پورموسوی: 

با 85 درصد بازیکن بومی نتایج خوب را گرفتیم

سیروس پورموسوی بعد از دیدار تیمش مقابل نساجی که با پیروزی یک بر صفر این تیم همراه بود، گفت: خدا را شکر می کنم در یک بازی بیرون از خانه 3 امتیاز خوب از تیم خوب نساجی گرفتیم. نساجی رو به توپ های بلند آورده بود برای همین ما کمی عقب رفتیم، ولی خدا را شکر با اداره بازی موفق شدیم 3 امتیاز خوب کسب کنیم.

سرمربی صنعت نفت آبادان در خصوص داوری این بازی گفت: چون نساجی در بازی های قبل لطمه خورده بود یک مقدار این تیم با هیجان و استرس بیشتر کار را دنبال می کرد. فکر نمی کنم داوری مشکلی داشت و فقط یک صحنه به داور در مورد تمارض بازیکن حریف اعتراض کردم و گفتم باید به بازیکن حریف اخطار بدهد. بازیکنان نساجی کمی انیمیشنی خود را به زمین می انداختند، ولی در کل داوری مشکلی نداشت. از نظر من داور بازی مسابقه را مدیریت کرد و می توانست در خیلی از صحنه ها به بازیکنان اخطار بدهد، ولی همان طور که اشاره کردم داوری روی بازی اثر نداشت.

سرمربی نفت آبادان در خصوص بازیکنان بومی تیمش گفت: ما 85درصد از نیروهای بومی استفاده می کنیم. دروازه بان تیم ما و حنفی غیربومی هستند، ولی بقیه بازیکنانمان همان بازیکنان سال گذشته و بومی هستند.

سرمربی صنعت نفت آبادان با اشاره به دلایل موفقیت تیمش گفت: فاکتور اول، همدلی مجموعه باشگاه نفت آبادان و اعضای هیات مدیره، بازیکنان و کادر فنی است. فاکتور دوم هم حضور بازیکنان بومی و غیربومی است که باعث شد یک تیم خوب و صمیمی را در کنار یکدیگر تشکیل بدهیم.

   صنعت نفت آبادان صدرنشین جدید لیگ برتر

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان، ول کن رقابت در صدر جدول با مدعیان نیست و با یک پیروزی دیگر جای خود را در میان مدعیان محکم تر از قبل کرد.

شاگردان سیروس پورموسوی که فقط به خاطر تفاضل گل کمتر با امتیاز برابر در رده دوم جدول بعد از استقلال قرار داشتند، در هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران ضمن کسب یک پیروزی دیگر به طلسم ناکامی های خود در بیرون از خانه هم پایان دادند.  تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در هفته یازدهم لیگ برتر در قائمشهر مهمان تیم فوتبال نساجی این شهر بود که موفق شد با تک گل طالب ریکانی، کاپیتان خود با نتیجه یک بر صفر میزبانش را شکست دهد تا 21 امتیازی شود و در صدر جدول قرار بگیرد.صنعت نفت آبادان از ابتدای لیگ برتر تاکنون موفق نشده بود بیرون از خانه مقابل هیچ تیمی به پیروزی برسد. حالا شاگردان پورموسوی با یک پیروزی شیرین به این ناکامی هم پایان دادند تا صنعت نفت آبادان تا به اینجا یک فصل رویایی را پشت سر گذاشته باشد. تیم فوتبال صنعت نفت آبادان با ادامه این روند می تواند یکی از گزینه های کسب سهمیه آسیایی در پایان فصل باشد.

 

دروازه بان صنعت نفت آبادان:

 با نفت سهمیه آسیایی می گیریم

  چه شد تیم فوتبال صنعت نفت آبادان را برای حضور در لیگ برتر انتخاب کردی؟

همان طور که می دانید، من در لیگ یک به همراه استقلال خوزستان به مقام نهم رسیدم. سال خیلی خوبی در تیم استقلال خوزستان داشتم و روزهای خوبی را با این تیم پشت سر گذاشتم. برای همین از تمام اعضای این تیم تشکر می کنم و قدردان آنها هستم که همیشه به من کمک کردند، چراکه دوباره در این تیم به روزهای خوب رسیدم و توانستم به لیگ برتر برگردم. اما اینکه چه شد به تیم فوتبال صنعت نفت آبادان پیوستم، باید بگویم فوتبال نفت و آبادان را به خوبی می شناختم و علاوه بر این می دانستم نفت آبادان چه هواداران خوب و پرشوری دارد. از سوی دیگر حضور آقای پورموسوی باعث شد که به نفت بیاییم. من قصد دارم همان روند خوبی را که در استقلال داشتم در آبادان هم ادامه دهم. مردم آبادان تعصب زیادی روی تیمشان دارند و من می خواهم با عملکردی خوب دل آنها را شاد کنم.

