گفت و گو با هنرمند شاغل در منطقه لاوان شرکت نفت فلات قاره

تلفیق کار سخت و عشق به خوانندگی

مشعل   خانواده بزرگ صنعت نفت هنرمندان زیادی را درون خود رشد داده و با این هنرمندان جامعه ای رنگارنگ و خوش سلیقه را تشکیل داده است. هنرمندانی که در گوشه ای از شرایط کاری طاقت فرسا توانسته اند برنامه زندگی شخصی و کاری را با وجود شرایط اقتصادی سخت مدیریت و علاقه مندی خود را دنبال کنند. یوسف کهزاد، یکی از جوانان صنعت نفت است که حداقل یک دهه از حضورش در صنعت نفت می گذرد و توانسته با وجود شرایط سخت کار اقماری در شرکت نفت فلات قاره – منطقه لاوان به دنبال پرورش استعداد خود در حوزه موسیقی و خوانندگی که علاقه زیادی هم به آن داشته برود و حالا در مرحله ای قرار دارد که طرفداران خود را پیدا کرده و به زودی قطعات تولید شده او علاوه بر فضای مجازی در شبکه های استانی هم منتشر می شود و کهزاد چند قدم جلوتر به دنبال مجوزهای رسمی برای انتشار آلبوم است.

یوسف کهزاد در گفت وگو با هفته نامه «مشعل» با اشاره به شروع کار و استخدام در شرکت نفت فلات قاره از سال 89 گفت: شروع به کارم با امور اداری بود اما با توجه به علاقه ام در حوزه محیط زیست و HSE این رشته تحصیلی را ادامه دادم و در ادامه در همین بخش مشغول به کار شدم.

او که در حال حاضر کارشناس HSE شرکت نفت فلات قاره در منطقه لاوان است،به تنوع کاری اش در حوزه HSE اشاره می کند و می گوید: هر کدام از بخش های محیط زیست – ایمنی – بهداشت و آتش نشانی در جزیره لاوان حوزه های فعالیت گسترده ای دارند. همچنین از آنجایی که شرکت نفت فلات قاره مسوولیت ایمنی جزیره را برعهده دارد، مسئولیت کنترل ترافیک ، محیط زیست آبی – خاکی و محیطی و موضوع های بهداشتی و ایمنی و آتش نشانی منطقه مسکونی – بومی جزیره نیز برعهده ما قرار دارد.

کهزاد می افزاید: طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی لاوان ارائه شده است و در صورت اجرایی و عملیاتی شدن این منطقه بخشی از امور تقسیم کار می شود. البته مسوولیت امور ایمنی و HSE این منطقه نیز به من سپرده شده است و در جلسات مربوط به سازمان محیط زیست نیز به عنوان نماینده منطقه حاضر می شوم. او عنوان می کند که از سال ها قبل از حضور در صنعت نفت علاقه به خواندن داشته است و بارها در جمع های مختلف دوستان آواز می خوانده و مورد تشویق قرار می گرفته است، اما هیچ گاه این استعداد را دنبال نکرده است. کهزاد اضافه می کند: چند سال قبل اتفاقی در استودیوی یکی از دوستان و همشهریانم که کار تنظیم موسیقی انجام می دهد، حضور داشتم و یکی از قطعات را خواندم که او استقبال کرد و گفت این قطعه را در صفحه اینستاگرام بگذارم. پس از آن، این قطعه در صفحه اینستاگرامم با استقبال زیادی روبه رو شد و در ادامه سعی کردم با توجه به شرایط کاری این علاقه مندی را دنبال کنم. او با اشاره به شرایط کاری اقماری خود که 14 روز در منطقه لاوان حضور دارد، می گوید: اینکه در 14 روز استراحت بخواهم به این امور بپردازم، برایم سخت بود به خصوص که همزمان کار یادگیری نوازندگی و خوانندگی را هم برای کیفیت بهتر کارم شروع کرده بودم.  این کارمند منطقه لاوان شرکت نفت فلات قاره با اشاره به 12 قطعه ای که تاکنون آماده و منتشر کرده است، ادامه می دهد: دو قطعه دیگر آماده است که صفر تا صد آن را خودم آماده کرده ام و یکی از آنها تیتراژ یک فیلم سینمایی است.

