سرمربی ملی حفاری اهواز:

یکی از شانس های صعود به لیگ دسته یک هستیم

تیم فوتبال ملی حفاری اهواز، یکی از نمایندگان شرکت ملی نفت ایران در لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های ایران است که  بعد از ۱۰ بازی  با ۴ برد، ۵ تساوی و  یک باخت، ۱۷ امتیازی شده و در جمع مدعیان گروه اول قرار گرفته است. ملی حفاری با نتایج درخشانی که کسب کرده و فاصله ۲ امتیازی که با صدر جدول دارد، یکی از شانس های صعود به لیگ دسته اول فوتبال باشگاه های کشور محسوب می شود، این موفقیت در شرایطی حاصل شده که این تیم با اتکا به بازیکنان مستعد بومی روی نوار موفقیت گام برمی دارد. به منظور آگاهی از آخرین وضعیت تیم فوتبال ملی حفاری اهواز، با امین جعفری پور سرمربی جوان این تیم که یکی از ارکان اصلی موفقیت ملی حفاری اهواز در فصل جاری لیگ دسته دوم محسوب می شود، گفت وگویی انجام دادیم که باهم می خوانیم.

    از خودتان برایمان بگویید؟

بهمن ماه ۱۳۶۳ در اهواز به دنیا آمدم و در همین شهر هم زندگی می کنم. در رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی تحصیل کردم و مدرک کارشناسی ارشد گرفتم. به زبان انگلیسی هم تسلط دارم که در یادگیری دانش فوتبال روز خیلی به من کمک می کند.

   چه شد فوتبالیست شدید؟

مثل سایر پسربچه های خوزستانی به فوتبال خیلی علاقه داشتم و این رشته مهیج را از کوچه پس کوچه های اهواز و زمین های خاکی شروع کردم. در رده های پایه  و بزرگسالان هم در تیم های باشگاهی خوزستان هم بازی کردم.

  فوتبال را از کجا شروع کردید؟

فوتبال را همان طور که گفتم از باشگاه های خوزستانی خصوصا اهواز شروع کردم و باید بگویم در طی این سال ها در تیم های مختلفی فوتبال بازی کردم از جمله استقلال اهواز، شاهین اهواز و همین ملی حفاری اهواز. 

   چه شد و از چه سالی وارد عرصه مربیگری شدید؟

از سال ۸۸ وارد عرصه مربیگری شدم. به این دلیل که علاقه زیادی به فوتبال و تدریس مهارت های مربوط به این ورزش دارم. برای همین  تصمیم گرفتم مسیر زندگی ام را در عرصه مربیگری فوتبال ادامه بدم.

   در کدام تیم ها فعالیت مربیگری داشته اید؟

سال ۱۳۸۸ در کنار استاد رباطیان کار مربیگری را با استقلال اهواز آغاز کردم. سپس در سال ۹۵ شهرام غلامی که از مربیان کار بلد استان ماست، از من دعوت کردند در تیم امید ملی حفاری با ایشان کارکنم. بعد از آن هم چند سالی است که در مجموعه حفاری مشغول به کار هستم.

   چه عناوینی در عرصه مربیگری کسب کردید؟

در کنار استاد رباطیان کار با استقلال اهواز طی سه سال متوالی، دو بار قهرمانی لیگ برتر جوانان و یک بار قهرمانی لیگ دسته دوم را با ایشان تجربه کردم. در تیم امید ملی حفاری در اولین حضورم به عنوان کمک مربی، به مقام قهرمانی لیگ دسته اول امید کشور رسیدم. بعد از اینکه در ملی حفاری ماندم در کنار تیم بزرگ سالان موفق شدم با قهرمانی در لیگ دسته سوم به لیگ دسته دوم صعود کنیم. در فصل گذشته هم خوشبختانه در یک شرایط بسیار سخت و پیچیده به کمک بازیکنان و همکاران با دانشم ازجمله آقایان حسین بختیاری زاده، کاظم شدید زاده و آقای سیف السادات و همین طور با حمایت مدیریت شرکت ملی حفاری و مدیر باشگاه توانستیم این تیم را در لیگ دو حفظ کنیم.

