مدیرعامل باشگاه ملی حفاری:

  تابع دستورعمل وزارت نفت هستیم

توجه ويژه شرکت به ورزش قهرماني

مديرعامل باشگاه ملي حفاري مي گويد:  با حمايت آقاي موسوي مديرعامل شرکت ملي حفاري در سال 98 با توجه به کاهش بودجه قهرماني در 10 رشته قهرماني تيم داري کرده و نتيجه خوبي در مسابقات کشوري کسب کرديم، همچنين در بحث زيرساخت و بهسازي سالن هاي ورزشي اقدامات مؤثري انجام داديم.

در مرحله گروهي، ليگ برتر فوتسال بانوان قهرمان مسابقات شديم، همچنين در رشته کاراته عنوان سوم ليگ را تصاحب کرديم و در رشته وزنه برداري که قطب اصلي کشور به شمار مي رويم، با 2 تيم کاملا بومي عنوان اول و سوم ليگ برتر جوانان و بزرگ سالان را به دست آورديم. در مسابقات تيراندازي و گلف که همچنان ادامه دارند، جايگاه بسيار خوبي داريم.

بودجه ما در سال گذشته، بالغ بر 20 ميليارد ريال بود که اين ميزان در سال جاري 50 درصد کاهش پيداکرده است اما بااين وجود سعي مي کنيم در هر 10 رشته تيم داري کنيم. 2 تيم وزنه برداري ما برخلاف ساير تيم هاي ليگ برتري تنها با پنج ميليارد ريال بسته شده اند که درنهايت عملکرد بسيار خوبي داشتند.

بودجه ما محدود است

 محمدي نيا بابيان اينکه بودجه ملي حفاري در مقايسه با باشگاه هاي ديگر يک جنگ نابرابر است، گفت: کل بودجه ما شايد به اندازه بودجه 2 بازيکن يک تيم فوتسال ليگ برتري باشد که سعي مي کنيم با برنامه ريزي صحيح، بهترين استفاده را از اين موضوع داشته باشيم. خوزستان و شهرهاي خوزستان خاستگاه نفت هستند لذا انتظار داريم وزارت نفت نگاه ويژه به مناطق نفتي استان داشته باشد. در رشته فوتبال با دستور مستقيم مديرعامل شرکت وارد مسابقات ليگ دسته دوم کشور شديم و به نوعي اين رشته به رشته هاي قهرماني باشگاه ملي حفاري اضافه شد اما به دليل بخشنامه هاي وزارت نفت در خصوص پيشگيري از ابتلا به بيماري کرونا مجوز فعاليت تيم هاي ورزشي تحت حمايت اين وزارتخانه ازجمله باشگاه ملي حفاري صادر نشده و ما اکنون نمي توانيم در هيچ مسابقه اي حضور پيدا کنيم.

اگر نمي خواستيم در فوتبال تيم داري کنيم اين گونه هزينه نمي کرديم

مديرعامل باشگاه ملي حفاري افزود: ما اگر نمي خواستيم در فوتبال تيم داري کنيم که ابتداي فصل اين گونه هزينه نمي کرديم، در حال حاضر با توجه به ويروس کرونا و حساسيتي که شرکت هاي نفتي براي حفظ سلامتي کارکنان خوددارند تمام فعاليت هاي ورزشي را تعطيل کرده اند. شرکت هاي نفتي با شرکت هاي ديگر متفاوت است، ما در خط مقدم تحريم هاي ظالمانه دشمن هستيم و اگر مشکلي براي کارکنان نفت ايجاد شود در بحث اقتصادي ضربه مي خوريم. باوجوداينکه سازمان ليگ دستور شروع بازي ها را صادر کرده است اما وزارت نفت به دليل سلامت کارکنان خود هنوز دستور فعاليت هاي ورزشي را به باشگاه هاي تابعه اعلام نکرده است. متاسفانه در روزهاي اخير بعضي از رسانه ها عنوان کردند که مديرعامل ملي حفاري تمايلي به تيم داري در ليگ فوتبال ندارد درحالي که آقاي موسوي کاملا ورزشي بوده و با موافقت او، سال گذشته در 10 رشته قهرماني تيم داري کرديم.

موظف به تبعيت از دستورعمل هاي وزارت نفت هستيم

محمد نيا در خصوص اينکه تابع دستورهاي وزارت نفت هستيم در ادامه گفت: ما حتي از تمام بازيکنان تيم فوتبالمان تست کرونا گرفتيم و اين موضوع حسن نيت ما براي آمادگي در مسابقات ليگ 2 را نشان مي دهد و اين طور نيست که وسط فصل از مسابقات کناره گيري کنيم، اولويت ما دستورعمل هاي وزارت نفت هست و موظف به تبعيت هستيم.  اميدواريم سازمان ليگ برنامه ريزي دقيقي براي مسابقات ليگ 2 داشته باشد و براي برگزاري مسابقات عجله نکنند تا مشکل تيم هاي نفتي برطرف شود چون اميد بسياري از جوانان و نوجوانان خوزستاني به حضور در تيم هاي نفتي است. ما حتي دستورعمل هاي وزارت نفت در خصوص ممنوعيت فعاليت هاي ورزشي باشگاه ملي حفاري را به سازمان ليگ ارسال کرديم و قرار شد خودشان از طريق ستاد ملي مبارزه با کرونا اين موضوع را پيگيري کنند، آن ها تصور مي کردند که ما قصد انصراف از مسابقات راداريم اما وقتي نامه ها را ارسال کرديم، متوجه واقعيت شده و حق را به ما دادند.

