مدیرعامل باشگاه

 پالایش نفت آبادان:

بانوان فوتبالیست افتخار نفت و آبادان هستند

  از قهرمانی تیم فوتسال بانوان شروع کنیم، فکر می کردید قهرمان شوید؟

ابتدا باید به بازیکنان و کادر فنی تیم فوتسال بانوان تبریک بگویم . کار بزرگی کردند و باعث افتخار نفت و آبادان شدند. تیم خیلی خوبی داشتیم. امسال ما در شورای عالی ورزشمان برای سه تیم مان هدف گذاری کرده بودیم که در ابتدا جزو چهار تیم باشند و اگر شرایط باشد روی سکو بروند یا به قهرمانی برسند که در دو تیم بسکتبال آقایان و بانوانمان نتوانستیم به قهرمانی برسیم و عنوان چهارمی را کسب کردیم. اما تلاش کردیم از تیم فوتسال بانوان بیشتر حمایت کنیم و خوشبختانه بازیکنان این تیم نیز تلاش داشتند و از طرفی هم با شگفتی سازی حفاری در بازی حساس با تیم سایپا، توانستیم به مقام قهرمانی برسیم و خوشبختانه جام در خوزستان ماند.

   خانم علوانی به همکاری خود به عنوان سرمربی با تیم فوتسال برای فصل بعد مسابقات لیگ برتر ادامه می دهند؟

ما هنوز با ایشان صحبتی در خصوص تمدید قرارداد نداشتیم. البته باید بگویم برنامه ریزی مان را کرده ایم و باید آن را به شورای عالی ورزش شرکت ببریم و با آنها درباره برنامه ها صحبت کنیم. قطعاً کار ما سخت تر شده است زیرا احتمالاً تیم فوتسالمان باید در مسابقات آسیایی هم شرکت کند. طی صحبتی که با مسئولان فدراسیون داشتیم، گویا تیم فوتسال هم مانند تیم فوتبال بانوان سیرجان در مسابقات آسیایی شرکت خواهد کرد و به همین دلیل باید در شورای عالی ورزش این موضوعات مطرح شود و در خصوص بودجه، برنامه ریزی کنیم. مطمئنا هدف ما ادامه کار با ایشان است و به امید خدا به این همکاری ادامه می دهیم.

  اشاره به تیم حفاری و کار بزرگ این تیم داشتید اگر آنها بازی را نمی بردند شما هم قهرمان نمی شدید ؟

بله دقیقاً همین طوراست؛ بنابراین جا دارد از تیم خوب ملی حفاری بابت بازی بسیار خوبش در دیدار پایانی مقابل سایپا قدردانی ویژه داشته باشم. همچنین باید از سرمربی این تیم خانم سلیمانی که از مدرسان خوب فدراسیون است و خانم زیبا سرپرست این تیم و آقای محمدنیا مدیریت این باشگاه قدردانی کنم. یک همت استانی دست به دست هم داد تا جام در خوزستان، نفت و آبادان بماند. از مردم آبادان نیز که ما را مورد حمایت و لطف قرار دادند و مدیرعامل پالایشگاه و مجموعه پالایشگاه، تشکر می کنم.

  این روزها صحبت از رفتن حماد سامری مربی موفق تیم بسکتبال آقایان پالایش نفت آبادان است در این خصوص توضیح می دهید ؟

حماد سامری از سرمایه های بسکتبال شهر آبادان و مربیان خوب کشور است و قطعاً با توجه به بومی بودن او و سابقه ای که در تیم و همچنین افتخاراتی که کسب کرده است، نظر مثبتی به او داریم و این انتظار می رود که کارمان را با او ادامه دهیم اما حق مسلم باشگاه است که با مربیان دیگر نیز وارد مذاکره شود و شرایط را ببیند. البته با توجه به ارتباط نزدیکی که با آقای سامری داشتیم، او در جریان مسابقات هم در صحبت هایش عنوان کرده بود که قصد دارد یک سال استراحت کند و از شرایط دور باشد. البته ما صحبت های او را خیلی جدی نگرفتیم چون دوست داشتیم مجدداً با او همکاری کنیم ولی زمانی که برای فصل پیش رو از او برنامه خواستیم، عنوان کرد که قصد دارد استراحت کند.  برای همین ما هم هنوز تصمیم قطعی در مورد سرمربی تیم بسکتبال باشگاه نگرفته ایم و قطعاً طی چند روز آینده یا با او یا با مربی دیگری که درشان باشگاه و بازیکنان از نظر تجربه و کلاس مربیگری باشد، قرارداد می بندیم. ما به شکل جدی با سایر مربیان مذاکره نداشته ایم و همچنان اولویتمان آقای سامری است.  البته بر روی مربیانی چون مصطفی هاشمی و یا حاتمی و محمدرضا اسلامی نظر داریم و قرار است صحبت هایی انجام دهیم که اگر با سامری به هر دلیلی نتوانستیم ادامه همکاری دهیم، بتوانیم یک جانشین خوب برای او داشته باشیم.

