گفت و گوی مشعل با سرمربی جدید نفت آبادان :

به روزهای خوب امیدوارم

آرش جعفری    علیرضا منصوریان، پس از یک فصل حضور در آبادان با مدیران باشگاه صنعت نفت برای ادامه همکاری در فصل جدید به توافق نرسید تا رضا پرکاس به عنوان سرمربی جدید، هدایت تیم فوتبال صنعت نفت در لیگ برتر بیست و دوم را به عهده داشته باشد.

رضا پرکاس که اصالتا آبادانی است، در آلمان دوره های مربیگری را طی  و حتی مربیگری کرده است. او قبلاً به عنوان مربی در صنعت نفت کارکرده و برای همین با جو آبادان و فوتبال این شهر غریبه نیست.

در خصوص حضور دوباره او در آبادان و تیم صنعت نفت و اینکه چه برنامه هایی برای موفقیت تیم فوتبال این شهر دارد، گفت وگویی داشتیم که باهم می خوانیم.

  چه شد دوباره به آبادان برگشتید و این بار به عنوان سرمربی هدایت نفت را به عهده گرفتید؟

ابتدا باید بگویم به عنوان یک آبادانی  کار کردن در شهرم و تیم نفت یک افتخار است. من هم مانند چند گزینه دیگر، پیشنهاد سرمربیگری را  از سوی باشگاه  دریافت و سپس برنامه خودم را ارائه کردم. درنهایت باشگاه با من صحبت های نهایی را انجام داد و پس از توافقی که داشتیم، اکنون در خدمت مردم آبادان هستیم.

  قراردادتان چند ساله است؟

قرارداد من دو ساله است. مردم آبادان دوست دارند وقتی با بازیکنی قرارداد بسته می شود، آینده را هم در نظر بگیرند. اکنون سیاست کلان باشگاه همین است. با من هم دوساله قرارداد بستند و این می تواند نویدبخش ثبات در کادر فنی باشد. 

  برنامه شما در صنعت نفت چیست؟

 برنامه من در وهله اول، روی بازیکنان جوان و آینده دار خوزستانی است، بخصوص جوانان آبادانی. ما اگر جوانان خوبی را به فوتبال بیاوریم، در سال های بعد هم می توانیم از آنها استفاده کنیم  و سرمایه ای خوب در باشگاه برای حداقل چند سال داشته باشیم. شما اگر چنین جوانانی داشته باشید، می توانید بگویید سال بعد هم با همین بازیکنان و کادر فنی، کار خود را ادامه می دهید. ثبات در بخش مربیگری هم مانند ایجاد ثبات در بین بازیکنان بسیار تأثیرگذار است. از این لحاظ باید بازیکنانی را انتخاب کنیم که فوتبال آبادان را جلو ببرند. اینجا شهری است که فوتبال، جزئی از زندگی مردم است. باید به بهترین شکل از این جمله استفاده کنیم. فوتبال باید بدرخشد تا زندگی مردم را نشان بدهد.

  از مشکلات صنعت نفت چقدر آگاه هستید؟ آیا برنامه های شما به مشکل نمی خورد؟

یکی از مشکلات عمده، مشکل مالی است؛ البته مشکلات مالی سال های اخیر صنعت نفت، برای این فصل حل شده و مدیریت باشگاه در این زمینه خیلی تلاش می کند، به طوری که هرسال از تجربه سال های قبلی استفاده کرده اند و برای جذب منابع مالی جدید، وارد مذاکره می شوند.از سوی  دیگر نمایندگان مجلس قول همکاری داده اند و مدیریت صنعت نفت نیز با جدیت کار می کند. من با این دیدگاه آمده ام؛ البته صنعت نفت، جزو باشگاه هایی است که چون بودجه شان را به ادارات پایین تر تفویض می کنند، کار تأمین بودجه آنها از لحاظ اداری مقداری زمان بر می شود. با این وجود جز محدود یا تنها باشگاهی هستیم که پول بازیکن را می دهد. اگر کار دیر یا زود هم شود، قطعا پرداختی ها را انجام می دهیم. شاید برخی باشگاه ها ابتدا پولی را پرداخت کنند؛ اما پرداخت های بعدی بازیکن یا مربی مدت زمان زیادی طول می کشد. من به روزهای خوب خیلی امیدوارم.

