شرکت ملی حفاری ایران

بازنگری 50 قرارداد خدمات پیمانکاری

تاکنون 50 قرارداد خدمات پیمانکاری نیروی انسانی در شرکت ملی حفاری ایران بازنگری شده است وطرح طبقه بندی مشاغل پیمانکاری براساس مشاغل کنونی، عنوان شغل، گروه شغلی و سمت های پیشنهادی جدید به زودی اجرا می شود. فرشید ممبینی، مدیرمنابع انسانی شرکت ملی حفاری ایران گفت: مدیران این شرکت با هدف رضایتمندی کارکنان وبه منظور ایجاد عدالت درپرداخت حقوق و مزایای مجموعه سمت های سازمانی پیمان های مستمر در حال بررسی اجرای دقیق این طرح هستند تا حقوق ذی نفعان به نحو مطلوب رعایت شود. وی اظهار کرد: در این زمینه بیش از 50 قرارداد خدمات پیمانکاری نیروی انسانی از سوی کارشناسان مهندسی ساختار و بهره وری، منابع انسانی، روش های مالی و حقوقی و پیمان ها بازنگری شده است. مدیر منابع انسانی شرکت ملی حفاری ایران گفت: در نتیجه هم افزایی،همفکری،تبادل نظرها و پیشنهادها مبنی بر اجرای طرح ابلاغی وزارت نفت برای برخورداری کارکنان مشمول ازحداکثرمزایای آن،درمرحله نخست گردش کارواحدهای اجرایی مشخص و بر شتاب بخشی در اجرای طرح تأکید شد. ممبینی با اشاره به این که دربیش از30 قرارداد،همسان سازی سمت ها باعناوین و گروه های شغلی در واحدهای ستادی، پشتیبانی، فنی وعملیاتی تطبیق داده شده است، تصریح کرد: پس ازمشخص شدن مقدارحقوق و مزایا،مقرر شد که موارد مزبور با طی فرآیندگردش کار در مدیریت ها و واحدهای مرتبط، برای بارگذاری دراحکام ذی نفعان درسامانه (HRM) به مدیریت فناوری اطلاعات ارجاع شود. وی بابیان اینکه منابع انسانی حیاتی ترین وارزشمندترین بخش هرسازمان است و توانمندی های آنان فرصت های توسعه پایدار را برای آن سازمان فراهم می آورد،از صبوری،حمایت وهمراهی مجموعه کارکنان قدردانی وابرازامیدواری کردبااقدام های انگیزشی شاهد ارتقا بهره وری و افزایش بازدهی کارشرکت باشیم.

 مشارکت در طرح واکسیناسیون کووید 19

شرکت ملی حفاری ایران همسو با عمل به مسئولیت های اجتماعی در طرح واکسیناسیون کووید 19 با اختصاص فضای مناسب مشارکت می کند.

محسن پاک نژاد، مشاور مدیرعامل درامورمنابع انسانی و خدمات شرکت ملی حفاری ایران گفت:مجتمع فرهنگی رفاهی شهیدسلیمانی شرکت ملی حفاری ایران باامکانات مناسب به عنوان پایگاه تجمیعی واکسیناسیون کووید19در اختیارمرکز بهداشت شرق اهوازقرارگرفته و پذیرای مراجعان و شهروندان خوزستانی برای دریافت خدمات واکسیناسیون است. بهرام دهقان، رئیس مرکزبهداشت ودرمان صنعت نفت اهوازنیزبابیان اینکه برنامه واکسیناسیون درچارچوب اعلام شرایط سنی و طرح  تدوین شده از سوی ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت،درمان وآموزش پزشکی انجام می شود،اظهارکرد: شهروندان مناطق مسکونی پیرامونی،همچنین بازنشستگان بالای 65 سال صنعت نفت می توانند بامراجعه به این مکان ها از خدمات واکسیناسیون کووید 19 با کمترین صرف وقت بهره مند شوند.  امرالله مردانی،رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز هم بااین توضیح که در مناطق تحت پوشش این مرکز،هشت پایگاه تجمیعی واکسیناسیون کووید 19پیش بینی شده که مجتمع فرهنگی رفاهی سپهبد شهید قاسم سلیمانی ملی حفاری ایران،پایگاه تجمیعی شماره یک محسوب می شود، از همکاری و همراهی مدیران ارشد و مسئولان این شرکت قدردانی کرد.

