کاپیتان گلزن صنعت نفت آبادان:

روز به روز قوی تر می شویم

 

 تیم فوتبال صنعت نفت آبادان، بعد از سه شکست پیاپی در شروع لیگ در ساری، دست به کار بزرگی زد و با پیروزی مقابل نساجی، نه تنها از بحران خارج شد؛ بلکه به جدول بازی ها برگشت.  حکیم نصاری، هافبک آبادانی تیم فوتبال صنعت نفت، ستاره این بازی بود و با زدن 2 گل باعث پیروزی تیمش شد. او فوتبال را از تیم های پایه نفت شروع و طی این سال ها در تیم های جنوبی بازی کرد و بعد از رفتن از صنعت نفت، دوباره به این تیم برگشته است.  با حکیم نصاری که بازوبند کاپیتانی را هم بر بازو می بندد، در خصوص نخستین پیروزی صنعت نفت در لیگ ونیز 2 گلی که در این بازی به ثمر رساند تا زمینه ساز پیروزی تیمش باشد، گفت وگویی انجام دادیم که باهم  می خوانیم.

 از بازی با نساجی شروع کنیم، بازی چطور بود؟

 این بازی واقعا برای هر دو تیم سخت بود؛ چون زمین چمن اصلا شرایط خوبی نداشت؛ اما خدا را شکر که سه امتیاز مهم در زمین حریف گرفتیم. در سه بازی قبلی هم این شایستگی را داشتیم که بیشتر امتیاز بگیریم و به عنوان مثال در بازی با فجر سپاسی 10 موقعیت خوب را از دست دادیم. به نظرم بازی سخت و درگیرانه ای بود، کیفیت زمین واقعا هم برای ما و هم برای نساجی که هافبک های خوبی دارد، مناسب نبود؛ اما تدابیری که آقای منصوریان داشتند و نکاتی که در تمرین ها گفتند، فکر می کنم جواب داد و توانستیم نتیجه بگیریم.

   صنعت نفت شروع خوبی در لیگ نداشت. دلیل این شروع بد چه بود؟

من فکر می کنم در 3 هفته گذشته هم که بازی ها را باختیم، روی یک اتفاق باختیم. در هر بازی 10-11 موقعیت داشتیم که بازهم بدشانس بودیم و نتوانستیم؛ اما این هفته خدا را شکر باهمت و غیرتی که بچه های تیم داشتند، توانستیم بازی را ببریم؛ البته باید این را هم بگویم  که همه ما تحت فشار بودیم و می دانستیم هواداران هم ناراحت هستند. حتی بعد از بازی با فجر، هواداران صنعت نفت به تمرین آمده و گلایه های خود را گفتند. از طرف دیگر آقای منصوریان هم نبود که همین موضوع روی ما تأثیر منفی گذاشته بود. به هرحال از اینکه  بازی را بردیم، خدا را شاکریم. ازاینجا به بعد هم مهم است که خوب نتیجه بگیریم و روندی صعودی داشته باشیم.

   در بازی با نساجی چهره برتر بازی بودید و 2 گل زدید که یکی از آنها سوپر گل بود. دراین باره برایمان بگویید؟

ابتدا باید بگویم این دفعه اول نبود که در یک بازی 2 گل می زدم. پنج سال پیش دَبل کردم و جالب اینجاست که در سال 90 یعنی 10 سال پیش هم که در فولاد بودم، در بازی با تراکتور 2 گل زدم. کلاً عادت دارم که هر پنج سال یک بار دَبل کنم. واقعیت این است که با زدن 2 گل احساس سبکی دارم و خوشحالم که هواداران ما از این برد شاد شدند. مهم گل زدن من نیست؛ بلکه مهم نتیجه گرفتن تیم است که امیدوارم دربازی های بعدی هم دوباره گل بزنم.

   در مورد سوپر گل نگفتید؟

کمک خدا بود. به قول معروف، شوت است دیگر و یک زمانی روی پای شما خوب می نشیند. لحظه ای که صاحب توپ شدم، دیدم آقای حقیقی جلو آمده و توپ هم حالت والی داشت که من گفتم بزنم و خدا را شکر گل شد. بازهم باید تأکید کنم که گلزن مهم نبود؛ بلکه برد تیم مهم بود که به دست آمد. باور کنید خیلی تحت فشار بودیم و نیاز داشتیم که بتوانیم این بازی را ببریم. همه زحمت کشیدند و برنده شدیم.

