گفت وگویی صمیمی با  مربی و  داور بسکتبال که  ازخانواده صنعت گاز است

ورزش از کرونا نجاتم داد

مشعل    بسياري از کارکنان شرکت هاي چهارگانه، زمينه کار قبلي در حوزه نفت، گاز، پتروشيمي و پالايش و پخش نداشته اند؛ اما به دليل برخورداري از توانايي ها و کسب موفقيت هايي در زندگي خود، همراه و همکار خانواده نفت شده اند. يکي از افرادي که در طول زمان، عضو خانواده بزرگ صنعت نفت شده، از ميان نخبگان علمي، دانشگاهي و البته ورزشي بوده است. غلامرضا فياضي شيشوان، يکي از همين قهرمانان ورزشي است که به دليل کسب موفقيت هاي ورزشي، به شرکت گاز استان آذربايجان شرقي پيوسته است. کارشناس ارشد مديريت دولتي است و اين روزها با وجود شرايط سخت کرونايي و ابتلا به اين ويروس، تحصيل در رشته دکتراي حرفه اي DBA را ادامه داده است.

فياضي از سال 1373 با علاقه اي که به رشته ورزشي بسکتبال داشته، زندگي و علاقه مندي هاي خود را با اين رشته ورزشي تطبيق داده و حالا سال هاست که يک پاي اصلي برنامه هاي زندگي او بسکتبال شده و از سال گذشته تاکنون مدير فني تيم بسکتبال توفارقان آذرشهر است. او از اهالي شهرستان عجبشير است؛ اما سال هاست که در تبريز ساکن شده و در کنار مسؤوليتي که در اداره گاز استان آذربايجان شرقي دارد، مدير و مربي تيم هاي بسکتبال در رده هاي سني مختلف است. فياضي از سال 1380 به طور رسمي کار مربيگري و داوري در رشته بسکتبال را شروع کرده و حالا بيش از 10 سال است که مسؤوليت سرمربيگري در رده هاي مختلف قهرماني کشور را به عهده دارد. او از سال 1384 پيشنهاد فعاليت در اداره گاز استان آذربايجان شرقي را قبول کرده و در اين سال ها مسؤوليت هاي مختلفي به عهده داشته است؛ اما اين روزها مسؤول دفتر مدير منطقه است و مي گويد در هر فرصت کوتاهي که به دست آورد، براي ورزش وقت مي گذارد. فياضي مي گويد: براي مرخصي گرفتن و برنامه هاي ورزشي که دارد، همکاري خوبي با او مي شود و او بيشتر عصرها و روزهاي پاياني هفته و تعطيلات را به انجام برنامه هاي ورزشي خود اختصاص مي دهد.

 او ادامه مي دهد: خانواده من پيش از اين ارتباطي با مجموعه گاز نداشتند و من هم اتفاقي وارد شرکت گاز شدم؛ اما در اين سال ها از اينکه کارمند مجموعه گاز هستم، احساس رضايت داشته ام و همواره قبل از آنکه خود را يک ورزشکار بدانم، کارمند شرکت گاز معرفي مي کنم؛ چرا که اين شغل و اين مجموعه، پشتوانه و دلگرمي خوبي براي زندگي، برنامه ها و روياهاي من بوده است. فياضي در اين سال ها شش بار کارمند نمونه شده و همزمان در حوزه هاي آموزشي هم فعال بوده است. او مدرس دانشگاه در سال هاي 1392 تا  1396 بوده و در دو دوره انتخابات شوراي شهر عجبشير هم شرکت کرده و به عنوان عضو علي البدل انتخاب شده است. او سال 1388 ازدواج کرده و دو فرزند دختر و پسر دارد و مي گويد، برايش مهم است که همسر و فرزندانش با ورزش سلامت خود را حفظ کنند و به نشاط برسند؛ البته به فرزندان خود اصراري به ادامه اين رشته ورزشي ندارد. فياضي مي گويد: پسرم در اين سال ها ورزش هاي پايه همچون ژيمناستيک را تمرين کرده و من هم مشوق او بوده ام و تصميم داشتم امسال کمي روي پايه هاي ورزش بسکتبال با او تمرين کنم که شيوع ويروس کرونا اجازه نداد. او ادامه مي دهد: در اين مدت که به دليل شيوع اين بيماري بيشتر در خانه بوديم، برخي حرکات ورزشي و بسکتبال را با فرزندم تمرين کردم؛ اما حالا حدود 20 روزي است که به دليل ابتلا به اين ويروس در خانه و در اتاقي جداگانه خود را قرنطينه کرده ام.اين عضو خانواده صنعت نفت مي افزايد: بيماري دوره سختي داشته؛ اما اگر ورزش نمي کردم، حتما صدمه بيشتري از کرونا مي ديدم. پزشکان به من گفتند که اگر ورزشکار نبودم، نمي توانستم اين بيماري سخت را از سر بگذرانم. فياضي به اهميت ورزش در زندگي روزمره اشاره مي کند و اينکه اگر همه افراد ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهند، حفظ سلامت آسان تر خواهد بود.

