المپیاد ورزشی جانبازان ، معلولان و کوهنوردان  نفت  مناطق مرکزی ایران برگزار شد 

اولین المپیاد ورزشی جانبازان، معلولان و کوهنوردان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با پیام مدیرعامل شرکت که از سوی ایمان ارجمند راد، مشاور مدیرعامل و سرپرست روابط عمومی قرائت شد، به کار خود پایان داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در پیام مهدی حیدری خطاب به ورزشکاران این المپیاد آمده است: بر تارک این المپیاد، نام وزین و نجیب جانبازان نقش بسته که نماد و نمونه فداکاری، ایثار و پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی و دفاع از کیان ایران است.جانبازی نشان مردانگی و جاودانگی است که خداوند متعال، این موهبت گرانقدر را نصیب انسان های مؤمن، صادق و پاک می کند. جانبازان ذره ذره وجود با صلابت خود را در راه اعتلای ارزش های اسلامی، انسانی و ایمانی اهدا کرده و پرچم اسلام را بالا نگه داشته اند. ملت مسلمان ایران، فداکاری های جانبازان عزیز را هیچگاه از یاد نخواهند برد . انسان‏هایی که از هستی و جان خویش در راه رضایت حق گذشته و در این راه، صبر و مقاومت می‏کنند.

در ادامه این پیام آمده است: در جایگاه دیگر، معلولان آهنین اراده و با پشتکار، جانانه قرار دارند که نشان زندگی و شوق را در خود نگه داشته اند و این روحیه تسلی بخش برای کسانی است که با ورزش به زندگی خود جهت داده و با روحیه ورزشکاری، محیط کاری خود را توام با نشاط و سرزندگی کرده اند. آنان به محدودیت های جسمانی باور نداشته و با الهام از نیروی درونی خود و ایمانی که در ذات آنها هویداست، به فتح قلل و دستیابی به ناممکن ها فکر می کنند. همچنین درود ویژه به همکاران کوهنورد عزیز دارم که سمبل پایمردی، سختکوشی و اقتدار هستند.

بر اساس این گزارش، اولین المپیاد ورزشی جانبازان، معلولان و کوهنوردان که به میزبانی شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق در مشهد مقدس برگزار شد، در مجموع 106ورزشکار مشتمل بر 64 جانباز و معلول و 42 نفر کوهنورد حضور داشتند که جانبازان و معلولان در رشته های شنا، تیراندازی، دارت، فوتسال و تنیس روی میز به رقابت پرداختند.

در ادامه، فرشید خیبری، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق به عنوان میزبان این المپیاد، ضمن عرض خوشامدگویی به ورزشکاران ، برگزاری این المپیاد را رویداد فرهنگی_ ورزشی ویژه جانبازان، معلولان و کوهنوردان شرکت نفت مناطق مرکزی و شرکت های تابعه دانست که مروج فرهنگ ورزش و تکریم سلامت جسم و جان همکاران است.

 محمدتقی علیپور، سرپرست مدیریت منابع انسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق با عرض خیرمقدم به مدعوین مراسم اختتامیه المپیاد ورزشی جانبازان، معلولان و کوهنوردان اظهار داشت: سرمایه انسانی، یکی از ارکان اصلی، بویژه در صنعت نفت است؛ چراکه اگر زحمات و تلاش مخلصانه همکاران در شرایط سرد و خاص زمستانی نبود، قطعاً تولید پایدار گاز نیز تحقق نمی یافت.

وی با بیان اینکه از منظر اقتصادی نیز هزینه هایی که در حوزه ورزش انجام می شود، نه تنها هزینه نیست؛ بلکه چند برابر آن نیز در کاهش هزینه های حوزه درمان و فرسودگی نیروی انسانی ذخیره خواهد شد،تصریح کرد: ورزش در نظام جامع ورزش کشور در چهار رویکرد تربیتی، همگانی- تفریحی، قهرمانی و حرفه ای تعریف شده و در وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران نیز بحث اصلی، در حوزه ورزش همگانی- تفریحی است، به این معنا که حتی اگر المپیاد هم برگزارمی شود، نیم نگاهی به حوزه تفریحی و همگانی آن داریم.

وی با تاکید بر نگاه و حمایت ویژه مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و همچنین مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق به حوزه ورزش افزود: علاوه بر بهره مندی همکاران و خانواده ها از امکانات ورزشی، جامعه پیرامونی و منطقه عملیاتی نیز در حوزه مسؤولیت های اجتماعی از آن بهره می برند. با پیگیری های انجام شده از سوی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق و همچنین شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد، در حدود 30 میلیارد تومان نیز از طریق شرکت ملی نفت ایران در حوزه CSR در سطح شهرستان سرخس اختصاص یافته که چهار سالن ورزشی و هفت زمین چمن مصنوعی سرفصل این حوزه هستند.

