در دربی نفتی ها مسجدسلیمان و آبادان امتیازات را تقسیم کردند

تیم های فوتبال نفت مسجدسلیمان و نفت آبادان درهفته دوازدهم رقابت های لیگ برترباشگاه های ایران دردربی نفتی ها به مصاف هم رفتند که این دیدار مهیج با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید.تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان درخانه و ورزشگاه شهید بهنام محمدی و در حضور تماشاگران پرشور مسجدسلیمانی، میزبان تیم فوتبال نفت آبادان بود.شاگردان علیرضا مرزبان به واسطه میزبانی، بازی را بهتر از همنام خود شروع کردند؛ ولی بر خلاف جهت بازی در اواخر نیمه اول، روی یک غفلت و در دقیقه 35 دروازه خود را برابر شاگردان سرجیوی پرتغالی باز شده دیدند تا در نیمه اول از حریف خود عقب بمانند و با شکست به رختکن بروند.با شروع نیمه دوم، بازهم نفت مسجد سلیمان، توپ و میدان را به دست گرفت و در مقابل نفت آبادان، با ارائه یک بازی منطقی سعی در حفظ نتیجه داشت؛ اما سرانجام نفت مسجد سلیمان در دقیقه 73 موفق شد گل تساوی را به ثمر برساند تا دربی نفتی ها با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان برسد. دراین دیدار، جعفرسلیمانی برای نفت آبادان گلزنی کرد وعرفان کاظمی هم گل تساوی نفت مسجدسلیمان را به ثمر رساند.نفت آبادان با این تساوی 12 امتیازی شد و در رتبه نهم قرار گرفت و نفت مسجد سلیمان هم 8 امتیازی شد ودرانتهای جدول باقی ماند.دراین دیدار برای نفت مسجد سلیمان حبیب فرعباسی، میلاد خدایی اصل، اسماعیل شریفات، حکیم نصاری، میلاد میداوودی، سید محمد حسینی، صادق صادقی، حسین دوستدار، یوسف وکیا، موسی کولیبالی و علیرضا علیزاده به میدان رفتند وهمچنین برای نفت آبادان شهاب گردان، عقیل کعبی، اکبر ایمانی، وفا هخامنش، سیروان قربانی، مصطفی احمدی، کرار جاسم ، طالب ریکانی، جعفر سلمانی، رضا جبیره و حسین ساکی بازی کردند.

 

سرجیو: پایان فصل می بینید که نفت کجای جدول می ایستد

   سرمربی تیم فوتبال نفت آبادان از نتیجه در دربی نفتی ها راضی نیست؛ چرا که اعتقاد دارد تیمش باید برنده از بازی خارج می شد و مثل خیلی از دیدارها بازهم برد را با تساوی عوض کردند. پائولو سرجیو پس از دیدار تیمش مقابل نفت مسجدسلیمان در دربی نفتی ها با بیان اینکه تیم برتر زمین بودند و در آینده تیم بهتری خواهند داشت، گفت: در نیمه نخست با دقت بیشتری بازی کردیم و نتیجه خوبی گرفتیم؛ اما در نیمه دوم در حالی که کار را بخوبی آغاز کردیم، به یکباره روند بازی تغییر کرد و یک گل دریافت کردیم.

سرجیو از نتیجه راضی نبود؛ ولی با اشاره به جایگاه تیمش درجدول گفت: در طول هفته زحمات زیادی می کشیم تا بهترین نتیجه را بگیریم؛  اما تیم ما نسبت به فصل گذشته  جوان ترشده و به فرصت بیشتری نیاز داریم. ما بازهم برد را با تساوی عوض کردیم و این راضی کننده نیست.  در هر بازی برای سه امتیاز و ارائه یک بازی زیبا تلاش می کنیم؛  اما نمی دانم چرا اینقدر راحت امتیاز از دست می دهیم. بایکنان ما خیلی خوب کار می کنند؛ اما باید صبر کنیم تا خود را بخوبی پیدا کنند.مربی پرتغالی با بیان اینکه از عملکرد بازیکنانش در 12 هفته گذشته راضی است، گفت: در این فصل بازیکنان زیادی از دست دادیم، در حالی که ما فقط 6 بازیکن جذب کردیم. با تمام این اوصاف از شاگردانم راضی هستم.  سرجیو با بیان اینکه نمی توان از ابتدای کار به قهرمانی فکر کرد و در طول فصل می شود به جایگاه مورد نظر رسید، گفت : باید بازی به بازی جلو رفت. بازی بعدی ما با نساجی است و تلاش می کنیم این تیم را در خانه شکست دهیم. همچنین در پایان فصل خواهیم دید که نفت آبادان، کجای جدول لیگ برتر می ایستد.

