هت تريک در قهرماني پارس جنوبی بر بام فوتبال ساحلی ایران

تيم فوتبال پارس جنوبي براي سومين بار پياپي، عنوان قهرماني مسابقات ليگ برترفوتبال ساحلي باشگاه هاي ايران را به خود اختصاص داد.ساحلي بازان پارس جنوبي که يک هفته زودتر از پايان مسابقات، قهرماني خود را مسجل کرده بودند، در هفته بيست و دوم و پاياني اين رقابت ها به سمنان رفتند و با پيروزي در ديداري تشريفاتي، جشن قهرماني برپا کردند.شاگردان علي نادري که حالا تيم بلامنازع در فوتبال ساحلي ايران هستند، در هفته پاياني به مصاف تيم شهرداري سمنان رفتند و موفق شدند در ديداري سخت و نفس گير و با نتيجه نزديک 5 بر 4 حريف سرسخت خود را شکست دهند و با پيروزي در روز آخر، جشن قهرماني برپا کنند.تيم فوتبال پارس جنوبي با اين پيروزي موفق شد هجدهمين پيروزي خود را جشن بگيرد و با 56 امتياز و زدن 114 گل که در نوع خود يک رکورد به حساب مي آيد و با اختلاف 3 امتياز نسبت به تيم دوم جدول، قهرمان ليگ برتر فوتبال ساحلي ايران شود.تيم فوتبال پارس جنوبي با قهرماني در اين فصل، ششمين قهرماني خود و سومين قهرماني پي درپي را جشن گرفت و به اصطلاح موفق شد در قهرماني، هت تريک کند.پارس جنوبي، پرافتخارترين تيم فوتبال ساحلي ايران است که بيشترين ملي پوش را نيز به خود اختصاص داده است.

پارس جنوبي بازهم قهرمان شد. از اين قهرماني برايمان بگوييد؟

تکرار قهرماني و در واقع دفاع از عنوان قهرماني، خيلي سخت تر از قهرماني براي بار نخست است. همه براي متوقف کردن شما به زمين مي آيند و نمي خواهند شما نتيجه بگيريد. از سوي ديگر، داشتن چند ملي پوش مزيد بر علت مي شود و اين تمايز، کار شما را سخت تر مي کند؛ چون همه انتظار قهرماني دارند. تيم هاي رقيب با انگيزه مضاعف مقابل ما قرار مي گرفتند و از تمام توان شان استفاده مي کردند تا ما را شکست دهند؛ ولي خدا را شکر ما توانستيم با پشت سر گذاشتن تمام رقبا دوباره قهرمان شويم.

اين فصل را بد شروع کرديد. آيا اين موضوع باعث نشد که فکر کنيد قهرمان نمي شويد و فصل بدي را پيش رو داريد؟

متاسفانه اين فصل را خيلي بد شروع کرديم و درواقع شروع خوبي نبود. ما در هفته نخست در بندر گز بازي داشتيم. آنجا هواداران، خيلي خوب تيمشان را تشويق مي کنند و بايد بگويم بازي مقابل هواداران انها خيلي سخت است و بيشتر تيم ها در اين شهر با مشکل روبه رو مي شوند. ديگر اينکه تيم هنوز شکل واقعي خود را پيدا نکرده و بايد هفته اول در اين شهر مسابقه دهد که همه اين مسائل باعث شد با شکست کار را شروع کنيم؛ ولي رفته رفته روي غلتک افتاديم و خودمان را پيدا کرديم و به همان تيم هميشگي تبديل شديم. ديديد که يک هفته زودتر قهرمان شديم و در هفته آخر در ديداري تشريفاتي، به ميدان رفتيم و بعد هم جشن قهرماني بر پا کرديم.

ملي پوشان و با تجربه هاي تيم، چقدر در اين برگشت سهيم بودند؟

بايد بگويم که با اتکا به تجربه بالاي ملي پوشان و درايتي که در زمين داشتند و نيز با پياده کردن برنامه هاي تاکتيکي کادر فني، تيم موفق شد آرام آرام به خودش بيايد و در جدول به جايگاه خود برسد.

 هدف گذاري از ابتداي فصل چه بود؟

هدف گذاري ما از ابتداي فصل، با توجه به امکانات سخت افزاري و نرم افزاري که داشتيم، دفاع از عنوان قهرماني بود. با اتکا به بومي گرايي و جوان گرايي و نيز امکانات و ملي پوشاني که در اختيار داشتيم، به قهرماني فکر مي کرديم. شما اگر به قهرماني فکر نکنيد، نتيجه نمي گيريد. ما در اين فصل به سمت جوانان بوشهري که دريايي از استعداد هستند، رفتيم و خدا را شکر با آنها موفق شديم نتايجي در خور شان نام نفت و پارس جنوبي کسب کنيم و با قهرماني، فصل را به پايان ببريم؛ البته باز هم تاکيد مي کنم که کار خيلي سخت بود؛ اما با توکل به خدا و نيز حمايت هاي مديران توانستيم قهرمان شويم.