در ادامه این مراسم، مهرداد گل محمدی، رئیس امور ورزش شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به توصیه ها و تاکید خاص مهندس حیدری در امور فرهنگی و ورزشی در بین همکاران و خانواده ها اشاره و تصریح کرد: تاکنون توانسته ایم سه المپیاد ورزشی در سطح شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت های تابعه برگزار کنیم. اولین المپیاد مربوط به کارکنان ۴۴سال و کمتر بود که در شهر کرمانشاه برگزار شد. پس از آن نیز در شهر شیراز، میزبان همسران و فرزندان دختر ۲۵سال و کمتر بودیم و اکنون نیز در مشهد مقدس، شهر امام رضا(ع)، اولین المپیاد جانبازان، معلولان و صعود سراسری کوهنوردان به میزبانی شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: در المپیادهای برگزار شده در سطح شرکت ملی نفت ایران برای کارکنان ۴۴ سال و کمتر و همچنین فرزندان دختر و همسران، ورزشکاران شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت های تابعه موفق به کسب چند عنوان برتر شدند.

وی در پایان، ضمن تشکر از تلاش همکاران شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق در برگزاری باشکوه اولین المپیاد جانبازان، معلولان و کوهنوردان افزود: امید داریم با حمایت و توصیه های مدیران ارشد شرکت ها در سال آینده نیز در حوزه ورزش، بیش از پیش موفق عمل کنیم.

 

درخشش ورزشکاران نفت و گاز شرق

ورزشکاران شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق در مسابقات ورزشی شرکت های تابعه صنعت نفت در استان خراسان رضوی خوش درخشیدند.

مسابقات ورزشی شرکت های تابعه صنعت نفت در استان خراسان رضوی به مناسبت دهه مبارک فجر با حضور ورزشکاران شرکت های گاز استان، منطقه 4 عملیات انتقال گاز، پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد، شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق، زائرسرای مشهد و بهداری صنعت نفت در سه رشته فوتسال، والیبال و شنا برگزار شد.

ورزشکاران شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق موفق شدند در رشته فوتسال و والیبال قهرمان  شوند و در رشته شنا مقام های برتر ورزشی را کسب  کنند.

 

برگزاری مسابقات ورزشی بانوان همکار  در پایانه های نفتی ایران

به همت امور ورزش شرکت پایانه های نفتی ایران، مسابقات ورزشی ویژه بانوان شاغل در تمامی مناطق زیرمجموعه این شرکت با حضور ورزشکاران در چهار رشته ورزشی به میزبانی جزیره خارگ برگزار شد.

قایدزاده، مسؤول ورزش بانوان شرکت پایانه های نفتی ایران در این خصوص گفت: با هدف افزایش شادابی، نشاط و تقویت سلامت در بین بانوان شاغل در شرکت، المپیاد ورزشی بانوان در رشته های آمادگی جسمانی، تنیس روی میز، والیبال سه نفره و دارت برگزار شد که در پایان، طی مراسم اختتامیه از نفرات و تیم های برتر تجلیل شد.

نتایج مسابقات برگزار شده به شرح زیر است:

آمادگی جسمانی

در رشته آمادگی جسمانی در رده سنی بالای ۴۰ سال سارا ابوالحسنی (ستاد تهران) مقام اول، طیبه خاکی (ستاد تهران) مقام دوم، پرستو حسن تاشی (خارگ) مقام سوم و در رده سنی زیر ۴۰ سال، نسرین ابولی (خارگ) مقام اول، سمیه موسوی (خارگ) مقام دوم و مریم پورنگ (ستاد تهران) مقام سوم را کسب کردند.

تنیس روی میز

در رشته تنیس روی میز، مقام اول را عاطفه محمدپور (خارگ)، مقام دوم را خاتون تربیت (خارگ) و مقام سوم را بهاره رضازاده (خارگ) به دست آوردند.

دارت

در رشته دارت سحر منظری (خارگ) مقام اول، مرضیه زیراهی (خارگ) مقام دوم و فریبا احمدی (عسلویه) به مقام سوم رسیدند.

