  در ادامه اين ديدار يک روزه، کارکنان با حضور در منطقه نيز شلمچه از يادمان شهداي اين منطقه نيز بازديد کردند و با نثار گل و قرائت فاتحه، ياد و نام شهداي دفاع مقدس را گرامي داشتند.

 

  کوهنوردان نفت مسجدسليمان برفراز قله آلا

گروه کوهنوردي شرکت بهره برداري نفت و گاز مسجدسليمان توانستند به قله کوه آلا صعود کنند.

18 نفرازکوهنوردان نفت و گاز مسجدسليمان در يک برنامه ورزشي توانستند در مدت زمان 6 ساعت کوهپيمايي، به قله کوه آلا واقع در شهرستان انديکا که مشرف بر منطقه گردشگري آرپناه است، صعود کنند.

کوهنورداني که در اين صعود حضور داشتند، عبارتنداز:

 علي شيرواني، رضا نوذري، ارسطو داراب پور، نورعلي ورناصري، الياس اکبري، مهرداد آقابيگي، آرش سلطاني، عبدالله شيرازي، حسن ميرنام، هرمز عباسي، عباس حسيني، حسين قنبري، اسماعيل عليرضايي، حسين علي طهماسبي، محسن باراني، محسن مرادي، غلامعباس موسوي (راهنماي فني) و سيد رضا عبدالهي (راهنماي محلي).