افتخارآفريني فرزندان نفتي در مسابقات واترپلوي آسيا

نوبـت درخشـش در جهـان و المپيـک اسـت

مشعل    حسين آزادي    يکي از قطب هاي مهم ورزش قهرماني در مناطق نفت خيز جنوب، شرکت نفت و گاز گچساران است که ريشه تيم هاي ورزشي در بام نفتي ايران، به بيش از نيم قرن برمي گردد.يکي از رشته هاي قديمي و پرطرفدار در ورزش نفت و گاز گچساران، واترپلو است که با توجه به زير ساخت هاي اين شرکت در زمينه شنا و واترپلو، ساليان سال است که زمينه کسب افتخارات فراوان براي شهر گچساران و اين شرکت را فراهم آورده است.از سال ها قبل تاکنون، استعدادهاي بسياري از اين شهر کم برخوردار، به واترپلوي ايران معرفي و بسياري از اين ورزشکاران، به اردوي تيم هاي ملي دعوت شده اند که نام و آوازه گچساران را در ورزش کشور به گوش همگان رسانده اند.

بتازگی و در مسابقات قهرماني واترپلوی بازی های آسيایی جاکارتا 2018  دو ورزشکار گچساراني به نام هاي امير محمد پرهون و حسين خالدي تبار، همراه تيم ملي کشورمان عنوان سوم قاره کهن را کسب کردند.به همين منظور گپ و گفتی دوستانه با اين دو ورزشکار داشتيم که با هم می خوانیم.

 

اميرمحمد پرهون و حسين خالدي تبار، دو تن از جوانان با استعداد از خانواده صنعت نفت هستند که علاوه بر عضويت در تيم واترپلوي نفت و گاز گچساران توانستند افتخار پوشيدن پيراهن تيم ملي را نيز نصيب خود کنند و برگ زرين ديگري در آلبوم افتخارات ورزش نفت و گاز گچساران به ثبت برسانند.

اميرمحمد پرهون 19 ساله و متولد گچساران از خانواده اي کاملا نفتي است که از هشت سالگي رشته شنا را انتخاب کرده و زير نظر مربيان برجسته اي همچون فرهاد احمدزاده، الفباي شنا کردن را آموخته است.

پرهون در اين باره گفت: جذابيت رشته ورزشي واترپلو باعث شد تا در سن 13 سالگي به اين رشته روي بياورم.

پرهون در گفت وگو با «مشعل» گفت: يکي از مشوق هاي من براي ادامه کار در رشته واترپلو، برادر بزرگم بود که او نيز از واترپلوييست هاي مطرح گچساران است.

اين جوان واترپلوييست نفتي که ورزش حرفه اي را با تيم واترپلوي نفت و گاز گچساران آغاز کرده، اکنون به عنوان يکي از فرزندان نفتي، عضو تيم ملي واترپلوي کشور مطرح است.

وي در خصوص نخستين حضور خود در تيم ملي واترپلو اظهار داشت: در سال 2015 با تيم واترپلو زير 17 سال ايران در مسابقاتي که در کشور تايلند برگزار شد، شرکت کردم و توانستم در اين رقابت ها با کسب عنوان سومي، مدال برنز را به دست آورم.

پرهون ادامه داد: سپس در همان سال سهميه جهاني صربستان را کسب کرديم و در سال 2017 براي انتخابي مسابقات جهاني بين 72 نفر، به عنوان عضو اصلي تيم ملي واترپلو انتخاب شدم وبه همراه اين تيم، مقام شانزدهم جهان را کسب کرديم.

او همچنين در سال 2018 همراه تيم ملي ايران، مقام سوم آسيايي و سهميه جهاني را در تاشکند ازبکستان کسب کرد.

وي در حال حاضر عضو تيم واترپلوي نفت اميديه است و در بيست و هشتمين دوره مسابقات ليگ برتر واترپلو شرکت دارد.

