گفت و گوي «مشعل» با سرپرست تيم پالايش گاز ايران، تنها نماينده فوتبال بانوان نفت در ليگ برتر اکبرزاده: مي توانيـم قهرمـان شـويم

مشعل   تيم فوتبال بانوان پالايش گاز ايلام، تنها نماينده نفتي ها در ليگ برتر فوتبال بانوان ايران است. پالايش گازي ها اگر چه قهرمان فوتبال بانوان ايران نشده اند، اما در پايان هر فصل، يک نماينده در جمع برترين هاي فوتبال بانوان ايران داشته اند از جمله خانم گلي مسابقات که به مهاجم اين تيم تعلق گرفت يا اينکه به عنوان تيم اخلاق فصل معرفي شدند. پالايش گازي ها به حمايت بيشتري نياز دارند تا با توجه به ظرفيتي که دارند، بتوانند نماينده شايسته تري در فوتبال بانوان ايران براي نام نفت باشند. در آستانه شروع مسابقات ليگ برتر فوتبال بانوان ايران، با الهه اکبرزاده، سرپرست تيم فوتبال پالايش گاز ايلام هم کلام شديم که صحبت از حمايت و روزهاي بهتر داشت تا بتوانند بازهم مانند گذشته، نماينده شايسته اي درفوتبال بانوان نفت باشند.

در فصلي که گذشت، مثل سال هاي گذشته نتوانستيد در جمع 4 تيم برتر قرار بگيريد؟

فوتبال بالا و پايين زيادي دارد و بعضي مواقع، روي خوشش را به شما نشان نمي دهد. مصدوميت بي موقع بازيکنان، شرايط بد زمين بخصوص زمين تختي ايلام که استاندارد نيست، ما را خيلي اذيت کرد و نبود انگيزه کافي، استفاده نکردن بازيکنان از موقعيت هاي گل و... دست به دست هم داد و باعث شد نتوانيم در جمع چهار تيم برتر قرار بگيريم.

 براي فصل جديد به همان تيم هميشگي تبديل مي شويد؟

هيچ تيمي دوست ندارد که نتيجه نگيرد و ما هم از اين قضيه مستثنا نيستيم. نزديک به 3 هفته است که از مديريت پالايشگاه و امور ورزش، برنامه جديد و شرايط حضور در ليگ را به ما داده اند و براساس آن برنامه ريزي مي کنيم تا بتوانيم با تيم خوبي وارد مسابقات شويم. فوتبال فقط داخل زمين نيست؛ بلکه شما خارج از مستطيل سبز هم به حمايت نياز داريد تا نتيجه بگيريد.

 منظورتان حمايت مديران است؟

مسلما همين است. خوشبختانه آقاي داري پور، مديرعامل جديد پالايشگاه، مديري ورزش دوست هستند و قرار است از تيم حمايت هاي بيشتري شود. وقتي مديران حمايت کنند، مطمئنا بازيکنان انگيزه بيشتري پيدا کرده و مي توانند نتايج بهتري در مسابقات بگيرند؛ البته مدير امور ورزش پالايشگاه هم از حاميان تيم فوتبال بانوان هستند و حمايت مي کنند تا بتوانيم بهترين نتايج را کسب کنيم.

 براي امسال استارت زده و تمرين ها را شروع کرده ايد؟

همانطور که گفتم، تازه سه هفته است که تکليف تيم براي حضور در فصل جديد مشخص شده است. همانطور که مي دانيد، با توجه به بخشنامه جديد  وزير نفت، مديران به دنبال فراهم کردن شرايطي بودند که تيم بتواند در مسابقات حضوري شايسته داشته باشدکه بالاخره با برنامه ريزي هاي صورت گرفته، تکليف ما برا ي حضور در فصل جديد مشخص شد و ماهم به دنبال جمع کردن تيم و جذب بازيکن براي شروع کار و تمرين ها در فصل فصل جديد هستيم.

