دروازه بان نفت مسجدسلیمان:

می خواهم از نفت  به تیم ملی برسم

سابقه حضور در تیم های ملی پایه را دارد. بازی در جام جهانی زیر 17 سال ۲۰۱۴ - ۲۰۱۳ امارات و صعود از مرحله گروهی و همچنین حضور در جام جهانی زیر 19 سال ۲۰۱۵–2014 میانمار از سابقه های درخشان ملی اوست. زاده کبودرآهنگ همدان است و مراحل ترقی در فوتبال را پله پله طی کرده است. احمد گوهری، جوان 24 ساله در فصل جدید با تمدید قراردادش بازهم برای تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان بازی خواهد کرد. دروازه بان جوان نفت مسجدسلیمان سابقه بازی در نفت تهران و پارس جنوبی را نیز در کارنامه دارد. این گلر جوان همدانی حالا در ادامه روند خوبش در لیگ بیستم موفق شد در خانه قهرمان 4 دوره لیگ برتر را متوقف کند. دروازه بان تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در کسب نتیجه دیدار تیمش مقابل پرسپولیس نقش بسزایی داشت، خصوصا اینکه روی از دست رفتن ضربه پنالتی پرسپولیس نقش اول را داشت. احمد گوهری دروازه بان جوان نفت مسجدسلیمان که سابقه بازی در پارس جنوبی را هم دارد، بر این باور است تیم نفت مسجدسلیمان در ادامه لیگ بهتر از این خواهد شد. دروازه بان نفت مسجدسلیمان می گوید تیمی جوان و درعین حال باتجربه ای دارند و مطمئنا روزهای خوبی در انتظار آنها خواهد بود تا جایی که به رتبه های بالای جدول می رسند.با دروازه بان جوان و موفق تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان گفت وگویی داشته ایم که با هم می خوانیم.

       از حضور در تیم نفت مسجدسلیمان و شرایط این تیم صحبت کن، اوضاع بر وفق مراد است؟

 باید بگویم من فصل گذشته نیم فصل به نفت مسجدسلیمان آمدم و یک نیم فصل خوب را سپری کردم تا جایی که تا پای فینال جام حذفی رفتیم و نتایج خیلی خوبی گرفتیم. خدا را شکر شرایط خوبی به لحاظ فنی داشتم و آقای تارتار هم به من اعتماد کردند و من هم تمام سعی خودم را کردم تا بهترین بازی هایم را انجام دهم، اما در مورد امسال هم باید بگویم ترجیح دادم که امسال هم در نفت بمانم، چون تیمی خوب و یک سرمربی با دانش داریم که به جوان ها اعتماد دارد و به آنها بها می دهد. در مورد شرایط تیم هم باید بگویم تیم خیلی خوبی داریم. ما تیمی سختکوش هستیم که با اتحاد و همدلی جلو می رویم. امیدوارم در آینده با تلاشی که انجام می دهیم و درایت کادرفنی امان روزهای خوبی را سپری کنیم.

    مقابل پرسپولیس روز خوبی را سپری کردی و حتی روی گل نشدن ضربه پنالتی حریف تاثیر مستقیم داشتی؟

تنها من مقابل پرسپولیس خوب نبودم، بلکه همه خوب بودند. فوتبال یک بازی گروهی است و اگر من روز خوبی را سپری کردم باید بگویم حاصل تلاش تمام تیم بود. البته همه می دانند پرسپولیس تیم بزرگی است. هر دو تیم نمایش خوبی داشتند، ولی ما نمایش بهتری داشتیم. با وجود اینکه جوان تر بودیم و تجربه کمتری داشتیم، اما نمایش بهتری ارائه دادیم. پرسپولیس در دقایق آخر فشار زیادی آورد، ولی بازیکنان ما با تمام وجود کار کردند و توانستند نمایش خوبی ارائه کنند.

     درباره پنالتی بگو، آیا واقعا روی بشار رسن خطا انجام دادی؟

 درباره صحنه پنالتی با آقای خورشیدی، داور مسابقه صحبت کردم و ایشان گفتند بازیکن پرسپولیس زرنگی کرد. واقعا من با بازیکن پرسپولیس هیچ برخوردی نداشتم، ولی تنها کاری که او در این صحنه می توانست انجام دهد، همین گرفتن پنالتی بود.

    حالا توپ به تیر خورد یا واقعا تو با دستت توپ را منحرف کردی؟

من فکر می کنم سوءتفاهم هایی درباره این صحنه پنالتی پیش آمده است. توپ هم به دست من خورد هم به تیر برخورد کرد. باور کنید اگر پرسپولیس ۴ پنالتی دیگر به آن شکل می زد، جهت هر ۴ پنالتی را درست می رفتم و شاید هر چهار پنالتی را می گرفتم. از این حرف هیچ قصدی مبنی بر بی احترامی به پرسپولیس و هوادارانش نداشتم. این روحیه جنگجو بودن خودم است. برای پرسپولیس به عنوان فینالیست آسیا احترام قائلم و فقط می خواستم شرایط خوب خودم را نشان بدهم.

