وداع با چهره خوشنام روابط عمومی صنعت نفت

رضا طاهری، چهره خوشنام روابط عمومی صنعت نفت که سال ها در روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب مشغول به فعالیت بود، یکشنبه ۱۱ خردادماه درگذشت. فعالیت و تجربه کاری بیش از ۳۰ ساله در وزارت نفت که حدود ۲۰ سال آن در حوزه روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گذشت، طاهری را به چهره ای شاخص و فعال در روابط عمومی صنعت نفت بدل کرده بود.  بی شک فعالیت صادقانه، خستگی ناپذیر و بی وقفه و اقدام های او در توسعه روابط عمومی و تعامل و ارتباط موثر و صمیمانه با اهالی رسانه از جمله همکاری و تعامل موثر با نشریه «مشعل» در یادها خواهد ماند.  هفته نامه «مشعل» درگذشت این مدیر را که به اخلاق مداری و مسوولیت پذیری شهره بود، به خانواده محترم او و همچنین خانواده بزرگ صنعت نفت تسلیت می گوید.

کسري نوري، مديرکل روابط عمومي وزارت نفت در پيامي، درگذشت رضا طاهري را تسليت گفت و نوشت:

انا لله و انا اليه راجعون. در هجوم اخبار ناگوار، درگذشت ناگهاني و روح خراش همکار عزيزمان جناب آقاي رضا طاهري موجب تلخ کامي و اندوه مضاعف شد. او همکاري سختکوش و گره گشا، دوستي مهربان و باصفا بود که تار و پود وجودش با عشق به کار و حرفه اش درآميخته بود. متانت، شکيبايي، مردمداري، وفاداري، خوشرويي و حميت سازماني، از او چهره اي قابل اتکا ساخته بود که نام و حضورش مايه آرامش و اطمينان خاطر بود و بي گمان فقدانش موجب حسرت و دلتنگي بسيار است. با اندوه و تالم فراوان، اين ضايعه را به خانواده ارجمند طاهري که اين روزها داغ مصيبت هاي مکرر را تحمل مي کنند، صميمانه تسليت گفته، خود را در غم آنها شريک دانسته و برايشان از درگاه خداوند قادر متعال شکيبايي و اجر مسالت دارم. درگذشت جناب آقاي طاهري، براي همکاران او در صنعت نفت، بويژه خانواده بزرگ روابط عمومي نيز تلخ و جبران ناپذير است. اين مصيبت را به تمامي دوستان و همراهان آن مرحوم بويژه همکاران ارجمند در شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب تسليت مي گويم و براي روح آن فقيد سعيد، آمرزش و رحمت بيکران الهي آرزومندم.

 در همين زمينه مديران نفتي و مسوولان استاني در پيام هايي جداگانه ، درگذشت رضا طاهري، رئيس سابق روابط عمومي شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب را تسليت گفتند که در ادامه بخشي از اين پيام ها مي آيد.

پیام تسلیت سیدعبدالله موسوی، مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران

برادر عزیزم رضا طاهری ناباورانه از میان ما رخت بربست و به دیار معبود شتافت. او رفت و تنها انتظارش باقی و جایش در یاد و خاطره ما خالی است. چه سخت است در گوشه ای تنها نشستن و به آرامی در خود شکستن و یاد عزیزان را گرامی داشتن و چه غم انگیز است از پنجره خیال زندگی به تصویرت چشم دوختن حاج رضای عزیز... خداحافظ حاج رضای بزرگوار، شاید این تلخ ترین خداحافظی عمرمان باشد... یادت همیشه با ماست و خاطره ات ماندگار... ارزش بودن انسان های شریف را همیشه می توان از اندیشه یک لحظه نبودن در نگاه غم انگیز دوستان به نظاره نشست. درگذشت غم انگیز برادر عزیزمان زنده یاد مهندس رضا طاهری تاثر عمیق و غم جانکاهی بر قلب و روح اینجانب و کارکنان شریف شرکت ملی مناطق  نفت خیز جنوب و شرکت ملی حفاری ایران نشاند. غم از دست دادن این همکار خدوم، پرتلاش و خستگی ناپذیر بسی دردناک و ضایعه ای حزن انگیز برای دوستان، آشنایان و کارکنان صنعت نفت خواهد بود، اما دنیا سرای گذر است و نه جای ماندن و هر لحظه باید آماده کوچ از آن بود...   بی تردید اندوه این مصیبت سترگ در هیچ بیان و قلمی نمی گنجد و تنها تسلیم در برابر مشیت الهی است که رنج فراقش را تحمل پذیر می نماید. از ورای دیدگان حلقه بسته به اشک فراق و با قلبی آکنده از حزن و اندوه، مراتب تسلیت و تعزیت صمیمانه خود و کارکنان شرکت ملی حفاری ایران را به خانواده معزز و داغدار آن عزیز به حق پیوسته اعلام می دارم و از خداوند رحمان، آرزوی رحمت واسعه و علو درجات عالیه برای آن زنده یاد و صبر و بردباری و طول عمر باعزت و سعادت برای بازماندگان محترم آرزومندم. انشاءالله روح بلند آن فقید سعید، با صالحان و برادر شهیدش محشور و همجوار گردد.

پیام تسلیت مسعود کرباسیان ،  مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران

 انا لله و انا الیه راجعون. با دریغ و تاسف خبر درگذشت ایثارگر دفاع مقدس، حاج رضا طاهری، پیشکسوت عرصه روابط عمومی صنعت نفت موجب اندوه اینجانب، کارکنان و مدیران شرکت ملی نفت ایران شد. شادروان طاهری در هفته های اخیر مصیبت درگذشت والدین مکرم خود را با تالم و تاثری جانکاه همراه با عزت و شکیبایی سپری کرد و به روح ملکوتی برادر شهیدش پیوست. اینجانب ضمن عرض تسلیت به همسر داغدار و وابستگان مصیبت دیده، برای ایشان غفران ابدی و برای خانواده آن مرحوم و همه همکاران او در صنعت پرافتخار نفت، به ویژه در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب صبر و سلامت از خداوند سبحان مسالت دارم.

پیام تسلیت احمد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب

درگذشت اندوه بار آقای حاج رضا طاهری، مرد خستگی ناپذیر و مهربان مناطق نفت خیز جنوب، موجب تاسف و تاثر فراوان گردید. بی شک تلاش ها و اقدامات مرحوم حاج رضا طاهری در زمینه اعتلا و توسعه روابط عمومی، ارتباط دوسویه و صمیمانه با اهالی رسانه، حضور موثر در عرصه های گوناگون فرهنگی و اجتماعی و بویژه تلاش مجدانه ایشان برای تعالی سازمان در حوزه مسوولیت اجتماعی، نشان از تعهد بالا و نیت خالصانه او برای خدمت بوده است. اینجانب با گرامیداشت یاد و خاطره ایشان، صمیمانه فقدان این انسان بزرگ را  به خانواده بزرگ صنعت نفت تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند رحمان برای آن مرحوم رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان معزز سلامت، طول عمر باعزت، صبر و شکیبایی مسالت دارم.

پیام تسلیت غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان

بسم الله الرحمن الرحیم

الَّذِینَ یُبَلِّغُونَ رِسَالَاتِ اللَّهِ وَیَخْشَوْنَهُ وَلَا یَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّهَ ۗ وَکَفَیٰ بِاللَّهِ حَسِیبًا (آیه ۳۹ سوره احزاب)

