سرمربی نفت مسجدسلیمان:

روزبه روز بهتر می شویم

سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان عقیده دارد تیمش هفته به هفته بهتر خواهد شد و در واقع این تیم در کوران مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران به شرایط ایده آل خواهد رسید.

 مجتبی حسینی، سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان می گوید: عیار تیم ما در ادامه مسابقات لیگ مشخص می شود. به دلیل اینکه این تیم دیرتر از سایر تیم ها تشکیل شد و با توجه به شرایطی که داشتند مانند سایر تیم ها فرصت آماده سازی خوب نداشتند، برای همین به فرصت بیشتری نیاز دارند.

با سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در خصوص وضعیت این تیم گفت وگویی بعد از بازی با سایپا داشتیم که باهم می خوانیم.

  از بازی با سایپا شروع کنیم؛ بازی برده را با تساوی عوض کردید؟

بازی خوبی بود و هر دو تیم سعی کردند بازی خوبی ارائه دهند. بچه های ما تمام تلاششان را کردند. با وجود اینکه گل اول را زدیم اما تحت تاثیر کم تجربگی خودشان قرار گرفتند. شاید اگر دقت را چاشنی کار خود قرار می دادند سه امتیاز در دست ما بود و پیروز می شدیم. درهرحال من از تک تک آنها راضی هستم.

   نفت مسجدسلیمان کمتر به تیمی باج می دهد، در این مورد بیشتر توضیح می دهید؟

تیم ما بضاعت زیادی ندارد. ما مثل تیم های متمول، ستاره و یا بازیکن خیلی شاخص نداریم. ما بر اساس داشته هایمان بازی می کنیم؛ بنابراین احتیاط شرط اول ماست. نفت مسجدسلیمان با این تفکر به میدان می آید که ابتدا گل نخورد و بعد گل برتری را بزند. از سوی دیگر محکم و منطقی بازی می کنیم و به همین راحتی ها به حریف فضا نمی دهیم. تیم من شاید ستاره نداشته باشد، اما کل تیم ستاره هستند و برای نتیجه گرفتن تلاش می کنند. 

   بازی های خانگی بهترین فرصت برای کسب 3 امتیاز است؟

قبول دارم، اما وقتی شما تماشاگر ندارید، از این موضوع ضرر می کنید و دیگر بحث مهمان و میزبان باقی نمی ماند، اما در مورد بازی با سایپا باید بگویم این تیم یکی از تیم های خیلی خوب امسال است، چون کادر فنی سال قبلش حفظ شد. درعین حال سایپا هم جوانان خوب و هم بازیکنان باتجربه دارد. فکر می کنم این بازی با توجه به قدرت تیم سایپا عیار ما را مشخص کرد. ما مقابل تیم خوبی به میدان رفتیم.

   باز هم شما طبق معمول از روی سکو بازی را دیدید؟

بله، این موضع تا دو بازی دیگر هم به همین منوال است. البته مشکلی نیست. روی سکو می نشینم و بازی را می بینم. از بالا بهتر می شود بازی را دید.

   گویا بخشی از مشکلات مالی تیم حل شده است؟

خدا را شکر بازیکنان ما شرایط روحی خوبی دارند. در بحث مالی هم باید بگویم فعلا اول فصل است و هیچ کس مشکلی از این نظر ندارد. خدا را شکر همان 10 درصدی هم که به تیم تزریق شد، خیلی به موقع بود و از نظر روحی بازیکنان ما را شارژ کرد. در دو، سه هفته اول عیار تیم ما مشخص می شود.

   داوری را در این دو هفته چگونه دیدید؟ خیلی از تیم ها به داوری ها اعتراض داشتند.

در دو بازی که انجام دادیم داوری ها مشکل خاصی نداشت. من فکر می کنم داور در این دو بازی سعی کرد عدالت را برقرار کند. البته در چند صحنه می توانست به نفع ما سوت بزند، اما در کل مشکلی خاصی نبود.

