مراسم تودیع و معارفه مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت برگزار شد

فروزنده: دوست داریم صنعت نفت حرفه ای اداره شود نه سیاسی

اداره کل روابط عمومی وزارت نفت به پاس سال ها تلاش صادقانه کسری نوری در این اداره کل، از او قدردانی کرد و در آیینی، سال ها تلاش سخت و طاقت فرسای وی را ارج نهاد.

علی فروزنده که 21 شهریورماه، حکم مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت را از جواد اوجی، وزیر نفت دریافت کرد، در آیین قدردانی از کسری نوری با اشاره به اینکه در دوران فعالیت خود به عنوان «خبرنگار»، در مسیر اصلاح و بهبود فرایندها کار کرده ام، از ارائه تصویری شفاف و صادقانه از صنعت نفت و تغییر تصویری که از این صنعت در جامعه وجود دارد، به عنوان بخشی از برنامه خود یاد کرد و گفت: تلاشم بر این است تا مجموعه کارکنان صنعت نفت، احساس بهتر و اعتماد به نفس بیشتری از کارکردن در این صنعت پیچیده و جدی داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه کارکنان صنعت نفت باید افتخار کنند که کاری مهم انجام می دهند و همه مردم کشور از کارشان بهره مند می شوند، تصریح کرد: بسیار مهم است که ما نسبت به کاری که انجام می دهیم، حس مثبت و قابل احترامی برای خودمان داشته باشیم، حسی که اکنون بنابر دلایلی کمرنگ شده است.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت با بیان اینکه باید تلاش کنیم دید غیرواقع بینانه ای که از صنعت نفت وجود دارد، اصلاح شود و مردم حس واقعی تری از زحماتی که در این صنعت کشیده می شود، داشته باشند، بر ضرورت بهبود روندها تأکید کرد و افزود: نباید اجازه دهیم که حواشی، بر متن عملکرد و کارنامه صنعت نفت ایران غلبه کند.

فروزنده با قدردانی از زحمات حدود پنج ساله آقای نوری در اداره کل روابط عمومی وزارت نفت و با بیان اینکه وی سال های پرزحمت، پرتنش و بسیار بحرانی را پشت سر گذاشته است، افزود: آقای نوری، پیشکسوت ما در عرصه رسانه هستند و آموختنی های زیادی هم برای بنده و هم برای بسیاری از دوستان دارند.

وی تصریح کرد: پذیرش مسؤولیت پس از فردی خوش سابقه و صاحب کسوت در این حوزه بسیار سخت است. امیدوارم با همراهی و کمک همه دوستان این مجموعه بتوانیم گام هایی موثر، رو به جلو و تأثیرگذار برداریم.

 از هیچ کمکی دریغ نمی کنم

کسری نوری، مدیرکل سابق اداره کل روابط عمومی وزارت نفت نیز در این آیین، با خوشامدگویی و آرزوی موفقیت برای آقای فروزنده، با این مقدمه که صنعت نفت یکی از مهم ترین دستگاه های اجرایی کشور است، خطاب به وی گفت: روزهای سختی در پیش رو دارید، توقع از صنعت نفت بسیار بالاست و همه کشور، چشمشان به این صنعت است.

وی ضمن قدردانی از روسای روابط عمومی چهار شرکت اصلی صنعت نفت و کارکنان روابط عمومی وزارت نفت با یادآوری اینکه روزهای تلخ و شیرین زیادی را در کنار هم پشت سرگذاشتیم، تصریح کرد: اگر پیشرفتی در این سال ها حاصل شد، قطعا نتیجه کارگروهی بود و اگر هم موفق به انجام کاری نشدیم، بخشی به ناتوانی بنده و بخشی هم به دلیل محدودیت ها و تنگناها بوده است. امیدوارم در دوره جدید، شرایط آرام باشد و بهتر پیش برود.

نوری از مجموعه کارکنان روابط عمومی صنعت نفت به عنوان مجموعه ای صمیمی و خوب یاد کرد و گفت: با آنکه من از بیرون خانواده صنعت نفت به این مجموعه اضافه شدم؛ اما بخوبی من را در جمع شان پذیرفتند.

وی ادامه داد: نباید از انجام هیچ کاری برای این مجموعه شایسته دریغ کرد.

مدیرکل سابق اداره کل روابط عمومی وزارت نفت از صنعت نفت به عنوان صنعتی سخت یاد کرد و با اشاره به اینکه برخی از دور به صنعت نفت نگاه و فکر می کنند که یک عده نشسته اند، راحت کار می کنند و از یکسری مواهب برخوردارند، در حالی که واقعیت اینگونه نیست، ادامه داد: گاهی در مأموریت به مناطق عملیاتی به خودم می گفتم روزانه چقدر پرداخت کنند،  حاضری در چنین جایی کار کنی؟ اما به جمع بندی نمی رسیدم.

نوری با بیان اینکه همه ما تجربه کارکردن در جاهای مختلف را داشته ایم؛ اما یادآوری برخی از تجربه ها تلخ است و آدم دلش نمی خواهد آن را به یاد بیاورد، اظهار کرد: دوره کار کردن در صنعت نفت، با همه سختی ها از دوران خوب کاری ام بود که از همه دوستان برای ثبت این خاطرات خوب قدردانی می کنم.

وی در پایان از همه کارکنان صنعت نفت، طلب حلالیت کرد و خطاب به آقای فروزنده گفت: همه ما در یک کشتی نشسته ایم، بنابراین هرکاری از دستم بر بیاید، انجام می دهم و از هیچ کمکی دریغ نمی کنم.

روسای روابط عمومی چهار شرکت اصلی و برخی روسای اداره کل روابط عمومی وزارت نفت نیز در این آیین، با ایراد سخنانی از واژگان «شایسته»، «لایق»، «فهمیده»، «دلسوز»، «اخلاق مدار»، «نیک اندیش» و «درست کردار» برای آقای نوری استفاده کردند و مهم ترین ویژگی او را «آرامش» برشمردند و به پاس سال ها تلاش در اداره کل روابط عمومی وزارت نفت، از او قدردانی کردند.

 دست به دست هم دهیم تا مدیون نشویم 

علی فروزنده، مدیرکل روابط عمومی صنعت نفت در پایان این آیین و پس از شنیدن سخنان مدیران روابط عمومی حاضر در این نشست اظهارکرد: دوست داریم صنعت نفت، حرفه ای اداره شود نه سیاسی و نه مطابق با جریان داخل و خارج صنعت نفت. صنعت نفت متعلق به بیش از 80 میلیون ایرانی در جای جای کشور است. هر تأثیری بر صنعت نفت، روی زندگی تک تک این افراد اثرگذار خواهد بود.

وی با بیان اینکه بخشی از حرفه ای اداره شدن صنعت نفت به عهده روابط عمومی این صنعت است و باید دست به دست هم بدهیم تا مدیون بیش از 80 میلیون ایرانی نشویم، خطاب به آقای نوری گفت: امیدوارم گام هایی که در اداره کل روابط عمومی وزارت نفت برداشتید، موثر و در مسیر منفعت عمومی باشد.