ابزاری که در آینده از دور خارج خواهند شد

وسایل و اختراعات زیادی از گذشته تاکنون وجود داشته و دارند که در زمان ظهور، بسیار مفید و کاربردی بودند، اما با گذشت زمان و سرعت بالای رشد فناوری، خیلی زودتر از آنچه تصورش را می کردیم از دور خارج شده اند یا اینکه در سال های بعد به دلیل پیشرفت غیرقابل تصور فناوری از چرخه تولید حذف می شوند و به خاطره ها می پیوندند. وسایلی که پیش بینی شده در سال های آینده دیگر  اثری از آثارشان نباشد. حالا اگر کنجکاو شده اید که نام برخی از آنها را بدانید این مطلب را تا پایان بخوانید.

روزنامه های چاپی

با پیشرفت روزافزون فناوری، دیگر فاصله زیادی تا از دور خارج شدن مجله های چاپی نداریم، چراکه در حال حاضر مقالات و عکس های باکیفیت را به راحتی و در هر زمانی می توان از طریق اینترنت مشاهده کرد. همچنین در عصر فناوری که تمام اخبار در لحظه در اختیار کاربران قرار می گیرد، کمتر کسی سراغ خرید روزنامه های کاغذی می رود.

دوربین های دیجیتال

 این دوربین ها زمان ورود به بازار با استقبال زیادی مواجه شدند و در دوره خود کاربردهای فراوانی داشتند، اما با ورود انواع گوشی های تلفن همراه به بازار که بیشتر آنها مجهز به دوربین های باکیفیت هستند، دیگر کسی تمایلی به استفاده از دوربین های دیجیتال ندارد.

هارد درایو

در جوامع پیشرفته امروزی با توجه به پیشرفت فناوری مردم برای ذخیره اطلاعات خود کمتر سراغ هاردهای اکسترنال می روند و بیشتر آنها به سیستم های ذخیره ابری روی آورده اند و در هر زمان و مکانی به راحتی می توانند به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند.

نقشه های کاغذی 

در حال حاضر تقریبا در بیشتر کشورهای پیشرفته نقشه های کاغذی جای خود را به نقشه های دیجیتالی داده اند و به نوعی می توان گفت که در حال منسوخ شدن هستند.

دستگاه های جی پی اس

همانطور که می دانید امروزه گوشی های تلفن همراه تا حدودی این وظیفه را برعهده گرفته اند و در آینده نه چندان دور دستگاه های جی پی اس به طور کامل به خاطره ها سپرده می شوند.

کاغذبازی

استفاده از کاغذ از مدت ها پیش در کشورهای پیشرفته منسوخ شده و در جوامع جهان سومی هم کاربردهای خود را از دست داده و همه کارهای دفتری به سمت الکترونیکی شدن در حرکت هستند. نتیجه این اتفاق در آینده این است که درختان کمتری از بین می روند و این کار به نوعی به محافظت از محیط زیست می انجامد.

سوئیچ خودرو

در حال حاضر، خودروهایی تولید شده اند که دارای اپلیکیشنی هستند که به مشتریان خود اجازه می دهند بدون استفاده از هرگونه سوئیچی، در خودرو را باز یا قفل کنند.

آژانس هواپیمایی

 با پیشرفت فناوری بیشتر مردم ترجیح می دهند که خودشان به صورت آنلاین بلیت و هتل موردعلاقه شان را بدون هیچ واسطه ای رزرو کنند، به همین دلیل گفته می شود که آژانس های هواپیمایی هم دیگر جایی در بازار سفرهای هوایی ندارند.

دستگاه فکس

وقتی کاغذ دیگر جایی در کارهای اداری نداشته باشد، استفاده از دستگاه فکس هم در آینده مفهومی نخواهد داشت.

سی دی  و  دی وی دی

زمانی که این ابزار به بازارهای دیجیتال راه یافتند، کاربردهای زیادی داشتند، اما در حال حاضر و در عصر فناوری دیگر در بین ابزارهای دیجیتالی موجود کاربردی ندارند و به نظر می رسد که نفس های آخر خود را می کشند و تا چند سال دیگر کاملا از دور خارج خواهند شد.

ماشین حساب

اپلیکیشن ماشین حساب در تمام گوشی های تلفن همراه دیده می شود، در نتیجه نیازی به حمل یک وسیله اضافی نیست. از این رو ماشین حساب هم جزو ابزاری است که در آینده نزدیک اثری از آثار آن را نخواهیم دید.

ساعت های آنالوگ

با پیشروی بی وقفه فناوری به زودی شاهد جایگزینی ساعت های هوشمند با ساعت های مچی آنالوگ خواهیم بود.

تلفن همگانی و خط تلفن

تلفن های همگانی که زمانی در اماکن خاصی مورداستفاده قرار می گرفتند، در آینده ای نه چندان دور به طور کامل از چرخه تولید خارج خواهند شد. خطوط تلفن ثابت هم با وجود انواع و اقسام خطوط موبایلی، تقریبا کاربرد خود را از دست داده اند.

رمز عبور

با وجود فیس آی دی و حسگرهای تشخیص اثر انگشت و موارد مشابه، در سال های پیش رو دیگر به تایپ رمز عبور نیازی نخواهیم داشت.