او اين روزها در اتاقي جدا از خانواده دوران نقاهت بيماري کرونا را مي گذراند و مي گويد: در اين مدت با وجود مراقبت و رعايت تمام نکات بهداشتي به اين ويروس مبتلا شده و از همان ابتدا با جداسازي و ماندن در خانه سعي کرده اين بيماري را گسترش ندهد و از آن جان سالم به در ببرد. فياضي ادامه مي دهد: علاقه مند به سفر و ايرانگردي است و در اين سال ها به بيشتر استان هاي کشور سفر کرده؛ اما هنوز به شيراز نرفته است. او مي افزايد: برنامه بعدي بعد از شيوع کرونا شهر شيراز است که دوست دارم به همراه همسر و فرزندانم شيراز را هم بببنم. فياضي مي گويد: همسرم هم ورزشکار و فعال در رشته واليبال و از دانشجويان ممتاز دانشگاه بناب بوده؛ اما بعد از ازدواج ديگر ادامه تحصيل نداده تا به بزرگ کردن فرزندان بپردازد و در اين مدت حامي خوبي براي فعاليت هاي ورزشي من بوده است. اين عضو خانواده صنعت گاز که سال هاست در رشته ورزشي بسکتبال فعال است، مي گويد: در اين سال ها حوزه ورزش شرکت گاز و امکانات مربوط به شرکت گاز به سمت رشته ورزشي بسکتبال نرفته است، پيگيري و تلاش زيادي داشتم تا اين رشته ورزشي در مجموعه هاي ورزشي گاز فعال شود؛ اما موفق نشدم. به نظر از يک سو خانواده ها علاقه اي ندارند و از سوي ديگر مسؤولان ورزشي نيز استقبالي از اين رشته ورزشي نمي کنند و بيشتر تمايل دارند در رشته فوتبال فعال باشند.

 

روز محيط بان

محيط بانان جزيره خارگ  مانند ديگر محيط بانان سطح کشور مشغول مراقبت و حفاظت از موجودات و محيط زيست هستند، با اين تفاوت که در جزيره خارگ به علت وجود آهوان فراوان بيشتر وقت اين محيط بانان با آهوان و بخش اعظمي از کارشان به حفظ و حراست از اين موجودات زيبا مي گذرد و حتي با آنها زندگي مي کنند و زندگي اين محيط بانان با آهوان اين جزيره گره خورده است. در بهار و تابستان به علت زاد و ولد زياد آهوان و نبود زيستگاه کافي در جزيره، تعدادي از بچه آهوها مادران خود را از دست مي دهند و محيط بانان تا زمان آمادگي بچه آهو ها از آنها مراقبت مي کنند.

 عکس: رضاحاتمي/ تسنيم

 

معرفی اپلیکیشن

Dolphin – Best Web Browser

اين نرم افزار، يکي از محبوب ترين، پرطرفدارترين و پردانلودترين مرورگرهاي وب اندرويد است که تا کنون بيش از 100 ميليون بار از سوي کاربران اندرويدي در سراسر جهان از مارکت اندرويد دريافت شده است. اين مرورگر ساده، صفحات وب را با سرعت بالا و به زيباترين شکل ممکن به نمايش مي گذارد و تجربه يک وبگردي جذاب را در اسمارت فون براي شما به ارمغان مي آورد. همانطور که از اسم برنامه نيز مشخص است، اين مرورگر در گوگل پلي توانسته لقب بهترين مرورگر اندرويد را از آن خود کند. ويژگي هاي اين برنامه مثل مسدود کننده تبليغات اينترنتي مزاحم، پشتيباني کامل از صفحات وب اچ تي ام ال 5، پشتيباني کامل از ادوبي فلش پلير، امکان وبگردي به صورت مخفي، دانلود منيجر عالي براي دريافت بدون مشکل فايل ها و دارا بودن پلاگين هاي مختلف و کاربردي، از ويژگي هاي اين مرورگراست.

 

CM Browser – Adblock Download

 

اين نرم افزار، يک مرورگر فوق العاده زيبا و کلاسيک با محيط کاربري بسيار تميز مخصوص سيستم عامل اندرويد است. کم حجم با بارگذاري بسيار سريع و فوق العاده سايت ها، نمايش تمامي وبلاگ ها و وبسايت ها در زيباترين شکل ممکن و دارا بودن يک آنتي ويروس اختصاصي فوق العاده قدرتمند براي حفظ حريم خصوصي شما در اينترنت، تجربه بهترين و پرسرعت ترين نرم افزار مرورگر را در اسمارت فون يا تبلت اندرويد برايتان به ارمغان خواهد آورد.

 

Microsoft Edge

edge   مرورگري نوپا به شمار مي آيد که مايکروسافت با تبليغات بسيار، آن را براي ويندوز جديد خود منتشر کرده است. اين مرورگر هنوز جاي کار دارد؛ اما مي تواند عملکرد خوبي از خود به جاي بگذارد. تعداد اکستنشن هاي edge به مرور در حال رشد است؛ اما هم اکنون تنوع بسيار کمي در اين زمينه ديده مي شود. مرورگر edge با وجود کم و کاستي هايش، از برخي ويژگي هاي مفيدي بهره مند است که مي تواند براي برخي افراد کاربردي باشد. edge عميقا با قابليت هاي نوشتاري ويندوز 10 و همچنين وان نوت همگام سازي شده و اين يعني، کاربر مي تواند با استفاده از آن بسادگي بخشي از صفحه وب را برش دهد و روي آن متن دلخواه خود را بنويسد و در وان نوت ذخيره اش کند.