مرزهای هویت تاریخی ما را انسان هایی با خون و قلم پاس داشته اند که معراجشان از دامان مادرانی سرکشیده به آسمان بیکران ایثار و ادب بوده است ؛ آنهایی که جامعه پیرامون خود را با کلمه سیراب می کردند و عالی ترین مفاهیم حیات را در گوش جانشان زمزمه می نمودند تا به وقت آزمون شرف، جام شهادت را لاجرعه سرکشند. خبر آمد که یکی از این راست قامتان، برادر ارزشمند حاج رضا طاهری، برادر شهید و از ایثارگران گرانقدر و پیشکسوت عرصه ارتباطات و روابط عمومی، بار سفر بسته و حیات مادی را ترک کرده و به ابدیت پیوسته است. ضمن عرض تسلیت به خانواده آن مرحوم و خانواده بزرگ شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، امیدوارم تداوم حیات این برادر عزیز در جوار رحمت حق و حضور در بزم شهیدانه برادر گرانقدرش، اسباب تسلای خاطر بازماندگان باشد و آرامش و اطمینان روح آن سفر کرده، رایحه صبر بر جان ایشان نازل کند.

 

پیام تسلیت عباس ممبینی، فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان (وزارت نفت جنوب)

بسم الله الرحمن الرحیم

کُلُّ نَفس ذائقة الموت ثُمَّ إِلَیْنَا تُرْجَعُونَ

خبر عروج ناگهانی و تاسف انگیز همرزم و همکار عزیزمان زنده یاد حاج رضا طاهری- برادر بزرگوار شهید بهمن طاهری- ناگهانی و تکان دهنده بود. این واقعه دردناک، دل همرزمان، همکاران و خانواده بزرگوار آن مرحوم را داغدار و محزون کرد. اینجانب فقدان عزیز سفرکرده را تسلیت عرض کرده و از خداوند منان علو درجات را برای ایشان و صبر جزیل را برای خانواده، همرزمان، همکاران و دوستان عزیز از دست رفته خواستارم.

 

مدير ديسپچينگ شرکت ملي گاز ايران خبر داد:

افزايش 20 درصدي گازرساني به نيروگاه ها

مدير ديسپچينگ شرکت ملي گاز ايران از افزايش 20 درصدي گازرساني به نيروگاه ها خبر داد. مهدي جمشيدي دانا با بيان اينکه هم اکنون روزانه 240 ميليون مترمکعب گاز به نيروگاه ها تحويل مي شود، گفت: اين رقم در هفته گذشته 200 ميليون مترمکعب در روز بوده است. وي پيش بيني کرد که در اوج مصرف برق در مرداد و شهريور، نيروگاه ها روزانه 310 ميليون مترمکعب گاز نياز داشته باشند که اين عدد با توجه به ظرفيت شبکه، به راحتي از سوي شرکت ملي گاز قابل تامين است. مدير ديسپچينگ شرکت ملي گاز ايران يادآور شد: نيروگاه هايي که به شبکه گاز متصل هستند، اکنون همه سوخت مورد نياز خود را از طريق گاز تامين مي کنند، مگر آنکه در بخش گاز خود تعميرات کوچکي داشته باشند. جمشيدي دانا ادامه داد: 85 نيروگاه هم اکنون از خوراک گاز استفاده مي کنند. وي تاکيد کرد: امسال در زمستان وضعيت تامين گاز به دليل افزايش توليد و همچنين افزايش ظرفيت انتقال گاز بهتر خواهد بود.

 

در 4 سال اخير رخ داد

تخصيص 42 ميليارد تومان اعتبار نفتي به غيزانيه

بيش از 42 ميليارد تومان از اعتبارات شرکت ملي نفت ايران در چهار سال اخير به بخش هاي آبرساني، عمران، آموزش و زيست محيطي غيزانيه اختصاص يافته است. بيش از 25 ميليارد تومان از اين اعتبار به طرح آبرساني و حدود 17 ميليارد تومان به ديگر طرح ها اختصاص يافته است. شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب درباره طرح تامين آب غيزانيه اعلام کرده است: طرح آبرساني غيزانيه با اختصاص 252 ميليارد ريال اعتبار از سوي اين شرکت و شرکت ملي نفت ايران دنبال شده، به نحوي که 132 ميليارد ريال به احداث ايستگاه پمپاژ و 120 ميليارد ريال به احداث خط لوله جديد آب اختصاص يافته و 11 دستگاه تانکر آب نيز به منظور توزيع روزانه 400 هزار ليتر آب آشاميدني اختصاص داده شده است.

