قهرمانی وزارت نفت در مسابقات تنیس روی میز کشور

کارکنان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، جام قهرمانی تنیس روی میز کارمندان دستگاه های اجرایی کشور را با خود به اهواز بردند.

تیم تنیس روی میز مناطق نفت خیز جنوب که موفق شده بود با قهرمانی در مسابقات مقدماتی در منطقه 4 کشور به مرحله نهایی مسابقات کارکنان دستگاه های اجرایی کشور صعود کند، در نهایت مقتدرانه مقام قهرمانی کشور را کسب کرد تا برای نفت افتخارآفرینی کرده باشد.

تیم تنیس روی میز مناطق نفت خیز جنوب، با حضور و قهرمانی در مرحله نهایی رقابت های کارمندان دستگاه های اجرایی کشور، موفق شد برگی دیگر بر دفتر سراسر افتخار ورزش مناطق نفت خیز جنوب و وزارت نفت بیفزاید.

در این مسابقات که از۲۲ تا۲۴ خردادماه با حضور ۱۰ تیم از سراسر کشور در سالن فجر شهرستان چالوس به صورت دوره ای و حذفی برگزار شد، تیم تنیس روی میز شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب توانست، با شکست دادن همه حریفان خود و بدون حتی یک شکست، مقتدرانه بر سکوی قهرمانی بایستد.

بر اساس قرعه کشی انجام شده، تیم مناطق نفت خیز جنوب در گروهی سخت و با حریفانی چون وزارت آموزش و پرورش، آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، آموزش و پرورش خراسان رضوی و شهرداری تهران همگروه بود و موفق شد با شکست تمامی حریفان خود، از این گروه به عنوان صدرنشین صعود کند.

در مرحله دوره ای تیم کارکنان مناطق نفت خیز جنوب با غلبه بر تیم های وزارت ورزش(۳ بر صفر)، آموزش و پرورش آذربایجان شرقی(۳ برصفر)، آموزش و پرورش خراسان رضوی(۳ بر یک) و در نهایت با پیروزی ۳ بر یک مقابل شهرداری تهران به عنوان تیم اول به مرحله بعدی و جمع چهار تیم صعود کرد.

تیم تنیس روی میز کارکنان مناطق نفت خیز جنوب در مرحله حذفی با پیروزی ۳ بر صفر مقابل اصفهان، توانست به فینال راه پیدا کند تا در فینال با نتیجه ۳ بر یک حریف قدر خود یعنی آموزش و پرورش اردبیل را مغلوب کند و قهرمان این رقابت ها شود.

بعد از تیم مناطق نفت خیز جنوب، تیم آموزش و پرورش اردبیل توانست مقام دوم مسابقات را به دست آورد و تیم های شهرداری تهران و آموزش و پرورش اصفهان نیز به صورت مشترک، مقام سوم را از آن خود ساختند.

تیم تنیس روی میز مناطق نفت خیز جنوب را در این مسابقات، احسان کشتکار، حسین سلیمانی، فرهاد شجاعی و صادق ادهمی تشکیل می دادند و محمود عموری به عنوان مربی و سینا سنایی به عنوان سرپرست، این تیم را همراهی می کردند.

گفتنی است، پس از قهرمانی در رقابت های تیمی، عنوان سومی مسابقات انفرادی تنیس روی میز کارکنان دولت کشور هم به کارمند مناطق نفت خیز جنوب رسید.

در مسابقات انفرادی قهرمانی کارمندان کشور در چالوس، احسان کشتکار، بازیکن تیم مناطق نفت خیز جنوب توانست با بازی های تماشایی خود به مقام سومی و مدال برنز این رقابت ها دست پیدا کند.

این بازیکن که در مسابقات تیمی، نقشی مهم در کسب مقام قهرمانی ایفا کرد، در بخش انفرادی به مقام سومی مشترک با بازیکن اصفهانی رضایت داد.

 گفتنی است، احسان کشتکار در مرحله نیمه نهایی، مغلوب سید محمدامین منتظری از قم، قهرمان این دوره از مسابقات شد. نماینده استان هرمزگان نیز مقام دوم را به دست آورد.

 

مسابقات فوتسال کارکنان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب

آیین اختتامیه مسابقات فوتسال کارکنان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب -اهواز در خرداد سال ۱۴۰۱ با حضور ورزشکاران، خانواده های آنان و تعدادی از مدیران ارشد شرکت در سالن مسابقات شهرک نفت اهواز برگزار شد.

در این دوره از مسابقات که با حضور بیش از ۵۰۰ ورزشکار در دو گروه کارکنان زیر ۴۵ سال و بالای ۴۵ سال برگزار شده بود با معرفی تیم های برتر به پایان رسید و از تیم های برتر تجلیل شد.

اهدای کاپ و لوح قهرمانی از سوی مدیران ارشد شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، از دیگر برنامه های مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات بود.

نتایج نهایی مسابقات فوتسال کارکنان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب – اهواز به این شرح است:

رده زیر 45 سال

 تیم کارون(2) موفق شد به مقام قهرمانی برسد. تیم مارون(یک) در رتبه دوم ایستاد و به نایب قهرمانی بسنده کرد و تیم مدیریت تولید هم به مقام سوم رسید.

مجاهد عتابی از مارون(یک) در رده زیر 45 سال، فنی ترین بازیکن این رقابت ها شناخته شد. داوود نریمانی از مهندسی ساختمان، آقای گل مسابقات شد و جام اخلاق به مدیریت تولید رسید.

