سرمربی نفت:

هدفم کسب رتبه یک رقمی در پایان فصل است

یزدی سرمربی نفت مسجدسلیمان شد

بالاخره پس از کش وقوس فراوان و مطرح شدن اسامی مختلف، سرمربی جدید نفت مسجدسلیمان انتخاب و معرفی شد. پس از مخالفت برخی اعضای باشگاه نفت مسجدسلیمان با انتخاب حمید درخشان و همچنین عدم توافق با بهروز مکوندی، در نهایت داریوش یزدی به عنوان سرمربی جدید نفت مسجدسلیمان انتخاب و معرفی شد.داریوش یزدی پس از برگزاری جلسه با اعضای هیات مدیره باشگاه نفت مسجدسلیمان با آنها به توافق رسید و هدایت این تیم نفتی را به عهده گرفت.داریوش یزدی، بازیکن سابق استقلال تهران و اهواز پیش از این یک فصل سابقه هدایت تیم نفت مسجدسلیمان در لیگ دسته اول، نفت و گاز گچساران و ملی حفاری اهواز در لیگ دسته دوم است. یزدی حتی سابقه سرمربیگری در استقلال خوزستان در لیگ برتر را هم در کارنامه اش دارد.

سرمربی جدید تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان می گوید هدفش این است که یک تیم باکیفیت در نیم فصل دوم داشته باشد و سهمیه لیگ برتری مسجدسلیمان را برای سال آینده حفظ کند.

داریوش یزدی که سابقه هدایت تیم های نفتی را در لیگ های دسته یک و دسته دوم فوتبال ایران ازجمله همین نفت مسجدسلیمان دارد، به عنوان یک مربی بومی کار سختی در نیم فصل دوم لیگ برتر خواهد داشت. فصل گذشته و در نیم فصل نخست مهدی تارتار و مجتبی حسینی نتایج خوبی با این تیم گرفتند و همین کار او را سخت می کند.با سرمربی تیم فوتبال  مسجدسلیمان در خصوص حضور در نفت و اینکه چه برنامه هایی برای موفقیت این تیم دارد، گفت وگویی انجام دادیم که باهم می خوانیم.

    از میان چند گزینه قرعه به نام شما افتاد. چه شد با نفت مسجدسلیمان به توافق رسیدید ؟

 باید بگویم من خودم را به نوعی یک نفتی می دانم. حضور در نفت و گاز گچساران و ملی حفاری اهواز و نیز همین نفت مسجدسلیمان باعث شده که با جو تیم های نفتی آشنا باشم و از سوی دیگر می خواستم به تیم استانم کمک کنم. در همین راستا مدیران باشگاه نفت مسجدسلیمان به من پیشنهادی دادند و من هم بررسی کردم و متقابلا من هم شرط و شروطی داشتم که پس از برگزاری جلسه به توافق رسیدیم و قراردادم ثبت شد. همان طور که گفتم مجددا به مسجدسلیمان و تیم نفت که خاطرات خیلی خوبی از آن ها دارم، برگشتم و امیدوارم بتوانم کار مثبتی در این مجموعه انجام بدهم.

    چه برنامه هایی برای موفقیت نفت مسجدسلیمان در نیم فصل دوم دارید؟

 برنامه ها تا حدود زیادی مشخص است. ما نیم فصلی را پیش روداریم که قطعا از نیم فصل اول سخت تر است، چون تمام تیم ها خودشان را تجهیز می کنند. تیم های انتهای جدول می خواهند از رتبه های پایین جدا شوند و تیم های بالای جدول هم تلاش می کنند که به سهمیه و مقام برسند و همین موضوع کار را در نیم فصل دوم سخت تر می کند. هدف گذاری ما این است که یک تیم باکیفیت در نیم فصل دوم داشته باشیم و سهمیه لیگ برتری مسجدسلیمان را برای سال آینده حفظ کنیم. البته این را هم بگویم نیم نگاهی هم به حفظ جایگاه تیم در میانه جدول و کسب رتبه تک رقمی مثل سال گذشته داریم، به همین خاطر تمرینات را سریعا آغاز کردیم و تلاش می کنیم تا خودمان را آماده ادامه مسابقات کنیم.