بر اساس اين گزارش، ديگر پروژه هاي حوزه مسووليت اجتماعي نفت در غيزانيه نيز مشتمل بر احداث و نوسازي مدارس، احداث مرکز بهداشت، بهسازي راه هاي روستايي، فعاليت هاي زيست محيطي و احداث اماکن مذهبي است که براي هرکدام از آنها به ترتيب بالغ بر 45 ميليارد ريال، 16 ميليارد ريال، 53 ميليارد ريال، 45 ميليارد ريال و 10 ميليارد ريال اختصاص داده شده است.

غيزانيه از توابع کلانشهر اهواز در استان خوزستان، داراي 83 روستا و 25 هزار نفر جمعيت است.

 

برگزاري دهمين يادواره شهداي گمنام وزارت نفت  

دهمين يادواره شهداي گمنام وزارت نفت و گراميداشت سالگرد آزادسازي خرمشهر با حضور جمعي از کارکنان و بسيجيان صنعت نفت در جوار مزار «شهداي گمنام» برگزار شد.  به رسم و سنت هر ساله و با رعايت پروتکل ها و موازين بهداشتي، مراسم با قرائت قرآن و سرود ملي جمهوري اسلامي ايران آغاز شد. در ادامه نيز گروه سرود «شميم ياس» با اجراي قطعات ملي و مذهبي ياد شهداي مدافع حرم و شهداي هشت سال دفاع مقدس را گرامي داشتند.  مراسم با سخنان محمدعلي فلاح مهرجردي، فرمانده بسيج وزارت نفت ادامه پيدا کرد. وي ضمن گراميداشت آزادسازي خرمشهر، شهداي حرم و خصوصا شهيد شعبان نصيري و شهداي مدافعين سلامت گفت: هر ساله دور مزار شهداي گمنام جمع مي شويم، زيرا اين کشور مديون همين شهداست و اميدواريم مشمول شفاعت آنها قرار گيريم.  فرمانده بسيج وزارت نفت در ادامه گفت: با توجه به وضعيت خاص شيوع ويروس کرونا، با درايت مقام معظم رهبري و حمايت هاي کادر درمان با توجه به امکاناتي که کشور داشت، تبعات سياسي، اجتماعي،  اقتصادي بسيار کمتري به نسبت بسياري از کشورهايي که داعيه پيشرفت دارند، داشتيم و ايران از اين نظر شرايط مطلوب تري دارد.  فلاح مهرجردي گفت: اين مهم به دست نيامده، مگر با روحيه و تفکر بسيجي، روحيه اي که در ابتداي انقلاب آغاز شد. اين تفکر بود که انقلاب اسلامي را پيروز کرد و با همين تفکر، افتخارات هشت سال دفاع مقدس رقم خورد.  فرمانده بسيج وزارت نفت گفت: اين تفکر در عرصه هاي مختلف پيش خواهد رفت و مردم با نيت هاي خالص و پاکشان در عرصه هاي مختلف، نهضت را ادامه خواهند داد؛ چنانکه در اين چهار دهه ادامه دادند و اکنون مقتدرانه و با همان روحيه فداکارانه بسيجي به سوي عدالت و سلامت و پيشرفت حرکت مي کنيم.  فلاح مهرجردي گفت: بايد قدر اين شرايط و کشورمان را بدانيم، اين نظام به اين راحتي به دست نيامده است، بلکه حاصل خون و ايثار همين شهدايي است که هر ساله دور مزار آنها حلقه مي زنيم.  وي در پايان با اشاره به ياد و خاطره حاج شعبان نصيري از شهداي مدافع حرم و سالگرد تخريب قبور ائمه بقيع به دست وهابيت در مدينه منوره افزود: حاج قاسم درباره حاج شعبان نصيري گفتند ايشان شهيد گمنامي بودند و مانند شيشه عطري که وقتي در آن باز مي شود تازه پس از شهادت بود که رايحه خوش شان براي مردم مشخص شد و لقب «جهان آراي موصل» را گرفت.