اسب پارس جنوبی برای صعود دوباره زین شد

تیم فوتبال پارس جنوبی جم دومین  و سومین مسابقه خود در لیگ دسته یک فوتبال باشگاه های ایران را هم با پیروزی پشت سر گذاشت تا برای تمام حریفان خط ونشان کشیده باشد. تیم فوتبال پارس جنوبی جم که امسال به لیگ دسته یک فوتبال ایران سقوط کرده، استارت مقتدرانه ای برای بازگشت به لیگ برتر زده است. پارسی ها که با هدایت محمد نصرتی پا به لیگ دسته یک گذاشته اند، بعد از بردی که هفته اول مقابل آرمان گهر در سیرجان کسب کردند، در هفته دوم و سوم به ترتیب ابتدا  در جم میزبان رایکای بابل بودند که یک برد شیرین دیگر را از آن خود کردند.در مسابقه ای که در ورزشگاه تختی جم برگزار شد، شاگردان محمد نصرتی، توپ و میان را در اختیار داشتند و با استفاده از برتری خود در طول 90 دقیقه موفق شدند با نتیجه 2 بر یک حریف شمالی خود را شکست دهند. سپس در هفته سوم در کرج مهمان گل ریحان البرز بودند که موفق شدند با یک گل حریف خود را شکست دهند . در دیدار مقابل  رایکا  برای پارس جنوبی جم علی عباسی و علی فاتح گلزنی کردند و تک گل رایکا را علی خسرونژاد به ثمر رساند.با این نتایج پارس جنوبی جم با کسب 9 امتیاز و به تنهایی صدرنشین رقابت های لیگ یک شد تا اسب خود را برای بازگشت به لیگ برتر زین شده ببیند. پارسی ها که با مدیریت بهرام رضاییان و هدایت مهدی تارتار چهار سال پیش به لیگ برتر رسیده بودند، حالا در شرایطی که رضاییان بار دیگر مدیریت این تیم را برعهده گرفته، برای صعود می جنگند و شرایط خوبی هم دارند.این نماینده شایسته نفت حالا به دنبال ادامه درخشش در رقابت هاست و امید دارد خیلی زود و دوباره به لیگ برتر برگردد.

 

سرمربی پارس جنوبی جم:

تیم جوان    و    درعین حال باتجربه ای داریم

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم عقیده دارد خیلی زود است که بخواهند در مورد جدول و صدرنشینی صحبت کنند، اما هدف آنها صعود دوباره به لیگ برتر است. محمد نصرتی، سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم بعد از پیروزی در هفته دوم لیگ دسته یک فوتبال ایران و نیز در خصوص صدرنشینی پارس جنوبی جم در هفته دوم و شرایط فعلی این تیم در فصل جدید لیگ یک گفت: الان اصلا به جدول نگاه نمی کنیم. خیلی زود است که بخواهیم در مورد جدول و صدرنشینی صحبت کنیم. تیم ما نسبت به فصل قبل 100 درصد تغییرات داشته است. نمی دانم چرا فوتبال در لیگ یک در بحث تیم، مدیریت و مالکیت ثبات ندارد و این شرایط کار مربی و کادر فنی را سخت می کند.

سرمربی پارس جنوبی در ادامه گفت: وقتی تیمی 100 درصد تغییرات داشته برای آمادگی و شناخت بازیکنان از هم زمان لازم است. ما تقریبا جزو آخرین تیم هایی بودیم که کارمان را شروع کردیم، اما بازیکنان با انگیزه و غیرت مثال زدنی شان خوب کار می کنند و قطعا خدا هم این تلاش ها را می بیند.سرمربی پارس جنوبی با اشاره به بازی های اول و دوم پارس جنوبی گفت: همان طور که قبلا گفتم، در هفته اول بازی سختی داشتیم. آرمان گهر تیم سازمان یافته ای بود و ما تحت فشار هم قرار گرفتیم، اما توانستیم 3 امتیاز این بازی را کسب کنیم. در هفته دوم هم بازی یک طرفه ای داشتیم. تیم رایکا بیشتر چشم به ضدحملات یا اشتباهات فردی ما داشت. البته نادر دست نشان، مربی باهوش و زیرکی است و آنها یکی، دو موقعیت هم به دست آوردند. در مجموع بازی خوبی بود. شرایط تیم ما رفته رفته بهتر و اعتماد به نفس بچه ها بیشتر می شود. امیدوارم همین روند را ادامه بدهیم.