    آیا بازیکن جدیدی برای تقویت تیم جذب می کنید ؟

آن طور که در جلسات صحبت کردیم، باشگاه ما به دلیل بستن بودن پنجره نقل و انتقالات به خاطر بدهی نمی تواند بازیکنی را اضافه کند اما عزیزان و مدیران باشگاه قول دادند که برای باز شدن پنجره اقدام کنند تا بتوانیم نفرات موردنیاز را به تیم اضافه کنیم، ضمن اینکه ما یک تیم خوب، باکیفیت و جوان داریم که در نیم فصل اول نتایج خوبی گرفته اما هر جا احساس شود به جذب نفرات نیاز داریم، در این مورد اقدام می کنیم.

    اگر پنجره باز نشود مشکلی ندارید که با همین بازیکنان کار را ادامه بدهید؟

 قطعا با این بازیکنان می شود ادامه داد چون همین بازیکنان نتایج خوبی گرفتند ولی کار سختی خواهیم داشت، اما دوستان اعضای هیات مدیره قول داده اند که پنجره تیم بازی می شود. ما همه چیز را بر مبنای صداقت گذاشتیم. خوشبختانه اعضای هیات مدیره افراد خوبی هستند و ما روی صداقتشان حساب کردیم. باید این اتفاق بیفتد تا بتوانیم تیم را برای داشتن عملکرد بهتر در نیم فصل دوم تقویت کنیم. دوستان قول داده اند که به سرعت برای باز شدن پنجره نقل و انتقالات اقدام کنند و فکر می کنم طی یک هفته تا 10 روز آینده این اتفاق بیفتد.

    با این اوصاف نباید لیست خروجی داشته باشید و همه بازیکنان را نگه می دارید؟

 دقیقا همین طور است، به همه بازیکنانمان احتیاج داریم. من لیگ برتر و تمام تیم ها را دنبال کرده ام. روی تمام بازیکنان نفت مسجدسلیمان نظرم مثبت است، اما باید کارکنیم و شرایط را بسنجیم و جلو برویم. چند بازیکن کنونی تیم قبلا بازیکن خود من بودند و در کل از نفت مسجدسلیمان شناخت خوبی دارم.

    از مشکلات نفت مسجدسلیمان خبر داشتید و راه حلی هم برای رفع مشکلات داده اید ؟

متاسفانه یکی از مشکلات نفت مسجدسلیمان نداشتن زمین تمرین مناسب است. من از این تیم اطلاعات کافی دارم. هر مربی به اینجا آمد از نبود زمین تمرین خوب گله مند بود. البته باید بگویم این تیم یک زمین خوب برای مسابقه دارد که دو زمین تمرین در حاشیه آن هستند. طبق اطلاعاتی که من دارم شرایط این دو زمین خوب است و اگر این طور باشد، تمریناتمان را در این زمین ها برگزار می کنیم ولی اگر نیاز باشد برای انجام تمرینات به تهران هم می آییم. بااین حال تمایل و نظر من این است که هر تیمی در همان شهری که مسابقه می دهد، تمرین کند. مشکل بعدی هم مشکل مالی است که تمام تیم ها این مشکل رادارند. نگرانی هایی در این زمینه وجود داشت، اما با صحبت هایی که انجام دادیم، قول دادند مرتفع شود.

  هواداران نفت مسجدسلیمان انتظار زیادی از تیمشان دارند این انتظار کار شمارا سخت تر نمی کند ؟

من در این تیم قبلا کارکردم و به خوبی با جو مسجدسلیمان آشنا هستم. نفت هواداران خونگرمی دارد که تنها سرگرمی آنها فوتبال است و به تیمشان عشق می ورزند، اما مطمئن باشید مجموعه نفت مسجدسلیمان شامل مدیریت، کادر فنی، بازیکنان و کادر پشتیبانی در کنار هواداران همه نزدیک به هم قدم برمی دارند که در نیم فصل دوم شاهد نتایج خوبی باشیم. هواداران رکن اصلی ما هستند. درست است که به خاطر شرایط کرونا نمی توانند در ورزشگاه حاضر باشند، اما می دانیم همیشه با قلبشان حامی ما هستند و به همین خاطر تلاش می کنیم با نتایج خوبی که به دست می آوریم دل آنها را شاد کنیم.