 

    شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران

نامه قدردانی نمایندگان مجلس از معاون وزیر نفت

شماری ازنمایندگان مجلس شورای اسلامی درنامه ای به علیرضاصادق آبادی، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی از اقدام های این شرکت برای جلوگیری از خام فروشی، ایجاد رونق در صادرات فرآورده های نفتی، ارتقای کیفیت بنزین و نفت گاز مطابق استانداردهای روزآمد جهان و گشایش بازارهای جدید و ارزی آوری کم سابقه تشکر و قدردانی کردند. درمتن نامه رئیس واعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خطاب به علیرضا صادق آبادی آمده است:

 

 جناب آقای مهندس صادق آبادی

معاون وزیر و مدیرعامل محترم شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران

پس ازمشاهده مجاهدت های صورت گرفته و بازدید از دستاوردهای سترگ صنعت پالایشی کشوردراستان هرمزگان،برخود واجب می دانیم تا به سبب جلوگیری ازخام فروشی، ایجاد رونق درصادرات فرآورده های نفتی، ارتقای کیفیت بنزین و نفت گاز مطابق استانداردهای روز جهانی،گشایش بازارهای جدید، ارزآوری کم سابقه، نهادینه شدن نهضت پالایشگاه سازی داخلی وبرافراشته نگه داشتن پرچم مقدس ایران اسلامی درمحضر جهانیان به شما و همکارانتان خداقوت عرض کنیم. بی تردید دستیابی به چنین دستاوردهای ارزشمندی در شرایط تحریم های ظالمانه کار ساده ای نبوده است و نباید به سادگی از کنار نقش صنعت پالایش کشور در گذر از دشواری های سال های اخیر گذشت.بی شک تحمل مرارت های تولید وتأمین پایدار بنزین، کشور را به نقطه قوت رساند واین دستاورد مرهون تلاش پیوسته و پیگیر صنعتگران نفت و سایر نیروهای داخلی است که در سخت ترین شرایط عملیاتی و به شوق رهایی و خوداتکایی، آستین همت برای رشد و بالندگی سرزمین خویش بالا زدند و ایران را نه تنها به خودکفایی رساندند که به یکی از صادرکنندگان بنزین جهان بدل کردند. ضمن آرزوی توفیق روزافزون،بار دیگر خدمات ارزشمند و جان فشانی شما و سایر خد متگزاران خدوم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران راپاس می داریم و سلامتی و بهروزی را برای شما و خانواده محترمتان از درگاه حضرت حق خواستاریم.

 

    شرکت گاز استان خراسان رضوی

افزایش 77 درصدی گازرسانی به نیروگاه های خراسان

مدیرعامل شرکت گازاستان خراسان رضوی با اعلام این که دردو ماه نخست امسال بیش از 889میلیون مترمکعب گازطبیعی تحویل بخش نیروگاهی این استان شده است،گفت: این میزان تحویل گاز در مقایسه با مدت مشابه پارسال،77 درصد افزایش یافته است.

 حسن افتخاری افزود:ازمجموع 889 میلیون و 437هزار مترمکعب گازطبیعی یادشده، 413 میلیون و682 هزارمترمکعب درفروردین ماه و 475 میلیون و 755هزار مترمکعب نیز دراردیبهشت امسال تحویل 6 نیروگاه تولید برق استان شده است. وی مجموع گازمصرفی خراسان رضوی درهمه بخش های مصرفی دردوماهه نخست امسال دومیلیارد و141هزار مترمکعباعلام واظهارکرد:بیش از40درصد این مقدارمربوط به بخش نیروگاهی  و برای تولید برق مصرف شده است. مدیرعامل شرکت گازاستان خراسان رضوی ادامه داد: گازتحویلی به بخش نیروگاهی خراسان رضوی فروردین ماه امسال، 120 درصد و دراردیبهشت ماه نیز 51 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته که نشان دهنده رشد گازرسانی به این بخش است.

افتخاری بابیان این که براین که در روزهای گرم تابستان هیچ محدودیتی برای گازرسانی به نیروگاه ها ندارد، تصریح کرد: گازرسانی به این بخش به طورمنظم انجام می شود.

وی افزایش سهم نیروگاه ها ازگاز طبیعی را سبب کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، مشارکت مستقیم در توسعه پایدار وازمسئولیت های اجتماعی این شرکت عنوان واظهارکرد: مصرف کنندگان انرژی دردوبخش گاز وبرق نیزمی توانند با صرفه جویی، سهم بزرگی در بهره مندی صنایع و واحدهای تولیدی- صنعتی از انرژی داشته باشند

 

    شرکت مهندسی و توسعه گاز

نقش مهم تأمین به موقع کالا در پیشرفت پروژه ها

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران بر نقش مهم و کلیدی تأمین به موقع کالا در پیشرفت پروژه های این مجموعه تأکید کرد.

بهرام صلواتی در آئین تودیع و معارفه مدیران پیشین و جدید مدیریت تدارکات و خدمات کالای شرکت مهندسی وتوسعه گاز ایران، ضمن گرامیداشت سالروز آزادی خرمشهر گفت: انجام پروژه ها مهم ترین وظیفه شرکت مهندسی و توسعه گاز است و باید مطابق استاندارد و کیفیت مطلوب و با صرف کمترین هزینه اجرا شود.