   شما را قبلا بیشتر در میانه زمین و در قالب هافبک دفاعی دیده بودیم؛ اما در این بازی یک خط جلوتر آمده بودید و بیشتر حالت یک هافبک هجومی را داشتید. درباره این تغییر پست بگویید؟

من در شروع بازی در این رشته ورزشی، مهاجم بودم و به مرور زمان و با توجه به سبک بازی هایم، مربیان رفته رفته مرا به خط هافبک انتقال دادند. برای همین با حضور در خط حمله یا هافبک تهاجمی غریبه نیستم؛ اما در مورد بازی با نساجی باید بگویم که با توجه به غیبت آقا طالب (ریکانی) که محروم بود، در این پست بازی کردم؛ اما دربازی های قبلی، هافبک دفاعی بودم. دربازی های بعدی که کاپیتان ما بر گردد، پست هافبک تهاجمی را به ریکانی تقدیم می کنم!

   در صحبت ها به برگشت منصوریان و تاثیر او در این پیروزی اشاره داشتید. در این باره بیشتر برایمان بگویید؟

آقای منصوریان، مربی بزرگی هستند. در این مدت که آمده اند، تاثیر زیادی بر تیم ما داشتند. بالاخره بعد از سه بازی، شما سرمربی تیم را در کنار خود می بینید و این خیلی مهم است. حضور مربی به شما اعتمادبه نفس می دهد؛ البته اگر بحث پاقدم هم نباشد، کلا حضور ایشان لب خط بسیار مؤثر است وهمان طور که گفتم، روحیه مضاعفی به بازیکنان تیم می دهد.وی سرمربی و فرمانده تیم است و حضورشان بسیار خوب بود.

   در مورد منصوریان بیشتر بگویید. فکر می کنید در آبادان موفق شود؟

آقای منصوریان، بازیکن بزرگی بودند و در ادامه هم مربی بزرگی هستند. با نفت تهران و استقلال، نتایج خوبی گرفتند. به غیر از اینکه به لحاظ فنی بسیار خوب عمل می کنند، با بچه ها هم بسیار رفیق هستند و ارتباط عاطفی خوبی با آنها برقرارمی کنند. من طی این چند سال با مربیان زیادی کارکرده ام؛ اما طرح و برنامه های خاص خودشان را دارند و دوست دارند که موفق و پیروز باشند و این حس برتری و پیروزی را به تیم و بازیکنان انتقال می دهند که مطمئنا این حس، باعث پیشرفت تیم می شود. برای همین باید بگویم که کار کردن با آقای منصوریان بسیار خوب است.

    طلسم گل نزدن را این هفته شکستید و با گل های تو طلسم نبردن تیم هم شکسته شد.

 ما می توانستیم هفته های قبل هم به گل برسیم و هم برنده شویم. خیلی موقعیت از دست دادیم و فکر می کنم بدشانسی بود؛ اما خدا را شکر شانس این هفته با ما یار بود و به همت بچه ها توانستیم گل بزنیم. مهم نبود چه کسی گل اول را بزند؛ بلکه مهم بود که به پیروزی برسیم که خوشبختانه بردیم. حالا این طلسم به دست من شکسته شد و امیدوارم بازهم گلزنی کنم تا تیمم برنده باشد.

      آینده صنعت نفت را در لیگ چطور می بینید. آیا به رتبه های بالاتر می رسید و چهره یک مدعی پیدا می کنید؟