از کارکنان نفت يا فرزندان آنها بازيکني در تيم بود؟

از کارکنان که نه، اما از فرزندان نفتي در تيم هاي جوانان و اميد و در واقع پايه ها بهره مي بريم. اتفاقا بايد بگويم که بازيکنان خوبي هم هستند و آينده خوبي در انتظار آنهاست.

 پس با توجه به گفته شما فرزندان نفتي استعداد خوبي در فوتبال ساحلي دارند؟

بله، دقيقا همينطور است؛ البته بايد بگويم آنها نه تنها فرزندان نفتي هستند؛ بلکه از جوانان بومي هم به شمار مي آيند. سال قبل ما چند فرزند نفتي داشتيم که از بازيکنان اصلي تيم هاي جوانان و اميد ها بودند و در مسابقات شرکت مي کردند. به جرات مي توانم بگويم که فرزندان نفتي، يک استعداد ذاتي در فوتبال ساحلي دارند که بايد آنها را پرورش داد و در ادامه به بهترين شکل از آنها استفاده کرد.

در اين مدت چند ملي پوش به تيم ملي تحويل داديد؟

ما 4 بازيکن به تيم ملي بزرگسالان تحويل داده ايم. در رده هاي پايه و جوانان و اميد هم هميشه بين 7 تا 8 بازيکن به صورت متغير در اردو هاي تيم ملي داشته ايم که اتفاقا مد نظر تيم ملي بزرگسالان هم هستند.

آيا از اين جوانان در تيم اصلي هم براي ليگ برتر استفاده کرده ايد؟

ما چند بازيکن 18 تا 19 ساله داريم که هم در تيم هاي پايه بازي مي کنند و هم به ما در تيم بزرگسالان کمک مي کنند. اتفاقا در بازي آخر که بيشتر جنبه تشريفاتي داشت، بيشتر بازيکناني که به ميدان رفتند، بازيکنان تيم اميد وجوانان بودند که موفق شدند در پيروزي تيم نقش به سزايي داشته باشند. اعتماد به جوانان، هميشه جواب مثبت مي دهد و خدا را شکر ما هم از اين اعتماد، جواب مثبت گرفتيم و سعي داريم در ادامه با همين روند، يک تيم بومي کامل داشته باشيم و از ساخته هاي خودمان در ليگ برتر استفاده کنيم.

ديگر با تيم ملي همکاري نداريد؟

از زماني که به پارس جنوبي آمدم، با تيم ملي همکاري ندارم. در يک برهه، مربي تيم ملي (ب) بودم، همچنين در تيم ملي اصلي به عنوان مربي کار کردم؛ اما الان فقط در خدمت پارس جنوبي هستم.

اگر دوباره پيشنهاد همکاري با تيم ملي مطرح شود، چه مي کنيد؟

مطمئنا خوشحال مي شوم که بتوانم به تيم ملي کشورم کمک کنم؛ اما الان چنين پيشنهادي نيست و حتي حرفي هم زده نشده و من با قدرت در کنار پارس جنوبي خواهم بود.

کار در تيم ملي راحت تر است يا باشگاه؟

مربيگري، سختي هاي خاص خودش را دارد، با اين تفاوت که شما گاهي در باشگاه مشغول فعاليت هستيد و گاهي هم در تيم ملي. تيم ملي شرايط خودش را دارد و شما در بيشتر ماه هاي سال، بازي بازيکنان را تماشا مي کنيد تا بهترين ها را انتخاب کنيد. سپس به صورت مقطعي در اردو حاضر مي شويد و در نهايت در يک تورنمنت شرکت مي کنيد تا نتيجه کار خود را ببينيد و بايد خيلي دقيق کار کنيد و جاي اشتباه هم نداريد، چون همان نتيجه، کارنامه شما مي شود، اما در باشگاه، شما يک فصل کامل در کنار تيم هستيد و اگر جايي اشتباه کنيد، اين اشتباه هفته بعد قابل جبران است و در واقع اين شانس را داريد که هر هفته تيمتان را بهتر روانه مسابقات کنيد. با زهم تاکيد مي کنم، در هر دو جا کار کردن سخت است و همه از شما انتظار دارند که بهترين نتيجه را بگيريد.