 

مرزبان: خوب بازی می کنیم اما  خوب گل نمی زنیم

سرمربی تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان عقیده دارد، مشکل تیمش استرس بازیکنان است که این امر موجب می شود، شانس گلزنی را براحتی از دست بدهند.علیرضا مرزبان، بعد از تساوی در دربین نفتی ها گفت: مقابل نفت آبادان با برنامه و خطر ساز ظاهر شدیم و بیشتر دقایق بازی، توپ و میدان را در اختیار داشتیم؛ اما در گلزنی همچنان ضعیف هستیم. سرمربی نفت با بیان اینکه بازیکنانش به لحاظ جسمانی و تاکتیکی در شرایط بسیار خوبی قرار دارند، افزود: در چند بازی گذشته با اینکه می توانستیم پیروز میدان شویم؛ اما شرایط به گونه ای دیگر رقم خورد و ما براحتی امتیاز از دست دادیم؛ اگر چه من از عملکرد بازیکنانم راضی هستم؛ زیرا آنها بازی خوبی ارائه می کنند.مرزبان با بیان اینکه باید قبول کنیم بازی دادن به بازیکنان جوان بها دارد و باید بهای آن را بپردازیم، گفت: در نیم فصل تغییراتی اساسی در تیم خواهیم داشت و بازیکنان خوبی را جذب می کنیم؛ اگر چه امیدوارم مشکلات مالی نداشته باشیم و بتوانیم بازیکنان مدنظرمان را جذب کنیم.وی در خصوص جدایی میلاد فراهانی، دروازه بان اصلی این تیم گفت:  معتقدم وقتی بازیکنی دلش با تیم نیست، باید از مجموعه برود. میلاد فراهانی 240 میلیون از ما پول گرفت و انتظار داشت که باز هم به او پول بدهیم. من ترجیح می دهم با بازیکنی کار کنم که دلش با مردم مسجدسلیمان و تیم نفت مسجدسلیمان باشد، نه اینکه تنها به خاطر پول بازی کند.سرمربی تیم نفت مسجدسلیمان در خصوص بازی آینده تیمش مقابل سپیدرود رشت گفت: بازی سخت و حساسی در انتظار ماست و باید در طول هفته روی زمین چمن مصنوعی تمرین کنیم؛ الان ما هشت امتیاز داریم و تیم های میانه جدول 11 امتیاز دارند، بنابراین نباید اجازه دهیم این فاصله قطع شود.

 

سرمربی تيم فوتسال نفت اميديه:

با ترکيبی شرکتی و بومی  قهرمان شدیم

سرمربي تيم فوتسال نفت اميديه گفت: با اعتماد به بازيکنان جوان و اتحاد و همدلي موفق به کسب عنوان قهرماني نيم فصل نخست ليگ دسته یک باشگاه هاي ایران شديم.علي اصغر ملحاني با اشاره به سطح مسابقات در ادامه گفت: سطح برگزاري مسابقات فوتسال ليگ يک کشور در فصل جاري فوق العاده بالاست و تيم ها با بازيکنان جوان و مستعد در رقابت هاي اين فصل ظاهر شده اند و امیدواريم با روند رو به رشد خودمان در نيم فصل دوم، اين حرکت رو به رشد را تکرار و به مرحله پلي آف صعود کنيم.وي در ادامه ميانگين سني بازيکنان تيم نفت اميديه را 22 سال عنوان کرد و گفت: ما توانستيم با ترکيبي کاملا شرکتي - بومي، عنوان قهرماني نيم فصل را کسب کنيم.ملحاني در ادامه به مصدومان اين تيم در ابتداي فصل اشاره کرد و گفت: هاشم شيرالي، آقاي گل فصل گذشته ليگ يک، سامان کريمي و امين حطاوي از جمله بازيکنان مصدوم ما در ابتداي فصل بودند، اما بازيکنان جوان و با انگيزه تيم ما خلأ آنان را پر کردند و موجب افتخار آفريني در نيم فصل نخست شدند.