  پس با اين اوصاف هنوز شروع نکرديد و اين تاخير، در هفته هاي ابتدايي مسابقات براي شما مشکل ايجاد نمي کند؟

خوشبختانه مسابقات ليگ برتر فوتبال بانوان امسال، به دليل حضور تيم هاي ملي جوانان و نوجوانان در رقابت هاي آسيايي، به جاي مهر ماه در اواخر آبان ماه شروع مي شود که فکر مي کنم 28 آبان باشد. بنابراين همين دير شروع شدن مسابقات، باعث شد ما متضرر نشويم و بتوانيم به موقع خودمان را به مسابقات برسانيم؛ البته بازهم عقيده دارم که همين الان هم دير است و ما مي توانستيم زودتر شروع کنيم؛ ولي با توجه به عقب افتادن مسابقات، زياد به مشکل نمي خوريم.

  بازيکنان جديد جذب شده اند و آيا تغييراتي هم داشته ايد؟

با توجه به شرايط جديد، کمي کار ما سخت شده؛ ولي از آنجا که بازيکنان عرق خاصي به تيم داشتند، قبول کردند که با شرايط جديد بمانند. اين بچه ها، همه تيمشان را دوست دارند؛ البته بعضي ها از جمع ما جدا شدند و در صدد هستيم چند جايگزين خوب داشته باشيم؛ اما با تمام اين اوصاف و انگيزه و علاقه اي که بازيکنان به تيمشان دارند، با حمايت مسئولان مي توانيم به همان تيم مدعي قبل تبديل شويم. منطقه ايلام از مناطق محروم و دلخوشي مردم فقط به ورزش است، بخصوص بانوان. به همين دليل حمايت مسئولان مي تواند باعث دلگرمي، رشد و توسعه و پيشرفت ورزش در اين خطه شود.

 کادر فني هم تغييراتي دارد؟

کادر فني ما تغييراتي ندارد، يعني فاطمه حياتي به عنوان سر مربي و ندا عزيزي هم به عنوان مربي کنار تيم هستند و در فصل جديد، هدايت تيم را به عهده خواهند داشت.

  با تمام اين اوصاف، امسال پالايش گاز ايلام مي تواند در جمع سه تيم برتر ليگ قرار بگيرد؟

تيم ما ظرفيت بالايي دارد و بايد بگويم بچه ها همه دوست دارند که مقام خوبي کسب کنند. فقط کمي حمايت و انگيزه مي خواهند تا بتوانند بهتر بازي کنند و نتايج بهتري بگيرند. 12 تيم در رقابت ها حضور دارند که بعضي از آنها به لحاظ مالي، خيلي متمول و بهتر از ما هستند؛ ولي در فوتبال همه چيز پول نيست؛ البته تاثيرگذار است؛ ولي اگر شما به يک تيم توجه کنيد و با حمايت هاي خود به بازيکنان انگيزه بدهيد، مطمئنا مي تواند روي سکو برود. پالايش گاز ايلام، تنها نماينده فوتبال نفت در ليگ برتر فوتبال بانوان ايران است. براي همين عقيده دارم اگر به ما توجه بيشتري شود، مي توانيم افتخارات بيشتري براي نفت کسب کنيم.

 اگر صحبت خاصي باقي مانده، بفرماييد؟

شرايط سخت شده و تيم ها همه رو به جلو حرکت مي کنند. اگر همپاي آنها حرکت نکنيم، مطمئنا جا مي مانيم. پس بايد موازي آنها گام برداريم. شرايط سخت را درک مي کنيم وحاضريم به خاطر نام نفت با مسائل کنار بياييم؛ اما در مقابل، از ما حمايت کنند تا با توجه به ظرفيت و عرق بچه ها به تيم، بتوانيم در فصل جديد نتايج شايسته اي بگيريم. تيم پالايش گاز ايلام مي تواند حتي قهرمان شود و اين مهم با دادن انگيزه به بازيکنان و حمايت کامل صورت مي گيرد.

