همکار رزمی کار نفتی:

 گراپلینگ کیک بوکسینگ جایگاه خوبی در ایران دارد

گراپلینگ کیک بوکسینگ یک هنر رزمی ترکیبی است و این نام از ترکیب دو هنر رزمی کیک بوکسینگ و گراپلینگ گرفته شده است. این هنر رزمی یک شیوه ترکیبی از تمام هنرهای رزمی است و به معنای واقعی Mixed Martial Arts: MMA است. در گراپلینگ کیک بوکسینگ از تمامی تکنیک های ضربه ای دست و آرنج، پا و زانو، تکنیک های جوجیتسو، جودو و کشتی نیز استفاده می کند و در حقیقت این هنر رزمی ترکیب کیک بوکسینگ، موی تای، بوکس، جودو، جوجیتسو و کشتی است و این باعث می شود گراپلینگ کیک بوکسینگ کاربردی ترین و قوی ترین هنر رزمی باشد، به همین دلیل ورزشکاران بسیاری از رشته های مختلف را به خود جذب کرده و سایر هنرهای رزمی را در خود حل می کند.  مسابقات UFC, Strike, force, Pride, Dream, Cage force  از جمله رقابت هایی است که با مشاهده آنها با مفهوم گراپلینگ کیک بوکسینگ قدرت و تکاملش می توان آشنا شد. یک هنرجو با تمرین گراپلینگ کیک بوکسینگ استقامت بالای قلبی ریوی، انعطاف بدنی، سرعت عمل، اعتمادبه نفس و هوشیاری بالا درگیری های خیابانی و دفاع از خود و فرار از خطر را به دست می آورد . میثم سلطانی نژاد از همکاران نفتی شاغل در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خلیج فارس در این رشته پرهیجان رزمی فعالیت می کند و دارای عناوین مختلف قهرمانی است. برای آشنایی بیشتر با این رشته ورزشی و نیزفعالیت هایی که در این رشته انجام داده است، گفت وگویی با سلطانی نژاد داشتیم که باهم می خوانیم.

    با یک بیوگرافی از خودتان شروع کنید؟

میثم سلطانی نژاد، متولد ۱۳۶۷ هستم در رشته مهندس تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر تحصیل کردم و مدرک کارشناسی گرفتم. با توجه به تخصصی که داشتم، در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خلیج فارس با سمت کارشناسی IT مشغول به کار هستم.

   ورزش را از چه زمانی شروع کردید؟

از کودکی و دوران نونهالی ورزش را در رشته های کشتی و ژیمناستیک شروع کردم و از 14 سالگی به ورزش های رزمی علاقه مند شدم و بعدازآن دیگر به صورت حرفه ای ورزش رزمی را دنبال کردم که الان در رشته گراپلینگ کیک بوکسینگ فعالیت می کنم.

    در حال حاضر چه کمربندی در این رشته دارید؟

کمربند مشکی دان سه را دارم.

    جایگاه این رشته ورزشی را نسبت به سایر رشته ها در ایران چگونه ارزیابی می کنید؟

احساس می کنم با توجه به اینکه این رشته ورزشی نوپاست، پیشرفت قابل قبولی داشته و از جایگاه خوبی برخوردار است. مطمئنا این رشته رشد و توسعه چشمگیری میان علاقه مندان رشته های رزمی خواهد داشت.

   فکرمی کنید جوانان و نوجوانان چه میزان به این رشته ورزشی علاقه مندی نشان می دهند؟

با توجه به اینکه این رشته ورزشی هم جسمی و هم روحی است و در ایران از همان قدیم به پرورش روح و جسم تاکید فراوان شده است، فکر می کنم این رشته ورزشی یکی از پرطرفدارترین ورزش های رزمی میان جوانان در ایران است.

    آیا در خانواده شما کسی هم ورزشکار بوده است؟

بله، برادرهایم ورزشکار هستند.

    مشوق شما برای روی آوردن به رشته های رزمی چه کسی بود؟

من توسط برادر بزرگ ترم که قبلا رزمی کار بود، به ورزش های رزمی علاقه مند شدم.