   هدف گذاری شما در مسابقات امسال روی چه عواملی بود و آیا فکر می کردید که تیم شما به این نتایج مطلوب برسد؟

  با توجه به بودجه ای که باشگاه ملی حفاری اهواز به تیم فوتبال اختصاص داده بود (که نسبت به بودجه دیگر تیم های حاضر در این لیگ دسته دوم مبلغ قابل ملاحظه ای نیست) ونیز  با در نظر گرفتن اهداف باشگاه، در ابتدای فصل قرار شد از بازیکنان جوان و مستعد استان در ترکیب تیم استفاده کنیم که با اضافه کردن چند بازیکن باتجربه به تیم ترکیب مناسبی را ایجاد کردیم.  ماحصل این اقدامات مجموعه که از ادغام تجربه و نیروی جوانی در یک بستر سالم و آموزنده همراه بود، باعث شد تا به امروز در دل این مجموعه متناسب و همدل جو بسیار بانشاط و مفیدی ایجاد شود که هم به رشد و شکوفایی بازیکنان جوان منجر شد  و هم نتایج مطلوبی به نسبت سال های گذشته به دست آمده است.

   ارزیابی شما از مسابقات فصل جاری لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های کشور چیست؟

با وجود محدودیت هایی که بیماری کرونا در طول یک سال گذشته برای ورزش ایجاد کرده تا به اینجای کار، لیگ دسته دوم در فصل ۱۳۹۹-۱۴۰۰ لیگ بسیار باکیفیت و پرچالشی بوده که تیم های مدعی بسیاری در این لیگ باهم رقابت می کنند.

    مهم ترین عوامل موفقیت تیم ملی حفاری اهواز در مسابقات فصل جاری چیست؟

با تلاش و پشتکار بازیکنان و با هدایت مدبرانه اعضای کادر فنی و مدیریتی باشگاه ملی حفاری و با حمایت های مدیر عامل شرکت ملی حفاری و رئیس امور ورزش، خوشبختانه تا به امروز که یک سوم از فصل ورزشی سپری شده است نتایج مطلوبی رقم خورده و امیدوارم با ادامه روند پرتلاش و هوشمندانه بازیکنان و عوامل تیم، موفقیت های ما تا به انتهای کار ادامه داشته باشد.

   تیم فوتبال ملی حفاری اهواز می تواند به لیگ دسته یک صعود کند؟

هدف ما همین است، ولی کار سختی داریم. تیم ما پتانسیل خوبی دارد امیدوارم این نتایج تا پایان فصل ادامه دار باشد و بتوانیم به لیگ صعود کنیم. من فکر می کنم ملی حفاری یکی از شانس های صعود است.

    در پایان اگر صحبتی دارید، بفرمایید؟

در پایان از همه بازیکنان و عوامل تیم به پاس زحمات بی دریغشان تشکر و قدردانی می کنم و امیدوارم که ادامه این روند به شکوفایی جوانان مستعد ایرانی در عرصه ورزش و موفقیت روزافزون ورزش شرکت ملی حفاری ایران در سطح کشور منجر شود.

 

مدیرعامل پارس جنوبی :

نیم فصل دوم به جایگاهمان بر می گردیم

بهرام رضاییان، مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی جم با 40 رای به عنوان نماینده باشگاه ها به هیات رئیسه فدراسیون فوتبال راه پیدا کرد. عضو جدید هیات رئیسه فدراسیون فوتبال عقیده دارد این انتخابات یکی از دموکراتیک ترین انتخابات فدراسیون فوتبال بود و همه با رأی مجمع انتخاب شدند و سفارشی در کار نبود. بهرام رضاییان می گوید اعضای جدید همه به دنبال کمک به فوتبال هستند و امیدوارند که اوضاع فوتبال از آنچه هست، بهتر شود. مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی جم در ادامه به وضعیت تیمش در لیگ دسته یک اشاره کرد و گفت: متاسفانه چند هفته نتایج خوبی نگرفتیم و از صدر جدول دور شدیم، اما مطمئن باشید دوباره به جایگاهمان برمی گردیم.  با مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی جم گفت وگویی داشتم که باهم می خوانیم.

   انتخابات را چطور دیدید؟

فکر می کنم انتخابات خیلی خوبی را شاهد بودیم. به جرات می گویم یکی از دموکراتیک ترین انتخابات فوتبال را در این سال ها دیدیم. نفرات بر اساس رأی اعضای مجمع انتخاب شدند و هیچ دخالتی از هیچ نهادی در کار نبود. از سوی دیگر باید بگویم رقابت خیلی نزدیک بود و برای همین کار به دور دوم کشیده شد.

   علی کریمی به عنوان فوتبالی ترین کاندید رای نیاورد و خیلی ها عنوان کردند روز مرگ فوتبال بود؟

من به شما گفتم انتخابات سالم و بدون دخالت انجام شد. بالاخره باید به رای مجمع احترام بگذاریم. علی کریمی افتخار فوتبال ایران است. او یک چهره بین المللی است و با حضورش به انتخابات رنگ بوی خوبی داده بود و به نوعی باعث رقابت بیشتر شده بود. من برای او آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم هر کجا که مشغول می شود به فوتبال کمک کند.