عضويت تيم ملي از 14 سالگي

پس از امير محمد پرهون به سراغ حسين خالدي تبار، ديگر ملي پوش گچساراني فصل گذشته تيم واترپلوي نفت و گاز گچساران و فرزند نفتي رفتيم تا از نزديک با سابقه اين قهرمان نفتي آشنا شويم.

حسين خالدي تبار، واترپلوييست نفتي تيم ملي واترپلوي کشورمان است که از سن هشت سالگي با تيم واترپلوي نفت و گاز گچساران وارد عرصه حرفه اي مسابقات واترپلوي کشور شده و پس از آن در سن 14 سالگي به عضويت تيم ملي نوجوانان در آمده است.

او در اين خصوص گفت: در نخستين مسابقات بين المللي همراه تيم نوجوانان به کشور تايلند اعزام شدم ومدال برنز کسب کردم.

وي پس از مسابقات تايلند به اردوي تيم ملي جوانان دعوت شد و در آنجا با 16 سال سن به مسابقات زير 23 سال آسيايي انتخابي جهاني را ه پيدا کرد که به کسب مقام سوم و سهميه جهاني صربستان انجاميد.

خالدي تبار افزود: در سن 17 سالگي توانستم به اردوي تيم ملي بزرگسال دعوت شدم و با اين تيم درمسابقات کشورهاي جهان اسلام شرکت و مقام دوم اين مسابقات را کسب کرديم.

مسابقات فيناتوراپي ايتاليا و چند بازي تدارکاتي، زمينه اي شد تا خالدي تبار و هم تيمي هايش آماده مسابقات آسيايي شوند.

بازيکن ملي پوش گچساراني در ادامه افزود: در مسابقات واترپلوي جوانان آسيا، به عنوان کاپيتان در تيم ملي کشورمان حضور داشتم و موفق شديم در اين رقابت ها مقام سوم آسيا و سهميه بازي هاي جهاني را کسب کنيم.

وقتي پاي صحبت هاي اين دو جوان موفق نفتي مي نشينيم و از تلاش هاي خود در کسب افتخار براي کشورشان و مردم شهرشان سخن مي گويند، گلايه اي هم از کم توجهي برخي مسئولان استاني و شهرستاني دارند که مي توان گفت انتظارات آنها براي استعدادهاي ورزشي در سطح ملي و بين المللي، منطقي است.

اميرمحمد پرهون و حسين خالدي تبار با سن کمي که دارند، در خانواده بزرگ صنعت نفت و ورزش گچساران الگويي براي نوجوانان و جوانان اين مرز و بوم شده اند که خود آنها مهمترين عامل موفقيت شان را حمايت هاي خانواده و داشتن مربيان خوب عنوان مي کنند.

آنها به دنبال يک هدف مشترک هستند که به گفته پرهون براي خشنود کردن روح عموهاي شهيدش که از شهداي جنگ تحميلي بوده اند و خالدي تبار نيز براي شادي روح برادر خود که از ملي پوشان معروف تيم ملي بوده، تلاش مي کنند تا بتوانند به نوعي ادامه دهنده راه آن عزيزان باشند.

آرزوي قهرمانان نفتي، مشترک است. آنها که موفق شدند مقام سوم المپيک آسيايي راکسب کنند، حالا روياي حضور در جمع سه تيم برتر جهان و المپيک را در سر مي پرورانند؛ هرچند که خيلي سخت است، ولي مي گويند که واترپلوي ايران از ظرفيت بالايي برخورداراست و اين شانس را دارند که در بين بزرگان جهان و المپيک بدرخشند و جزو چهار تيم برتر دنيا باشند، تا جايي که حتي روي سکو بروند.

اما صحبت پاياني هردو قهرمان مصاحبه ما، يک چيز است و آن هم حمايت مسئولان از ورزش قهرماني در مناطق عملياتي و محروم که تنها دلخوشي جوانان اين مناطق است.

