زاگرس جنوبی  زیر ذره بین مدیران   ورزش نفت

هادی افشار، رئیس امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی نفت ایران در ادامه بازدید از اماکن و باشگاه های ورزشی در اختیار مناطق عملیاتی، در سفر به شیراز، به همراه منصور قنبرزاده ، مدیرکل سلامت و تربیت بدنی ؛ایری، رئیس  ورزش قهرمانی و رضایی نژاد، رئیس باشگاه تهرانسراز امکانات ورزشی شرکت زاگرس جنوبی(نفت مناطق مرکزی) بازدید کرد.

در این برنامه که منصور قنبرزاده مدیرکل  سلامت و تربیت بدنی و کبوتران معاون  سلامت اداره کل نیزحضور داشتند، ضمن بازید از سالن ها و فضاهای ورزشی، مشکلات و چالش های موجود در ورزش این شرکت از سوی محمدی مدیرعامل شرکت زاگرس جنوبی و گل محمدی رئیس امور ورزش نفت مناطق مرکزی بیان شد و راهکارهای مناسب برای ارتقای سطح سلامت و ورزش همگانی در بین کارکنان وخانواده آنها، مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

در ادامه بازدید از امکانات باشگاه ها و امکان ورزشی، مسؤولان ورزش نفت همچنین از مناطق عملیاتی در منطقه آغار بازدید و نشستی مشترک با مسؤولان شهر فیروزآباد، مهدی فروردین نماینده مردم فیروزآباد در مجلس شورای اسلام و جمشیدی فرماندار برگزار کردند. دراین نشست، پیرو تقاضا و مکاتبه نماینده مجلس و دستور مساعدت وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مبنی بر تشکیل باشگاه ورزشی و فعالیت در بخش قهرمانی با توجه به فعالیت شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی که از زیرمجموعه های شرکت نفت مناطق مرکزی در منطقه آغار و فیروزآباد است؛ بر حمایت از ورزش در قالب مسؤولیت های اجتماعی تاکید شد.

گفتنی است، میدان گازی آغار از میدان های گازی ایران است که در فاصله ۱۱۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز و در مجاورت شهر قیر از توابع شهرستان فیروزآباد در استان فارس قرار گرفته است. این میدان گازی از میدان های تحت مدیریت شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به شمار می آید که در محدوده عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی قرار دارد.

 

قهرمانی کشتی گیر نونهال مناطق نفت خیز جنوب در آسیا

کشتی گیر فرنگی کار مناطق نفت خیز جنوب به مدال طلای نونهالان آسیا رسید.

رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی نونهالان آسیا (2022) در کشور منامه بحرین برگزار شد و علیرضا محمدحسینی، کشتی گیر مناطق نفت خیز جنوب - اهواز موفق به کسب مدال طلای وزن 62 کیلوگرم شد.

مسابقات وزن 62 کیلوگرم  با حضور 6 کشتی گیر در دو گروه 3 نفره و به صورت دوره ای برگزار شد. علیرضا محمدحسینی در مبارزه نخست با نتیجه 4 بر یک مقابل نوریسلام اوسکونبایف از قرقیزستان به پیروزی رسید. وی در دیدار بعدی با نتیجه 8 بر 5 مغلوب وارون از هند شد و به عنوان نفر دوم گروه خود به مرحله نیمه نهایی راه یافت. محمدحسینی در این مرحله با نتیجه 10 بر یک محمد عبدوحکیم زودا از تاجیکستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. حسینی در این دیدار برای بار دوم به مصاف وارون از هند رفت و با نتیجه 9 بر صفر این کشتی گیر را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

تیم ملی کشتی فرنگی نونهالان ایران با کسب چهار مدال طلا، سه نقره و سه برنز به عنوان قهرمانی آسیا رسید.

