تمديد قراردادهاي بانوان بسکتباليست پالايش نفت آبادان 

هفت بازيکن تيم بسکتبال بانوان پالايش نفت آبادان براي فصل جديد رقابت هاي ليگ برتر کشور قرارداد خود را تمديد کردند و چهار بازيکن جديد نيز به اين تيم پيوستند.  باشگاه پالايش نفت آبادان که خود را براي حضور قوي در ليگ برتر آقايان و بانوان آماده مي کند، پس از اقدام در تمديد با بازيکنان فصل قبل و جذب بازيکن جديد براي تيم آقايان باشگاه، براي آماده سازي تيم بانوان نيز وارد بازار نقل و انتقالات شد. فائزه شهرياري، ترنم شاهين زاده، فرزانه فروتن، مريم جانکي، ايلناز مظهري، الناز سياهي و مهلا طاهري پس از جلسه با مديرعامل باشگاه قرارداد خود را براي حضور در فصل پيش روي ليگ برتر تمديد کردند.

همچنين زهرا حق جو، مهناز تقي زاده، شيدا شجاعي و آناهيس خداورديان با عقد قراردادي به عضويت تيم بسکتبال بانوان پالايش نفت آبادان درآمدند. قرار است مسابقات ليگ برتر بانوان باشگاه هاي ايران به دليل شرايط کرونا مانند رقابتهاي آقايان از اواخر مهرماه و به صورت متمرکز در يک شهر برگزار شود.

 

سومي همکار نفتي در مسابقات دو وميداني 

همکار نفتي شاغل در مناطق نفتخيز جنوب در رقابتهاي دو و ميداني انتخابي کارگران خوزستان موفق شد، مدال برنز اين رقابتهار را کسب کند. رقابت هاي دووميداني قهرماني ورزش کارگري خوزستان با معرفي نفرات و تيم هاي برتر در اهواز به پايان رسيد که دونده  نفتي هم  بر روي سکو رفت. مسابقات دووميداني ورزش کارگري استان چهارشنبه 19 شهريور ماه 1399 با حضور يکصد شرکت کننده در اهواز برگزار شد که منصور محمدحسيني از همکاران شاغل در شرکت ملي مناطق نفتخيز جنوب، عنوان سومي ماده 3000 متر اين مسابقات را به خود اختصاص داد. اين پيکارها که حکم اعزام به مسابقات کشوري را داشت در هفت ماده و با حضور ورزشکاراني از سراسر استان برگزار شد که تيم هاي گتوند و اهواز با 32 و 30 امتياز مقام هاي دوم و سوم را کسب کردند. منصور محمدحسيني حالا براي مسابقات کشوري آماده مي شود.

 

ابقاي مديرعامل و اعضاي هيات مديره باشگاه نفت آبادان

مديرعامل و اعضاي هيات مديره باشگاه نفت آبادان در سمت هاي خود ابقا شدند. به علت کمبود وقت و بسته شدن پنجره نقل و انتقالات باشگاه صنعت نفت آبادان و باتوجه به اين که باشگاه بازيکنان بسياري را از دست داده است و براي اين که بيش از اين زمان را از دست ندهند، تصميم به ابقاي مديرعامل و اعضاي هيات مديره گرفته شده است. مسئولان نفتي صلاح ديدند اگر مديرعامل و اعضاي هيات مديره فصل قبل ابقا شوند به سود باشگاه است زيرا اگر مي خواستند گزينه هاي جديدي را انتخاب کنند تا بخواهند با ظرفيت ها آشنا شوند، زمان نقل و انتقالات را از دست مي دهند و شيرازه تيم نفت نيز از هم مي پاشد. بنابراين تنها گزينه پيش روي اين بود که نفرات فصل گذشته به کار خود ادامه دهند.    بر اين اساس علي عيسي زاده در سمت مديرعاملي و حسن نصر اصفهاني، حسين کشاورزي، جهانگير کي شمس و مظفر شاملي به عنوان اعضاي هيات مديره در سمت خود ابقا شدند.

 

رکوردشکني دختر  تيرانداز نفتي

فرزند نفتي با در خشش در تير اندازي حالا براي خودش لقب تک تيرانداز را يدک مي کشد.او در کنار درس خواندن به ورزش هم پرداخته است. مينا حيدري فرزند خسرو حيدري از کارکنان آتش نشاني شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه تهران  هم حسابدار است و هم تيرانداز.حيدري با تيراندازي در پالايشگاه تهران رفته رفته به اين رشته علاقه مند شد تا اينکه بعداز 6 ماه تمرين در مسابقات شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران بود که به همراه هم تيمي هايش از منطقه تهران موفق شدند مقام اولي را از آن خود کنند.با مينا حيدري بانوي موفق تيرانداز نفتي گفتگويي داشتيم که با هم مي خوانيم. 

    لطفا در ابتدا کمي از خودتان بگوييد ؟

مينا حيدري، 26 ساله و فرزند خسرو حيدري از کارکنان آتش نشاني شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه تهران هستم. تحصيلاتم هم در رشته حسابداري است. 13 سال است در رشته تفنگ به رشته مهيج تيراندازي مشغول هستم.

  از چه زماني ورزش تير اندازي را شروع کرديد؟

ابتدا بايد بگويم من به اين رشته خيلي علاقه داشتم و تقريباً از سال 86 وارد اين رشته ورزشي مهيج شده ام و اگر اشتباه نکنم نزديک 13 سال است که به صورت حرفه اي اين رشته را دنبال مي کنم.

