استقلال تهران هم حریف نفت مسجدسلیمان نشد

تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در ادامه روند کسب نتایج خوب خود، این بار استقلال تهران را که از مدعیان قهرمانی به شمار می رود، با تمام ستاره هایش متوقف کرد تا نشان دهد که این تیم، راه مبازره و کسب نتایج خوب مقابل تیم های بزرگ فوتبال ایران را بخوبی بلد است.

تیم بدون ستاره؛ اما در عین حال، یکدست و جوان نفت مسجدسلیمان، در هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران در خانه و ورزشگاه بهنام محمدی، میزبان تیم فوتبال استقلال تهران بود که در یک بازی بسیار خوب که مستحق پیروزی بود، مقابل این تیم به نتیجه تساوی یک بریک دست پیدا کرد.

شاگردان مجتبی حسینی با ارائه یک بازی برتر و حساب شده و گلزنی از روی نقطه کرنر موفق شدند نیمه نخست را با پیروزی به رختکن بروند. نفتی ها در نیمه دوم هم شانس زدن گل دوم را داشتند که تیرک دروازه مانع گلزنی آنها شد. تیم فوتبال نفت در ادامه روی یک غافلگیری، گل تساوی را دریافت کرد تا درنهایت، این دیدار با تساوی به پایان برسد.

نفت مسجدسلیمان با این تساوی 17 امتیازی شد و در جدول فشرده لیگ برتر که همه تیم ها در کنار هم هستند، در جایگاه دهم قرار گرفت. تیم فوتبال نفت با تیم چهارم جدول، فقط 2 امتیاز فاصله دارد.

 

هافبک گلزن نفت مسجدسلیمان:

ترسی از تیم های بزرگ نداریم

 

هافبک نفت مسجدسلیمان بار دیگر توانست عملکرد موفقی در ترکیب تیمش به جا بگذارد و زمینه ساز گل عجیب دیدار تیمش مقابل استقلال باشد.نیما انتظاری، هافبک دفاعی نفت مسجدسلیمان که در این فصل توانسته عملکرد موفقی در جمع شاگردان مجتبی حسینی داشته باشد، با ارسال از منطقه کرنر، توانست زمینه تک گل حساس تیمش مقابل استقلال را شکل دهد.با هافبک گلزن تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در خصوص این دیدار و گلی که به ثمر رساند، گفت وگویی داشتیم که باهم می خوانیم.

   از بازی شروع کنیم، یک نتیجه خوب دیگر مقابل یک تیم بزرگ دیگر؟

فکر می کنم این تخصص ما باشد (با خنده). ما بخوبی استقلال را می شناختیم و می دانستیم که چه بازی سختی داریم. آنها هفته پیش مقابل سایپا بازنده بودند و همین، کار ما را سخت تر کرده بود؛ چون برای جبران به مسجدسلیمان آمده بودند. از سوی دیگر استقلال صدرنشین لیگ است و به قهرمانی فکر می کند و اینکه بازیکنان بزرگ و باکیفیتی دارند؛ اما دیدید که ما هم حریف دست وپابسته ای نبودیم و در نیمه اول، اجازه خودنمایی به آنها ندادیم. بازی را کنترل کردیم و راه های گلزنی آنها را هم بستیم و در نهایت توانستیم به گل برسیم و با پیروزی به رختکن برویم.

     اما نیمه دوم عقب نشستید و به استقلالی ها فضا دادید؟

طبیعی است که وقتی شما یک تیم جوان دارید و از استقلال پیش افتاده اید، خواه نا خواه تحت تأثیر جو مسابقه سعی می کنید از برتری خود حفاظت کنید. این موضوع باعث شد که ما فضای بیشتری به حریف بدهیم و درنهایت روی ارسال از کناره ها، آنها گل تساوی را بزنند. در نیمه دوم خوب بازی کردند و ازنظر من تساوی برای این مسابقه نتیجه بدی نبود.

