بانوان ملي حفاري قهرمان نيم فصل ليگ برتر فوتسال

   تيم فوتسال بانوان ملي حفاري، با شکست ديگر نماينده نفتي حاضر در رقابت هاي ليگ برترفوتسال بانوان باشگاه هاي ايران، قهرمان نيم فصل اين رقابت ها شد.ديدار تيم هاي فوتسال بانوان ملي حفاري اهواز و پالايش نفت آبادان در هفته پاياني نيم فصل نخست اين رقابت ها در سالن نفت اهواز برگزار شد که  تيم فوتسال ملي حفاري اهواز با ارائه يک بازي برتر، جذاب و ديدني با نتيجه 4 بر 2 پيروز اين ديدار تماشايي شد.در اين ديدار که با حضور پرشور تماشاگران خوزستاني برگزار شد، تيم ملي حفاري اهواز از همان ابتدا توپ و ميدان را بخوبي در دست گرفت و توانست سه بار دروازه نفت آبادان را باز کند.تيم پالايش نفت که نمي خواست نيمه اول را با اختلاف سه گل به پايان برساند، در 2 دقيقه مانده به پايان نيمه اول، يکي از سه گل خورده را جبران کرد. نفتي ها در ابتداي نيمه دوم بازي، دومين گل خود را به ثمر رساندند تا نتيجه بازي سه بر 2 به سود حفاري شود.شاگردان زيور بابايي در تيم ملي حفاري اهواز در اواخر بازي، چهارمين گل را به ثمر رساندند تا اين ديدار نزديک و حساس که دربي نفتي ها به شمار مي رفت، با نتيجه 4 بر 2 به سود آنها رقم بخورد و جشن قهرماني نيم فصل را بگيرند.در اين ديدار، فرشته خسروي 2 گل و سحر پاپي و فاطمه پاپي براي تيم فوتسال بانوان ملي حفاري گلزني کردند، همچنين کمالي و زرين 2 گل تيم پالايش نفت آبادان را به ثمر رساندند.

نيم فصل دوم جبران مي کنيم

سرمربي تيم فوتسال بانوان پالايش نفت آبادان بعد از شکست در دربي نفتي ها در هفته پاياني نيم فصل نخست ليگ برتر فوتسال بانوان گفت: بازي را خوب شروع نکرديم، اما در نيمه دوم به بازي برگشتيم و پرس شديد در دستور کارمان بود، بازيکنانم از جان و دل مايه گذاشتند و عملکرد خوبي داشتند؛ ولي در نهايت در عين شايستگي بازي را واگذار کرديم.

 خديجه پوربهبهاني پس از شکست 2 بر 4 تيمش برابر ملي حفاري گفت: بازي پاياپايي بود، هر چند بازنده بازي بوديم؛ ولي بازيکنانم تقريبا آن برنامه هايي را که داشتيم، در زمين اجرا کردند، البته گاهي اشتباه هاي فردي باعث مي شد گل هايي را بپذيريم، حتي گل چهارم حفاري بر اثر اشتباه فردي دروازه بان و اين که کمي بين او و دفاع مان ناهماهنگي ايجاد شد، رقم خورد. به هر حال بازنده بوديم و اين شکست را مي پذيريم. در نيمه دوم پرس شديد در دستور کارمان بود که بازيکنانم از جان و دل مايه گذاشتند و عملکرد خوبي در اين بازي داشتند.سرمربي تيم فوتسال بانوان پالايش نفت آبادان با اشاره به جايگاهشان در جدول و اينکه مستحق قرار گرفتن در ميان مدعيان هستند، گفت: اگر حفاري را در دربي شکست مي داديم، جزو سه تيم بالايي جدول قرار مي گرفتيم. تيم من استحقاق اين را دارد تا در ميان تيم هاي بالاي جدول و کورس قهرماني باشد.پوربهبهاني در خصوص ادامه کار در نيم فصل دوم گفت: با باشگاه صحبت کرده ايم که براي نيم فصل دوم بتوانيم يک بازيکن جذب کنيم تا از ضربات آخر بهره مند شويم. موقعيت هاي زيادي در بازي هاي مختلف نصيب ما مي شود؛ ولي با توجه به اين که بازيکنانم در هيجان و استرس قرار مي گيرند، ضربات آخر را به خوبي نمي زنند. بهبهاني با بيان اينکه هنوز اميد به قهرماني دارند، گفت: اميدوارم در نيم فصل دوم، باشگاه شرايط جذب يک بازيکن را فراهم کند تا در نيم فصل بتوانيم تيم را به روزتر کنيم و جسورانه تر براي قرار گرفتن بين چهار تيم اول بجنگيم؛ چرا که هنوز شانس قهرماني داريم.