 

کوهنوردان گاز خراسان رضوي  رقم زدند اهتزاز پرچم حسيني بر فراز دماوند 

از سوي جمعي از کوهنوردان شرکت گاز خراسان رضوي، پرچم متبرک حسيني بر فراز مرتفع ترين قله ايران به اهتزاز درآمد.

 در اين صعود که در فضايي معنوي و همراه با ذکر مصيبت سيد و سالار شهيدان انجام شد، بيش از 9 نفر از اعضاي تيم کوهنوردي شرکت گاز خراسان رضوي به نام هاي ايماني فر، يزداني، واحدثاني، براتي، اعتمادي، اميدبخش، سيد محمد و سيد اکبر موسوي و آشوري شرکت داشتند.

کوهنوردان شرکت گاز خراسان رضوي پس از سه روز موفق به فتح قله دماوند شدند. اختلاف ارتفاع، شرايط جوي خاص و مسير سنگلاخي، از مهمترين مسائل پيش روي کوهنوردان گاز خراسان رضوي در صعود به دماوند بود؛ اما به دليل آمادگي جسماني اعضا و تمرين هاي از پيش انجام شده، بدون مشکل انجام شد.

 

صعود كوهنوردان گاز به قله علم كوه

گروه كوهنوردي شركت مهندسي و توسعه گاز ايران، در اواخر شهريور ماه ، طي يك برنامه ورزشي در ارتفاعات كلاردشت مازندران به قله 4850 متري علم كوه صعود كردند.

اعضاي تيم كوهنوردي اين شركت، با هدف تقويت قواي جسماني و در هوايي سرد كه توام با وزش باد بود، توانستند به دومين قله مرتفع ايران صعود کنند.

قله علم كوه به دليل مسير سخت گذري که دارد، فني ترين قله ايران به شمار مي رود و صعود به آن، پس از 6 ماه برنامه ريزي و آماده سازي اعضا از لحاظ جسماني و پزشكي، با موفقيت كامل انجام شد.

قهرماني فرزندان نفتي در اسکيت و ژيمناستيک

فرزند نفتي با درخشش در مسابقات ژيمناستيک موفق شد بر سکوي قهرماني تکيه بزند.

هليا قاسمخاني، هشت ساله، فرزند عليرضا قاسمخاني از کارکنان دانشکده نفت تهران، در ششمين دوره مسابقات ژيمناستيک قهرماني کشور جام دوستي در استان گلستان، در سطح يک که در مرداد ماه 97 برگزار شد، شرکت کرد و توانست با در خشش در اين رقابت ها عنوان قهرماني را از آن خود کند.

او در بخش انفرادي، دوم شد و در بخش تيمي نيز توانست به مقام قهرماني دست پيدا کند.

 گفتني است، هليا قاسمخاني با مربيگري ماهرو قنبري، از مربيان برجسته کشور، اين عناوين را به دست آورده است.

فرزند همکار نفتي در مسابقات قهرماني اسکيت سرعت شهرستان اردبيل، مقام اول را به خود اختصاص داد.

سودا ميرزايي، فرزند علي اکبر ميرزايي از کارکنان شرکت نفت منطقه اردبيل در مسابقات قهرماني اسکيت سرعت شهرستان اردبيل که در سالن ورزشي 17 شهريور اين شهرستان برگزارشد،به مقام قهرماني دست پيدا کرد.

وي پيش از اين هم در مسابقات ويژه گراميداشت هفته دولت در استان اردبيل، موفق به کسب مقام سوم اين رشته شده بود.

قابل ذکر است، علي اکبر ميرزايي، پدر سودا ميرزايي نيز از ورزشکاران پيشکسوت برجسته رشته تکواندو استان و از استادان و قهرمانان اين رشته ورزشي است.