 

درخشش پولادمردان ملی حفاری و مناطق نفت خیز جنوب 

نایب قهرمانی در لیگ برتر بزرگسالان و جوانان

مرحله پایانی و فینال لیگ برتر وزنه برداری باشگاه های ایران در سال ۹۹  به مدت چهار روز در اهواز برگزار شد. در این دوره رقابت  سه تیم  گهرزمین سیرجان،  ملی حفاری  اهواز و فولاد خوزستان رقابت سختی برای قهرمانی داشتند که درنهایت تیم گهرزمین سیرجان  توانست عنوان نخست را به دست آورد و تیم ملی حفاری اهواز نیز به نایب قهرمانی بسنده کرد. فولاد خوزستان هم سوم شد. گهرزمین سیرجان ۱۵۳۲ امتیاز کسب کرد تا به قهرمانی برسد و تیم وزنه برداری ملی حفاری با ۱۴۹۲ امتیاز دوم شد. تیم مناطق نفت خیز جنوب هم با 1217 امتیاز هفتم شد. همزمان با این رقابت ها نیز مسابقات لیگ برتر وزنه برداری  جوانان باشگاه های ایران برگزار شد که تیم جوانان نفت خیز جنوب به نایب قهرمانی رسید و بر سکوی دوم تکیه زد. مرحله دوم لیگ  برتر جوانان باشگاه های کشور، 28 بهمن ماه تا یک اسفندماه به میزبانی باشگاه شرکت ملی حفاری در اهواز برگزار شد که تیم عقاب با 1503 امتیاز قهرمان شد و مناطق نفت خیز جنوب با 1462 امتیاز به مقام دوم رسید.

 نفرات برتر اوزان ده گانه ملی حفاری و مناطق نفت خیز جنوب در مسابقات به شرح زیر است:

دسته 55 کیلوگرم:  حسن گل پرور از باشگاه ملی حفاری با رکورد ۱۰۲ یک ضرب ۱۲۲ دوضرب و مجموع ۲۲۴ کیلوگرم قهرمان شد. محمد اصغرنژاد هم  از ملی حفاری با رکورد ۹۸ یک ضرب ۱۱۱ دوضرب و مجموع ۲۰۹ کیلوگرم به مقام سوم رسید.

  دسته 61 کیلوگرم: نیما امینی پور از مناطق نفت خیز جنوب با رکورد ۱۰۲ یک ضرب ۱۲۱ دوضرب و مجموع ۲۲۳ کیلوگرم به مقام دوم رسید.

 دسته 67 کیلوگرم: امیرحسین حسین زاده از مناطق نفت خیز جنوب با رکورد ۱۰۵ یک ضرب ۱۴۰ دوضرب و مجموع ۲۴۵ کیلوگرم پنجم شد.

 دسته 73 کیلوگرم: روح الله بیرانوند از ملی حفاری  با رکورد ۱۴۰ یک ضرب ۱۷۰ دوضرب و مجموع ۳۱۰ کیلوگرم دوم شد. پوریا اکبری از مناطق نفت خیز جنوب با رکورد ۱۳۳ یک ضرب ۱۵۲ دوضرب و مجموع  ۲۸۵ کیلوگرم چهارم شد.

 دسته 81 کیلوگرم: مرتضی بیگلری از ملی حفاری با رکورد ۱۴۳ یک ضرب ۱۸۵ دوضرب  و مجموع  ۳۲۸ کیلوگرم  دوم شد.

