نگاهی به فعالیت شرکت های پالایشی در یک سالگی دولت سیزدهم

حــــرکت  به سمت  سود  محوری

 مشعل      گرامیداشت هفته دولت در شهریور هر سال، فرصتی است تا نمایندگان دولت در دستگاه های اجرایی، با بازنگری عملکرد خود و ارتقای سطح خدمات به مردم شریف، زمینه اعتماد نسبت به نظام را افزایش دهند. اکنون بیش از پیش همه باید دست در دست هم دهیم تا در سایه همدلی و مودت و استفاده از ظرفیت های موجود، موانع را برطرف و فضای شور و نشاط اجتماعی را جامعه در ایجاد کنیم. شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران نیز از این موضوع مستثنا نیست و تمام تلاش خود را برای توسعه و آبادانی کشور به کار گرفته است. گزارش پیش رو عملکرد برخی شرکت های پالایشی نفت را شرح می دهد که در ادامه می خوانید:

پالایشگاه آبادان

 صنایع کشور، شعار سال با عنوان «سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» را سر لوحه کار خود قرار داده اند و همواره سعی بر آن داشته و دارند تا از توانمندی متخصصان داخلی کشور بهره مند شوند که در این مسیر موفق هم عمل کرده اند.

 پالایشگاه آبادان، نخستین پالایشگاه کشور است که توانسته از سال های گذشته تا کنون، در رأس فعالیت های خود، بهره مندی از شرکت های دانش بنیان و متخصصان داخلی را قرار دهد که نمونه بارز آن، نصب و راه اندازی دستگاه 5000 Analytic jean muli EA در آزمایشگاه مرکزی این پالایشگاه است. این دستگاه، طی یک سال اخیر به دست توانمند مهندسان ایرانی ساخته شده است. راه اندازی دستگاه 5000 Analytic jean muli EA به سبب دقت بالا در اندازه گیری، برای واحدهایی مانند واحدهای تبدیل کاتالیستی اهمیت بسیار دارد. ساخت پروژه پارک محله ای در محوطه دریاچه منطقه فیه نیز از دیگر دستاوردهای این پالایشگاه از آغاز به کار دولت سیزدهم تاکنون است. این پروژه، پس از بررسی، برنامه ریزی ها و جلسات متعدد کارشناسی از سوی بخش های مختلف و با استفاده از ظرفیت های موجود پالایشگاه به مرحله عملیاتی رسیده است. از دیگر دستاوردهای پالایشگاه آبادان، صدور مجوز خرید خودروهای مورد نیاز با امضای معاون اول رئیس جمهوری بود. هیأت وزیران در جلسه مورخ اول تیر ۱۴۰۱، با پیشنهاد وزارت نفت مبنی بر صدور مجوز برای خرید ۷۰ خودروی وانت دو دیفرانسیل تولید داخل از سوی شرکت پالایش نفت آبادان از محل اعتبارات مصوب مربوط و با رعایت سایر قوانین و مقررات موافقت کرد. شرکت پالایش نفت آبادان در محدوده تاسیسات آبادان و بندر صادراتی ماهشهر با تنظیم و اجرای یک برنامه دقیق و منسجم و با استفاده از توانمندی و تجربه کارکنان کوشا و ساعی خود در رده های مختلف سازمانی، طی اقدامی شایسته، موفق به تجدید اعتبار گواهینامه های بین المللی سیستم های مدیریتی جاری خود شد. از دیگر دستاوردهای این پالایشگاه می توان به دریافت تندیس اهتمام مسؤولیت اجتماعی در میان بنگاه های اقتصادی ایران اشاره کرد.