فصل تازه تلاشگران صنعت نفت با مدیران جدید

اهواز؛ مقصد اول سفر مدیرعامل شرکت ملی نفت

مشعل    مهلت اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان پایان یافت تا صنعت نفت هم در بخش های مختلف، شاهد حضور مدیرانی تازه نفس تر باشد که قبای مسئولیت جدید را بر تن کرده اند. در این میان، وزارت نفت در مقایسه با سایر دستگاه های دولتی پیشرو بود و بیژن زنگنه قبل از رسیدن موعد پایان این قانون، مدیران بازنشسته را فرخواند و ضمن خداحافظی، از عملکرد آنان در طول خدمتشان قدردانی کرد.

شرکت ملی نفت ایران هم به عنوان یکی از شرکت های مهم کشور و همچنین زیرمجموعه های دولتی شاهد حضور مسعود کرباسیان در قامت معاون وزیر نفت و مدیرعامل این شرکت بود که احکامی را صادر کرد تا مناطق نفت خیز کشور، فصل تازه ای را با حضور مدیرانی جوان تر پیش رو داشته باشند.

احمد محمدی، جهانگیر پورهنگ و سیدعبدالله موسوی، مثلث مدیران منصوب شده جدید را شامل شدند که به ترتیب به عنوان مدیران عامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، شرکت نفت و گاز اروندان و شرکت ملی حفاری ایران انتخاب شدند.

اهمیت این انتصاب ها تا جایی بود که مدیرعامل جدید شرکت ملی نفت ایران، اهواز را به عنوان نخستین مقصد سفر خود انتخاب کرد تا ضمن آن، آیین تجلیل و معارفه مدیران پیشین و جدید شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، شرکت نفت و گاز اروندان و شرکت ملی حفاری ایران را هم برگزار کند.

او در همین زمینه گفت: افتخارم این است که در مسئولیت جدید، نخستین سفرم به استان خوزستان است؛ استانی که منشا تاریخ نفت و سرمایه ارزشمند کشور به شمار می رود.

 آرامش امروز ما، مرهون این استان است که خط اول در دوران جنگ تحمیلی بود.کرباسیان در این سفر، حامل پیام قدردانی وزیر نفت از این سه شرکت بود که مراتب تشکر از آنها را بیان کرد.

او با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی و جهاد اقتصادی به معنای واقعی در نفت جریان دارد، این نکته را گوشزد کرد: آنهایی که می خواهند ما را به سستی بکشانند، این آرزو را با خود به گور می برند.

کرباسیان بر استفاده از نیروهای متخصص جوان در صنعت نفت تاکید کرد و گفت: مجموعه تلاش هایی که در صنعت نفت و شرکت ملی نفت ایران انجام می شود، باید بخوبی بازتاب داده شود.

 برای نمونه افزایش تولید پس از تحریم ها، اقدام های ارزشمند صنعت نفت در حوزه حفاری یا فعالیت توسعه ای در غرب کارون، تنها بخشی از فعالیت های انجام شده در این شرکت است.

او با قدردانی از مدیران عامل پیشین شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، شرکت نفت و گاز اروندان و شرکت ملی حفاری ایران یادآور شد: با در نظر گرفتن ظرفیت های قانونی، به طور حتم در آینده باز هم از توانمندی های این عزیزان استفاده خواهیم کرد.

کرباسیان حضور نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی در آیین قدردانی از مدیران سه شرکت نفتی را بسیار ارزشمند عنوان کرد و گفت: این حضور نشان می دهد که نمایندگان مجلس شورای اسلامی قدردان تلاشگران صنعت نفت هستند.

 مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به حضور استاندار خوزستان نیز در این آیین اشاره کرد و افزود: تجربه، دلسوزی و پیگیری، آقای شریعتی را در زمره استانداران جسور و موفق کشور قرار داده است.

کارکنان نفت، جهادی کار می کنند

غلامرضا شریعتی، استاندار استان خوزستان در این آیین با اشاره به این که نفت و خوزستان با هم عجین هستند، تصریح کرد: اگر صنعت نفت نوسازی شود و توسعه یابد، خوزستان هم توسعه می یابد.

او با بیان اینکه کارکنان صنعت نفت، جهادی کار می کنند و از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند، تصریح کرد: من این واقعیت را بویژه در مهار حریق و فوران چاه شماره ۱۴۷ میدان رگ سفید به عینه دیدم.

اولویت های ۳ مدیر جدید نفتی

مدیران عامل جدید سه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، شرکت ملی حفاری ایران و شرکت نفت و گاز اروندان اولویت های خود را از افزایش انگیزه منابع انسانی تا بهبود فرایندهای عملیاتی مطرح کردند.

احمد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب اظهار کرد: ایران در غنی ترین کمربند انرژی دنیا قرار گرفته است.

