پارس جنوبي جم پرچمدار نفتي ها در ليگ برتر فوتبال

مشعل  به بهانه گذشت 6 هفته از ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران و تعطيلي ليگ برتر به دليل اردوي آماده سازي تيم ملي فوتبال ايران، نتايج تيم هاي نفتي حاضر در اين رقابت ها را طي 6 هفته گذشته بررسي مي کنيم. سه تيم پارس جنوبي جم، نفت آبادان و نفت مسجد سليمان، بسيار پرنوسان ظاهر شده اند و هنوز آنطور که بايد و شايد در ليگ جا نيفتاده اند و شايد تعطيلات 20 روزه ليگ باعث شود اين سه نماينده نفت بتوانند شروع خوبي در دوسوم پاياني دور رفت ليگ داشته باشند.

بيشترين امتياز در ميان نفتي ها

تيم فوتبال پارس جنوبي جم با کسب 8 امتياز از 18 امتياز ممکن، بهترين نتيجه را  ميان 3 تيم نفتي گرفته است. شاگردان مهدي تارتار برعکس فصل گذشته، شروع خوبي نداشتند؛ ولي با توجه به تغيير و تحولاتي که در تيم داشتند، مي توان گفت که بد هم نتيجه نگرفتند؛ چرا که 7-6 مهره اصلي اين تيم در فصل نقل و انتقالات جدا شدند و با ترکيب جديدي پا به ميدان گذاشتند. بهترين نتيجه پارس جنوبي جم در 6 هفته گذشته، پيروزي مقابل استقلال در جم و پيروزي در دربي نفتي ها بود؛ البته آنها در هفته ششم اين شانس را داشتند که در خانه، سومين پيروزي فصل را کسب کنند؛ ولي در ثانيه هاي پاياني، برد را با تساوي مقابل تيم قدرتمند سپاهان عوض کردند. پارس جنوبي به دنبال تکرار نتايج خوب فصل گذشته است تا امسال بتواند سهميه آسيايي را کسب کند. پارس جنوبي جم در 6 هفته ابتدايي ليگ 2 پيروزي، 2 تساوي و 2 شکست در کارنامه دارد و با 8 امتياز در رتبه هفتم جدول قرار دارد.

رکورددار تساوي در ليگ

تيم فوتبال نفت آبادان براي اينکه بتواند در فصل جديد ليگ برتر، بهتر از قبل نتيجه بگيرد، يک مربي مشهور و با سابقه پرتغالي را استخدام کرد؛ ولي اين پرتغالي مشهور بعد از گذشت 6 هفته، هنوز نتوانسته بردي کسب کند!

شاگردان سرجيو پرتغالي از 6 بازي خود 5 تساوي و يک شکست در کارنامه ثبت کرده اند و بايد گفت در ميان 16 تيم حاضر در ليگ برتر، با کسب 5 تساوي از اين لحاظ رکوددار هستند. براي نفتي ها بيرون و داخل خانه فرق ندارد، آنها فقط مساوي مي کنند. در بهترين بازي خود در 6 هفته گذشته مقابل پرسپوليس، اين شانس را داشتند که در خانه، اولين پيروزي را کسب کنند؛ ولي در دقيقه هاي پاياني، برد را با تساوي عوض کردند. نفت آبادان در هفته ششم در رشت نتوانست تيم ته جدولي را ببرد و در آنجا هم به تساوي بدون گل رضايت داد.

نفت آبادان با 5 امتياز در رتبه 12 جدول قرار دارد و خود را براي بعد از تعطيلات آماده مي کند.

 

نفت مسجد سليمان و شروعي نااميدکننده!

نفت مسجد سليمان در ميان تيم هاي حاضر نفتي در ليگ برتر، ضعيف ترين نتايج را گرفته که حضور در رتبه پانزدهم گواه اين موضوع است. دير شروع شدن تمرين ها و انتخاب سرمربي در دقيقه 90 و مشکلات مالي دست به دست هم دادند تا تيم که با اقتدار قهرمان ليگ يک شد، مانند 4 سال پيش که با اقتدار به ليگ برتر آمده بود، دوباره بخواهد به ليگ يک برگردد.