    از سوابق قهرمانی تان برایمان بگویید؟

چندین دوره در مسابقات آزاد رینگی استانی شرکت کردم که چندین مقام قهرمانی(در رشته های کنتاکت کاراته، کیک بوکسینگ و ووینام) در استان های کرمان و اصفهان کسب کردم.

    آیا برنامه ای برای حضور در مسابقات جدید دارید؟

بله، من خودم را برای مسابقات سال آینده آماده می کنم تا با قدرت هرچه بیشتر و انگیزه دوچندان در مسابقات کشوری یک نتیجه قابل قبول کسب کنم و به قول معروف روی سکو بروم.

    آیا ورزش کردن در زندگی شما تاثیرگذار بوده است؟

بله 100 درصد تاثیر داشته است. وقتی شما ورزش را به صورت منظم و مرتب انجام بدهید، زندگی هم روی روال و برنامه پیش خواهد رفت.

   شما در کنار ورزش مربیگری هم انجام می دهید؟

بله، من مربیگری هم انجام می دهم.

   چه شد که به سراغ مربیگری رفتید؟

 دوست داشتم دانش و مهارتی را که کسب می کنم با دیگران به اشتراک بگذارم و به قول معروف دانشم را در اختیار جوانان علاقه مند به رشته های رزمی قرار دهم. همین موضوع باعث شد دنبال مربیگری بروم.

   درزمینه مربیگری چه مدارک دارید؟

در حال حاضر مربی رسمی فدراسیون ورزش های رزمی هستم.

    مربی چه تیم هایی بوده اید؟

قبلا مسوول سبک گراپلینگ کیک بوکسینگ استان کرمان بودم و مربیگری تیم کیک بوکسینگ شهرستان بافت را در کارنامه دارم.

   در زمان مربیگری، تیم تحت مسوولیت شما عنوانی هم کسب کرده است؟

بله، در کسوت مربیگری هم مقام کسب کرده ام. در مسابقات قهرمانی استان کرمان موفق شدم با تیمی که در آن مشغول کار بودم، در مسابقات به مقام سوم تیمی دست پیدا کنم.

    شما به عنوان یک مربی و استاد در این رشته وجه تمایز این رشته را نسبت به سایر رشته ها در چه چیزی می بینید؟

 گراپلینگ کیک بوکسینگ یک ورزش رزمی ترکیبی است. این هنر رزمی ترکیبی از تمامی هنرهای رزمی است و من فکر می کنم همین وجه تمایز این ورزش با سایر رشته های رزمی است.

   از مسابقات این رشته ورزشی مهیج خاطره ای هم دارید؟

 بله. مسابقات استانی بود که در وزن اپن شرکت کردم و در فینال این مسابقات حریفم ۱۱۲ کیلو وزن داشت. درحالی که من جزو سبک وزن ها بودم و در یک مسابقه سخت هرچقدر تلاش کردم نتوانستم برنده شوم و درنهایت به نایب قهرمانی رضایت دادم .

    چه صحبتی با همکاران برای ورزش کردن دارید؟

چون ورزش بر جسم و روحیه همکاران بسیار تاثیرگذار است از آنها می خواهم ورزش را یکی از مهم ترین اولویت های زندگی خود قرار دهند.

   در پایان اگر صحبتی دارید، بفرمایید؟

در پایان از تمام کسانی که برای ورزش و جوانان این مرزوبوم صادقانه تلاش می کنند تشکر می کنم. امیدوارم جوانان بیشتر ورزش کنند، چون باعث سلامتی آنان خواهد شد. همکاران نفتی هم به ورزش روی آورند، چراکه باعث می شود هم سلامت باشند و هم بهتر کار کنند. همچنین مسوولان نیز از این ورزش بیشتر حمایت کنند.

 

برگزاری مسابقات ورزشی  در  خطوط لوله  منطقه مرکزی

به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، مسابقات ورزشی در3 رشته (تیراندازی، تنیس روی میز و فوتبال دستی) به مدت سه روز در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه مرکزی برگزار شد.