   لیگ را در آبادان با یک برد دراماتیک شروع کردید، در حالی که بازیکنان جدید نمی توانستند در آن بازی به میدان بروند؟

 بله، متاسفانه همین طور بود. بازی با پیکان دیدار سختی بود. ما هیچ شناختی از رقیب نداشتیم. مربی تیم کلی برنامه ریزی کرده بود که در لحظه آخر همه چیز خراب شد. ما با بازیکنان جوان به میدان رفتیم و در حالی که هیچ کس فکر نمی کرد برنده شویم دست به کار بزرگی زدیم و بازی باخته را با برد عوض کردیم. همین باعث شد که روحیه تیم بالا برود. جوانان آبادانی در روز اول کار بزرگی کردند.

   اما در هفته دوم مقابل پرسپولیس متوقف شدید و توهم درون دروازه بودی؟

بازی خوبی بود و صنعت نفت نمایش خوبی داشت. از سوی دیگر هوا بارانی  و چمن خیس بود. البته چمن را قبل از بازی با پلاستیک پوشانده بودند، با این حال چمن کمی بلند بود و این کار را سخت و نیز از کیفیت بازی کم کرده بود. می توانستیم حداقل یک امتیاز را بگیریم که متاسفانه این اتفاق نیفتاد. ما با یک گل و از روی نقطه پنالتی باختیم. به نظر من آن صحنه پنالتی نبود. من در آن زمان در دو قدمی صحنه بودم و دیدم که اصلا خطایی اتفاق نیفتاد. با این حال به نظر داور احترام می گذاریم و امیدوارم در بازی های آینده شاهد سوت هایی که به ضرر نفت آبادان زده می شود، نباشیم.

   صنعت نفت آبادان امسال نتایج خیره کننده ای گرفته، فکر می کنی بتوانید این نتایج را ادامه دهید؟

ما تیم خیلی خوبی داریم. تلفیقی از بازیکنان جوان و باتجربه که همه برای موفقیت تیم تلاش می کنند. از سوی دیگر یک مربی بسیار خوب و بادانش داریم که به کارش خیلی وارد است و می داند در هر بازی چه چیزی می خواهد. من مطمئن هستم با ادامه این روند می توانیم یکی از تیم های بالانشین جدول باشیم و حتی سهمیه آسیایی کسب کنیم.

 

  گفتی که در لیگ یک فصل خوبی را پشت سر گذاشتی، آیا می توانی در تیم فوتبال صنعت نفت آبادان هم موفق عمل کنی؟

همان طور که گفتم من در استقلال خوزستان سال خوبی را پشت سر گذاشتم و کلین شیت های زیادی داشتم. قصد دارم همان روند خوب سال قبل را در صنعت نفت ادامه دهم و امیدوارم که بتوانم سال خوبی با کلین شیت های زیاد داشته باشم. مطمئن باشید روند خوب خودم را ادامه می دهم.

   در بازی با نساجی یک پنالتی مهم گرفتی که باعث اولین برد خارج از خانه شد. از این بازی و پنالتی بگو؟

نساجی تیم خوبی بود. این تیم چند هفته بود که نتیجه نمی گرفت و برای همین مقابل ما برای جبران مافات آمده بود و فشار زیادی به ما آورد. اما ماهم خوب بازی کردیم. بچه ها به خوبی آنها را کنترل کردند و در نهایت به یک پیروزی شیرین دست پیدا کردیم. در مورد پنالتی هم باید بگویم خدا کمک کرد. من قبلا پنالتی های شیری را دیده بودم، برای همین می دانستم کجا می زند. به سمت توپش رفتم و موفق شدم ضربه را مهار کنم. خدا را شاکرم که سهم کوچکی در پیروزی تیمم داشتم.