برنامه آينده شما چيست؟

فعلا که در کنار تيم پارس جنوبي هستم و قرار است روند مثبت را با سرمايه گذاري و حمايت از جوانان بومي ادامه دهيم که خوشبختانه مديران باشگاه هم از اين روند حمايت مي کنند و پشتيبان تيم هستند.

و صحبت پاياني؟

فصل سختي را گذرانيدم. با شکست شروع و با پيروزي و قهرماني تمام کرديم. در اين راه سخت، مديران بخوبي از ما حمايت کردند که بايد تشکر ويژه اي از مهندس يوسفي، مدير منطقه، جناب رضاييان، مدير عامل باشگاه و جناب جهاني، عضو هيات مديره داشته باشم که در طول فصل با حمايت هاي خود به ما دلگرمي دادند و نقش به سزايي در اين قهرماني داشتند؛ البته در اين ميان جناب فريد، سرپرست تيم هم خيلي زحمت کشيدند و از ارکان قهرماني و موفقيت تيم بودند که جا دارد از او هم تشکر ويژه اي کنم. فوتبال ساحلي در بوشهر طرفداران زيادي دارد و معدن استعداد است. من فکر مي کنم با سرمايه گذاري در اين منطقه مي توانيم سال هاي سال، فوتبال ساحلي را در ايران و پارس جنوبي بيمه کنيم.

 

قهرماني ليگ برتر را به همکاران سازمان منطقه ويژه تقديم مي کنيم

سرپرست تيم فوتبال ساحلي پارس جنوبي عقيده دارد، اين قهرماني در سايه همدلي و تلاش و پشتکار به دست آمده است. اکبر فريد، سرپرست تيم فوتبال ساحلي پارس جنوبي با اشاره به ديدار آخر اين تيم در سمنان گفت: آخرين بازي ما در هفته بيست ودوم در مقابل تيم خوب شهرداري سمنان برگزار شد که با توجه به برد هفته قبل از آن مقابل شهرداري بندرعباس در بوشهر که قهرماني ما مسجل شده بود، با خاطري آسوده به ميدان رفتيم. در اين بازي از چند بازيکن اميد استفاده کرديم که جواب اعتماد کادر فني را هم دادند و آينده روشني را براي آنها پيش بيني مي کنيم. او در ادامه با اشاره به برگزاري منظم بازي ها گفت: اولين بار ليگ برتر فوتبال ساحلي زير نظرسازمان ليگ برگزارشد که از برنامه ريزي و نظم خوبي برخوردار بود ودر بازي آخر هم درمراسم خوبي، جام قهرماني اهدا شد.  فريد با اشاره به قهرماني هاي متعدد پارس جنوبي در فوتبال ساحلي گفت: ما ششمين قهرماني را در سمنان جشن گرفتيم و به قولي هت تريک کرديم؛ چرا که اين سومين قهرماني پشت سر هم ما بود که با کمک همه هواداران و تلاش بازيکنان و کادر فني به دست آمد.  از مدير عامل باشگاه جناب رضاييان و همکاران در سازمان منطقه ويژه که هميشه دغدغه اين تيم را دارند، تشکر مي کنم و اين کاپ قهرماني را به همکاران تقديم مي کنيم.

 

حفظ قهرماني سخت تر از قهرماني بود

مشعل - مدافع کاپيتان پيشين تيم ملي فوتبال ساحلي و بازيکن سابق پارس جنوبي، حالا به عنوان سرمربي در اين تيم افتخارآفريني مي کند.علي نادري، سرمربي تيم فوتبال ساحلي پارس جنوبي 12 سال عضو تيم ملي و همچنين کاپيتان اين تيم بود. او بعد ازدوران بازيگري به مدت دو سال و نيم به عنوان سرمربي تيم ملي (ب) کارش را به نحو احسن انجام داد و همچنين از نظر اخلاقي و تجربه هم زبانزد است. بر اين اساس، کميته فني فدراسيون فوتبال و فوتبال ساحلي مقرر کرد تا وي به عنوان مربي تيم ملي بزرگسالان به فعاليتش در اين تيم ادامه بدهد.حالا اين مدافع سابق و مربي تيم ملي به عنوان سرمربي، هدايت تيم فوتبال پارس جنوبي را به عهده دارد و موفق شده با اين تيم هم افتخارآفريني کند تا کارنامه اش پررنگ تر از قبل شود.نادري، يکي از بهترين شاگردان «مندز» مدرس فيفا در ايران بود و همچنين مدرک سطح (يک) فوتبال ساحلي AFC را دارد. قطعا آينده درخشاني در انتظار نادري است و شاهد درخشش او در کسوت مربيگري خواهيم بود.با سرمربي تيم فوتبال پارس جنوبي گفت وگويي داشتيم که با هم مي خوانيم.