در ليگ دسته دوم فوتبال ايران

نفتی  ها با برد به تعطیلات نیم فصل رفتند

تيم هاي فوتبال نفت اميديه و نفت و گاز گچساران که در ليگ دسته دوم فوتبال باشگاه هاي ايران قرار دارند، در هفته پاياني نيم فصل نخست اين رقابت ها موفق شدند حريفان خود را شکست دهند و با پيروزي به استقبال تعطيلات نيم فصل نخست اين رقابت ها بروند.

 تيم فوتبال نفت و گاز گچساران در آخرين بازي مهم نيم فصل نخست ليگ دسته دوم، در خانه به مصاف شهرداري بندرعباس رفت که در رتبه دوم قرارداشت.

شاگردان يوسف نادريان در خانه و در حضور هواداران پر شور گچساراني با ارائه يک بازي برتر موفق شدند با نتيجه يک بر صفر، حريف خود را شکست دهند تا دوباره به جمع مدعيان صعود نزديک شوند.

 نفت و گاز گچساران با اين پيروزي شيرين 18 امتيازي شد و به خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به تيم هاي دوم و سوم جدول در رتبه چهارم قرار گرفت.

شوک تعويض مربي در نفت جواب داد و اين تيم با سرمربي جديد خود نادريان، طعم پيروزي را چشيد و با خاطري آسوده به تعطيلات نيم فصل رفت.

 فرشيد عليزاده، يک پنالتي به سود تيم خود در زمين بندرعباس به دست آورد و تک گل بازي را از روي نقطه پنالتي به ثمر رساند.

 بازيکنان تيم فوتبال نفت و گاز گچساران پس از پايان بازي، به يک استراحت 5 روزه رفتند و اردوي آماده سازي اين تيم در تعطيلات نيم فصل از  روز شنبه 24 آذر در گچساران آغاز و پس از آن براي برگزاري چند بازي دوستانه تيم نفت راهي اهواز مي شود.

ديگر تيم نفتي حاضر در اين رقابت ها، يعني نفت اميديه که در همين گروه قرار دارد، در خانه، جشنواره به گل راه انداخت تا با حضور دررتبه نهم و فاصله 3 امتيازي با مدعيان به تعطيلات نيم فصل برود.

شاگردان حسن کرمي در خانه و ورزشگاه شهرک نفت، ميزبان تيم شهردارى فومن بودند که موفق شدند در ديداري زيبا و جذاب و در عين حال پر گل، حريف خود را با نتيجه 5 بر 2 شکست دهند.

نفت اميديه با اين پيروزي پر گل 15 امتيازي شد و به رتبه نهم صعود کرد.

در اين ديدار، براي نفت اميديه محمود شريفي2گل، سجادعبدويي2گل وعلي جهانگيري گلزني کردند.

 

نادریان:نیم فصل دوم را باقدرت بیشتری شروع می کنیم

سرمربي نفت و گاز گچساران از اينکه تيمش با پيروزي به تعطيلات نيم فصل رفته، خوشحال است و مي گويد: اين پيروزي باعث افزايش روحيه تيم شد تادر تعطيلات بهتر کار کنيم و در نيم فصل دوم، شروع بهتري داشته باشيم.

يوسف نادريان، سرمربي نفت و گاز گچساران که در پايان نيم فصل، تيمش در رتبه چهارم قرار گرفت، گفت: بازي خوبي مقابل تيم دوم جدول، يعني شهرداري بندر انجام داديم. اين بازي براي ما حيثيتي بود و بايد حتما برنده مي شديم که خدا را شکر برنده شديم. به بازيکنانم گفته بودم براي اينکه در کورس صعود قرار بگيريم، بايد بازي را ببريم و آنها هم از جان مايه گذاشتند و در نهايت 3 امتياز را کسب کرديم.

او در خصوص پيروزي با يک گل گفت: مهم برد بود که اتفاق افتاد؛ البته موقعيت هاي ديگري هم داشتيم که بتوانيم به گل برسيم؛ ولي با بدشانسي آنها را از دست داديم. مهم در اين برهه و بازي با تيم دوم جدول که 6 امتياز ارزش داشت، پيروزي بود که به آن دست پيدا کرديم.

نادريان درباره حفظ جايگاه نفت و صعود به پلي اف گفت: شرايط امسال خيلي سخت تر است؛ ولي با تقويت تيم در نيم فصل دوم تمام تلاش خود را مي کنيم که به مرحله پلي آف صعود و سپس شانس خود را براي ليگ يکي شدن آزمايش کنيم. سال گذشته هم در پلي آف و روز آخر از صعود باز مانديم و امسال مي خواهيم آن را جبران کنيم.