  متعاقباً در خصوص تمدید و یا خرید بازیکنان نیز تصمیم خاصی نگرفته اید؟

مسلماً ابتدا بازیکنان فصل گذشته برای ادامه همکاری مدنظرمان هستند، چون خوب کارکردند ضمن اینکه تیم را هم تقویت می کنیم و امیدواریم همه چیز خوب پیش برود.

  مسائل مالی چقدر در این تصمیم ها دخیل است؟

مسلماً مسائل مالی بسیار مهم و تأثیرگذار هستند. باشگاه پالایش نفت آبادان هرسال این رویه را  دارد که از نظر مالی تیم های خود را حمایت کند وهمیشه پرداخت ها به موقع و به صورت تمام و کمال بوده است. البته در دو سه سال اخیر با توجه به شرایطی که داشتیم و این که با کاهش بودجه مواجه بودیم، مشکلاتی داشتیم اما تلاش کردیم در ابتدا تیم هایمان را حفظ کنیم که خدا را شکر این  مهم اتفاق افتاد. ۹ تیم در رده های قهرمانی کشور داریم که البته دو تیم بسکتبال آقایان و بانوان و فوتسال بانوان باشگاه، تیم هایی هستند که مردم بیشتر روی این تیم ها تمرکز دارند و ما هم تلاش کردیم تیم فوتسال بانوان را ویژه ببینیم که به قهرمانی برسد که خوشبختانه به همین صورت هم شد. البته در سایر رشته هایمان هم مثل بسکتبال آقایان عنوان قهرمانی را تجربه کرده ایم. در هر صورت تلاش کرده ایم در سایر رشته ها نیز هم تیم ها حفظ شوند و هم به مقام برسیم. امسال هم در بخش بودجه مشکلاتی داشتیم اما با کمک نمایندگان مجلس و نگاه خوب مسئولان پالایشگاه و وزارت نفت، بودجه خوبی اختصاص داده شد و تلاش کردیم این قضیه را مدیریت و روی تیم هایمان سرمایه گذاری کنیم که خوشبختانه در فوتسال قهرمان شدیم.

  پس برای رشته های دیگر هم برنامه دارید که بر روی سکو بروید؟

ما تمام هدفمان این است که در تمام رشته ها موفق باشیم. اما با توجه به شرایط و نیز وضعیت موجود قدرت تیم ها را می سنجیم. از سوی دیگر شرایط کرونایی کار را برای ما سخت کرده است. برای همین همان طور که گفتم، اولویت در رشته هایی مثل فوتسال و بسکتبال است که مقبولیت بیشتری در بین هواداران دارند. در رشته های دیگر هم سعی می کنیم که بتوانیم نتایج خوبی بگیریم و بر روی سکو برویم.

  اگر صحبت خاصی دارید، بفرمایید؟

 امیدوارم قدر زنان ورزشکار دانسته شود و بانوان ورزشکار بیشتر دیده شوند تا بتوانند ارزش های خود را بیش از پیش نشان دهند. من هرساله هنگام تیم داری ها در بخش بانوان تلاش داشتم بهترین و بیشترین حمایت از تیم فوتسال و بسکتبال بانوان باشگاه صورت بگیرد و امسال نیز سعی کردم در قبال تیم فوتسال بانوان مثل یک پدر باشم و هوای آنها را داشته باشم و مراقبشان باشم و حواسم باشد که مشکلی نداشته باشند. شبانه روز پیگیر مسائلشان بودم و آنها هم حق را به جا آوردند و با قهرمانی جوابگوی تلاش ها بودند.

 

صعود ملی حفاری به مرحله نهایی لیگ پاورلیفتینگ کشور

تیم پاورلیفتینگ ملی حفاری اهواز به مرحله نهایی لیگ پاورلیفتینگ باشگاه های ایران راه پیدا کرد.