   تیم شما چه زمانی به مرز آمادگی کامل می رسد؟

هر تیم یک نقاط ضعف و یک نقاط قوت دارد که نفت مسجدسلیمان هم مستثنا از این موضوع نیست. تیمی که در شاکله اصلی اش تغییرات عمده ای داشته، زمان می برد تا به خواسته های سرمربی اش برسد، ولی خوشبختانه همه چیز روبه جلو و امیدوارکننده است و امیدواریم به آن چیزی که مدنظر کادر فنی است زودتر برسیم. به شخصه به این تیم خیلی امیدوارم و عقیده دارم ما هر هفته بهتر خواهیم شد. ما دیر تیم را بستیم و شرایط خوبی برای آماده سازی نداشتیم برای همین این تیم در کوران مسابقات به شرایط ایده آل خواهد رسید. ما جوانان باانگیزه ای داریم که نشان دادند می توانند کارهای بزرگی انجام دهند.

 

 نفت مسجدسلیمان  به نباختن عادت کرده است

تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان مانند فصل گذشته لیگ برتر را با تساوی های پی درپی شروع کرده است. این تیم اگر کم برنده می شود، اما به هیچ تیمی به راحتی باج نمی دهد و کمتر شده که بازی را واگذار کند. نفتی ها در فصل گذشته حتی رکورد 16 بازی بدون باخت تا پایان نیم فصل اول را به خود اختصاص دادند.حالا در شروع فصل جدید این تیم سختکوش بعد از کسب تساوی با ارزش در تبریز مقابل تراکتور این بار در خانه و درحالی که می توانست برنده بازی باشد، در دقایق پایانی برد را با تساوی عوض کرد. شاگردان مجتبی حسینی در هفته دوم در خانه و ورزشگاه شهید بهنام محمدی، میزبان تیم فوتبال سایپا تهران بودند که بعد از 90 دقیقه به تساوی یک - یک رضایت دادند. ساسان حسینی در دقیقه 38 در محوطه جریمه با شوتی به گوشه دروازه سایپا، دروازه بان این تیم را مغلوب کرد تا شاگردان مجتبی حسینی با یک گل از حریف خود پیش بیفتند. متاسفانه نفت مسجدسلیمان نتوانست این برتری را حفظ کند و براثر یک غافلگیری دروازه خود را بازشده دید تا کار به تساوی کشیده شود. تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان با این تساوی 2 امتیازی شد و در میانه جدول قرار گرفت.

 

مدیرعامل باشگاه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب تاکید کرد:

یکسان سازی اجرای طرح حلقه سلامت مهم ترین اولویت است

جلسه مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی مناطق نفت خیز جنوب با مدیران عامل و متولیان ورزش شرکت های بهره بردار نفت و گاز آغاجاری و گچساران با محوریت بررسی چالش ها برگزار شد.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی- ورزشی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و هیات همراه با حضور در دو شهر آغاجاری و گچساران با مدیران عامل و متولیان ورزش این دو شرکت دیدار کردند. اسکندر روئین پور در این بازدید و نشست که به صورت جداگانه انجام شد، گفت: هدف از برگزاری این نشست ها بررسی چالش ها و یافتن راهکارهای موثر از طریق تبادل آرا و نظرات مدیران و کارشناسان برای رفع موانع و مشکلات در بخش های مختلف ورزش است تا زمینه برای پیشرفت هرچه بیشتر امور و تحقق برنامه ها فراهم شود.

وی ضمن بازدید از امکانات سخت افزاری، نرم افزاری و اماکن، نشستی با مدیران عامل، مدیران منابع انسانی و روسای امور ورزش به منظور حل مسائل و مشکلات این شرکت ها در حوزه ورزش انجام داد. روئین پور با بیان اینکه برنامه ریزی از اصول موفقیت هر سازمانی است، افزود: در این خصوص باید تمام مدیریت ها و شرکت های تابعه، اصل برنامه محور بودن و پیروی از قوانین و مقررات را با جدیت در نظر داشته باشند.

بررسی بودجه شرکت های نفت و گاز آغاجاری و گچساران در سال 99 در دو بخش همگانی و قهرمانی، هماهنگی در زمینه یکسان سازی اجرا طرح حلقه سلامت، بررسی مشکلات به وجود آمده در زمینه ورزش با توجه به شیوع بیماری کرونا، بررسی مشکلات همکاران شاغل در امور ورزش شرکت های بهره بردار و... از موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی- ورزشی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با اشاره به ضرورت حرکت یکپارچه و هماهنگ تمام بخش ها برای تحقق اهداف اظهار کرد: شرکت های تابعه در این میان به عنوان بازوان اصلی برای پویا بودن ورزش نقشی اثرگذار دارند؛ از این رو فعالیت بیش از پیش آنان یکی از اولویت های مدیریت ورزش در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب است.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی- ورزشی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب صیانت از منابع انسانی را در سایه رضایتمندی، ایجاد نشاط و خرسندی کارکنان و خانواده های آنان مورد تاکید قرار داد و افزود: افزایش خدمات ورزشی، فرهنگی، تفریحی کارکنان و خانواده ها به عنوان یکی از عوامل تاثیرگذار در افزایش نشاط و تعالی معنوی آنان باید در صدر برنامه ها باشد.