ما بازیکنان باتجربه و جوان خوبی داریم. مثلا محمد طیبی که قبل از بازی به تیم ما اضافه شد، بازیکن باتجربه ای است و چند سال پیاپی است که در لیگ برتر بازی می کند. من سال قهرمانی در استقلال خوزستان، با او هم تیمی بودم، مدافع قابل اعتمادی است. امیدوارم 3-4 هفته دیگر محمد اهل شاخه به تیم اضافه و به نظر من تیم کامل تر و قوی تر شود. حسین ساکی هم ان شاء الله کارهایش در حال انجام است که برگردد. محمود مطلق زاده هم که مصدوم بود، در حال بازگشت به تیم است و تیم دارد کامل تر و قوی تر می شود. برای همین، شک نکنید که به شرایط خوب برمی گردیم. به تمام بازی ها به چشم فینال نگاه می کنیم و وارد زمین می شویم و هر آنچه کادر فنی دستور بدهد، آن را بازی خواهیم کرد. مطمئن باشید از این هفته به بعد تیم ما نتیجه خواهد گرفت و متعاقباً به رتبه های بالاتر می رسیم. صنعت نفت آینده خوبی خواهد داشت.

 

شکست رکوردها و عبور صنعت نفت از بحران

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان، که لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران را بسیار ضعیف شروع کرده بود و با سه شکست متوالی در انتهای جدول قرار داشت، در هفته چهارم دست به کار بزرگی زد و در شمال، تیم نساجی قائمشهر را شکست داد تا پایانی بر بحران این تیم باشد و هم اینکه به جدول بازی ها برگردند.

شاگردان منصوریان در روزی که سرمربی خود را بالای سرشان داشتند، در هفته چهارم لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران در ورزشگاه شهدای ساری، مهمان تیم نساجی قائمشهر بودند که موفق شدند با دوگل کاپیتان خود، حکیم نصاری به پیروزی برسند.

در این بازی، تمام رکوردهای منفی صنعت نفت آبادان شکسته شد. اول اینکه شاگردان منصوریان در این بازی گل دریافت نکردند تا کلین شیت کنند. طلسم گل نزدن های این تیم هم شکسته شد و موفق شدند بعد از 3 بازی به گل برسند و دو گل بزنند. همچنین توانستند در فصل جدید، نخستین پیروزی و نخستین 3 امتیاز خود را جشن بگیرند، ضمن اینکه بعد از 3 هفته، سرمربی خودشان را به همراه داشتند.

حالا صنعت نفت آبادان با این پیروزی از بحران خارج شده و نوید روزهای خوب را می دهد و می خواهد به بالای جدول برسد تا چهره یک مدعی پیدا کند. 

 

منصوریان: صنعت نفت روند رو به رشدی خواهد د اشت

سرمربی صنعت نفت آبادان پیروزی تیمش را به مردم آبادان تقدیم کرد.

 صنعت نفت آبادان بعد از سه شکست متوالی در اولین حضور علیرضا منصوریان روی نیمکت، موفق شد نساجی را با دو گل شکست دهد. سرمربی نفتی ها بعدازاین پیروزی گفت: این بازی به دو دلیل خیلی سنگین بود. اول اینکه می دانستیم نساجی در خانه، تیم خطرناکی است و مورد دوم هم به بارندگی که باعث لغزندگی زمین شده بود و هر دو تیم نتوانستند کیفیت فنی خوبی روی زمین ، برمی گردد.

وی در ادامه افزود: تلاشمان این بود که فوتبال خوبی ارائه کنیم و من از نتیجه بازی فوق العاده راضی ام. نساجی را بخوبی آنالیز کرده بودیم و به بازیکنانم، کادر فنی و تمامی اعضای تیم صنعت نفت خسته نباشید می گویم. این برد را به مردم آبادان تقدیم می کنم و امیدوارم که بعد از سه باخت، این برد یک التیام باشد.

علیرضا منصوریان با اشاره به کسب اولین برد فصل تاکید کرد: ما به برد و سه امتیاز بازی امروز نیاز داشتیم. پیروزی مقابل نساجی، سخت و اگر هواداران هم بیایند، سخت تر می شود. می دانم که باخت در بازی خانگی چقدر سخت است. نساجی و صنعت  نفت آبادان از تیم های ریشه دار هستند که برای هر دو آرزوی موفقیت می کنم. می دانم که باخت نساجی روی مردم تاثیر می گذارد؛ اما آنها من را ببخشند؛ چون این فوتبال است. هواداران ما هم بدانند که نفت از این به بعد بهتر خواهد شد و روند رو به رشدی خواهد داشت.