سرمربی پارس جنوبی در مورد کیفیت این تیم در هفته دوم  و سوم عنوان کرد: قطعا نسبت به بازی اول شرایط بهتری داشتیم. شک نکنید در ادامه روند خیلی بهتری خواهیم داشت. تعدادی بازیکن جوان داریم که کم کم به بدنه تیم اضافه می شوند. مقابل رایکا یونس اکبرپور 18 ساله 35 دقیقه بازی کرد یا دفاع میانی ما که حدود 21 سال سن دارد، اما هم در بازی اول و هم در بازی دوم حضور داشت. دو الی سه بازیکن را به خاطر کرونا در اختیار نداریم، با این حال عملکرد تیم خوب است و بازیکنان با انگیزه کار می کنند.نصرتی در مورد کارت زردی که در بازی مقابل رایکا دریافت کرد، گفت: در مورد داوری صحبت نمی کنم. شاید حرفی بزنم که خیلی خوشایند نباشد. وقتی داور به من کارت داد از او پرسیدم چرا کارت دادی، گفت نیمکت هر تیمی اعتراض کند به بزرگ تر تیم کارت می دهیم. می گویند قانون جدید است که اگر داور ببیند نیمکت پرسروصداست و شلوغ می کند و نتواند تشخیص بدهد، به سرمربی یا سرپرست تیم کارت می دهد، چون مدیریت نیمکت با آنهاست.نصرتی در مورد اینکه پارس جنوبی به خاطر برخی قوانین سال گذشته در لیگ برتر دچار مشکلاتی شد و آیا امسال تضمینی داده شده که بدون دغدغه کار کند، گفت: من بیشتر با ایوب چراغی، مدیر تیم در ارتباط هستم. البته بهرام رضاییان را هم کمتر می بینم، اما او پیگیر کارهاست. فعلا اتفاق خاصی نیفتاده و آقای رضاییان گفته که از این بابت مشکلی نداریم. اردویی هم برگزار کردیم که خیلی خوب بود.

 

استخر سرپوشیده شهر لالی افتتاح شد

آیین افتتاح و بهره برداری از استخر سرپوشیده شهر لالی با حضور جمعی از مسوولین شهری و شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان و مدیران امور ورزش و تربیت بدنی برگزار شد. در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین محمد گرمسیری امام جمعه، مهندس قباد ناصری مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان و خانم سحر احمدی بخشدار مرکزی حضور داشتند.

ابتدا امام جمعه شهرستان لالی طی سخنانی ضمن تقدیر از اهتمام شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان به ارایه خدمات در حوزه مسوولیت های اجتماعی در شهرستان کم برخوردار و نفت خیز لالی پرداخت و گفت: احداث این استخر نشان از توجه نفت به جذب جوانان و نوجوانان به سمت ورزش و سلامتی دارد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد گرمسیری در ادامه افزود: در این شرایط سخت تحریمی اگر همه ما در کنار یکدیگر قرار بگیریم، می توانیم طرح های خوبی را پیشنهاد و به بهره برداری برسانیم که منشأ خیر و تحول برای آحاد مردم باشد. در کشور ما سرمایه های جوان و با دانشی وجود دارد که هر وقت به آنها اعتماد و اتکا کردیم نتیجه مطلوبی گرفتیم که نمونه بارز آن صنعت نفت است. با خروج مهندسان و کارکنان خارجی از صنعت نفت، کارکنان متعهد صنعت نفت اختیارعمل را به دست گرفتند و نه تنها نیازی به خارجی ها پیدا نکردیم، بلکه امروز پروژه های بزرگ نفتی با آن همه پیچیدگی توسط جوانان ایرانی بدون نیاز به دانش و تکنولوژی غرب طراحی، احداث و راهبری می شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان نیز طی سخنانی با اشاره به اجرای پروژه های مختلف و ارایه خدمات متنوع در حوزه مسوولیت های اجتماعی به شهروندان شهرها و روستاهای مجاور یا واقع در حوزه عملیاتی این شرکت گفت:  پروژه استخر سرپوشیده شهر لالی نیز جزو همین پروژه ها و در چارچوب حوزه مسوولیت های اجتماعی است.