  شما در آلمان دوره دیده اید و مربیگری کرده اید. این تجربه چقدر به شما در صنعت نفت کمک می کند؟

امیدوارم تجربه و دانشی که از فعالیت در آلمان یا سایر کشورها در پست سرمربیگری و مدیریت فنی به دست آورده ام، به فوتبال آبادان و در ادامه خوزستان و ایران تزریق شود. من آمده ام که ابتدا به فوتبال آبادان و سپس فوتبال کشورم کمک کنم.

  باشگاه هم با شما برای رسیدن به اهداف هماهنگ است؟

تاکنون مسؤولان باشگاه نشان داده اند که خیلی با من هماهنگ هستند. باید از اعتماد هیأت مدیره و مدیر فنی باشگاه تشکر کنم. هواداران و فوتبال دوستان صنعت نفت در تمام دنیا و حتی از آمریکا نیز با من تماس داشتند و خوشامدگویی کردند. قرار بر این شد که با هماهنگی و همدلی همه جانبه، بتوانیم بهترین ها را در این فصل برای صنعت نفت رقم بزنیم. باید سعی کنیم به خاطر مسائل پیش آمده و حوادث ناگواری که به دنبال ریزش ساختمان متروپل رخ داد، بار دیگر دل مردم آبادان شاد شود. من دوست دارم آبادان که در فوتبال ایران شناخته شده است، بار دیگر بدرخشد و فوتبال خوبی را به نمایش بگذارد؛ زیرا ظرفیت و پتانسیل زیادی در این شهر وجود دارد.

   همکارانتان در کادر فنی مشخص شده اند؟

 بله تا حدودی. عبدالرضا برزگری با ما همکاری می کند. در یکی، دو روز هم مسعود عالی پور در کنار ما بود، اما متوجه شدیم که با فولاد قرارداد دارد. به همین دلیل کادر را در روزهای آتی کامل تر می کنیم تا به صورت جدی و حرفه ای تر کار را شروع کنیم.

  پس بازهم مربی جدید به کادر شما اضافه می شود؟

بله، این کار انجام می شود؛ اما باید بررسی کنم. قطعا دو، سه مربی دیگر اضافه خواهند شد. احتمال دارد یکی از مربیان برزیلی که در امارات با من همکاری کرده، به صنعت نفت بیاید. صحبت های اولیه را انجام داده ایم.

  در نقل و انتقالات هم فعال بودید و چند بازیکن جذب کردید و درعین حال چند بازیکن هم از جمع شما جدا شدند.

بله، چند بازیکن خوب جذب کردیم و همانطور که گفتید، چند بازیکن هم جدا شدند. تیم باید با بازیکنان خوب بسته شود. هر مربی، فلسفه کاری دارد و سعی می کند با یک سیستم کار کند و بر مبنای آن بازیکن بگیرد یا با توجه به بازیکنانی که در اختیار دارد، ببیند که کدام سیستم به درد تیم می خورد و با همان کار کند. قطعاً بازیکنانی که می آوریم باید تجربه داشته باشند و البته کیفیتشان هم خوب باشد. ما باید تاکتیک پذیر بوده و بسرعت در مسائل تاکتیکی رشد کنیم. نفرات بومی در اولویت هستند؛ بازیکنان بومی که به تیم کمک کنند. اگر بخواهیم بازیکن جوان جذب کنیم، اولویت با آبادانی هاست. پس جذب بازیکنان خوزستانی را در اولویت قرار می دهیم. باید ترکیبی انتخاب کنیم که هم برای امسال و هم سال بعد به کارمان بیاید.

   جایگاه نفت را در جدول چگونه ارزیابی می کنید؟

از الان زود است درباره جایگاه تیم صحبت کنیم؛ اما قطعا طوری بازی می کنیم که باعث شادی هواداران شود. ما می خواهیم در نیمه بالایی جدول باشیم. باید وارد لیگ شویم و بعد از گذشت چند هفته و شناخت حریفان در مورد جایگاه حرف بزنیم؛ اما می توانم بگویم پتانسیل خوبی برای درخشش در لیگ داریم. مطمئن باشید که می خواهم نفت را به جایگاه واقعی اش برسانم.

 

صعود کوهنوردان گاز خوزستان به بام استان مرکزی

گروه كوهنوردي شركت گاز استان خوزستان در تیرماه ١٤٠١ به قله 3550 متری دومیر در استان مرکزی صعود کردند.