  چطور به اين ورزش علاقمند شديد و مشوقتان چه کسي بود؟

وقتي که در مجموعه ورزشي پالايشگاه تهران حاضر مي شدم، با ترغيب و تشويق دوستاني که در آنجا بودند وارد اين رشته ورزشي شدم و به تدريج علاقه فراواني به آن پيدا کردم که تا کنون هم ادامه دارد.

   خانواده تان در موفقيت شما چقدر موثر بودند؟

پدر و مادرم هر دو در موفقيت من تاثير گذار بودند. البته نبايد از تشويق  هم تيمي هايم نيز چشم پوشي کرد. حضور مادرم هميشه موجب آرامش و تسلاي وجودم بوده است.

    اولين موفقيت شما در اين رشته چه زماني به دست آمد ؟

 سال 87 و دقيقاً 6 ماه پس از آنکه وارد اين رشته شدم با تمرين هاي فشرده و مستمر موفق به کسب مقام سوم در منطقه تهران و همچنين مسابقات پالايش و پخش شدم. بايد اذعان کنم که در هر يک مسابقات تيمي و انفرادي به روي سکو رفتم و مقام کسب کردم.

   براي آمادگي چقدر تمرين مي کنيد؟

براي اينکه هميشه آماده باشم و بتوانم مقام بياورم بايد حداقل هر روز و روزي دوساعت تمرين کنم اما در حال حاضر به خاطر شرايط موجود هفته اي يکبار، آن هم دو ساعت تمرين مي کنم.

   آيا مکاني براي تمرين داريد؟

معمولاً درمجموعه ورزشي پالايشگاه تهران تمرين مي کنم اما به صورت تفريحي به باشگاه شهيد کبکانيان هفت تير هم مي روم.

   در اين رشته با چه مشکلاتي مواجه هستيد؟

کمبود وسيله، ساچمه و ناهماهنگي در تعيين وقت مسابقات را از جمله مواردي مي توان دانست که ما را با مشکل مواجه ساخته که اميدواريم با تدابيري که مسئولين محترم در امور ورزش اتخاذ مي کنند اين موانع مرتفع شود.

   مربيان شما چه کساني بودند؟

آقايان زماني و مختاري و خانمها محمدي و مرادي از مربيان ما بودند که جا دارد از همه اين عزيزان تشکر و قدر داني کنم.

   تيم شما مقامي هم کسب کرده است؟

بله. تيم ما موفق شد مقام اول را در ميان مسابقات شرکت خطوط لوله و مخابرات به دست آورد.

  در چه رشته اي تحصيل کرده ايد؟ آيا ورزش به درستان لطمه اي نزده است؟

در رشته حسابداري تحصيل کرده ام. البته اگر راستش را بخواهيد توجه زياد روي درس، مرا از ورزش دور مي کرد ولي با اين وجود تلاش کردم هر دو را مديريت کنم و فکر مي کنم پرداختن به ورزش موجب  شادابي، افزايش روحيه و از نظر رواني خيلي تأثيرگذار بوده است.

  براي کساني که مي خواهند در اين رشته فعاليت کنند چه توصيه اي داريد؟

بسيار ورزش مفرح و  مفيدي است و توصيه مي کنم اگر دوستان مي توانند به اين ورزش که موجب تمرکز فکري مي شود بپردازند.

   آيا شما به غير از ورزش تيراندازي، ورزش ديگري هم مي کنيد؟

بله من کلا فعاليت هاي ورزشي را دوست دارم. براي همين شنا و واليبال از ديگر رشته هاي ورزشي است که به آن مي پردازم اما نه به صورت حرفه اي. ولي در حال حاضر در رشته فايت رنجر که ورزشي رزمي و ترکيب شده  از  نينجا، کاراته، تکواندو و دفاع شخصي است، را انجام مي دهم.

   شاغل هم هستيد ؟

متاسفانه شاغل نيستم. چون در حال حاضر دوره هاي مربيگري هنرهاي رزمي را سپري مي کنم. البته پيش از اين هم کارت مربيگري تيراندازي را گرفته ام تا شايد توسط آن بتوانم جائي مشغول به کار شوم.

   پس شما مربيگري هم مي کنيد و اينکه مربيگري شما در چه سطحي است ؟

هنوز به طور رسمي مربيگري را شروع نکرده ام و درواقع جزو برنامه هاي آينده من است. من مدرک مربيگري درجه 3 را دارم ولي 4 سال طول خواهد کشيد تا به درجه يک برسم.

   در ورزش رزمي به چه سطحي رسيده ايد ؟

در فايت رنجر، دان يک مشکي را دارم.

  بهترين خاطره ورزشي شما چيست؟

خب خاطرات خوبي در مسابقات ورزشي دارم. قطعا براي هر ورزشکاري کسب مقام و مدال بهترين خاطره است. ولي اگر منظورتان غير از خاطرات ورزشي است مي توانم بگويم که دوران دبيرستان را هرگز نمي توانم از خاطر پاک کنم. دوران بسيار خوبي بود.

اگر تيرانداز نمي شديد، سراغ چه رشته ورزشي مي رفتيد؟

اگر به صورت حرفه اي تيرانداز نمي شدم اصلا به سراغ ورزش ديگري نمي رفتم و سعي مي کردم بيشتر به درس و هنر بپردازم.

 در ورزش تيز اندازي هم لقبي هم داريد ؟

بله دوستانم لقب تک تيرانداز را براي من انتخاب کردند و در تمرينات و مسابقات هم مي گويند تک تيرانداز آمد.