امیدوارم با همدلی ارکان صنعت نفت، در دستیابی به فناوری های روزآمد، جذب سرمایه، ازدیاد برداشت، ایفای مسئولیت اجتماعی، بهداشت، ایمنی و محیط زیست (اچ اس ای)، افزایش امنیت کارکنان و تاسیسات گام های بلندی برداریم.

وی با تاکید بر ضرورت بهبود محیط زیست در استان خوزستان گفت: شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در برابر مردم خوزستان احساس مسئولیت می کند و از هیچ تلاشی برای بهبود وضع مردم این استان دریغ نخواهد کرد.

سیدعبدالله موسوی، مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران نیز اظهار کرد: صنعت حفاری، گنجینه نظام است. امیدوارم با آرامش در بدنه سازمان، متناسب سازی درآمد هزینه و رونق بازاریابی بین المللی، فضای کار و پیشرفت را در این شرکت بیش از پیش فراهم کنیم.جهانگیر پورهنگ، مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان نیز بر ضرورت توجه بیشتر به اصول بهداشت، ایمنی و محیط زیست و متناسب سازی ساختار این شرکت تاکید کرد و یادآور شد: اعتبارات خوبی به حوزه غرب کارون اختصاص یافته و امیدواریم این شرکت در تحقق اهداف پیش رو موفق باشد.

تقدیر نمایندگان مجلس از تلاشگران صنعت نفت

این مراسم افزون بر حضور مسئولان نفتی و استاندار خوزستان، شاهد حضور نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی بود که در این مراسم، ضرورت توجه بیشتر به مردم این استان و افزایش نقش صنعت نفت در حوزه مسئولیت اجتماعی، افزایش انگیزه کارکنان صنعت نفت و ایجاد نشاط را مورد تاکید قرار دادند.

همچنین قاسم ساعدی، رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان نیز افتخارهای داخلی و بین المللی صنعت نفت را مدیون تلاشگران این صنعت دانست و گفت: بیژن عالی پور، مدیرعامل سابق شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، افتخار استان خوزستان است.

وی با بیان این که اگر امروز صنعت نفت در منطقه و عرصه بین المللی مطرح است، به برکت حضور تلاشگران این صنعت است، افزود: از مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران درخواست می کنم به منظور افزایش انگیزه کارکنان صنعت نفت و ایجاد نشاط بین آنان و همچنین توجه بیشتر به حوزه مسئولیت اجتماعی اقدام هایی انجام دهد.

همایون یوسفی، نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: نقش متخصصان صنعت نفت پس از تحریم ها، کمتر از نقش تیم دیپلماسی ایران در مذاکرات هسته ای نبود. همین زحمات، افزایش قابل توجه تولید نفت را رقم زد.

وی افزود: لازم است متناسب با ایفای نقش صنعت نفت در اقتصاد کشور، به همین اندازه به مردم خوزستان هم توجه بیشتری شود.

اختصاص 110 میلیارد تومان اعتبار به حوزه مسئولیت اجتماعی

جواد کاظم نسب، دیگر نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به مشکلات مردم خوزستان گفت: امسال صنعت نفت ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار به حوزه مسئولیت های اجتماعی خوزستان اختصاص داد؛ اما نیازمندی های این استان و شهرهای آن بسیار بیش از این است.

وی با تاکید بر اینکه مردم استان خوزستان به توجه بیشتری نیاز دارند ، تصریح کرد: آقای کرباسیان در هر سمتی که فعالیت داشته، همواره یار و خدمتگزار مردم خوزستان بوده است.

علی عسگر ظاهری، نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: انتخاب معاونان وزیر نفت از میان وزیران دولت، برگ برنده ای برای صنعت نفت است.

 وی تاکید کرد: صنعت نفت به رغم همه تلاش هایش در حوزه مسئولیت های اجتماعی، به این موضوع توجه بیشتری کند.

 

دیدار کرباسیان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز

مسعود کرباسیان، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در ادامه حضور در استان خوزستان، شامگاه چهارشنبه(7 آذرماه) با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز دیدار کرد.

آیت الله موسوی جزایری در این دیدار که احمد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب نیز حضور داشت، بر تقویت اقتصاد کشور برای مقابله با فشار دشمنان تاکید کرد.

 وی با تاکید بر ضرورت ایجاد فرصت های جدید شغلی در استان، اولویت قراردادن نیروهای بومی در استخدام ها را خواستار شد.

امام جمعه اهواز همچنین با قدردانی از مدیران عامل سابق شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، شرکت ملی حفاری ایران و شرکت بهره برداری نفت و گاز اروندان، انتصاب مدیران عامل جدید این شرکت ها را تبریک گفت.

 در این دیدار، کرباسیان گزارشی از وضعیت تولید ارائه و اظهار کرد: مجموعه مدیران و کارکنان شرکت ملی نفت ایران، با تکیه بر توان داخلی، تلاش ویژه ای در استمرار تولید نفت دارند.