دور برگشت رقابت های لیگ پاورلیفتینگ باشگاه های ایران (جمعه ۲۱ خردادماه) در تهران برگزار شد که تیم ملی حفاری اهواز موفق به کسب ۹۶ امتیاز شد. نماینده نفت در مجموع دو مرحله رفت و برگشت مرحله نیمه نهایی این مسابقات، با کسب ۱۸۹ امتیاز به عنوان تیم اول گروه اول، به مرحله نهایی صعود کرد. تیم نیروی زمینی هم به عنوان تیم دوم این گروه، به مرحله نهایی راه پیدا کرد.مرحله نهایی نیز با حضور چهار تیم، چهارم تیرماه به میزبانی ارومیه برگزار خواهد شد. 

 تیم برتر لیگ پاورلیفتینگ باشگاه های کشور جواز حضور در رقابت های جهانی را به دست می آورد.

 

سرمربی پالایش نفت آبادان رفتنی شد

گمانه زنی ها بر این است که سرمربی موفق تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان از این تیم جدا می شود. حماد سامری، سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان که فصل گذشته همراه با این تیم مقام چهارم لیگ برتر بسکتبال ایران را کسب کرده بود، با اتمام قراردادش از این تیم جدا شد. این مربی با دانش آبادانی در سال 98 تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان را برای اولین بار به قهرمانی لیگ برتر بسکتبال ایران رساند، سپس مقام سوم جام بسکتبال باشگاه های آسیا را برای ورزش نفت و خوزستان به ارمغان آورد. از چند مربی برای جانشینی او نام برده می شود، اما هنوز هیچ چیز قطعی نیست و مدیرعامل باشگاه همه چیز را به آینده و مذاکره با گزینه ها موکول کرده است.

 اسلامی، جدی ترین گزینه سرمربیگری 

از باشگاه پالایش نفت آبادان، خبر می رسد که چند گزینه برای جانشنین سامری وجود دارد، اما جدی ترین آنها کسی نیست جز سرمربی فصل گذشته تیم شورای قزوین. بر اساس شنیده ها از آبادان  محمدرضا اسلامی، جدی ترین گزینه سرمربیگری پالایش نفت آبادان برای فصل جدید لیگ برتر بسکتبال کشور است. باشگاه پالایش نفت آبادان براساس رویکردی که برای استفاده از مربیان بومی دارد، با سامری سرمربی فصل گذشته برای ادامه همکاری صحبت های زیادی داشت، اما همان طور که قبلا هم  او پاسخ منفی داده بود، تا او از لیست باشگاه کنار برود.   بر اساس خبر های رسیده از آبادان چند گزینه بومی و غیربومی برای سرمربیگری تیم بسکتبال باشگاه پالایش نفت آبادان مدنظر هستند که با آنها در حال مذاکره هستند برای همین به احتمال قوی  تا اواخر هفته جاری یا ابتدای هفته آینده، تکلیف سرمربی این تیم مشخص خواهد شد. مهران حاتمی، مصطفی هاشمی و محمدرضا اسلامی گزینه های باشگاه پالایش نفت آبادان هستند که در این بین اسلامی شانس بیشتری نسبت به سایرین دارد.

البته شنیده می شود که هیات مدیره باشگاه پالایش نفت آبادان کماکان امیدوار است حماد سامری را برای تمدید قرارداد راضی کند. 

 

جوانان تنیسور پالایش نفت بر سکوی سوم تکیه زدند

تیم جوانان تنیس روی میز پالایش نفت آبادان در رقابت های لیگ برتر تنیس روی میز نوجوانان و جوانان باشگاه های ایران به مقام سوم  دست یافت.

مسابقات لیگ برتر نوجوانان و جوانان باشگاه های ایران  در مرحله نیمه نهایی و با رقابت چهار تیم پادمان یدک اصفهان، دهیاری های بخش مرکزی ملارد، پالایش نفت آبادان و ایمننت گراش در خانه تنیس روی میز اصفهان برگزار شد.    تیم تنیس روی میزپالایش نفت آبادان نیز در دیداری حساس در مرحله نیمه نهایی  به مصاف دهیاری های بخش مرکزی ملارد رفت و با نتیجه   چهار بر دو از این تیم شکست خورد و از رسیدن به مرحله فینال باز ماند. به این ترتیب تیم تنیس روی میز پالایش نفت آبادان به دلیل راه پیدان نکردن به دیدار فینال به مقام سوم این دوره از مسابقات بسنده کرد.  پیش از این نیز تیم بزرگسالان تنیس روی میز پالایش نفت با قبول شکست از رقبای خود در مرحله مقدماتی، از حضور در مرحله ی نهایی رقابت های لیگ برتر در رده بزرگسالان بازمانده بود.