 دسته 89 کیلوگرم: علی میری از باشگاه ملی حفاری با رکورد  ۱۶۰ یک ضرب ۲۰۵ دوضرب و مجموع ۳۶۵ کیلوگرم قهرمان شد. صالح چراغی از ملی حفاری با رکورد ۱۶۷ یک ضرب ۱۹۵ دوضرب و مجموع ۳۶۲ کیلوگرم به مقام سوم دست پیدا کرد و مسلم سپهری از مناطق نفت خیز جنوب با رکورد ۱۵۶ یک ضرب  ۱۸۵ دوضرب  و مجموع ۳۴۱ کیلوگرم به مقام چهارم رسید.  محمدمهدی حیاتی از عقاب با رکورد ۱۵۱ یک ضرب ۱۸۰ دوضرب  و مجموع ۳۳۱ کیلوگرم

 دسته 96 کیلوگرم:  رضا دهدار از ملی حفاری با رکورد ۱۶۶ یک ضرب  ۲۰۲ دوضرب و مجموع ۳۶۸ کیلوگرم به مقام دوم رسید. سپهر مردانی از مناطق نفت خیز جنوب  با رکورد  ۱۵۱ یک ضرب ۱۹۰ دوضرب و مجموع ۳۴۱ کیلوگرم بر سکوی سوم ایستاد.

 دسته 102 کیلوگرم: رسول معتمدی از باشگاه ملی حفاری با رکورد  ۱۷۵ یک ضرب  ۲۲۰ دوضرب و مجموع  ۳۹۵ کیلوگرم قهرمان شد. امیر حقوقی از ملی حفاری با رکورد ۱۶۵ یک ضرب ۲۰۵ دوضرب و مجموع ۳۷۰ کیلوگرم سوم شد.

دسته 109+کیلوگرم:  علیرضا اسفندیاری از مناطق نفت خیز جنوب با رکورد ۱۶۱ یک ضرب، ۱۸۱ دوضرب و مجموع ۳۴۲ کیلوگرم پنجم شد.

نفرات برتر اوزان ده گانه رده سنی جوانان به شرح زیر است:

دسته 55 کیلوگرم: محمدمهدی ستوده از مناطق نفت خیز جنوب با رکورد ۸۴ یک ضرب ۱۰۰ دوضرب  و مجموع ۱۸۴ کیلوگرم سوم شد

 دسته 61 کیلوگرم: نیما امینی پور از باشگاه مناطق نفت خیز جنوب با رکورد ۱۰۲ یک ضرب ۱۲۱ دوضرب و مجموع ۲۲۳ کیلوگرم قهرمان شد.

 دسته 67 کیلوگرم: امیرحسین حسین زاده از مناطق نفت خیز جنوب با رکورد ۱۰۵ یک ضرب ۱۴۰ دوضرب و مجموع ۲۴۵ کیلوگرم نایب قهرمان شد.

   دسته 73 کیلوگرم: پوریا اکبری از باشگاه مناطق نفت خیز جنوب با رکورد  ۱۳۳ یک ضرب  ۱۵۲ دوضرب و مجموع ۲۸۵ کیلوگرم قهرمان شد.

   دسته 81 کیلوگرم: صاحب بدیعی از مناطق نفت خیز جنوب با رکورد ۱۲۳ یک ضرب ۱۵۵ دوضرب و مجموع ۲۷۸ کیلوگرم سوم شد.

 دسته 96 کیلوگرم: سپهر مردانی از باشگاه مناطق نفت خیز جنوب با رکورد ۱۵۱ یک ضرب  ۱۹۰ دوضرب و مجموع ۳۴۱ کیلوگرم قهرمان شد. محمدجواد حصایی از مناطق نفت خیز جنوب با رکورد ۱۴۱ یک ضرب  ۱۷۴ دوضرب و مجموع ۳۱۵ کیلوگرم به مقام سوم رسید.

  دسته 102 کیلوگرم: آریا پایدار از مناطق نفت خیز جنوب با رکورد ۱۳۳ یک ضرب ۱۶۹ دوضرب و مجموع ۳۰۲ کیلوگرم سوم شد.

    دسته 109 کیلوگرم: فرید قنبری از مناطق نفت خیز جنوب با رکورد ۱۴۵ یک ضرب  ۱۶۵ دوضرب  و مجموع ۳۱۰ کیلوگرم دوم شد.