 

سرمربی تیم فوتسال بانوان حفاری:

قول قهرمانی نمی دهم

 سرمربی تیم فوتسال بانوان ملی حفاری با بیان این که قول قهرمانی در فصل جدید لیگ برتر را نمی دهد، گفت: همه تلاشمان را می کنیم تا بهترین نتیجه را کسب کنیم.

مینا بارانی، سرمربی تیم فوتسال بانوان ملی حفاری، درباره نحوه آماده سازی تیم فوتسال بانوان ملی حفاری برای حضور در فصل جدید لیگ برتر بانوان باشگاه های ایران گفت: تمرینات ما همچنان شروع نشده است، زیرا منتظر صدور مجوز برگزاری مسابقات از سوی فدراسیون هستیم و علت تاخیر نیز شیوع ویروس کروناست. به هر حال هنوز هیچ تصمیمی برای تاریخ شروع لیگ گرفته نشده است و ما هم تابع تصمیمات هستیم. البته بازیکنانمان تمرینات انفرادی دارند و فیلم تمرینات خود را برای ما نیز ارسال می کنند.

بارانی درباره جدایی چند بازیکن از این تیم افزود: با توجه به جدایی بازیکنان قبلی، توانستیم سه، چهار بازیکن جدید اضافه کنیم و مدنظر داریم چند بازیکن بومی نیز به تیم اضافه کنیم تا در نهایت بتوانیم برای لیگ آینده جایگاه خوبی کسب کنیم.

سرمربی تیم فوتسال بانوان ملی حفاری یادآور شد: فصل گذشته کل دنیا و تیم ما شرایط جدیدی را تجربه کرد و ما از کرونا ترس داشتیم زیرا نمی دانستیم باید در چنین شرایطی چگونه تمرین داشته باشیم. فصل قبل با توجه به وقفه ایجاد شده، فقط توانستیم چهار، پنج جلسه تمرین کنیم و متاسفانه شانس قهرمانی را از دست دادیم. شاید اگر کرونا نبود، می توانستیم در فینال عرض اندام کنیم و به مقام قهرمانی دست پیدا کنیم.

وی در ادامه در خصوص رقبای این تیم در لیگ گفت: برای لیگ امسال تیم هایی مثل مس رفسنجان و سایپا بازیکنان خوبی را جذب کرده اند و درمجموع همه تیم ها خوب هستند. پنج، شش تیم مدعی قهرمانی هستند، ولی ما نیز همه تلاشمان را می کنیم که بهترین نتیجه را بگیریم، هرچند هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. ما هیچ قولی برای قهرمانی نمی دهیم، اما تمام تلاشمان را خواهیم کرد.

بارانی درباره چگونگی برگزاری لیگ نیز گفت: این احتمال وجود دارد که لیگ در دو گروه و به صورت رفت و برگشت انجام شود و دو تیم از هر گروه به پلی آف راه پیدا کنند. این تنها راه برای انجام مسابقات است. ما برای شروع مسابقات روزشماری می کنیم.

سرمربی ملی حفاری همچنین درباره برگزاری لیگ در شرایط کرونایی عنوان کرد: فوتبال وسیله ای برای لذت بردن و خوشحالی کردن است، اما در این شرایط، دیدن آمار فوتی ها بسیار ناراحت کننده است. ما نمی توانیم زندگی را تعطیل کنیم اما می شود با این ویروس مقابله کرد و آن را شکست داد. همچنین برگزاری مسابقات با رعایت پروتکل های بهداشتی خوب است و نمی توان خانه نشین شد. در همه دنیا لیگ ها و مسابقات در حال انجام هستند و برای تورنمنت های پیش رو، باعث کمک به تیم ملی خواهد بود.