سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی :

هدف ما صعود به لیگ برتر است

آرش جعفری     تیم فوتبال پارس جنوبی جم بعد از سقوط از لیگ برتر به لیگ دسته یک فوتبال باشگاه های ایران، دوباره به روزهای خوب برگشته است و با حضور در بالای جدول این مسابقات امیدوار است دوباره به لیگ برتر برگردد.  پارسی های جم این ماموریت را به محمد نصرتی، مربی جوان و آینده دار فوتبال ایران واگذار کرده اند.  مدافع سابق تیم ملی ایران و تیم های پاس و پرسپولیس از سال گذشته وارد جرگه مربیان شده است و حالا برای تکمیل کار و نتایج خوب خود می خواهد با پارس جنوبی جم به لیگ برتر صعود کند.  با محمد نصرتی، سرمربی جوان و موفق پارس جنوبی جم در خصوص آمدن به جم و قبول هدایت این تیم گفت وگویی داشتیم که با هم می خوانیم.

   چه شد هدایت پارس جنوبی را قبول کردید، آن هم در حالی که در ابتدا به چوکا رفته بودید؟

همان طور که گفتید، ابتدا با تیم چوکا تالش به توافق رسیده بودم، ولی بعد از چند روز دیدم بستر کار در تالش فراهم نیست و نمی شود با این تیم کار کرد و نتیجه لازم را گرفت برای همین دوستانه از این تیم جدا شدم. سپس با پیشنهاد تیم پارس جنوبی مواجه شدم و مذاکرات خوبی با مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی بهرام رضاییان و نیز ایرج خرمدل، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس داشتم و در نهایت وقتی شرایط را بررسی کردم و دیدم می توانم با این تیم به خوبی کار کنم و موفق باشم، هدایت پارس جنوبی را قبول کردم و خدا را شکر انتخابم درست بود و الان می بینید که نتایج خوبی گرفته ایم.

     بیشتر توضیح  می دهید؟

پارس جنوبی به معنای واقعی یک باشگاه است. امکانات سخت افزاری و نرم افزاری خوبی دارد. به خوبی از سوی مدیران حمایت می شود. زمین تمرین خوب و نیز ورزشگاه استاندارد دارد. این  تیم هویت دارد، در لیگ برتر بوده و هواداران خونگرمی دارد. شرایط کار در این باشگاه فراهم است و مدیری دارد که کارهای بیرون زمین را خودش حل می کند و نیازی نیست مربی به دنبال مشکلات باشگاه باشد و متعاقبا شما تمام فکر و ذکر خود را برای تمرین و مسابقه می گذارید.

    در این مدت شرایط را چطور ارزیابی کردید؟

شرایط خوب است. الان کل فوتبال ایران با مشکل اقتصادی مواجه است. حتی تیم های بزرگی مثل پرسپولیس و استقلال هم با همین مشکل مواجه هستند. خدا را شکر تا به الان مشکل خاصی نداشتیم و شرایط خوب است مدیریت باشگاه آقای بهرام رضاییان و همچنین مدیر اجرایی تیم آقای چراغی هم برای تیم زحمت زیادی می کشند تا مشکل نداشته باشیم. بنابراین باید بگویم کار در پارس جنوبی خوب است و راضی هستم.

    پارس جنوبی لیگ را پرقدرت شروع کرد و از همان اول برای حریفان خط ونشان کشید و هم اکنون در بالای جدول حضور دارد؟

همیشه آغاز لیگ ها در روند نتیجه گیری تیم ها بسیار مهم است. تمام تیم ها با برنامه های زیادی وارد این مسابقات می شوند و تیم ما هم از این موضوع مستثنا نیست. برای همین ما از همین ابتدا سعی کردیم قدرت و شیوه بازی خود را به حریفان دیکته کنیم. پیروزی در روزهای نخست لیگ انگیزه خوبی به بازیکنان و تیم می دهد و باعث می شود با اعتمادبه نفس بالاتری کار را ادامه دهید. خدا را شکر با کسب نتایج خوب بالانشین هستیم و باید این روند را ادامه دهیم.

    داوری ها در لیگ یک را تاکنون را چطور دیدید؟

 واقعا نمی خواهم راجع به داوری صحبت کنم، اما کارشناسان می توانند روی صحنه های داوری نظر بدهند. در مجموع داوری چنگی به دل نمی زند. مثلا در بازی آخر ما از داوری ضربه خوردیم. متاسفانه در لیگ برتر هم داوری های خوبی نمی بینیم. امیدوارم فدراسیون امسال این مشکل را حل کند.