برگزاري فوتسال بانوان درگرو وضعيت سفيد

  در خصوص برگزاري ليگ برتر فوتسال بانوان جلسه اي در سازمان ليگ برگزار و قرار شد تا زماني که وضعيت چهار استان کشور که در مرحله نيمه نهايي مسابقات حضور دارند، سفيد نشود، مسابقات برگزار نشود. در حال حاضر وضعيت تمام استان ها قرمز است، اما سازمان ليگ اعلام مي کند که از سوم مرداد مسابقات شروع خواهد شود که برخلاف بخشنامه سازمان ليگ است.

 

نفت مسجدسلیمان جان می دهد، اما نمی بازد

تيم فوتبال نفت مسجدسليمان با تغييراتي که در ترکيب تيمش ايجاد کرد يک امتياز ارزشمند را از قائم شهر به دست آورد. نفت مسجدسليمان که در آخرين بازي خود مقابل ماشين سازي يک برد ارزشمند به دست آورده بود، مقابل نساجي نيز مي خواست اين نتيجه را تکرار کند اما اخراج ميثم نقي زاده باعث شد تا شاگردان مهدي تارتار روند بازي شان تغيير کند. بااين حال 10 نفره بازي کردن در ورزشگاه شهيد وطني قائم شهر کار دشواري است اما مهدي تارتار و شاگردانش با تغييراتي که در ترکيب تيمشان ايجاد کرده بودند ، شرايط را بهبود بخشيدند و موفق شدند يک امتياز خوب دشت کند. نکته قابل توجه درباره مهدي تارتار و نفت مسجدسليمان تبحر آن ها در نباختن است. نفت مسجدسليمان حالا با 3 شکست در کنار سپاهان کمترين باخت را در ليگ نوزدهم دارند و اين مسئله به خوبي تسلط تارتار به تيمش را نشان مي دهد و اينکه او راه هاي نباختن را بلد است. ازاين رو در بازي جمعه شب مقابل نساجي نيز نفت 10 نفره يک امتياز کسب کرد تا بازهم بازنده به رختکن نرود. نفت مسجدسليمان که بعد از شروع مجدد ليگ نباخته 33 امتيازي شد و در ميانه بالايي جدول باقي ماند. پارس جنوبي جم هم با سرمربي جديد خود موفق شد در خانه تيم مدعي شهرخودرو را با نتيجه 2 بر يک شکست دهد تا فاصله خوبي با انتهاي جدول بگيرد. در اين ديدار فريبرز گرامي و پوريا آريا کيا براي پارس جنوبي جم گلزني کردند تا در خانه 3 امتياز شيرين را کسب کنند و 24 امتيازي شوند و در رتبه دوازدهم قرار بگيرند.

 

پورموسوی، سرمربی پارس جنوبی جم:

با رتبه تک رقمی در لیگ برتر می مانیم

سرمربي جديد پارس جنوبي جم معتقد است که تيمش بازيکنان بزرگي دارد و بايد جايگاه اين تيم در جدول رده بندي تک رقمي شود. سيروس پور موسوي يک روز قبل از بازي به عنوان سرمربي تيم پارس جنوبي جم جانشين هومن افاضلي شد. اين مربي که سابقه هدايت فولاد و استقلال صنعتي خوزستان و تيم ملي جوانان را در کارنامه دارد، با قراردادي يک سال و نيمه به پارس جنوبي آمده تا نويدبخش روزهاي خوب اين تيم نفتي باشد. پور موسوي در نخستين ديدار با دست پر از زمين خارج شد و خودش اعتقاد دارد در اين بازي فقط به لحاظ روحي رواني توانسته بر روي بازيکنان تاثير بگذارد تا نتيجه بگيرند. او اعتقاد دارد پارس جنوبي نه تنها مي تواند در ليگ باقي بماند بلکه رتبه اي تک رقمي در پايان ليگ خواهد داشت چون اين تيم پتانسيل خوبي دارد. 

    يکباره سرمربي تيم فوتبال پارس جنوبي شديد ؟

 بعضي مواقع شرايط طوري ايجاب مي کند که شما تصميمات سريع و آني بگيريد. مديران باشگاه پارس جنوبي با من صحبت کردند و با توجه به شرايطي که اين تيم داشت من به عنوان فرزند جنوب وظيفه خود دانستم تا به اين تيم بيايم و هر کاري مي توانم انجام دهم.

