در بازدید از امکانات ورزشی پایانه نفتی خارگ 

مشکلات ورزش کارکنان بررسی شد

هادی افشار، رئیس امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی نفت ایران به همراه عبدالغفارسقر، رئیس کلینیک طب ورزش شرکت ملی نفت؛ ایرج ایری، رئیس ورزش قهرمانی شرکت ملی نفت و مسعود حاجی آخوندزاده، کارشناس ارشد ورزش همگانی شرکت ملی نفت ایران، طی بازدید از پایانه نفتی خارگ، از نزدیک با توانمندی ها، نیازمندی ها، درخواست های کارکنان منطقه و امکانات ورزشی مستقر و کمبودهای موجود آشنا شدند. همچنین در پایان این بازدید، جلسه ای مشترک با حضور رؤسا، کارکنان و مربیان امور ورزش پایانه نفتی خارگ برگزار شد.

رئیس امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی نفت ایران در این نشست با اشاره به اهمیت سلامت کارکنان اظهار داشت: رکن پیشرفت در هر جامعه ای، منابع انسانی است و اگر منابع انسانی شرایطی را داشته باشد که خوب زندگی کند و سلامت روح و جسم داشته باشد، کارکرد اجتماعی اش بالا می رود که در نهایت این سلامت روح و جسم، منتج به بالا رفتن کارکرد تولید و کار می شود.

افشار ادامه داد: تلاش مسؤولان و مربیان ورزشی در پایانه نفتی خارگ، جزء مفاخر و افتخارات صنعت نفت است؛ چراکه کار کردن در محیط های عملیاتی، واقعاً عشق می خواهد و کار در گرما و دوری از خانواده و رطوبت را غیر از عشق به ورزش و خدمت به خانواده با واژه دیگری نمی توان توصیف کرد.

رئیس امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی نفت ایران در ادامه تأکید کرد: افزایش بودجه ورزشی، توجه به حقوق و مزایای مربیان ورزشی، توسعه زیرساخت ها و توجه به ورزش همگانی، صدور شناسنامه سلامت کارکنان، تعامل در زمینه استفاده از اماکن ورزشی برای کارکنان اقماری ساکن در شهرهای تهران، اصفهان، شیراز، اهواز و نکا از اولویت هایی  است که از سوی امور ورزش شرکت ملی نفت ایران پیگیری و انجام می شود.

شایان ذکر است، در بازدید میدانی که از مجموعه های ورزشی پایانه نفتی خارگ انجام شد، مراد مرادی، رئیس امور ورزش پایانه نفتی خارگ، گزارشی از زیرساخت ها، تجهیزات، امکانات و مشکلاتی که در حوزه ورزش صنعت نفت در جزیره خارگ وجود دارد، ارائه کرد.

وی در خصوص ورزش در پایانه ها گفت:  شرکت پایانه های نفتی ایران در۴ استان و پنج شهر(خارگ، عسلویه، نکا، ماهشهر و جاسک) کار عملیات صادرات نفت  و گاز کشور را انجام می دهند. به همین دلیل، ورزش کارکنان  که باعث نشاط و سلامت است، اهمیت فوق العاده ای دارد. خدا را شکر بعد از پایان ویروس کرونا، سالن ها و اماکن ورزشی راه اندازی شده و کارکنان در حال ورزش هستند.

مرادی در ادامه گفت: برای اینکه کارکنان بهتر بتوانند از امکانات استفاده کنند و راندمان ورزش بالا برود، از رئیس امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی نفت درخواست کردیم با توجه به اینکه  کارکنان این شرکت در پنج شهر مشغول به کار هستند، یک  بازنگری در بودجه ورزشی  انجام دهند که ایشان هم معتقدند این مهم، یکی از برنامه های امور ورزش شرکت ملی نفت بوده و در مرحله بررسی قرار دارد.

رئیس امور ورزش پایانه نفتی خارگ در ادامه  گفت: اسدروز، مدیرعامل شرکت هم به ورزش کارکنان بسیار اهمیت می دهند. به همین دلیل دستور اکید دادند که به اماکن و تأسیسات ورزشی رسیدگی شود تا کارکنان بتوانند براحتی و در بهترین شرایط ورزش کنند.

 

درخشش فرزندان پالایش گاز بیدبلند در بدمینتون

فرزندان کارکنان شرکت پالایش گاز بیدبلند، موفق شدند در نخستین دوره مسابقات رنکینگ دختران زیر15سال در رشته بدمینتون مقام های اول تا سوم را کسب کنند.  یک دوره مسابقات بدمینتون در شهر ماهشهر برگزار شد که فرزندان کارکنان شرکت پالایش گاز بیدبلند موفق شدند با درخشش در این مسابقات، حریفان خود را شکست و مقام های اول تا سوم را به خود اختصاص دهند. نرجس شیبانلو، موفق شد مقام اول را از آن خود کند. آیسا چراغی به مقام دوم رسید و ترلان اشتری هم مقام سوم را به دست آورد.