 رده بالای 45 سال

تیم مهندسی ساختمان(یک) مقام اول را کسب کرد و قهرمان شد. تیم کارون(یک) به مقام دوم رسید و تیم مارون(یک) هم بر سکوی سوم ایستاد.

سهراب دارابی فر از تیم مهندسی ساختمان، به عنوان فنی ترین بازیکن بالای 45سال انتخاب شد. نوید عموری از تیم مهندسی ساختمان، آقای گل مسابقات شد و تیم مدیریت تولید هم جام اخلاق را کسب کرد.

در پایان از همه بازیکنان، مربیان، سرپرستان، کادر اجرایی و داوری و کادر پزشکی مسابقات قدردانی به عمل آمد و جوایزی هم به تیم های برتر اهدا شد.

 

حضور گلف بازان شرکت ملی حفاری ایران در اردوی تیم ملی

2 گلفر شرکت ملی حفاری ایران به اردوی تیم ملی گلف دعوت شدند.

اردوی تیم ملی گلف از اول تیرماه در زمین گلف مجموعه ورزشی انقلاب تهران آغاز شده که سجاد کرمپور و محمد شیخ زاده از باشگاه فرهنگی- ورزشی شرکت ملی حفاری ایران به این اردو فراخوانده شدند.

اردوی تیم ملی گلف در رده 18 تا 55 سال از اول تا 5 تیرماه در زمین گلف مجموعه ورزشی انقلاب برگزار شده  که بر اساس اعلام فدراسیون گلف، سیدمحمود جوزی و حسن کریمیان از تهران، سجاد کرمپور، محمد شیخ زاده، عباس قنبری و سعید براتی از خوزستان و ابراهیم نوری از لرستان با توجه به نتایج کسب شده در مسابقات قهرمانی کشور به اردوی تیم ملی دعوت شدند. با هدف تجربه اندوزی نسل جوان در کنار پیشکسوتان، سه نفر از ورزشکاران زیر 23 سال نیز در این اردو حضور خواهند داشت.

شایان ذکر است، تیم گلف شرکت ملی حفاری ایران از تیم های باسابقه باشگاه های کشور محسوب می شود که سابقه چند قهرمانی در لیگ برتر باشگاه های کشور را در افتخارات ورزشی خود دارد.

 

صعود همکاران ستاد وزارت نفت به آبشار کلوگان

همکاران کوهنورد در ستاد وزارت نفت در یک برنامه کوهپیمایی موفق شدند به آبشار کلوگان در ارتفاعات رودبار قصران و شمیرانات در رشته کوه البرز در استان تهران صعود کنند.

آبشار کلوگان در ارتفاع ۲ هزار و ۵۰ متری از سطح دریا قرار دارد و یکی از آبشارهای بلند استان تهران در رودبار قصران و شمیرانات است که با ۴۰ متر ارتفاع، به صورت پله ای به سمت پایین جریان دارد. این آبشار در فصل بهار پرآب است و به طورمعمول از نیمه تابستان به بعد، دیگر بجز آب باریکه ای از آن دیده نمی شود. 

21  نفر از همکاران كوهنورد حاضر در این صعود، بعد از 3 ساعت کوهپیمایی به این آبشار رسیدند.

همکاران کوهنورد در این صعود عبارت بودند از:

فريدون ابوقداره، سيدمصطفي احمدي نسب، مجيد خسرواني، محمدعلي شيخلو، محمدجواد كريميان، موسي الرضا كريميان، رواحي فر، علي تقوي، حسن حكيمي، محمدمسعود اصغري، محسن صداقت، مهدي دهدشتي، عرفان اصغري، امير ميرسلام پور شريف، حسين پور، مهدي قاسمي، محمود احمدي، فرامرز فرجي و حسين باقرزاده (سرپرست گروه).    

          

شاه کرمی، عضو شورای مرکزی ورزش صنعت نفت شد

غلامرضا شاه کرمی طی حکمی از سوی جواد اوجی، وزیر نفت به عنوان عضو اصلی شورای مرکزی ورزش صنعت نفت منصوب شد.

او که چهره نام آشنای ورزش وزارت نفت واز مدیران با اخلاق، مردمی و جهادی طی یک دهه اخیر است، سال ها به عنوان مدیرکل ورزش این وزارتخانه فعالیت داشته است. شاه کرمی، اداره کل ورزش این وزارتخانه را در یک مقطع به اداره کل سلامت، رفاه و ورزش و پس از آن به اداره کل سلامت، تربیت بدنی و مسؤولیت اجتماعی ارتقا داد.

 او طی سال های گذشته، به عنوان معاون پیگیری های ویژه دفتر وزارتی، مدیرکل ورزش وزارت نفت، مدیرکل توسعه سلامت، ورزش، رفاه، مدیرکل امور سلامت، تربیت بدنی و مسؤولیت اجتماعی، عضو اصلی و دبیر شورای عالی ورزش وزارت نفت مشغول به کار بوده، هم اکنون مدیرکل امور مجلس وزارت نفت است.

او عضویت در کمیته استیناف فدراسیون فوتبال، کمیته بدوی انتخابات فدراسیون فوتبال، هیأت مؤسس و هیأت امنای مؤسسه فرهنگی- ورزشی نفت تهران را در کارنامه خود دارد.