مهندس قباد ناصری با اشاره به محدودیت های مالی و متوقف شدن اغلب پروژه ها اظهار داشت: لازم است در اینجا تقدیر و تشکر ویژه ای از مساعدت ها و پیگیری های جناب مهندس محمدی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب داشته باشم که همواره نگاهی ویژه به این شرکت داشته و با وجود همه محدودیت های مالی، همواره نگاهی مثبت به پروژه های حوزه مسوولیت های اجتماعی این شرکت از جمله پروژه استخر سرپوشیده لالی داشته اند.

وی در خصوص جزییات پروژه احداث شده نیز اظهار کرد: این پروژه در زمینی به وسعت 2800 مترمربع، زیربنای 3100 مترمربع و هزینه ای افزون بر 92 میلیارد ریال در مدت زمان 4 سال اجرا شده و هدیه ای است از سوی صنعت نفت به نوجوانان و جوانان شهر نفت خیز و کم برخوردار لالی .

وی در پایان گفت: این استخر مجهز به جکوزی، سونای خشک و سونای بخار، سیستم اعلان آتش سوزی، استخر کودکان، سالن بدنسازی و انجام ورزش های هوازی، بخش اداری، سیستم تهویه سرد و گرم، سیستم برق اضطراری و جایگاه تماشاچیان با ظرفیت 50 نفر است که به همت همکاران مدیریت مهندسی و ساختمان شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان طراحی و نظارت شده است.

 

پالایش نفت آبادان پیروز دربی خوزستان شد

در یک بازی عقب افتاده از لیگ برتر بسکتبال باشگاه های ایران،  تیم های پالایش نفت آبادان و خانه بسکتبال خوزستان در سالن آزادی تهران مقابل هم صف آرایی کردند که این بازی با نتیجه 64 بر 54 به سود پالایش نفت آبادان خاتمه یافت. کوارتر نخست با نتیجه 12-12 مساوی شد، کوارتر دوم را نفت آبادان با نتیجه 15 بر 12 از آن خود کرد، کوارتر سوم را بازیکنان تیم خانه بسکتبال خوزستان 19 بر 18 بردند و در کوارتر چهارم تیم پالایش نفت 19 بر 11 پیش افتاد تا درنهایت این بازی با حساب 64 بر 54 به سود تیم آبادانی به پایان برسد.

 

نفت     مسجدسلیمان   مهاجم جدید    جذب کرد

مهاجم 23 ساله تیم فولاد با عقد قراردادی به نفت مسجدسلیمان پیوست. امیرحسین باقرپور، مهاجم سابق تیم فولاد که سابقه گلزنی به استقلال را در کارنامه دارد، پس از ترک اردوی فولادی ها با عقد قراردادی به دیگر تیم استان خوزستان، یعنی نفت مسجدسلیمان پیوست. او به عنوان بازیکن آزاد، قراردادش را با این تیم به امضا رساند و مشکلی بابت اتمام مهلت نقل و انتقالات نداشت. باقرپور علاوه بر توانایی بازی در پست مهاجم نوک، به عنوان مهاجم سایه هم می تواند نقش آفرینی کند. تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان که با سه تساوی پی درپی در لیگ بیستم به هیچ تیمی نباخته به دنبال تقویت خط حمله خود است تا ضعف گلزنی اش را برطرف کند. این تیم در سه بازی نخست خود یک گل به ثمر رسانده است.