     همه می گویند تساوی برای تیم شما خیلی خوب بود؟

من بازهم می گویم برای هواداران پرسپولیس احترام قائل هستم. بازی ما با پرسپولیس بازی زیبایی شد. تیم ما یک تیم جوان و کم تجربه است. ما بازیکنی در تیممان داریم که در دهه 80 به دنیا آمده است. با این حال همه نفرات با تمام وجود کار کردند و فکر می کنم می توانستیم نتیجه بهتری مقابل پرسپولیس هم کسب کنیم. با این حال بازی مساوی شد و یک امتیاز هم از تیم قدرتمند پرسپولیس گرفتن خوب است. هرچند که پرسپولیسی ها شانس آوردند که با دست پر از مسجدسلیمان به تهران برگشتند.

     تیمتان خیلی مساوی می کند و این برای ادامه کار خوب نیست؟

بله قبول دارم، این همه تساوی خوب نیست. فصل گذشته هم زیاد مساوی کرده بودیم، اما من گفتم تیم جوانی هستیم. ما در هر مسابقه برای برد به میدان می آییم. تیم ما تغییرات زیادی داشته و زمان می برد تا هماهنگ شویم. مطمئن باشید بردهای ما هم شروع می شود.

    تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان می تواند مثل سال گذشته نتایج خوبی کسب کند و در بالای جدول در کنار مدعیان قرار بگیرد؟

چراکه نه. تیم ما بازیکنان جوان و ماجراجویی دارد. مطمئن باشید مثل فصل قبل نتیجه های خوبی می گیرد. هدف ما این است که در بالای جدول قراربگیریم. تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان دیگر تیمی نیست که زنگ تفریح تیم های دیگر باشد. مطمئن باشید نفت مسجدسلیمان یقه تمام تیم های بزرگ را می گیرد و به عبارتی خودش در لیگ برتر بزرگی خواهد کرد.

    تو سابقه حضور در تیم های ملی نوجوانان، جوانان و امید را داری، آیا به دنبال حضور در تیم ملی بزرگسالان هم هستی؟

 بزرگ ترین آرزوی یک فوتبالیست حضور در تیم ملی است. من هم تمام تلاش خودم را می کنم که با ارائه بازی های خوب به تیم ملی راه پیدا کنم. البته می دانم راه سختی در پیش دارم، ولی مطمئنم می توانم با تلاش بیشتراز نفت مسجدسلیمان به تیم ملی هم برسم. اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی به بازیکنان جوان اهمیت می دهد. البته رقیبان قدرتمندی در این راه دارم.

    تو در دو بازی مقابل دو تیم بزرگ تراکتور و پرسپولیس کلین شیت کردی، آیا این روند ادامه دار خواهد بود؟

مهم کلین شیت من نیست، مهم پیروزی و نتیجه گرفتن تیم است. من هم دوست دارم دروازه ام را بسته نگه دارم و مطمئنا تمام تلاشم را برای این مهم می کنم، اما آمار بسته نگه داشتن دروازه فقط به من مربوط نمی شود، بلکه حاصل یک کار گروهی است. مطمئنا عملکرد خط دفاع و هافبک در بسته نگه داشتن دروازه ام تاثیر دارد. من سعی می کنم بتوانم آمار بسته نگه داشتن دروازه ام را بیشتر بکنم.

    پیش بینی تو از جایگاه نفت در پایان فصل چیست؟

پیش بینی در فوتبال خیلی سخت است، اما من فکر می کنم بتوانیم در پایان فصل جزو 6 تیم بالای جدول باشیم. فصل گذشته هشتم شدیم و حالا به دنبال رتبه بالاتر هستیم.

 

نصب سیستم گیت الکترونیکی در ورزشگاه نفت آبادان

ورزشگاه اختصاصی تختی صنعت نفت آبادان مجهز به سیستم گیت الکترونیکی شد.مدیر امور ورزش شرکت پالایش نفت آبادان با تایید این خبر گفت: سیستم گیت های الکترونیکی در ورودی های ورزشگاه تختی این شهر نصب شد.