  دقيقا يک روز قبل بازي هدايت تيم را به عهده گرفتيد فکر نمي کنيد ريسک بزرگي  بود ؟

چرا اتفاقا ريسک بزرگي بود. چون تنها يک روز قبل از بازي با تيم بزرگ با تيم مدعي شهر خودرو من تيم را در دست گرفتم و خدا را شکر توانستيم از اين بازي سربلند بيرون بياييم.

  بازي با شهر خودرو را چطور ديديد ؟

ابتدا بايد خدا را شکر کنم که توانستيم در اين بازي بزرگ به پيروزي برسيم و من اين برد را به بازيکنان تيم مخصوصا بزرگ ترهاي تيم و مردم شريف جم تقديم مي کنم. بازي سختي بود. شهر خودرو در کورس کسب سهميه بود و ماهم بايد فاصله مناسبي با ته جدول ايجاد مي کرديم تا براي بقا به مشکل نخوريم. بچه ها دستورات تاکتيکي را به خوبي در زمين پياده کردند و درنهايت برنده شديم. اين را هم اضافه کنم بازيکنانم تنها به عشق مردم جم تلاش مي کنند. شرايطمان واقعا سخت بود، اما بزرگ ترهاي تيم کمک کردند تا حاشيه اي ايجاد نشود و درنهايت توانستيم 3 امتياز ارزشمند را کسب کنيم.

  داوري را چطور ديديد ؟

 عملکرد داوران خوب بود، اما کمي تحت تاثير شرايط بودند؛ نيمکت حريف خيلي اعتراض مي کرد اما درمجموع مشکل خاصي نبود.

 پس با اين اوصاف پارس جنوبي جم در ليگ برتر باقي مي ماند؟

از روزي که آمدم به بازيکنان گفتم که من به اين تيم آمده ام تا با کمک شما، حمايت هواداران و مسئولان به رده هاي تک رقمي جدول رده بندي برسيم؛ ما بازيکنان بزرگي داريم، اما متاسفانه به دليل مشکلاتي که وجود داشت ذهن بازيکنان درگير شده بود. همه بازيکنان هم قسم شده اند تا نتايج خوبي کسب کنيم.از سوي ديگر بايد بگويم اين تيم پتانسيل خوبي دارد و مي تواند بهتر از اين عمل کند.

 فصل بعد هم در پارس جنوبي مي مانيد ؟

 فصل بعد هم خواهم بود و از نيروهاي بومي بيشتر استفاده خواهيم کرد؛ استان بوشهر استعدادهاي زيادي دارد، اما بايد از حضور باتجربه ها هم در ترکيب خود استفاده کنيم.  

 

تارتار:

امتیاز خوبی از شمال گرفتیم

سرمربي نفت مسجدسليمان عقيده دارد تساوي مقابل نساجي براي آن ها ارزشمند بوده است.

 مهدي تارتار پس از تساوي نساجي و نفت مسجدسليمان گفت: جاي هواداران دو تيم در اين مسابقه خيلي خالي بود؛ واقعا تماشاگران نساجي در اين سال ها و به ويژه پس از حضورشان در ليگ برتر، شور و حال خاصي به مسابقات دادند و طرفداران ما نيز هميشه در هر شهري بوديم، ما را تنها نمي گذاشتند و همراهي مي کردند.

 در مورد بازي هم بايد بگويم بازي خيلي کيفيت و شور و حال زيادي نداشت. ما با توجه به اينکه در جدول همسايه نساجي بوديم، آمده بوديم  تا دست خالي به مسجدسليمان برنگرديم.

سرمربي نفت مسجدسليمان تصريح کرد: به بچه ها گفتم اين ديدار براي حفظ فاصله با تيم هاي پايين جدول خيلي اهميت دارد و خدا را شکر از بازي با نساجي يک امتياز گرفتيم و بچه هاي ما پس از 10 نفره شدن، خيلي زحمت کشيدند و از آن ها تشکر مي کنم.

تارتار يادآور شد: خدا را شکر همچنان روند نباختن تيم را ادامه مي دهيم. تيمي هستيم که به راحتي نمي بازيم و شخصيت تيمي ما به خوبي شکل گرفته است.

تارتار در خصوص داوري ديدار نساجي و نفت مسجدسليمان گفت: به نظرم آقاي همرنگ و کمک هايشان روز خوبي را پشت سر گذاشتند.

 درست است که يک بازيکن از ما اخراج شد، اما بايد در آناليز داوري مشخص شود که بازيکن اخراجي ما نفر آخر بود يا يک بازيکن در کنارش حضور داشت.

 درمجموع گروه داوري عملکرد قابل قبولي ارائه دادند و براي آن ها آرزوي موفقيت دارم.