عبدالله ويسي آنطور که بايد و شايد نتوانست نفت را سرو سامان دهد. بهروز مکوندي هم که به عنوان دستيار در کنار او قرار دارد و سابقه قهرماني با نفت را يدک مي کشد، هنوز گره گشا نبوده است. نفت از 5 بازي خود 3 تساوي و دو شکست در کارنامه دارد. نفتي ها براي اينکه مشکل 4 سال پيش گريبان آنها را نگيرد، بايد به خودشان بيايند تا نماينده شايسته اي براي صنعت نفت باشند، در غير اينصورت بازهم سقوط خواهند کرد.

تعطيلات 20 روزه بهترين فرصت ريکاوري براي بازيکنان نفت مسجد سليمان است تا به خودشان بيايند.

بهترين نتيجه اي که نفت در 5 ديدار گذشته خود گرفته، تساوي مقابل قهرمان ايران در ورزشگاه آزادي بود که موفق شد اين تيم را بدون گل متوقف کند. در مقابل، باخت در دربي نفتي ها به پارس جنوبي هم بدترين نتيجه آنها بود. نفت مسجد سليمان با 3 امتياز در رتبه پانزدهم قرار دارد و براي فرار از منطقه سقوط بايد در ديدار عقب افتاده خود مقابل استقلال در مسجد سليمان برنده از زمين خارج شود.به دليل نتايج ضعيف اخير عبدالله ويسي برکنار شد و عليرضا مرزبان با پيوستن به اين تيم مسير خود را در ليگ ادامه مي دهد.

 

تارتار: سپاهان با خوش شانسي از دست ما فرار کرد

 مهدي تارتار، سرمربي تيم فوتبال پارس جنوبي جم پس از تساوي تيمش در هفته ششم برابر سپاهان گفت: همه تيم ها واقعا با شرايط خوب به جم مي آيند. بازي خيلي خوبي بود. دو تيم فوتبال بازي کردند، کسب 4 گل در ديداري سنگين که هر دوتيم مدعي هستند، يعني نمايش فوتبال خوب؛ اما شانس با من و شاگردانم يار نبود و شما ديديد که ما بايد برنده مي شديم؛ اما گل دقيقه 95 باعث شد يک برد شيرين خانگي را از دست بدهيم.

تارتار در ادامه با اشاره به تيم سپاهان گفت: ما مقابل سپاهان جانانه بازي کرديم، تيمي که امسال مدعي قهرماني است. آنها کم ملي پوش و ستاره ندارند. ما بعد از برد مقابل استقلال به خود باوري رسيديم و بچه ها متوجه شدند که مي توانند تيم هاي بزرگ را شکست بدهند. بنابراين اگر کمي شانس داشتيم و بچه ها در دقيقه آخر کمي تمرکز بيشتر داشتند، مي توانستيم برنده باشيم.

حال با تمام اين اوصاف از شاگردان راضي هستم و از همه بخصوص هواداران جم تشکر مي کنم که مثل هميشه يار و ياور ما بودند.تارتار در ادامه صحبت هايش و تعطيلي ليگ گفت: اين تعطيلي به نفع ماست و در اين مدت مي توانيم يک ريکاوري خوب داشته باشيم و نقاط ضعف خودمان را برطرف کنيم.

 

 سرجيو: جايگاه نفت بالاي جدول است

سرمربي تيم فوتبال نفت آبادان گفت: ما 3 بار با گلر حريف، تک به تک شديم و نشد که گل بزنيم.

پائولو سرجيو بعد از بازي با تيم سپيدرود رشت گفت: ما 3 امتياز بازي را مي خواستيم و به خواسته خودمان نرسيديم. اين بازي پر برخورد و خشن بود. در برخي دقايق بازي کار به شکلي که مي خواستيم پيش نرفت؛ چون بدشانس بوديم. ما 3 بار با گلر حريف تک به تک شديم و نشد که گل بزنيم.او درباره سپيدرود گفت: تيم حريف، خوب فوتبال بازي کرد و در دقايقي ما را تحت فشار گذاشت و اين طبيعي بود؛ چون در خانه بازي مي کرد؛ ولي اگر کمي خوش شانس بوديم و مهاجمان دقت مي کردند، مي توانستيم آنها را ببريم.