 

 بازیکن شرکت ملی حفاری ایران درتیم ملی فوتبال جوانان

حسن نگراوی بازیکن تیم فوتبال شرکت ملی حفاری ایران به اردوی تیم ملی جوانان کشور دعوت شد. اردوی پیوسته تیم های فوتبال جوانان  و نوجوانان کشورمان از 25 خرداد زیر نظر مربیان این دو تیم در کمپ تیم های ملی آغاز شد و تا زمان اعزام این دو تیم به رقابت های قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا در اواخر تیرماه 1401 ازبکستان و عربستان ادامه خواهد یافت. در این اردو حسن نگراوی بازیکن خوش تکنیک تیم ملی حفاری ایران نیز حضور دارد.

طبق برنامه تنظیم شده از سوی کمیته جوانان فدراسیون فوتبال، تیم جوانان پس از آغاز دور جدید تمرینات خود چند مرحله اردوی تدارکاتی خارجی را در برنامه آماده سازی خود خواهند داشت ضمن اینکه در خلال این اردوها، برگزاری دیدارهای تدارکاتی مقابل تیم های آسیایی و اروپایی نیز پیش بینی شده است.

شایان ذکر است؛ تیم ملی فوتبال جوانان کشورمان در گروه A مسابقات قهرمانی جوانان آسیا با تیم های عربستان (میزبان مسابقات) ژاپن و یمن در یک گروه قرار دارد.

 

 صعود همکار شرکت ملی گاز به بام کشور ترکیه

سلیمان سلیمان پور از کارکنان شرکت گاز استان خراسان رضوی به همراه تیمی از کوهنوردان باشگاه سلامت خراسان، به قله آرارات بام کشور ترکیه صعود کرد.

 سلیمان پور، لیسانس مهندسی مکانیک دارد و امدادگر شرکت گاز خراسان رضوی است. از سال 1390 کوهنوردی را به صورت حرفه ای آغاز کرده و موفق شده است، بیشتر  قله های ایران اعم از قله دماوند؛بام ایران، علم کوه؛ دومین قله ایران و سبلان؛ سومین قله ایران و... را فتح کند.

وی در آخرین برنامه کوهنوردی خود به همراه یک گروه۷ نفره که سرپرستی و مربیگری آنها را به عهده داشت، موفق شد از تاریخ ۲۸ خرداد تا ۴ تیرماه با حضور در کشور ترکیه به قله ۵۱۳۷ متری قله آرارات؛ بام کشور ترکیه صعود کند.

سلیمان پور درباره صعود به آرارات گفت: در ابتدای شروع پیمایش، به سمت کمپ یک حرکت کردیم که 6 ساعت زمان برد. با رسیدن به کمپ یک، شب را در آنجا و در ارتفاع ۳۲۰۰ متری گذراندیم .صبح روز بعد ( 31خردادماه) کمپ یک را به سمت کمپ 2 ترک کردیم و در ساعت ۴ بعدازظهر به کمپ ۲ در ارتفاع ۴۲۰۰ متری رسیدیم و آماده صعود نهایی شدیم.

ساعت یک بامداد، برای صعود نهایی، به سمت قله به راه افتادیم و در ساعت ۸صبح اول تیر ۱۴۰۱ پرچم ایران عزیزمان و پرچم شرکت گاز استان خراسان رضوی را در قله آرارات بام کشور ترکیه به اهتزاز درآوردیم.  

 

 سکان امور ورزش نفت و گاز گچساران به  داور بین المللی هاکی رسید

   رحمت اله محمدی، رئیس امور ورزش نفت و گاز گچساران شد. طی حکمی از سوی مدیر منابع انسانی شرکت نفت و گاز گچساران، رحمت اله محمدی، داور بین المللی هاکی و از پیشکسوتان ورزش گچساران ، رئیس امور ورزش این شرکت شد.

در متن این حکم، ضمن اشاره به تعهد و تخصص محمدی، به استفاده از توان و تجربه همه دلسوزان ورزش و همکاران نفتی اشاره شده است.

همچنین از خدمات محمدرضا یزدان شناس، مسؤول تدوین مقررات این شرکت که با حفظ سمت، رسیدگی به امور ورزش را به عهده داشت، قدردانی شده است.

شایان ذکر است، رحمت اله محمدی، رئیس جدید امور ورزش نفت و گاز گچساران که خود ورزشکار بوده، از سال 1372 تا 1380 در تیم های نوجوانان ، جوانان، امید و بزرگسالان هاکی گچساران به عنوان کاپیتان عضویت داشته است. او 5 بار به اردوی تیم ملی هاکی روی چمن ایران (سه نوبت) و اردوی تیم ملی هاکی سالنی ایران (دو نوبت) دعوت شده است. محمدی از سال 1376 تا1380 به عنوان مربی مدارس هاکی گچساران مشغول به کار بوده و سرپرستی تیم های هاکی نوجوانان ، جوانان و مدارس هاکی در مسابقات مختلف را به عهده داشته است . قهرمانی در چهار دوره لیگ برتر هاکی کشور به همراه باشگاه نفت و گاز گچساران،  ریاست هیأت هاکی نفت و گاز گچساران از سال 1391 تاکنون، ریاست کمیته داوران هیأت هاکی استان خوزستان از سال 1390 تاکنون و قضاوت در مسابقات قهرمانی هاکی کشوری و بین المللی از دیگر فعالیت های ورزشی رئیس جدید ورزش نفت و گاز گچساران است.