تا قهرماني راه زيادي داريم

سرمربي تيم فوتسال بانوان ملي حفاري با بيان اين که نيم فصل نخست ليگ برتر فوتسال بانوان باشگاه هاي ايران با قهرماني آنها به پايان رسيده؛ اما راه بسياري تا پايان مسابقات و قهرماني دارند، گفت: قطعا بازي ها در نيم فصل دوم خيلي سخت تر خواهد شد؛ زيرا تيم ها بهتر از نيم فصلي که گذشت، کار خواهند کرد. زيور بابايي پس از پيروزي چهار بر 2 تيمش برابر پالايش نفت آبادان در هفته پاياني نيم فصل نخست ليگ برتر فوتسال بانوان گفت: از دختران حفاري به خاطر بازي خوبي که در دربي نفتي ها به نمايش گذاشتند، قدرداني مي کنم. بازيکنانم آنچه را در طول تمرين ها از آنها خواسته بوديم، انجام دادند. همچنين به تيم آبادان که خوب بازي کرد، تبريک مي گويم. هميشه بازي هاي پالايش نفت آبادان و ملي حفاري اهواز با توجه به دربي بودن، حساسيت هاي خاص خود را دارد.او در ادامه در خصوص وضعيت تيمش و اينکه آيا از روند تيم راضي است؟ گفت: البته يکسري ايرادها و اشکال هايي وجود دارد که بايد آنها را برطرف کنيم. پس از استراحتي که به دليل اتمام نيم فصل اول خواهيم داشت، بايد روي نقاط ضعف کار کنيم. سرمربي تيم فوتسال بانوان ملي حفاري درباره قهرماني در پايان نيم فصل نخست گفت: نيم فصل نخست، به خير گذشت و قهرمان شديم؛ ولي راه بسياري تا پايان مسابقات داريم و مهم قهرماني در پايان فصل است. قطعا بازي ها در نيم فصل دوم خيلي سخت تر خواهد شد، زيرا تيم ها بهتر از نيم فصلي که گذشت، کار خواهند کرد. اولين بازي ما در نيم فصل دوم با مس رفسنجان است که بايد بگويم اين تيم نسبت به نيم فصل اول خيلي بهتر شده و مطمئنم در نيم فصل دوم براحتي نمي توانيم نتايج را کسب کنيم. بايد تلاش مان را دو چندان کنيم تا بتوانيم به پلي آف برسيم و انشاءالله اگر خدا خواست، قهرماني را به دست آوريم.

 

قهرماني بانوان کاراته کا نفت اميديه 

تيم کاراته بانوان باشگاه نفت اميديه در مسابقات قهرماني استان خوزستان به مقام قهرماني دست پيدا کرد.بانوان کاراته کا نفت اميديه که در مسابقات استاني، سبک شيتوريو کوبه اوزاکا شرکت کرده بودند، موفق شدند با پشت سر گذاشتن رقباي شان و با کسب مدال هاي رنگا رنگ در اوزان مختلف در دو بخش کاتا و کوميته به قهرماني برسند. بانوان کاراته کا نفت اميديه با کسب 10 مدال طلا، 17 مدال نقره و 13 مدال برنز (انفرادي) در دو بخش کاتا و کوميته قهرمان شدند. مريم لرکي به عنوان سرمربي و ميترا جعفري به عنوان سرپرست، اين تيم را همراهي کردند.

 

درخشش تنيس بازان نفت اميديه در مسابقات چهارجانبه ماهشهر

يک دوره مسابقات چهار جانبه تنيس روي ميز در دو رده سني بين تيم هاي نفت اميديه و پتروشيمي اروند به ميزباني ماهشهر برگزار شد که نفت اميديه با دو تيم بزرگسالان نفت و کارکنان نفت وپتروشيمي اروند با دو تيم بزرگسالان و کارکنان به مصاف هم رفتند. در اين مسابقات، تيم بزرگسالان نفت اميديه در رده تيمي با اقتدار به مقام اول دست يافت و تيم کارکنان نفت اميديه هم سوم شد. همچنين مسابقات انفرادي با شرکت 20 بازيکن انجام شد که فينال اين مسابقات کاملا اميديه اي بود. پژمان کريمي، اول نويد شريفي دوم و امين بني سعيد سوم شدند. اين تيم با مربيگري امين بني سعيد و به سرپرستي حميد نصيري به اين مقام ها دست يافت. همچنين به تيم اول هدايايي اهدا شد.