سرمربي تيم فوتبال نفت آبادان در ادامه درباره تساوي هاي پي درپي گفت: ما براي برد به زمين مي آييم. هيچ مربي دوست ندارد مساوي کند يا شکست بخورد؛ ولي روند بازي ها به شکلي بوده که شاگردانم در گل زدن خوب عمل نکردند. به همين دليل ما در تعطيلات به دنبال بر طرف کردن مشکلات گلزني تيم خواهيم بود تا بعد از پايان تعطيلات در اولين بازي در خانه، نخستين برد فصل را پر گل جشن بگيريم. شما مطمئن باشيد که جايگاه نفت اينجا نيست و ما در ادامه کار با بردهاي پي در پي به رده هاي بالا صعود مي کنيم.

 

عـروس کـوه هاي ايـران زيـر پاي نفتـي هـا

کوهنوردي از جمله ورزش هايي است که در صنعت نفت هواداران ويژه خود را دارد و در طول سال، بخصوص در فصل تابستان و گرما، کوهنوردان نفتي قلل بالاي 4هزار متر در ايران را که در زمستان به دليل سرماي سخت قابل صعود نيست، فتح مي کنند. دماوند يا بام ايران به اين دليل که قله اش هميشه پوشيده از برف بوده و به عروس کوه هاي ايران معروف است، از قله هايي است که کوهنوردان نفتي در فصل تابستان به آن صعود مي کنند. به همين منظور در هفته اي که گذشت، شرکت هاي مختلف نفتي از جمله اکتشاف، گاز و حتي پخشي ها به بام ايران صعود کردند. گزارشي تفصيلي اين صعود ها را باهم مي خوانيم.

کوهنوردان گاز استان مرکزي بر بام ايران

گروه کوهنوردي شرکت گاز استان مرکزي، همزمان با عيد سعيد قربان و به مناسبت گراميداشت هفته دولت موفق شدند به قله دماوند، بلندترين قله ايران صعود کنند.

در اين برنامه سه روزه کوهپيمايي که با هدف ايجاد و تقويت روحيه ورزشي در بين کارکنان شرکت صورت گرفت، 11نفر از کارکنان شرکت گاز استان مرکزي به سرپرستي سيد محسن حسيني و با همراهي مطلب احمدي، جواد عزيز محمدي، عباس حسني، مهدي حميدي، مجيد فريدي، صفرعلي رنجبر زارع، علي گلزار، مهدي جعفري، محمدصادق آبادي و اسماعيل کيخايي موفق به صعود به قله 5600متري دماوند از مسير جبهه جنوبي شدند.

صعود انفرادي كارمند اداره گاز سبزوار به دماوند

كارمند شركت گاز خراسان رضوي در سبزوار، موفق به فتح انفرادي قله 5600 متري دماوند شد.حسن برغمدي، كارمند امور حراست شركت گاز خراسان رضوي در سبزوار موفق شد طي سه روز، ارتفاع 5600 متري بلندترين كوه ايران را طي کند و پرچم شركت گاز را بر قله اين كوه به اهتزاز درآورد.اين صعود، همزمان با هفته دولت و با ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر از روز عيدقربان آغاز شد و طي سه روز به پايان رسيد.دماوند، بلندترين آتشفشان آسيا و با قدمتي حدود 38 هزار و 500 سال، در شمال ايران قرار دارد.

قله دماوند زير پاي اکتشافي ها

گروه کوهنوردي مديريت اکتشاف با حضور 16 نفر از همکاران همنورد به همراه 5 نفر از مهمانان و همراهان کوهنورد، موفق به فتح قله دماوند شدند.گروه 21 نفري کوهنوردي اکتشاف از جبهه شمال شرقي که از سخت ترين مسير هاي صعود به شمار مي رود، مسير صعود را در پيش گرفتند و موفق شدند بعد از ساعت ها کوهپيمايي، به قله دماوند صعود کنند.اسامي همنوردان که در اين صعود حضور داشتند، عبارتند از: عليرضا ميقاني نژاد، ميرعلي واعظي، محسن ظريفي (سرپرستان)، محمود مسعودي، مسيب توسلي، سيد مهدي سبحاني، مسعود طهراني مجد، علي آمي احمدي، سيد محمد موسوي، غلامرضا تيموري، عليرضا جواهري، محمد پرتوي فر، سيد محمد عبداله زاده، ذبيح اله نريماني، سيده فائزه موسوي خواه، زهرا بياض و همنوردان مهمان: مهديه زارعي، عبدالرحمان ضميري، علي ضميري، محمد ميرعلي و سيد مجتبي سبحاني