 

همايش پياده روي ويژه کارکنان مناطق نفت خيز جنوب 

امور ورزش و تربيت بدني شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب با هدف توسعه و ترويج ورزش همگاني و نيز شور و نشاط و سلامت کارکنان در تمام سطوح، به مناسبت هفته بسيج، همايش پياده روي ويژه کارکنان، بخصوص بسيجيان شاغل در شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب را در مجتمع آموزش علوم و فنون اهواز به ميزباني بسيج اين مجتمع برگزار کرد که با حضور پر شور کارکنان همراه بود.

در پايان اين همايش، از سوي مسئولان ورزش بسيج شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب به رسم يادبود، به نفرات برتر تقديرنامه و جوايزي اهدا شد.

 

کاپيتان نونهالان نفت و گاز گچساران به تيم ملي دعوت شد

کاپيتان تيم فوتبال نونهالان نفت و گاز گچساران، به اردوي آماده سازي تيم ملي فوتبال نونهالان ايران دعوت شد. محمدرضا يزدان شناس، مدير تيم هاي پايه فوتبال نفت و گاز گچساران با تاييد اين خبر گفت: مهدي موسوي، بازيکن و کاپيتان تيم نونهالان اين باشگاه با انتخاب کادر فني تيم ملي در ليست 30 نفره نونهالان ملي پوش قرار گرفت.

 مهدي موسوي، يکي از نخبگان فوتبال استان کهگيلويه و بويراحمد است که چند دوره با تيم فوتبال نونهالان نفت و گازگچساران، قهرمان ليگ هاي شهرستاني و استاني شده است.او بازيکن چپ پاي نفت و گاز از بازيکنان بومي و اهل شهرستان باشت است که در تيم نونهالان نفت و گاز گچساران چهره شده و تنها نماينده استان کهگيلويه و بويراحمد و نفت گچساران در تيم ملي فوتبال نونهالان ايران است که در آکادمي تيم هاي ملي فوتبال در اردوي آماده سازي اين تيم شرکت مي کند.

 

قهرماني دختران نفتي درمسابقات تنيس روي ميز 

دختران نفتي بر سکوي قهرماني مسابقات تنيس روي ميز دانش آموزي استان خوزستان قرار گرفتند.

 مسابقات تنيس روي ميز دانش آموزي استان خوزستان از 15 آذرماه به مدت 2 روز در بخش دختران مقطع متوسطه اول در شهرستان ماهشهر برگزار شد که فرزندان نفتي با پشت سر گذاشتن رقباي خود، خوش درخشيدند.

در اين دوره از مسابقات دانش آموزي که با حضور 13 تيم از سراسر استان برگزار شد، تنيسورهاي نفتي زهرا ميراب زاده، مليکا باشت باوي، بهاره انصاري و مينا رستگاران از ناحيه 2 اهواز مقام اول را به خود اختصاص دادند.

شايان ذکراست، نفرات برتر اين مسابقات، به رقابت هاي کشوري اعزام خواهند شد.

 

داودي، سرپرست جديد امور ورزش نفت و گاز گچساران شد 

محمد حبيبي نژاد، رئيس امور ورزش و تربيت بدني نفت و گاز گچساران که بيش از 4 سال در اين سمت مشغول به کار بود، جاي خود را به شاهرخ داودي داد.

در همين زمينه، طي حکمي از سوي مدير منابع انساني شرکت بهره برداري نفت و گاز گچساران، شاهرخ داودي به عنوان سرپرست امور ورزش نفت و گاز گچساران منصوب و جايگزين محمد حبيبي نژاد شد. داودي از نيروهاي ارزشي،بسيجي و رزمنده جبهه هاي حق عليه باطل بوده که فرماندهي بسيج آيت الله بروجردي نفت و گاز گچساران را به عهده دارد. شايان ذکر است، داودي علاوه بر داشتن 15 سال سابقه رياست بر امور اداري و آموزش نگهداري و تعميرات شرکت بهره برداري نفت و گاز گچساران، رئيس هيات واليبال شهرستان گچساران نيز بوده که نشان از آشنايي او به مقوله ورزش دارد.