 

کرمی: شاگردانم ظرفیت کارهای بزرگ تر را دارند

تيم فوتبال نفت اميديه در آخرين بازي نيم فصل خود، موفق شد درديداري پرگل برنده شود تا با پيروزي به تعطيلات نيم فصل برود.

حسن کريمي، سرمربي تيم نفت اميديه در خصوص پيروزي پرگل مقابل شهرداري فومن و سروسامان گرفتن اين تيم در جدول گفت: بازي خوبي بود. بچه ها خيلي عالي کار کردند. پيروزي در آخرين بازي نيم فصل، روحيه بچه ها را افزايش داد و همين باعث مي شود که در تعطيلات بهتر کار کنيم و براي نيم فصل دوم بخوبي آماده شويم. فکر مي کنم به اين پيروزي خيلي نياز داشتيم و وقتي هم که پر گل تمام شد، آوراژ گلمان را هم بهتر کرد.

کرمي در ادامه با توجه به اينکه 3 امتياز با بالانشينان جدول فاصله دارند، گفت: رقابت در ليگ دسته دوم بسيار فشرده و نزديک است و همانطور که شما گفتيد، با يک پيروزي مي توانيم تا رتبه چهارم صعود کنيم. بنابراين بايد در نيم فصل دوم قدر موقعيت هاي مان را بدانيم و حداکثر امتيازات را کسب کنيم تا بتوانيم به مرحله پلي آف برسيم؛ البته تا کيد مي کنم کار سختي پيش رو داريم؛ ولي شاگردانم اين ظرفيت را دارند که بتوانند کارهاي بزرگ انجام دهند.

سرمربي نفت اميديه در خصوص اينکه آيا فکر مي کرد تيمش جشنواره گل راه بيندازد، گفت: فوتبال غيرقابل پيش بيني است و همين باعث جذابيت آن مي شود. من انتظار برد را داشتم؛ ولي نه با 5 گل، بچه ها سنگ تمام گذاشتند؛ البته بايد اين را هم بگويم که شهرداري فومن تيم خوبي بود و مطمئنا در ادامه ليگ، يقه خيلي از تيم ها را خواهد گرفت.

 

استارت لیگ برتر واترپلو با دربی نفتی ها

بيست و هشتمين دوره رقابت هاي ليگ برتر واترپلوي باشگاه هاي ايران، با دربي نفتي ها در تهران شروع شد.

ليگ برترواترپلو در فصل جديد در دو گروه برگزار مي شود که دو تيم نفت اميديه و نفت و گاز گچساران در گروه الف و در کنار تيم هاي سايپا واستخر نوفلاح قرار گرفتند.

درمرحله نخست اين رقابت ها که به ميزباني دو تيم دانشگاه آزاد اسلامي و سايپا در استخر بين المللي 9 دي مجموعه ورزشي شهيد شيرودي برگزار شد، در ديدار افتتاحيه، دو تيم نفت اميديه و نفت و گاز گچساران به مصاف هم رفتند که بعد از يک ديدار جذاب و ديدني، در پايان نفت اميديه موفق شد حريف خود نفت و گاز گچساران را با نتيجه 7 بر 3 در قدم اول از پيش رو بردارد.تيم هاي نفت اميديه، سايپا، دانشگاه آزاد اسلامي و رعد پدافند هوايي موفق شدند با کسب دو امتياز، روز نخست اين رقابت ها را به پايان برسانند.اما در دومين روز اين رقابت ها، در ديدار اول استخر نوفلاح و نفت و گاز گچساران به مصاف هم رفتند. نوفلاح در ديداري پاياپاي و نزديک موفق شد حريف خود را با اختلاف يک گل 8 بر 7 از پيش رو بردارد. در ادامه و در دومين ديدار، دو تيم سايپا و نفت اميديه که روز نخست اين مسابقات را با پيروزي آغاز کرده بودند به آب زدند. شاگردان پنام تاش موفق شدند با نتيجه 16 بر 5 پيروز از ميدان خارج شوند و دومين دو امتياز خود را کسب کنند.سومين روز هم با تقابل نفت اميديه و نوفلاح آغاز شد. اين ديدار در پايان با نتيجه 12 بر 7 به سود نفت اميديه به پايان رسيد. در ديدار دوم نيز سايپا پذيراي نفت و گاز گچساران بود که اين بازي با برتري سايپا با نتيجه 28 بر 1 به پايان رسيد تا اين تيم با 6 امتياز در جايگاه نخست گروه A قرار گيرد.در پايان مرحله نخست ليگ برتر، واترپلوي نفت اميديه موفق شد با 4 امتياز در رتبه دوم قرار بگيرد و نفت و گاز گچساران هم در رتبه چهارم قرار گرفت.