   برنامه های هیات رئیسه برای بهبود وضعیت فوتبال چیست؟

مسلما هیات رئیسه به دنبال این است که وضعیت فوتبال ایران بهتر از آنچه هست، شود. البته الان نمی شود از ریز برنامه ها صحبت کرد باید جلسات تشکیل شود و در مورد برنامه ها تبادل نظر کنیم.

   حالا با حضور رئیس جدید، آینده فوتبال ایران را چطور می بینید؟

رقابت برای ریاست فدراسیون و نیز هیات رئیسه بسیار سالم و درعین حال نزدیک بود و رئیس و اعضا با رای مجمع انتخاب شدند. هر یک از کاندیداها برنامه خود را ارائه داده بودند ومطمئنا اعضا به بهترین برنامه رای دادند. من هم به نوبه خودم ضمن تبریک به رئیس جدید برایشان آرزوی موفقیت دارم. مطمئنم فوتبال ایران روزهای خوبی در راه دارد و شاهد موفقیت های چشمگیری خواهیم بود.

    تیم فوتبال پارس جنوبی جم بعد از صدرنشینی یکباره افت کرد آیا باز هم می توانید به صدر جدول برگردید؟ 

متاسفانه همین طور است، چند هفته پشت سر هم نتایج خوبی نگرفتیم و از صدر جدول دور شدیم، اما مطمئن باشید دوباره به جایگاهمان برمی گردیم. ما کادر فنی و بازیکنان خوبی داریم و می خواهیم صدر جدول را پس بگیریم. شما در نیم فصل دوم پارس جنوبی متحول شده ای را خواهید دید.

   آیا بازیکن جدید جذب می کنید؟

ما منتظر لیست سرمربی هستیم. مطمئنا برای حضوری قوی تر در نیم فصل دوم بازیکنان جدید جذب می کنیم. البته هنوز 2 هفته تا پایان نیم فصل اول باقی مانده و سعی داریم با نتایج خوب و دو پیروزی به تعطیلات نیم فصل برویم و در ادامه نیز شروع خوبی داشته باشیم.

   پارس جنوبی به لیگ برتر برمی گردد؟

تمام هدف ما همین است. سعی می کنیم پارس جنوبی جم به سطح اول فوتبال ایران برگردد. جوانان ما شایستگی این موفقیت رادارند.

 

پایان نیم فصل لیگ برتر فوتسال بانوان با قهرمانی نفتی ها

رقابت های نیم فصل لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران به نیمه راه خود رسید و دو تیم فوتسال بانوان ملی حفاری اهواز و پالایش نفت آبادان با قهرمانی در نیم فصل به کار خود پایان دادند.

تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان که در گروه دوم این رقابت ها قرار دارد، در هفته هفتم و پایانی نیم فصل اول در خانه میزبان تیم هیات فوتبال خراسان رضوی بود که موفق شد در دیداری حساس که جنگ صدرنشینی هم به حساب می آمد، با پیروزی زمین را ترک کند.

شاگردان نرگس الوانی در پالایش نفت آبادان در نیمه اول بازی خوبی ارائه ندادند و با شکست یک بر صفر به رختکن  رفتند، اما در نیمه دوم ورق برگشت و تیم  فوتسال پالایش نفت آبادان با ارائه یک بازی برتر موفق شد 3 مرتبه دروازه حرف مشهدی خود را باز کند تا درنهایت با نتیجه 3 بر یک فینال زودرس و جنگ صدرنشینی را برنده شده باشد.

تیم فوتسال  پالایش نفت آبادان با این پیروزی و کسب 3 امتیاز، 16 امتیازی شد و در صدر جدول قرار گرفت. 

در این گروه پالایش نفت آبادان با ۱۶ امتیاز در صدر جدول قرار دارد و تیم های هیات فوتبال خراسان رضوی و مس رفسنجان هم به ترتیب با ۱۵ و ۱۲ امتیاز دوم و سوم هستند.

 در گروه اول هم تیم فوتسال  بانوان ملی حفاری اهواز که در تمام دیدارها قبلی خود پیروز شده بود در هفته پایانی نیم فصل اول در خانه میزبان هیات فوتبال رودان بود که تیم حریف از سفر به اهواز و انجام این دیدار انصراف داد که باخت فنی این تیم اعلام شد.

ملی حفاری اهواز که صدرنشین این گروه بود، با ۱۸ امتیاز صدرنشین باقی ماند تا در نیم فصل نخست قهرمان گروه اول باشد.  تیم های سایپا تهران و نامی نو اصفهان هم به ترتیب با ۱۵ و ۱۲ امتیاز در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.