سرمربي تيم فوتسال نفت اميديه در پايان اين گفت وگو از بازيکنان تيم ، پونده نژادان، رئيس امور ورزش و بهبهانيان، مديرمنابع انساني شرکت نفت و گاز آغاجاري که در رقابت هاي اين فصل از تيم فوتسال نفت اميديه حمايت کردند، تشکر و قدرداني کرد.

 

صعود نفتی های مسجد سلیمان به ارتفاعات پلنگان

کارکنان کوهنورد شرکت نفت و گاز مسجد سلیمان به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک ربیع الاول به ارتفاعات پلنگان (لب سفید) صعود کردند.در این صعود که 16 نفر از کوهنوردان شرکت نفت و گازمسجد سلیمان حضور داشتند، موفق شدند طی 4 ساعت کوهپیمایی به قله پلنگان صعود کنند.ارتفاعات پلنگان ( لب سفید ) در حاشیه شهر دزفول و در کنار میدان نفتی (لب سفید) قرار دارد. ارتفاعات پلنگان در رشته کوه زاگراس جنوبی است که بیش از 2 هزار و 800 متر ارتفاع دارد.

 

در لیگ دسته یک فوتسال

نفت امیدیه با قهرمانی به استقبال نیم فصل رفت 

نیم فصل نخست مسابقات فوتسال لیگ دسته یک باشگاه های ایران با قهرمانی نماینده نفت به پایان رسید.

تیم فوتسال نفت امیدیه در دوهفته پایانی نیم فصل نخست لیگ دسته یک فوتسال باشگاه های ایران ابتدا در سالن انقلاب کرج، پاس ناجا این شهر را با نتیجه دو بریک شکست داد که دراین بازی حسین حیاتی هر 2 گل نفت امیدیه را به ثمر رساند.

سپس در آخرین بازی نیم فصل اول، شاگردان علي اصغر ملحاني به مصاف تیم دوم جدول، یعنی شهرداری رشت رفتند که موفق شدند در یک بازی پر افت و خیز که نیمه اول آن گلی در برنداشت، در نیمه دوم با زدن دوگل، حریف رشتی خود را شکست دهند تا 19 امتیازی شده و با اختلاف 6 امتیاز نسبت به حریف خود، در صدر جدول قرار بگیرند و با قهرمانی به استقبال پایان نیم فصل نخست لیگ دسته یک بروند.

گل های تیم نفت امیدیه را در این دیدار ابتدا سعید کرمی و سپس محمود بهمنی به ثمر رساندند.

مسابقات فوتسال لیگ دسته یک باشگاه های ایران ،در2 گروه برگزار می شود که تیم نفت امیدیه درگروه نخست با تیم های هبلکس رضوی مشهد، خالص سازان زنجان، پاس ناجا البرز، الماس شهر قم، رسالت ساری، شهرداری رشت، صدرای شیراز و هایپرشهر شاهین شهر همگروه است.

 

قهرمانی وزنه برداران نوجوان نفت مسجد سلیمان

هفته دوم لیگ نوجوانان استان خوزستان (یادواره شادروان استاد بهمن مطلق) و انتخابی تیم وزنه برداری نوجوانان این استان برای اعزام به المپیاد ورزشی ایرانیان با قهرمانی تیم نفت مسجدسلیمان به پایان رسید.  هفته دوم لیگ نوجوانان استان خوزستان در اهواز، سالن شهدای وزنه برداری خوزستان با حضور ۷۰ وزنه بردار در قالب ۸ تیم برگزار شد که وزنه برداران تیم نفت مسجد سلیمان با درو کردن عناوین برتر موفق شدند به قهرمانی برسند. تیم وزنه برداری نفت مسجد سلیمان با کسب 1488 امتیاز اول شد.گفتنی است، بعد از نفتی های مسجد سلیمان، تیم نفت و گاز امیدیه هم با کسب 1422 امتیاز دوم شد.