    یک گل زیبا از روی کرنر زدید؛ اما به نام حسینی، دروازه بان استقلال و گل به خودی ثبت کردند؟

من ضربه ای کات دار به سمت دروازه زدم و واقعیتش هم فکر نمی کردم که حسینی این طوری گل بخورد. او یکی از دروازه بان های خوب ایران است. ما روی ضربات ایستگاهی کار می کنیم و همه می دانند که در فوتبال ما این ضربات تعیین کننده هستند. در تیم ما ضربات ایستگاهی به عهده من است و همیشه سعی می کنم این کار را به نحو احسن انجام بدهم؛ اما غیرقابل پیش بینی بود که از روی یک ضربه کرنر، این طور پیش بیفتیم. شاید اگر مستقیم وارد دروازه می شد، گل قشنگ تری بود. به هرحال مهم این بود که توپ گل شد.

    نفت مسجدسلیمان در خانه به هیچ حریفی باج نمی دهد. فولاد و سپاهان را شکست دادید و با استقلال و پرسپولیس مساوی کردید؟

 تیمی که جوان است، در برابر تیم های بزرگ انگیزه زیادی دارد و ما هم بسیار باانگیزه و دونده هستیم که دربازی های سخت، مثل بازی با استقلال و پرسپولیس این را نشان دادیم. با تراکتور حتی در زمین خودشان تساوی کردیم و اگر تمرکزمان بیشتر هم بود، امتیازات بیشتری به دست می آوردیم. ما هیچ ترسی از تیم های بزرگ نداریم و به این باور رسیدیم که باانرژی زیاد و دوندگی بالا نتایج خوبی کسب می کنیم.

     از جایگاه نفت در جدول راضی هستید؟ فکر نمی کنید می توانید جایگاه بهتری هم کسب کنید؟

تیم ما از ابتدای فصل مشکلاتی داشته و هنوز هم دارد، بنابراین باید بگویم که در شروع لیگ، فقط به دنبال ماندن در لیگ برتر بودیم. عملکردی که امروز داریم، بسادگی به دست نیامده و جایگاهمان را هم براحتی از دست نمی دهیم. تلاش داریم که همچنان اهدافمان را دنبال کنیم و نتایج موفقی برای دلخوشی هواداران تیم نفت مسجدسلیمان کسب کنیم. بنابراین منتظر نتایج بهتر و جایگاه بهتر از تیم ما باشید. ما با تیم چهارم فقط 2 امتیاز و به اندازه بک بازی فاصله داریم که شاید هفته بعد در مکان چهارم قرار بگیریم.

    هفته بعد با تیم گل گهر بازی دارید. این تیم را هم متوقف می کنید؟

 گل گهرهم مثل استقلال و پرسپولیس، یک تیم پرمهره است که کادر فنی آنها نیازی به تعریف من ندارد. بازیکنان باکیفیتی دارند و یک بازی سخت دیگر پیش روی ماست؛ اما نشان دادیم که ما مرد روزهای سختیم و به دنبال این هستیم که نتیجه موردنظر را به دست بیاوریم و برنامه های کادر فنی را اجرا کنیم.

 

بانوان هندبالیست نفت و گاز گچساران  با برد شروع کردند

 رقابت های لیگ دسته اول هندبال بانوان باشگاه های ایران به میزبانی شاهرود در حال برگزاری است و تیم هندبال بانوان نفت و گاز گچساران توانست در نخستین دیدار خود، تیم شاهرود میزبان این رقابت ها را شکست دهد.

 بانوان هندبالیست نفت و گاز گچساران در نخستین دیدار خود با ارائه یک بازی برتر موفق شدند با نتیجه ۲۸ بر ۲۵ تیم زغال سنگ البرز شرقی شاهرود را شکست دهند.

بانوان هندبالیست نفت و گاز گچساران در دومین بازی خود نیز موفق شدند با پیروزی از زمین خارج شوند.

در سومین روز رقابت های هندبال لیگ دسته اول بانوان کشور، تیم هندبال بانوان نفت و گاز گچساران دومین پیروزی خود را کسب کرد. بانوان هندبالیست نفتی، مقابل حریف خود تیم اورانیا شهرداری پیشوای تهران، با نتیجه ۳۰ بر ۲۰ به پیروزی رسیدند.