کهزاد که از هموطنان اهل منطقه پارسیان در استان هرمزگان است، به این قطعه خود که «تشباد» نام دارد اشاره می کند و می گوید: این آهنگ را به طور کامل خودم آماده کرده ام و به زودی پس از انتشار فیلم، موزیک ویدئوی آن نیز منتشر می شود و در شبکه استانی هم پخش خواهد شد. او با بیان اینکه به دنبال گرفتن مجوزهای اداره فرهنگ و ارشاد است، می افزاید: با توجه به اینکه در یک شرکت دولتی شاغل هستم و الزاماتی برای آن تعریف شده باید کار موسیقی را در فضای رسمی ادامه دهم، چراکه ممکن است انتشار آهنگ هایم در شبکه های خارجی ایجاد مشکل کند.

این نیروی هنرمند صنعت نفت به دنبال انتشار آلبومی از آثار خود است و درباره هزینه های کارش عنوان می کند: در این سال ها هیچ کمک مالی و اسپانسری نداشتم و تمام هزینه ها به طور شخصی پرداخت شده است. البته همراهی و کمک هایی از سوی دوستان و صنعت نفت شده است. به عنوان نمونه برای ساخت قطعه ای درباره سختی کار همکاران اقماری، پیشنهادی را به مجموعه ام دادم، اما گفتند تنها در حوزه تبلیغات می توانند همراهی داشته باشند.

وی شرایط شغلی و رفتن به سراغ علاقه مندی ها را یکی از دلایل مجرد ماندن خود مطرح می کند و می گوید: شرایط کار اقماری سختی های خود را دارد، اما امیدوارم به زودی شرایط برای این علاقه مندی تسهیل شود و بتوانم سراغ بخش های دیگری از زندگی بروم.

کهزاد به مخالفت های اولیه اعضای خانواده خود با کار موسیقی اشاره و عنوان می کند: پس از چند قطعه اول که با استقبال و طرفداری زیادی همراه شد، اعضای خانواده هم نگاهشان مثبت شد و حالا مشوق من هستند.

 

اهدای خون کادر درمان در بیمارستان بقیه الله

با شیوع کرونا بسیاری از افراد به دلیل نگرانی از ابتلا به بیماری در مراکز درمانی از اهدای خون اجتناب کرده اند، به همین دلیل سطح ذخایر خونی به حداقل رسیده است. به همین دلیل در هفته های اخیر بارها به طور رسمی از شهروندان شهرهای مختلف درخواست شده برای اهدای خون به هموطنان مراجعه کنند و این روند خطری برای آنها ندارد. کادر درمانی بیمارستان بقیه الله الاعظم تهران،  در همین بیمارستان، اقدام به اهدای خون کردند تا برای این امر خیر پیشگام باشند.

 

 

 

معرفی اپلیکیشن

Inoreader

این برنامه خبری دارای دسته بندی هایی است که شما می توانید چیزهایی را که از آن دسته ها برای نمایش در فید خبری خود می خواهید، انتخاب کنید. برخی از دیگر ویژگی های این برنامه شامل ذخیره کردن اخبار برای مطالعه در زمانی دیگر، آرشیو کردن مقالات، همگام سازی بین دستگاه ها و... است. این برنامه از طراحی متریال بهره می برد که استفاده از آن را راحت و رنگین می کند. اپلیکیشن خبری اندروید Inoreader هم رایگان و بدون خرید درون برنامه ای است.

 Feedly

این برنامه اندرویدی یک فیدخوان RSS است که با کمک آن می توانید مطالب هزاران سایت، وبلاگ، مجله و کانال های یوتیوب را به صورت مرتب و در یک صفحه بخوانید. در واقع این برنامه شما را از باز کردن تب های مختلف و رفتن از این صفحه به آن صفحه راحت می کند. بنابراین در زمان شما صرفه جویی می شود و علاوه بر این، خبر یا مطلب مهمی را در آن از دست نخواهید داد.

 Flipboard

این برنامه انیمیشن ها و رابط کاربری روانی دارد و عملکرد آن هم بسیار خوب است. این اپلیکیشن خبرخوان دارای تمامی ویژگی های اساسی است که نیازی به ذکر آنها نیست؛ البته Flipboard به اندازه Feedly قدرتمند نیست، با وجود این کنترل آن بهتر بوده و قطعا بهتر به نظر می رسد. این برنامه یک Daily Edition هم دارد که مجموعه ای از خبرها را از تمام منابع شما جمع آوری کرده و نشان می دهد. این اپلیکیشن خبری اندروید شبیه یک مجله برای موبایل است که شما انتخاب می کنید چه چیزی درون آن باشد.