 

همايش پياده روي به مناسبت روز هواي پاک

امور ورزش و تربيت بدني شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب با هدف توسعه ورزش همگاني و نيز سلامت کارکنان و تشويق آنها به امر ورزش در هفته اي که گذشت، به مناسبت گراميداشت هواي پاک، يک همايش پياده روي بين کارکنان برگزار کرد. اين همايش از در باشگاه فرهنگي - ورزشي مناطق نفت خيز جنوب - اهوازشروع شد و تا مقبره شهدا در شهرک نفت ادامه داشت. سپس حاضران در اين همايش پياده روي، با حضور بر سر مزار شهداي گمنام با آنها تجديد ميثاق کردند. قرار است کارکنان شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب با هدف سلامت و ايجاد شور ونشاط کاري، هر هفته اين همايش پياده روي را بر گزار کنند.

 

ركاب زنی و كوهنوردی کارکنان گاز خراسان رضوی

كاركنان ورزشكار شركت ملي گاز استان خراسان رضوي به مناسبت فرارسيدن هفته بسيج و گراميداشت سالروز ولادت پيامبر مهرباني ها (ص)  (هفته وحدت) با دوچرخه سواري و كوهپيمايي، موفق به فتح قله فلسكه در رشته كوه بينالود شدند. در اين برنامه دو روزه 8 نفر از ورزشكاران اين شركت به نام هاي محمد ايماني فر، مصطفي براتي، حسين اميد بخش، علي تقي زاده، حسين عليزاده، سعيد اميدخدا، وحيد اعتمادي و حسن يزداني حضور داشتند.حركت ورزشكاران، ساعت 6 صبح با پيمايش به قله فلسكه و حركت به سمت روستاي دررود نيشابور آغاز شد و در ادامه، طبق برنامه ريزي ساعت 7 صبح مسير 90 كيلومتري روستاي دررود تا مشهد مقدس را ركاب زدند و موفق شدند در ساعت 12 ظهر همان روز به مشهد برسند.

گفتني است، قله فلسكه با ارتفاع 3150 متر از سطح دريا به دليل ارتفاع زياد نسبت به ساير قله هاي اطراف، از بيشتر نقاط مشهد قابل مشاهده است.

 

در ليگ دسته دوم بسکتبال

گچسارانی ها با دو پیروزی مرحله نخست را به پایان بردند

تيم بسکتبال نفت و گاز گچسارن که در ليگ دسته دوم بسکتبال باشگاه هاي ايران قرار دارد، با دو پيروزي و دوشکست در مرحله نخست، به کار خود در شهرستان دزفول پايان داد.

تيم بسکتبال نفت و گاز گچساران در اين مسابقات در گروه سوم با تيم هاي ني ريز فارس، آينده سازان يزد، پدافند فسا و رعد پدافند دزفول رقابت مي کند. براساس برنامه ريزي انجام شده، تيم دزفول ميزبان دور رفت و نفت و گاز گچساران، ميزبان مرحله برگشت اين مسابقات است.

تيم بسکتبال نفت و گاز گچساران که با ترکيبي از جوانان بومي در اين رقابت ها پا به ميدان گذاشته، در دو ديدار نخست خود مغلوب شد، ولي درادامه توانست در دوديدار پي درپي به پيروزي برسد تا در ميانه جدول قرار بگيرد و براي دور برگشت، به صعود از اين گروه اميدوار باشد.تيم بسکتبال نفت و گاز گچساران در سومين ديدار خود موفق شد، در ديداري نزديک و نفس گير و ارائه بازي بهتر، حريف خود، آينده سازان يزد را با نتيجه 61 بر 58 شکست دهد.

سپس شاگردان مهدي اکبر زاده در چهارمين ديدار خود در شهر دزفول به مصاف ني ريز فارس رفتند و موفق شدند در ديداري که حاکم مطلق توپ و ميدان بودند، اين تيم را با نتيجه 68 بر 49 مغلوب کنند و دومين پيروزي خود را جشن بگيرند.

 نفت و گاز گچساران در گام نخست، مقابل پدافند فسا با نتيجه 50 بر 39 مغلوب شد و سپس در دومين بازي، با نتيجه 82 بر 63 در برابر تيم رعد پدافند دزفول شکست خورد.

 اين رقابت ها به صورت متمرکز رفت و برگشتي در چهار گروه پنج تيمي برگزار مي شود و دور برگشت 27 آذر تا 2 دي در گچساران برگزار خواهد شد.