سرمربی این تیم، اعظم صمیمی از مربیان بومی و نام آشنا در لیگ های هندبال کشور است.

بانوان جوان هندبالیست نفت و گاز گچساران که از سرمایه های بومی هستند، با ارائه بازی های بسیار زیبا و فنی توانستند شایستگی هایشان را در این مسابقات به رخ حریفان بکشند و با دو پیروزی، توان خود در این دوره از مسابقات را به نمایش بگذارند.

شاگردان اعظم صمیمی، یک بار دیگر ثابت کردند که اعتماد به بازیکنان بومی و شرکتی می تواند مؤثر و نتیجه بخش باشد.

 این رقابت ها با حضور تیم های صنعت مس پاریز، آتریسا تهران، زغال سنگ البرز شرقی شاهرود، همیاری ارومیه، ریف اصفهان، اورانیا شهرداری پیشوا، نفت و گاز گچساران، کیهان پایش ملایر، سما یزد، نام آوران نوشهر، شیشه قزوین و لوله گستر اسفراین به میزبانی تیم زغال سنگ البرز شرقی در شاهرود برگزار می شود.

 

 

جوانان نفت اهواز و حفاری برنده دربی نفتی ها

نمایندگان فوتبال نفت، در هفته دوم لیگ دسته اول جوانان کشور به مصاف هم رفتند تا شاهد دربی نفتی ها باشیم.

دومین هفته از مرحله گروهی مسابقات لیگ دسته اول فوتبال جوانان ایران برگزار شد و نمایندگان مناطق نفت خیز جنوب در دربی نفتی ها مقابل هم به میدان رفتند که با برتری تیم اهوازی همراه بود.

تیم فوتبال جوانان نفت اهواز که میزبان تیم فوتبال جوان نفت امیدیه بود، با نتیجه یک بر صفر مقابل این تیم به برتری رسید.  تیم فوتبال جوانان صنعت نفت آبادان هم در بازی خانگی برابر ملی حفاری اهواز قرار گرفت که درنهایت با یک گل، مغلوب جوانان ملی حفاری شد.

لیگ دسته اول جوانان ایران به شکل منطقه ای در 4 گروه برگزار می شود و 6 تیم خوزستانی که 4 تیم آن نفتی هستند، با توجه به هم استانی بودن در گروه اول این مسابقات، با یکدیگر رقابت می کنند تا درنهایت دو تیم به مرحله بعدی بروند. در پایان مرحله گروهی از هر گروه، دو تیم راهی مرحله بعدی خواهند شد و در پایان فصل نیز دو تیم جواز صعود به لیگ برتر جوانان ایران را دریافت خواهند کرد.

 

 

پولادمردان جوان حفاری قهرمان خوزستان شدند

وزنه برداران جوان تیم شرکت ملی حفاری اهواز در رقابتی سخت با همتایان نفتی خود توانستند، قهرمان رقابت های وزنه برداری استان خوزستان شوند.

مسابقات قهرمانی وزنه برداری جوانان باشگاه های استان خوزستان، با حضور۶ تیم (مناطق نفت خیز جنوب-اهواز، ملی حفاری اهواز ،نفت و گاز آغاجاری، هیأت امیدیه، هیأت اهواز و هیأت بندرامام خمینی) در قالب ۵۰ وزنه بردار در سالن شهدای وزنه برداری خوزستان به میزبانی باشگاه فرهنگی-  ورزشی ملی حفاری ایران برگزار شد.

در این رقابت ها دو تیم نفتی، مناطق نفت خیز جنوب- اهواز و ملی حفاری اهواز، رقابتی سخت و شانه به شانه با یکدیگر برای قهرمانی داشتند که درنهایت پولادمردان جوان ملی حفاری اهواز موفق شدند با کسب 778 امتیاز، قهرمان شوند. تیم وزنه برداری جوانان مناطق نفت خیز جنوب هم با729 امتیاز توانست عنوان نایب قهرمانی این دوره از مسابقات را به دست آورد. تیم نفت وگازآغاجاری نیز به مقام چهارم دست پیدا کرد.