احمد پارو با توضیح بیشتر در این خصوص گفت: شرکت پالایش نفت آبادان و باشگاه صنعت نفت، با کار و تلاش شبانه روزی و با هماهنگی شرکت ماداکسو، گیت های الکترونیکی مورد نظر فدراسیون فوتبال را در ورزشگاه تختی این شهر نصب و راه اندازی کرد.پارو در ادامه در خصوص کارهای دیگری که در این ورزشگاه انجام شده است، گفت: تمام صندلی های ورزشگاه نیز شماره گذاری شده و دوربین های چهره زن، ورودی و خروجی تماشاگران، جایگاه ویژه معلولین و دیگر کارهای مربوطه به خوبی انجام شده است.مدیر امور ورزش شرکت پالایش نفت آبادان گفت: شماره گذاری صندلی های ورزشگاه تختی آبادان و فراهم کردن امکان فروش الکترونیکی بلیت از مواردی است که فدراسیون فوتبال به آن تاکید فراوان دارد که این دو مورد انجام شد تا خواسته فدراسیون عملیاتی شود. در بازرسی نمایندگان سازمان لیگ فوتبال ایران از ورزشگاه تختی آبادان، گزارشی از مشکلات این ورزشگاه برای میزبانی از مسابقات لیگ برتر تهیه و به مسوولان ورزشگاه ابلاغ و تاکید شده بود.

 

وینگر نفت آبادان  راهی پورتیموننزه پرتغال  شد

بازیکن سرعتی و تکنیکی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان که قصد داشت راهی لیگ برتر پرتغال شود، بالاخره با تاخیر موفق شد به تیم پورتیموننزه پورتو پرتغال بپیوندد. جعفر سلمانی، بازیکن سرعتی - تکنیکی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان که با پایان یافتن لیگ نوزدهم مورد توجه تیم پرتغالی قرار گرفت، هفته گذشته بعد از طی کردن مراحل اداری برای پیوستن به تیم پورتیموننزه راهی کشور پرتغال شد. سلمانی پیش از این قرار بود راهی پرتغال شود که به دلایلی از جمله کرونا این سفر به تاخیر افتاد. هدایت تیم پورتیموننزه پورتو بعهده پائولو سرجیو، سرمربی سابق تیم صنعت نفت آبادان است. این تیم در فصل ۲۰20 - ۲۰19 لیگ برتر پرتغال توانست در جنگ بقا، سهمیه خود را حفظ کند. سلمانی ۲۳ ساله، اولین لژیونر نفت آبادان است که در بالاترین سطح فوتبال پرتغال بازی کند. او با این تیم پرتغالی قراردادی دو ساله منعقد کرده است.

 

امور ورزش نفت و گاز شرق برگزار کرد

مسابقات ورزشی مجازی در خانه

امور ورزش و تربیت بدنی شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق در دوران کرونا برای اینکه کارکنان و خانواده های آنان بتوانند درایمنی کامل به ورزش بپردازند و همچنین از ورزش همگانی غافل نشوند، یک دوره مسابقات ورزشی مجازی در 5 رشته ورزشی در منزل کارکنان برگزار کرد.همان طور که اشاره کردیم این دوره از مسابقات در پنج رشته ورزشی شامل طناب زنی، روپایی با توپ فوتبال، دومینو، شطرنج و ورزش در خانه با حضور بیش از 80 نفر از کارکنان،همسران و فرزندان کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق به صورت مجازی در منازلشان برگزار شد.مسعود دهقان، مسوول ورزش شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق با توضیح در این خصوص گفت: امیدواریم توانسته باشیم با بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی در امر برگزاری مسابقات و پر کردن اوقات فراغت خانواده ها به شعار«در خانه می مانیم و ورزش می کنیم»، جامه عمل پوشانده باشیم. در پایان باید از همکاری صمیمانه جناب دکتر محمدی مدیرعامل شرکت، جناب شیرینکار رئیس امور اداری و جناب نیازمند فرمانده بسیج قدس که امور ورزش را در برگزاری این مسابقات یاری کردند، تشکر و قدردانی کنم.

اسامی نفرات برتر در رشته های برگزار شده به شرح زیراست:

 

طناب زنی:

کارکنان: مصطفی شافعی، احمد رنجبر و حسن اخباری

خانواده: سعیده امنی، رقیه اسدی و بهاره قاضی

فرزندان: مهسا و فائزه عسگری و رها اخباری

 

روپایی با توپ فوتبال:

کارکنان: عماد حیدری

فرزندان: مهیار صابر و امیررضا قصابان

 

دومینو:

مهدی مقصودی، آیلین سنایی، شاینا مسعودی نیا، ایلیا سنایی و امیرحسام دهقان

 

ورزش در خانه:

نونهالان: امیررضا نجاری، محمدحسین صابر و ماجد سارانی

خانواده: حسین رحمانی، احمد رنجبر و مهدی صابر

 

شطرنج :

نفرات برتر بانوان: الناز جانگداز

نفرات برتر آقایان: شهرام زاهدرحیمی، رضا عجم اکرامی

نفرات برتر زیر 16سال: سیدسهیل کاظمی

نفرات برتر زیر 10 سال: درسا بشنیجی