  دسته 109+کیلوگرم:  علیرضا اسفندیاری از مناطق نفت خیز جنوب با رکورد ۱۶۱ یک ضرب، ۱۸۱ دوضرب و مجموع ۳۴۲ کیلوگرم دوم شد.

 

سرمربی وزنه برداری ملی حفاری اهواز

 نایب قهرمانی ما کمتر از قهرمانی نبود

سرمربی تیم وزنه برداری شرکت ملی حفاری اهواز عقیده دارد: نکات ایمنی و پروتکل های بهداشتی را در مسابقات فینال لیگ انجام دادند و فکر می کند همچون سال های گذشته بهترین میزبانی را داشتند.فراز رامهرمزی بعد از نایب قهرمانی حفاری اهواز در لیگ برتر وزنه برداری گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشورمان، برگزاری رقابت های ورزشی تحت تأثیر همه گیری این بیماری خطرناک قرار گرفت. در وزنه برداری هم بعدازاینکه فدراسیون وزنه برداری توانست مجوز برگزاری مسابقات لیگ جوانان و بزرگسالان را بگیرد، مرحله رفت لیگ بزرگ سالان 19 تا 21 آذرماه به میزبانی باشگاه فولاد خوزستان و مرحله رفت مسابقات لیگ جوانان 25 و 26 دی ماه به میزبانی باشگاه مناطق نفت خیز جنوب خوزستان در اهواز برگزار شد. درنهایت طبق برنامه ریزی قبلی فدراسیون وزنه برداری قرار شد مرحله برگشت و فینال لیگ های جوانان و بزرگسالان باشگاه های کشور در سال 99 را طی روزهای بیست و هشتم بهمن ماه تا یکم اسفندماه در اهواز و به میزبانی شرکت ملی حفاری برگزار کنیم.  با رعایت نکات ایمنی و پروتکل های بهداشتی این رقابت ها را در سالن شهدای وزنه برداری استان خوزستان آغاز کردیم و تا آخرین روز طبق شیوه نامه های ستاد مبارزه با کرونا، مسابقات را به پایان رساندیم و هیچ مشکلی برای ورزشکاران و شرکت کنندگان در این مسابقات به وجود نیامد.سرمربی تیم وزنه برداری شرکت ملی حفاری در مورد میزبانی همزمان فینال لیگ وزنه برداری جوانان و بزرگسالان باشگاه های کشور گفت: امکانات و تجهیزات وزنه برداری استان خوزستان سال هاست که در شرایط ایده آل و مطلوبی قرار دارد و میزبانی های زیادی را در ادوار مختلف لیگ داشتیم. با توجه به این تجربیات در میزبانی ها، امیدوارم شرکت کنندگان نیز از میزبانی وزنه برداری اهواز راضی باشند و رقابت های خوبی برگزار شد. سرمربی ملی حفاری در ادامه کیفیت و کسب مقام هایی که به دست آوردند، گفت: در رقابت روز اول لیگ بزرگ سالان، حسن گل پرور وزنه بردار دسته 55 کیلوگرم تیممان، با مجموع 224 کیلوگرم در جایگاه نخست قرار گرفت و همچنین محمد اصغرنژاد دیگر وزنه بردارمان در این وزن با رکورد مجموع 209 کیلوگرم سوم شد و باید بگویم شروع خوبی داشتم اما در ادامه کمی نوسان پیدا کردیم و درنهایت با بدشانسی و فاصله کم نسبت به تیم قهرمان بر سکوی دوم ایستادیم. ما در دور اول مسابقات سوم شدیم، ولی در مرحله دوم و پایانی، بچه ها تمام تلاش خودشان را کردند و به عقیده من آن ها قهرمان هستند. البته ما لیاقت قهرمانی داشتیم ولی بدشانسی هم آوردیم. به هرحال ما تیم جوان و بومی داریم که آینده وزنه برداری ملی حفاری و وزنه برداری کشور هستند..