 

فرزندان دختر مناطق نفت خيز جنوب، مسافران تيم ملي 

سه نفر از فرزندان دختر نونهال و نوجوان تنيس باز نفتي کارکنان مناطق نفت خيز جنوب، با انتخاب در جشنواره استعداديابي تنيس روي ميز به اردوي تيم ملي دعوت شدند.

 اسطوره موسوي از اهواز، ثنا ناركي و ثمينا ناركي از گچساران که در جشنواره استعداديابي تنيس روي ميز شرکت کرده بودند، با درخشش در اين مسابقات و كسب عناوين قهرماني در رده انفرادي اين مسابقات، جواز حضور در تيم ملي را كسب كردند.

مسابقات استعداديابي تنيس روي ميز کشور براي حضور در تيم ملي در رده سني نونهالان و نوجوانان به ميزباني استان فارس برگزار شد.

 

صعود اکتشافي ها به قله لجور

گروه کوهنوردي مديريت اکتشاف، با لجاجت تمام اين بار متشکل از 9 نفر از همنوردان پرتلاش، توانست به قله لجوج لجور صعود کند.کوه لجور در شمال شهرستان شازند و در مجاورت روستاي اسکان قرارگرفته و ارتفاع آن 2623 متراست. اين کوه ديواره اي با ارتفاع تقريبي 350 متر دارد که به سومين ديواره ايران شهرت يافته است. سنگ هاي کوه لجور غالبا ازجنس سنگ خاراست، به طوري که مسيرصعود به قله اين کوه را با دشواري همراه مي سازد.حدس و باور محلي و غيرعلمي درباره واژه لجور اين است که ازترکيب «لج + ور» ساخته شده که «لج» به معني ستيزه کردن وستيزندگي وپسوند «ور» نيز به معني دارندگي است و درصورت ترکيب دو واژه معناي لجوجي و ستيزنده مي دهد. بنابرگمان ها، اين کوه به خاطر داشتن مسيرهاي سخت گذر و اغلب دشوار آن، به اين نام لقب گرفته است. کوهنوردان اکتشاف 8 صبح، صعود خود را شروع کردند و بعد از 2 ساعت کوهپيمايي به پناهگاه اول رسيدند. بعد از استراحتي کوتاه، دوباره مسير را در پيش گرفتند و در نهايت پس از کوهپيمايي سنگين، مهيج و متفاوت تر، ساعت13 به قله صعود کردند.همنوردان اين صعود عبارتند بودند از: ميرعلي واعظي (سرپرست)، محمود مسعودي، محمد حسن عليئي، توحيدلو، مريم اميري، سميه شمس، زهرا بياض، فائزه موسوي خواه و مريم موسوي خواه، به همراه حامد پاکپور، راهنماي گروه.

 

  قهرماني فرزندان نفتي در تنيس روي ميز

فرزندان تنيسور همکار نفتي با درخشش در مسابقات تور جوانان تنيس روي ميز استان خوزستان، مقام هاي اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.  عليرضا بابادي وند فرزند مهرداد بابادي وند از کارکنان امور ورزش مناطق نفت خيز جنوب، اشکان ادهمي، فرزند صادق ادهمي از اداره کالا مناطق نفت خيز جنوب و سامان زلکي نژاد از فرزندان کارکنان اداره بهداشت و درمان شرکت ملي نفت اهواز با درخشش در مسابقات تنيس روي ميز جوانان خوزستان موفق شدند با پشت سر گذاشتن رقباي شان به ترتيب عناوين اول تا سوم اين مسابقات را به خود اختصاص دهند.

 مسابقات تور جوانان پينگ پنگ خوزستان با شرکت 33 بازيکن از شهرهاي اهواز، آبادان، ماهشهر، رامهرمز و شوش در سالن نفت اهواز برگزارشد.