31 نفر از کارکنان شرکت گاز استان خوزستان، طبق تقویم آكادميك كوهنوردي  این شرکت، با حضور دراستان مرکزی و شهر دلیجان، طی 4 ساعت کوهپیمایی  در مسیری سخت و سنگلاخی که با وزش باد همراه بود، موفق شدند به قله 3550 متری دومیر صعود کنند.

 قله دومیر به ارتفاع 3550 متر، بلندترین قله استان مرکزی است، ازاین رو در بین قلل سیمرغ جای می گیرد. این کوه در ۳۴ کیلومتری شرق شهر دلیجان و در ۳۵ کیلومتری غرب کاشان قرار دارد. از مناطق مجاور دومیر می توان به روستای قلهر در جنوب غربی، روستای نشلج در شمال، روستای مراق در شرق و روستای مزوش در غرب آن اشاره کرد.    

 

70 شناگر نفتی در جزیره خارگ به آب زدند

مسابقات شنای آزاد با حضور 70 شناگر نفتی در قالب 7 گروه سنی در استخر شهید اشتری جزیره خارگ برگزار شد.

به همت امور ورزش پایانه نفتی خارگ، یک دوره مسابقات شنای آقایان به مناسبت گرامیداشت عید سعید قربان با مشارکت 70 شناگر در قالب 7 گروه سنی در ماده 30 متر آزاد برگزار و با شناخته شدن نفرات برتر هر گروه سنی،جوایزی به رسم یادبود به آنها اهدا شد.

نفرات برتر در رده های مختلف به این شرح است:

در رده سنی 46 سال به بالا، اکبر ایمانی به مقام اول رسید. نادر شمس نایب قهرمان شد و مقام سوم نیز به کمال نوذری رسید. در رده سنی 39 تا 45 سال، مهدی خلیلی موفق شد قهرمان شود؛ اردلان فریور به مقام دوم رسید و حامد خوشبخت هم  مقام سوم را کسب کرد.

 در رده سنی 32 تا 38 سال، سعید شریفی مقام اول را کسب کرد. عماد عرب زاده به مقام دوم رسید و مهران حیدری  در رده سوم قرار گرفت.

در رده سنی 25 تا 31 سال فرهاد قادری به مقام  اول رسید. محمد قایدزاده نایب قهرمان شد و وحید عرب زاده  در سکوی سوم ایستاد. در رده سنی 18 تا 24 سال،  سجاد منظری قهرمان شد. امیرمحمد شمس به مقام دوم رسید و امیرعباس صالحی منش مقام سوم را کسب کرد.

در رده سنی 11 تا 17 سال، علی سیاف مقام اول را کسب کرد. رضا سیاف به مقام دوم رسید و بنیامین خواجه عیدی در سکوی سوم قرار گرفت.

در رده سنی زیر 10 سال،  شاهین جعفر ابراهیمی به مقام اول رسید. ابوالفضل اسلامی دوم شد و سوشیا اسدی مقام سوم را به دست آورد.

 

مسابقات بدمینتون فرزندان نفتی در پالایش گاز بید بلند

یک دوره مسابقات بدمینتون به مناسبت ۵ جولای، روز جهانی بدمینتون، به میزبانی شرکت پالایش گاز بیدبلند در سالن شهید کاوه پیشه در شهر میانکوه برگزار شد. 30 نفر از فرزندان دختر نفتی به همراه مادران خود در مسابقات بدمینتون در دو گروه آزاد دوبل (مادر و دختر) و انفرادی به رقابت پرداختند که در پایان با توجه به نتایج کسب شده، نفرات برتر در هر دو رده مشخص و معرفی شدند. در پایان این دوره از مسابقات، طی مراسمی، هدایا و لوح تقدیر از سوی امور ورزش شرکت پالایش گازبیدبلند به نفرات برتراهدا شد.

  نتایج مسابقات بدمینتون به این شرح است:

 بخش دوبل مادر و دختر:

نرجس شیبانلو و اکرم محمدپور مقام اول را کسب کردند. آیسا چراغی و فاطمه ارادی به مقام دوم رسیدند. الهه یوسفی مکوندی و سمانه یوسفی، بهار بهرامی و مینو قنواتی به طور مشترک، مقام سوم را به دست آوردند.

 بخش انفرادی آزاد:

ناهید درواح  به مقام قهرمانی رسید. یلدا ممبینی به مقام دوم را کسب کرد و فاطمه قنواتی بر سکوی سوم تکیه زد.