   تو یک رقیب جدی در تیم داری، رابطه ات با حامد فلاح زاده چطور است؟

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان سه دروازه بان خوب دارد . پیام پارسا، حامد فلاح زاده و من که فقط و فقط برای موفقیت تیم تمرین و تلاش می کنیم . ما سه نفر با هم رفیق هستیم و رابطه خیلی خوبی داریم. هرکدام از ما بازی کنیم، فرقی نمی کند. این سرمربی است که تصمیم نهایی را می گیرد چه کسی بازی کند. مطمئن باشید هر کدام از ما بازی کنیم برای موفقیت تیم تلاش می کنیم.

   در پایان حرف خاصی اگر داری؟

در ابتدا باید بگویم از انتخاب خودم بابت نفت آبادان خیلی راضی هستم. در ادامه از آقایان پورموسوی و عیسی زاده کمال تشکر را دارم و امیدوارم که بتوانم جواب اعتماد آنها را بدهم. از هواداران آبادانی نیز تشکر ویژه ای دارم و بابت لطفی که به من داشتند، از آنها سپاسگزارم. من و بقیه بازیکنان به دنبال این هستیم که با ارائه بازی های خوب فصل خوبی را برای هواداران نفت و آبادانی ها رقم بزنیم.

 

مدیران نفتی گزینه نایب رئیسی فدراسیون فوتبال شدند

منصور قنبرزاده، مدیرعامل سابق باشگاه نفت تهران و یکی از معاونان اداره کل ورزش وزارت نفت و حسن نصراصفهانی، رئیس هیات مدیره باشگاه صنعت نفت آبادان به عنوان گزینه پیشنهادی حیدر بهاروند و مصطفی آجرلو برای پست نایب رئیسی فدراسیون فوتبال پیشنهاد شدند.

 ثبت نام کاندیداهای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در پست های مختلف ازجمله ریاست، نواب رئیسی، نمایندگان هیات های فوتبال استانی، نمایندگان باشگاه ها و کارشناسان هفته گذشته به پایان رسید. در میان اسامی که ثبت شدند، قرار گرفتن نام منصور قنبرزاده،  مدیرعامل سابق نفت تهران و حسن نصراصفهانی، رئیس هیات مدیره باشگاه صنعت نفت آبادان جالب توجه بود. حیدر بهاروند که کاندید ریاست فدراسیون فوتبال شده است، منصور قنبرزاده را به عنوان نایب رئیس خود معرفی کرده است. از سوی دیگر مصطفی آجرلو یکی دیگر از کاندیداهای ریاست فدراسیون فوتبال، اقدام به ثبت اسامی حسن نصراصفهانی به عنوان یکی از سه نایب رئیس پیشنهادی خود کرد.

نصراصفهانی که کارمند وزارت نفت در پالایش و پخش است، از سه سال پیش تاکنون به عنوان رئیس هیات مدیره در باشگاه صنعت نفت آبادان فعالیت داشته است. حالا باید دید کدام یک از این دو نفتی می توانند به عنوان مدیر در بدنه فدراسیون فوتبال مشغول به کار شوند.

 

درخشش آسمان خراش های نفت امیدیه در لیگ یک

بعد از درخشش بسکتبالیست های پالایش نفت آبادان در لیگ برتر بسکتبال ایران حالا نوبت به درخشش بسکتبالیست های نفت امیدیه در لیگ دسته یک بسکتبال ایران رسیده است. تیم بسکتبال بزرگسالان نفت امیدیه در پایان دور رفت این رقابت ها در جایگاه دوم گروه خود قرار گرفت.  بر همین اساس، در چارچوب رقابت های لیگ دسته یک بسکتبال باشگاه های ایران بسکتبالیست های نفت امیدیه در پایان رقابت های دور رفت كه به ميزباني بوشهر و به صورت متمرکز در گروه شش تيمي برگزار شد، موفق شد در رتبه دوم جدول قرار بگیرد. تیم بسکتبال نفت امیدیه که از مدعیان صعود به شمار می رود، در مجموع دور رفت با انجام پنج بازي توانست سه برد و دو باخت کسب کند و درنهایت با کسب 8امتیاز در جايگاه دوم گروه خود قرار بگیرد.