5 خوشمزه پر ریسک

تابستان است و ميوه هاي تابستاني و خنک مرهمي بر اين گرماست؛ ميوه هايي شيرين و آبدار مثل هندوانه که مي تواند جبران همه ميوه ها باشد. هندوانه با فاصله مي تواند رکورددار محبوبيت بين ايراني ها باشد و مي توان تاکيد کرد که مقبوليت اين ميوه در ميان پرمصرف ترين ميوه ها با وجود حواشي که درباره کشت و صادرات و گران شدن آن گفته مي شود، کم نشده است. هندوانه علاوه بر خاصيت هايي که براي سلامت دارد؛ از روزهاي بلند تابستان و پشت بام نشيني تا چله نشيني شب يلدا، جاي محکم و شيريني در محفلهاي گرم خانواده دارد و اگر نباشد، حتما جايش خالي خواهد بود. هندوانه بايد شيرين و آبدار باشد و نوستالژي خوردن يک قاچ و ليف دورهمي از آن بيشتر مي چسبد، اما در مهماني هاي رسمي بايد آن را برش داده و در ظرف بگذاريد. هندوانه را نمادي از دربسته بودن و نامعلوم بودن کار دنيا و روزگار مي دانند و گاهي همين ويژگي شما را با هندوانه اي صورتي رنگ با مزه خيار مواجه مي کند و بيشتر به شانس تان و روزگار ايمان مي آوريد! هندوانه در شهرهاي مختلف کشورمان کشت دارد. جيرفت و کهنوج، ميناب، ايرانشهر دزفول، ورامين، سمنان، مشهد، اصفهان، همدان، تبريز و مياندوآب شهرهايي هستند که از بهار تا زمستان به تناسب سرما و گرما کشت هندوانه در آنها انجام مي شود.

دنیای شیرین هندوانه

ميانگين محصول هندوانه ايران 3 تا 4 ميليون تن و صادرات آن عموما به کشورهاي عربي است، اما رکورددار توليد هندوانه در دنيا، چين است. توليد هندوانه معمولا ديم است ولي براي شيرين و آبدار و خوشرنگ شدن آن بايد آب کافي داشته باشد و به همين دليل در رديف محصولات پرمصرف و کم سود قرار مي گيرد. به اين معنا که مصرف آب و تلاش کشاورز در مقابل قيمت فروش آن ناچيز است. عددهاي متفاوتي براي مصرف آب در طول توليد هندوانه وجود دارد، اما گفته مي شود که براي هر کيلو هندوانه حدود 200 تا 300 ليتر آب صرف مي شود و در برخي از اعداد هم گفته مي شود سالانه تا 250 ميليارد ليتر آب براي صادرات 500 هزار تن هندوانه مصرف مي کنيم. همين نگراني از مصرف بالاي آب در شرايط بحران و خشکسالي مداوم اين سالها را براي گندم و برنج هم مطرح کرده اند و به همين دليل بوده که وزارت نيرو کشت برنج در استان هاي غير از استان هاي شمالي را ممنوع کرده است. اين روزها اگر به استان هاي دچار خشکسالي و يا کم آبي برويد، با مزارعي که در کنار صيفي جاتشان هندوانه کاشته اند، اما همان طور کال، خشک شده اند رو به رو مي شويد.

ایستگاه همیشگی هندوانه در تهران

شايد خيلي ها ايستگاه قديمي هندوانه تهران را مي شناختند، اما وقتي تيم تهرانگردي شوراي شهر تهران به چهار راه سرچشمه تهران و مغازه هميشگي سيد عباس وطني، صاحب کاشاني اين مغازه رفتند، اين معروفيت چند برابر شد. پيرمرد که هميشه بالاي سر بارش هست، از جوانترها کمک مي گيرد، اما 50 سال است که اين مغازه را همينطور با فروش هندوانه و گاهي خربزه مي گرداند. مي گويد قبل ترها هندوانه هميشه نبود اما حالا ميوه چهارفصل شده و هميشه از يک جايي از ايران توليد مي کنند و مي آورند. آقا سيد بعد از اين همه سال هنوز هم به توانايي خود در شناخت کيفيت و سلامت هندوانه اعتماد 100 درصدي ندارد و مي گويد بسيار ديدم که هندوانه ظاهر سالمي دارد و صداي خوبي از ضربه زدن به آن مي شنويم، اما وقتي شکسته مي شود سفيد و بي مزه است. ايستگاه هندوانه را مي توانيد کمي پايين تر از ضلع جنوب شرقي ميدان بهارستان تهران سراغ بگيريد و پيدا کنيد.