 

صعود کوهنوردان گازمازندران به قلل سماموس  و خرونرو

گروه کوهنوردان گاز خوزستان طی دو برنامه جدا موفق شدند به قلل سماموس به ارتفاع ۳۷۲۱ متر (بلندترین قله استان گیلان) وخرونرو به ارتفاع ۳۵۲۰ متر  بین استان سمنان و مازندارن صعود کنند. 

همکاران کوهنورد گاز مازندارن، ابتدا به قله سماسوس صعود کردند. در این صعود، آقایان دنگ پیایی، عرب، تقوی، سلیمانی، شیرافکن، خالقی، شفیع زاد، خانپور، اصغری، مدانلو و افشار حضور داشتند.

سُماموس، بخشی از رشته کوه البرز با نام قله سُمام و با ۳۷۲۱ متر ارتفاع است که مرتفع ترین قله مشرف به دریای خزر و بلندترین قله استان گیلان محسوب می شود و در شهرستان رودسر قرار دارد.

بعد از این صعود، کوهنوردان گاز مازنداران به قله خرونرو به ارتفاع ۳۵۲۰ متر صعود کردند. در این صعود آقایان عرب، دنگ پیایی، تقوی، سلیمانی، خالقی، عباس زاده، مدانلو، کیانژاد، خانپور، اصغری، کاظمی، افشار و خانم ها ابراهیمی، بهرامی و یزدانیان حضور داشتند.

 گفتنی است، حبیب پور به عنوان مربی، هدایت گروه را به عهده  داشت.

رشته کوه نِرو (که مرز بین استان های سمنان و مازندران به شمار می آید) را می توان از بکرترین و زیباترین مناطق مازندران به شمار آورد؛ خط الرأسی با دیواره ها و دره های بی شمار. این قله با ارتفاع ۳۵۲۰ متر از فنی ترین قللی است که صعود به آنها به تجربه و پشتکار بسیار نیاز دارد.  این رشته کوه از منطقه خطیر کوه در سوادکوه آغاز می شود و در منطقه فینسک در منطقه پشتکوه سمنان به پایان می رسد. بلندترین قله رشته کوه نرو، به نام خرونرو است.(در زبان محلی، خرو به معنای چشمه کم آب و نرو به معنای چشمه پرآب است.)

 

راه اندازی مجموعه ورزشی روباز در منطقه عملیاتی  نارو کنگان

مجموعه ورزشی روباز با متراژ حدود یکهزار مترمربع در منطقه عملیاتی نار و کنگان، احداث و راه اندازی شد.

 رئیس امور ورزش شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی گفت: این مجموعه چندمنظوره در کمپ اقامتی خلیج فارس در ناحیه عملیاتی کنگان احداث و راه اندازی شده است.

آرش فدعم در ادامه افزود: پس از شیوع بیماری کرونا و تعطیلی اماکن ورزشی، احداث زمین های ورزشی روباز باهدف ترویج کارکنان به ورزش و ایجاد شادابی و نشاط روحی، در دستور کار امور ورزش قرار گرفت.

فدعم با اشاره به اینکه اجرای این پروژه حاصل همکاری مشترک امور ورزش و منطقه عملیاتی نار و کنگان (به عنوان مجری) بوده است، ادامه داد: این مجموعه شامل ۷۲۲ مترمربع زمین چمن فوتبال و ۱۹۰ مترمربع زمین والیبال و بدمینتون است که با استفاده حداکثری از ظرفیت های داخلی طی مدت زمان شش ماه احداث شد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته نیز مجموعه ورزشی روباز مجتمع رفاهی میلاد در ناحیه عملیاتی نار راه اندازی شده بود، گفت: با بهره برداری از این زمین ورزشی، سرانه ورزشی کارکنان منطقه عملیاتی نار و کنگان از ۵.۸۵  مترمربع به ۶.۵ مترمربع ارتقا یافت.

منطقه عملیاتی نار و کنگان، یکی از مناطق عملیاتی پنجگانه شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی است که در حوزه جغرافیایی شهرستان های جم و کنگان در استان بوشهر قرار دارد و خوراک مورد نیاز پالایشگاه گاز فجر جم را تأمین می کند.