وی با تأکید بر تداوم دستیابی به مأموریت این شرکت در اجرای بهینه پروژه های صنعت گازتصریح کرد: اکنون پروژه های فعال بسیاری در حال اجراست که پیشرفت آنها در گرو تأمین به موقع کالای پروژه هاست و ازسوی مدیریت تدارکات و خدمات کالا انجام می شود.  صلواتی گفت:پیشرفت پروژه ها منوط به تأمین به موقع کالای پروژه هاست و مدیریت تدارکات وخدمات کالا با پشتیبانی از فرآیند تهیه اقلام مورد نیاز با اتکا به توان داخل کشور نقش مهمی در تحقق این موضوع ایفا می کند.

مدیرعامل شرکت مهندسی وتوسعه گازایران باتأکید برجانشین پروری برای آینده این مجموعه نیزاظهارکرد:این مهم می تواند تداوم راه تلاش گرانی باشد که با تکیه بر فناوری های نوین وخلاقیت و ابتکارات خود، استفاده حداکثری از توان سازندگان داخلی را سرلوحه کارهای خود قرار داده و با توسعه مزیت های رقابتی در شرکت های سازنده، افزون بر حفظ آهنگ شتابان پروژه ها،سبب صرفه جویی ارزی وایجاد اشتغال برای مهندسان جوان و مستعد کشور نیز بشوند.

 

   خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه اصفهان

آغاز پروژه تعویض 4000متری خط لوله مارون در محدوده سرخون

مرحله نخست پروژه تعویض چهارهزارمترازخط لوله انتقال نفت خام مارون به اصفهان (کیلومتر 225 تا 229) با عملیات تسطیح و خاکبرداری آغاز شد.

سیاوش اورنگی،مدیرشرکت خطوط لوله ومخابرات نفت منطقه اصفهان با بیان این که همسو بامصوبه های نشست شورای تأمین استانداری استان چهارمحال و بختیاری وکارگروه مربوط، مقررشده بوداین پروژه ازابتدای خردادماه امسال آغازشود،اظهارکرد:با پیگیری های انجام شده و دستور مدیرعامل شرکت خطوط لوله ومخابرات نفت، نسبت به تجهیز کارگاه و استقرار ماشین آلات سنگین، ساختمانی و نیروی انسانی در محل اقدام و عملیات اجرایی یک ماه پیش از تاریخ تعیین شده آغاز شد. وی افزود: مسیر اجرای پروژه جدید به موازات خط لوله قدیم با در نظر گرفتن همه جوانب و ملاحظه های فنی و ایمنی، توسط مهندسی و طرح های شرکت، طراحی و توسط همکاران ذی ربط مدیریت منطقه، مسیر لوله کشی پیاده سازی شده است. مدیرشرکت خطوط لوله ومخابرات نفت منطقه اصفهان گفت:کارکنان واحدهای ذی ربط منطقه ازحدود یک ماه پیش درمحل در حال آماده سازی مسیرهستند و تاکنون سه کیلومتر از این مسیر سخت گذر را تسطیح و آماده سازی کرده اند تا مسیر حفاری کانال آماده شود.

اورنگی به پروژه حفاری این عملیات اشاره وتصریح کرد:از22 اردیبهشت عملیات حفاری در دره گندمکار شروع و تاکنون حدود 300 متر کانال به عرض حدود دو متر وعمق سه  متر توسط همکاران ترابری حفر شده است.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود عملیات ریسه کردن و لوله گذاری نیز هفته دوم خردادماه آغاز شود،افزود:ازبرنامه اجرایی جلوتریم وباتوجه به تأکیدکارشناسان سازمان زمین شناسی کشور انتظار می رود قبل از آغاز فصل بارندگی این عملیات پایان یابد وبا اتصال آن به خط لوله موجود، از دغدغه هایی که در منطقه سرخون داشتیم کاسته شود.

مدیرشرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه اصفهان گفت: هم زمان با اجرای پروژه پیش گفته، با پیگیری مدیریت مهندسی و طرح های شرکت، مقدمات برون سپاری و برگزاری مناقصه اجرای فاز دوم پروژه از کیلومتر 229 تا مرکز انتقال نفت شماره 6 مارون (حدود دو کیلومتر) در مسیر جدید، سخت گذر و ترانشه ای در حال انجام است.

اورنگی با اشاره به  رانشی بودن زمین و جاده بالادستی که در سال های دور بدون رعایت فاصله قانونی از خط لوله نفت احداث شده است، اظهار کرد: این مهم از جمله مخاطره هایی است که در سال های 95و 99 سبب ایجاد تنش و شکستگی خط لوله شد و افزون بر اختلال در انتقال انرژی مشکلاتی برای اهالی منطقه میانکوه به وجود آورد.