    بازیکنان پارس جنوبی تاکنون انتظارات شما را برآورده کرده اند؟

از عملکرد بازیکنانم در لیگ تاکنون راضی هستم. همه می دانند بازی در لیگ خصوصا هفته های ابتدایی خیلی سخت است. شاگردانم برای پیروزی در بازی های لیگ خیلی زحمت کشیدند و من از آنها ممنون هستم؛ بنابراین باید بگویم انتظارات من را برآورده می کند. البته باید بگویم هنوز برای بهتر شدن کار داریم چراکه می توانیم بهتر از این باشیم.

     پارس جنوبی می تواند به لیگ برتر صعود کند؟

نه تنها باشگاه پارس، بلکه 12 تا 13 تیم دیگر همگی هدفشان صعود است. ما از این قضیه مستثنا نیستیم و در این راه بازیکنان باتجربه و جوانی داریم، از همه مهم تر وجود انگیزه است. با تمام این اوصاف فعلا حرف زدن در این مورد خیلی زود است. ما تازه ابتدای راه هستیم و باید بگویم برنامه های زیادی برای این فصل داریم و متعاقبا هنوز با تیم ایده آل مان هم فاصله داریم. در روزهای آینده با اضافه شدن چند بازیکن دیگر، ترکیبمان کامل تر خواهد شد و می توانیم به اهداف بزرگ تری بیندیشیم. ما راه سختی را در لیگ یک در پیش داریم و در این رقابت ماراتن گونه باید هفته به هفته رشد کنیم و تیم شخصیت خودش را پیدا کند. شما مطمئن باشید هدف ما صعود به لیگ برتر است و با توجه به مجموعه خوبی که داریم، می توانیم به هدفمان برسیم. البته این را هم بگویم برای رسیدن به این هدف تمام تلاش خود را می کنیم و کم نمی گذاریم.

     باشگاه ابزار و امکانات صعود را برای شما فراهم کرده است؟

مدیرعامل باشگاه در این مدت خیلی برای تیم زحمت کشیده اند و تمام تلاش خود را کرده اند تا بهترین شرایط برای تیم فراهم شود. همان طور که گفتم ما زمین، تمرین و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری خوبی در باشگاه داریم. بازیکنانی را هم که می خواستیم جذب کردیم. ضمن اینکه چند بازیکن دیگر هم قرار است به جمع ما اضافه شوند، بنابراین باشگاه همکاری خوبی با کادر فنی و تیم داشته است.

    شما بازیکنان بومی و جوان هم در تیم دارید؟

 ما هشت بازیکن تیم امید داریم و در جمع بزرگسالان هم چند بازیکن جمی و بوشهری هستند. به نظر من بازیکن با سن پایین تر مستعد رشد و پیشرفت است. ما تلاش کردیم از بازیکنان بومی استفاده زیادی کنیم و بازیکنان با استعداد را در ترکیبمان قرار دهیم. مثلا ناصری پور که به تیم ملی جوانان دعوت شد. من الان به یک بازیکن 18 ساله و یک دفاع وسط 21 ساله بازی می دهم. به هر حال هدف ما این است که بازیکنان جوان را به فوتبال ایران معرفی کنیم.

    به ادامه مسابقات در شرایط کرونایی راضی هستید؟

خدا را شکر در ورزشگاه ها پروتکل های بهداشتی رعایت می شود و از این بابت مشکلی نیست. ما هم در باشگاه تمام شرایط را رعایت می کنیم تا بازیکنان، کادر فنی و سایر عوامل تیم با مشکل مواجه نشوند. مردم که در این شرایط نمی توانند به ورزشگاه بیایند حداقل می توانند از طریق تلویزیون بازی تیم شهرشان را ببینند و با نتایج تیم هایشان شاد شوند، پس برای همین نباید این شادی را از مردم گرفت. وزارت بهداشت، وزارت ورزش و فدراسیون هم رای به ادامه بازی ها داده اند. من هم عقیده دارم با رعایت موارد لازم می توان هم لیگ برتر و هم لیگ یک را با قدرت برگزار کرد. امیدوارم هرچه زودتر این ویروس ریشه کن شود و مردم بتوانند به زندگی نرمال خود برگردند.