قلب های قرمز و زرد شیرین

براي ايراني ها هندوانه قرمز محبوبيت دارد. از چند سال قبل نوع ديگري از هندوانه که همان مزه و شکل را دارد، اما رنگ داخلش زرد است، به بازار و خانه هاي ما آمده است. اين شکل از هندوانه پوستي سبز تيره دارد و تخم هايش سفيد است، اما در مزه و آبداري آن تفاوتي وجود ندارد. هندوانه به دليل قند طبيعي متناسب ، به درد برنامه هاي رژيمي مي خورد، رگ هاي خوني را نرم و تب را کم مي کند و مهمتر اين که آب بدن را به نسبت خوبي افزايش مي دهد و به همين دليل در سحرها و افطارهاي ماه رمضان صرف مي شود و جواب مي دهد. به دليل همين خاصيت ها، خود هندوانه و يا آب آن براي تغذيه بعد از تمرينات ورزشي و ساعات خستگي و دردهاي عضلاني توصيه مي شود.

ملون بخورید، غصه نخورید

مصرف 100 گرم ملون به شما انواع مختلفي از مواد مفيد را مي رساند. اين گوشتالوي شيرين و خوشبو هم خواص ضد پيري دارد و توليد کلاژن مي کند. ملون هم حاوي 90 درصد آب است و به شادابي پوست شما کمک مي کند، همچنين کالري، چربي و کلسترول کمي دارد و مي توانيد اگر رژيم داريد، با خيال راحت از اين ميوه مصرف کنيد. ملون شيرين است و محتواي قند و آب داخل اين ميوه مي تواند به شما براي متعادل کردن ميزان محتواي خطرناک غذاهايي که مي خوريد کمک کند. ملون همچنين به دليل فيبر فراواني که دارد، مي تواند سبب شود که احساس سيري کنيد و از چنگال گرسنگي رها شويد. در هر 100 گرم ملون 15 ميلي گرم، کلسيم وجود دارد. کلسيم براي حمايت از روند استخوان سازي و سلامت دندان ها مهم است. مصرف ملون به طور روزانه به شما کمک خواهد کرد تا استخوان هاي محکمي داشته باشيد. اين ميوه را هم با بوي خوشي که دارد، مي توانيد انتخاب کنيد و حواستان باشد که بيش از اندازه رسيده و لُق نشده باشد.

گرمک را به صبحانه اضافه کنید

گرمک هم از خانواده کدوئيان است و شباهت هاي زيادي به طالبي و ملون و خربزه دارد. گرمک باعث تقويت سيستم ايمني بدن، جلوگيري از ابتلا به بيماري آرتريت و کمک به مديريت بيماري ديابت مي شود. با وجود شباهت هاي اين ميوه با طالبي ولي اين دو ميوه تفاوت هايي هم باهم دارند، ازجمله اين که گوشت درون گرمک برخلاف طالبي که سبزرنگ است، زردرنگ است.مصرف گرمک به بهبود بينايي و کاهش خطر ابتلا به آب مرواريد کمک مي کند و مواد فيتو شيميايي موجود در ميوه هاي تازه مانند گرمک همچنين در درمان ضد تومور داراي کاربرد است. علاوه بر اينها گرمک داراي ويژگي ضدالتهابي است. اين به آن معناست که با مصرف آن در رژيم غذايي شما مي تواند به جلوگيري از استرس اکسيداتيو در مفاصل و استخوان ها کمک کند، درنتيجه باعث کاهش بروز التهاب در بدن شما مي شود. براي هضم بهتر غذا علاوه بر طالبي و خربزه و ملون، گرمک هم بسيار مفيد است و در جريان رژيم هاي غذايي مي توانيد روي اين ميوه حساب باز کنيد. خواص گرمک سبب شده که اين ميوه يک گزينه محبوب براي صرف در صبحانه باشد، همچنين به عنوان يک اشتهاآور در سالاد ميوه مصرف خوبي دارد. طعم ملايم و لذت بخش آن هنگام رسيدن ميوه افزايش مي يابد، بسياري از مردم صبر مي کنند تا گوشت نرم و آبدار آن را قبل از غذا خوردن غذا مصرف کنند.گرمک به ندرت آلرژي زاست و هيچ کدام از مواد شيميايي را که باعث واکنش هاي آلرژيک مي شوند، در برنمي گيرد.