احمد درامامی، فرمانده پایگاه بسیج شهید تندگویان در خصوص این رقابت ها گفت: در ایام پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، مسابقات ورزشی تیراندازی و تنیس روی میز در بین کارکنان منطقه با مجوز اخذشده و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

 در مرکز انتقال نفت رازان مسابقات فوتبال دستی نیز برگزار شد و درمجموع 58 نفر در مسابقات تیراندازی، تنیس روی میز و فوتبال دستی به رقابت پرداختند.

درامامی با اشاره به این موضوع که این مسابقات به منظور ترویج فعالیت های ورزشی و ایجاد محیط بانشاط در بین کارکنان و خانواده های آن ها برنامه ریزی شده است، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران دستاورد های خوبی در حوزه ورزش در این منطقه ایجاد شده و ورزشکاران شایسته ای برخاسته اند که توانسته اند برای استان و کشورمان افتخارآفرینی کنند.

در پایان از نفرات اول تا سوم مسابقات با اهدای هدیه ای تجلیل و قدردانی شد.

 

صعود کارکنان مرکز انتقال نفت شماره یک مارون به قله بیرمی 

دو نفر از کارکنان کوهنورد مرکز انتقال نفت شهید آل خمیس امیدیه (شماره یک مارون ـ اصفهان) به قله یکهزار و 960 متری بیرمی استان بوشهر صعود کردند.

 حسن تقی زاده، کارمند مرکز انتقال نفت در خصوص این برنامه صعود گفت: به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر با شعار «سلامتی کارکنان؛ انتقال پایدار» و همچنین سلامتی جسم و روح، همراه با محمدمهدی نریمیسا، پزشکیار مرکز انتقال نفت این صعود برنامه ریزی و اجرا شد.

  قله بیرمی استان بوشهر در ارتفاع یکهزار و 960 متری، بلندترین قله این استان در منطقه خائیز قرار دارد که ما پس از 13 ساعت پیاده روی از روستای گشتی موفق به صعود و بازگشت از این قله شدیم.

تقی زاده با بیان اینکه این صعود در کنار زیبایی های فراوان دارای چالش هایی نیز بود، گفت: صعود به این قله به علت اختلاف سطح دامنه تا قله و ارتفاع ۶۶ متری شهر اهرم (مرکز شهرستان تنگستان) از سطح دریا و شیب بالای ۴۵درجه در خان های یک تا چهار، همچنین وجود دره های بی شمار و حیوانات وحشی دارای چالش ها و سختی هایی نیز بود.

این دو همکار کوهنورد منطقه اصفهان، حدود 2 سال گذشته را به صورت حرفه ای کوهنوردی کرده اند و تاکنون برنامه های صعود در کوه های اطراف امیدیه، آغاجاری و دراک شیراز را در برنامه خود داشته اند.

 

برگزاری مسابقات دارت و تنیس روی میز در خطوط لوله منطقه شمال غرب

به مناسبت ایام دهه فجر و در روزهای پایانی بهمن و اوایل اسفند 99 یک دوره مسابقه دارت و تنیس روی میز در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، منطقه شمال غرب  در مراکز انتقال نفت اشتهارد، ابهر، ایده لو و ناحیه فنی تبریز برگزار شد.  

همکاران خطوط لوله در منطقه شمال غرب باهمت پایگاه بسیج شهید داوود کریمی مرکز منطقه در مراکز انتقال نفت اشتهارد، ابهر، ایده لو و ناحیه فنی در مسابقات دارت و تنیس روی میز با رعایت پروتکل های بهداشتی شرکت کردند که در پایان به نفرات اول تا سوم نیز جوایز نفیسی اهدا شد. در مراکز و تاسیسات میانه، قره چمن، سراب، اردبیل، مراغه، میاندوآب ارومیه و مرکز منطقه هم این مسابقات با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد که به نفرات برتر جوایزی اهدا شد.