 وی گفت:انتظارمی رود بتوانیم با انجام عملیات قسمت مورد نظر این خط لوله، اطمینان خاطر و امنیت به ساکنان هدیه دهیم.

 

   پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمان

ثبت بیش از 710 بازدید از جایگاه های سی ان جی

 مدیرشرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمان از انجام بیش از 710 بازدید فنی، تخصصی وبهداشتی درجایگاه های عرضه سی ان جی استان دربازه زمانی مهرماه سال 1399 تا پایان فروردین ماه امسال خبر داد.

سیدباقرنورالدینی گفت: با توجه به استقبال مردم استان از سوخت پاک و ارزان سی ان جی، همچنین تکریم واجرای حقوق شهروندی،در مدت یادشده بیش از 710بازدید از جایگاه های عرضه سی ان جی انجام و283 نازل دیسپنسر باحضور شرکت های مجاز کالیبره، بررسی میدانی شد.

وی با بیان اینکه بازدیدها به صورت مستمر و ماهانه توسط واحدهای مربوطه انجام می شود، افزود: این بازدیدها براساس اجرای دستورعمل های استانداردسازی با هدف رفع نواقص،همکاری بیش از پیش با جایگاه داران و سوخت رسانی مطلوب تر به شهروندان انجام می شود.

مدیرشرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمان بااشاره به احداث دو جایگاه سی ان جی درجنوب استان کرمان، شمار جایگاه های عرضه سی ان جی در این استان را 78 باب اعلام کرد.

 

   پالایشگاه گاز ایلام

 افزایش قابلیت اطمینان  در شبکه برق

رئیس تعمیرات برق شرکت پالایش گاز ایلام از افزایش قابلیت اطمینان شبکه برق این مجموعه با تعمیر کلیدهای قدرت پست 63 کیلوولت خبر داد.

فردین نیازوند گفت:در سال 99 اقدام های ارزنده ای از سوی کارشناسان واحد تعمیرات برق در زمینه تعمیر کلیدهای قدرت و سرویس دوره ای این تجهیزات انجام شد که افزایش قابلیت اطمینان در شبکه برق پالایشگاه را به دنبال داشت.

وی با اشاره به قدیمی بودن کلیدهای پست اختصاصی پالایشگاه ایلام تصریح کرد:خدمات تخصصی این گونه تجهیزات از سوی وندور قابل انجام نبوده،اماپنج دستگاه کلیدگازی 20 کیلو ولت معیوب درسوییچ گیر SWG-700 بااصلاح مدارات فرمان وقدرت،ساخت قطعات مکانیکی مورد نیاز در کارگاه برق پالایشگاه و اصلاح مکانیسم، همچنین تعویض اِلمان های الکتریکی معیوب، رگلاژ عملکرد و تنظیم فشار گاز، تعمیر و رفع اشکال شد و پس از گذراندن آزمون های لازم برای استفاده در اختیار بهره بردار قرار گرفت.

رئیس تعمیرات برق شرکت پالایش گاز ایلام به نقش مهم کلیدهای 63 کیلوولت پست در تداوم انتقال انرژی الکتریکی اشاره و تصریح کرد: تعمیرات اساسی کلیدهای 63 کیلوولت پست (SWG-800) شامل رگلاژ مکانیزم های قطع و وصل، تنظیم فنر، تایم آزمون های عملکردی، تنظیم میزان گاز SF6 و نشانگر فشار گاز پارسال انجام شد.

نیازوند گفت: اصلاح ساختار و چیدمان پایه های بتنی 20 کیلوولت خطوط خروجی پست نیز به عنوان یکی از درخواست ها و دغدغه های بهره بردار،دیگر اقدام های شاخص این واحد در سال گذشته بود که با استفاده از توان فنی پیمانکار تعمیرات انجام شد.

روح الله نوریان، مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام نیز گفت:همسو با عمل به مسئولیت های اجتماعی وبا توجه به کمبود ظرفیت تولید برق درکشوراین پالایشگاه به تزریق 10مگاوات ظرفیت مازاد خود به شبکه سراسری اقدام کرده است.

به گفته وی این واحد صنعتی در چند سال گذشته به منظورجلوگیری از خاموشی استان، برق مازاد تولیدی نیروگاه های پالایشگاه را به شبکه سراسری تزریق کرده است.

مدیرعامل شرکت پالایش گازایلام اظهارکرد: این پالایشگاه پارسال نیز با توجه به نیاز شبکه سراسری و درشرایطی مشابه توانسته است درمجموع افزون بر 42هزار مگاوات ساعت برق به شبکه سراسری تزریق کند.