  والیبال

در والیبال سه نفره، مقام اول به رزیتا مولایی (خارگ)، طیبه دشتی زاده (خارگ) و زهرا حسینی (ستاد تهران) رسید. قمر جمالی (خارگ)، صدیقه وزیریان (خارگ) و راضیه یوسفی (ستاد تهران) مقام دوم را کسب کردند و مقام سوم هم به فرحناز افشاری (خارگ)، نرجس جمالی (خارگ) و سارا ابوالحسنی (ستاد تهران) رسید.

 

بانوان تیر انداز ملی حفاری به هدف زدند

تیم تفنگ بادی بانوان باشگاه ملی حفاری ایران در هفته های دهم و یازدهم مسابقات لیگ دسته اول کشور، بردهای مقتدرانه ای داشت. تیم تیراندازی ماده تفنگ بادی بانوان باشگاه ملی حفاری ایران با شرکت در هفته های دهم و یازدهم مسابقات تیراندازی لیگ دسته اول کشور در سالن تیراندازی ۸۰ خط آزادی در رقابتی سخت به ترتیب، تیم های فولاد هرمزگان و سام سهاگستر را شکست دادند. تیم تیراندازی بانوان باشگاه ملی حفاری ایران در ماده تفنگ بادی با در اختیار داشتن ساناز صفدری، نیلوفر محسنی پور، سپیده شهراسبی و مریم زابلی به رقابت با حریفان خود پرداختند.

در پایان دور مقدماتی در مسابقه با فولاد هرمزگان و پس از راهیابی مریم زابلی و نیلوفر محسنی پور به فینال، به تربیت مقام های دوم و سوم را از آن خود کردند.

گفتنی است، فتح اله دلفانی خان و فرزانه فتوتی به ترتیب به عنوان سرمربی و سرپرست، این تیم را همراهی کردند.

 

بازگشت پالایش گاز به جمع مدعیان

تیم فوتبال بانوان پالایش گاز ایلام که دو هفته سخت را پشت سر گذاشته بود، در تهران موفق شد حریف خود را شکست دهد تا دوباره به جمع مدعیان برگردد.

تیم فوتبال پالایش گاز ایلام در هفته پانزدهم در تهران، مهمان تیم بادرود بود که موفق شد با ارائه یک بازی برتر، حریف خود را شکست دهد و 3 امتیاز با ارزش دیدار بیرون از خانه را کسب کند.

تیم فوتبال پالایش گاز ایلام با پیروزی مقابل حریف تهرانی خود 23 امتیازی شد و در جای پنجم جدول قرار گرفت. 

 تک گل تیم فوتبال پالایش گاز ایلام در این دیدار را فاطمه یوسفی در دقیقه ۴۰ به ثمر رساند.

 

بیان محمودی:

 جایگاه چهارمی خود را پس می گیریم

 پالایش گازی ها با فرصت سوزی های بسیار و درخشش گلر تیم حریف، با نتیجه  یک بر صفر توانستند میزبان خود را با شکست بدرقه و جایگاه خود را در رده پنجم جدول تثبیت کنند.

بیان محمودی در خصوص این پیروزی و کسب 3 امتیاز آن گفت: بازی خوبی بود. فکر کنم مالکیت بسیار بالایی در بازی داشتیم و همچنین توانستیم موقعیت های زیادی را فراهم کنیم. سرمربی پالایش گاز ایلام ادامه داد: با اینکه بیشتر فرصت های بازی از دست رفت؛ اما خدا را شکر توانستیم به گل برتری برسیم و سه امتیاز بازی را بگیریم.

او در خصوص کیفیت تیم حریف در بازی خارج از خانه تصریح کرد: تیم بادرود، عملکرد بسیار خوبی داشت، بخصوص گلر  این تیم که بهترین عملکرد را داشت و یک تنه از گل شدن توپ های ما ممانعت کرد.

محمودی در خصوص راهکارش در تقابل با بازی فیزیکی و بسته بادرود توضیح داد: بین دو نیمه به بچه ها گفتم که باید به بازی عرض بدهیم و این روند باعث خلق موقعیت های بسیاری شد. به حدی که گل برتری ما نیز روی چنین تاکتیکی به ثمر رسید. او در ادامه در خصوص وضعیت تیمش گفت : 3 تیم بالای جدول، یعنی خاتون بم شهرداری سیرجان و سپاهان، بهترین بازیکنان را دارند و از تیم های متمول لیگ به حساب می آیند، به این دلیل هر سال این 3 تیم در بالای جدول هستند. ما و چند تیم دیگر برای مقام چهارمی مبارزه می کنیم. برای همین با توجه به تیم خوبی که داریم و نیز وضعیت امتیازات کسب شده، رقیب ما تیم ملوان است و امیدوارم جایگاه چهارمی خودمان ر از این تیم پس بگیریم.