تشخیص خربزه از خیار

خربزه را به قند و عسل بودن آن مي شناسند وگرنه فرقي با خيار ندارد.خربزه علاوه بر خوشمزه و آبرسان بودن، منبعي سرشار از مواد معدني ضروري مانند ويتامين A، ويتامين B6، فيبر رژيمي و اسيدفوليک است. 90 درصد خربزه آب است. يک فنجان خربزه فقط 60 کالري دارد و سرشار از پتاسيم است که فشار خون را کنترل مي کند و از اين راه قلبتان را سالم نگه مي دارد. مصرف منظم خربزه، ويتامين A بدن را که به دليل مصرف سيگار يا قرارگرفتن در معرض دود سيگار از دست رفته است، جبران مي کند. اين ويژگي، به جوانسازي ريه ها کمک مي کند و به ويژه براي سيگاري هايي که ريه هاشان به دليل مصرف سيگار آسيب شديد ديده اند، مفيد است. ويتامين C موجود در خربزه در تنظيم جريان خون قاعدگي و تسکين دردها در زنان موثر است. مصرف منظم خربزه در دوران قاعدگي مي تواند جريان و لخته شدن خون را به شکل قابل توجهي کاهش دهد و فرد را از ديگر مشکلات قاعدگي رهاکند. خربزه گاهي وقت ها براي تحريک قاعدگي نيز به کار مي رود. همچنين خوردن دانه هاي شکسته شده خربزه به دفع کرم هاي روده کمک مي کند. اين دانه ها در درمان سرفه، تب و سوء هاضمه نيز مفيدند. خربزه حاوي ليپيدي به نام ميو اينوزيتول است که از اضطراب، بي خوابي و استحکام عروق جلوگيري مي کند. خربزه، چه به تنهايي خورده شود چه به سالادهاي ميوه تابستان اضافه شود، مي تواند يک درمان خوشمزه باشد. خربزه ها انواع مختلفي دارند و از خانواده کدوييان هستند، اما براي شناخت خربزه شيرين به رنگ زرد و بوي خوش آن دقت کنيد.

طالبی بخورید تا  پیر نشوید

شايد درباره طالبي و خواص آن اطلاعات زيادي داشته باشيد، اما مي دانستيد که طالبي حاوي کلاژن و کلاژن ماده اي است که از اثرهاي پيري زودرس جلوگيري مي کند. علاوه بر اين، طالبي قند اندازه اي دارد و با توجه به گوشت شيرينش، گزينه خوبي براي پر کردن شکم در مواقع رژيم است. علاوه بر اينها طالبي خاصيت ضد سرطاني دارد و از حمله قلبي جلوگيري مي کند. اين ميوه همچنين ادرارآور، نرم كننده (مليّن) و موجب طراوت و شادابي پوست بدن است. خوردن طالبي بعد از غذا براي درمان كم خوني مفيد است و مصرف آن براي كساني كه مبتلا به يبوست و بواسير هستند، مفيد است. همچنين كساني كه مرض قند دارند، بايد در خوردن طالبي جانب احتياط را رعايت و کمتر مصرف كنند و كساني كه ورم معده دارند، نبايد در مصرف طالبي زياده روي كنند. طالبي مملو از بتاكاروتن است كه در بدن تبديل به ويتامين «آ» مي شود. در يك فنجان آب طالبي فقط 56 كالري انرژي وجود دارد، اما نياز روزانه ما به ويتامين« آ» را تامين مي كند كه تاثير آن در بهبود بينايي و پوست بدن بر همه واضح است. طالبي، يكي از غني ترين ميوه هاي حاوي ويتامين «ث» است.

براي شناخت طالبي خوب در زمان خريد دقت کنيد که طالبي بايد پوستي زبر داشته باشد و عطر خوشايندش وقتي در دست مي گيريد، به مشام برسد، ضمن اين که به خطوط سبز طالبي دقت کنيد که نبايد خيلي تيره باشد.