گفت وگو با کارمند امانت دار شهرک  توحید جم


آگهی  طلای گمشده را دوبرابر کردم

مشعل        محمدرضا رسولي مهر – کارمند پيمانکاري واحد برق مستغلات شهرک توحيد در شهرستان جم است که اوايل اسفند ماه و در روزهاي شروع کرونا و نگراني هاي آن در جريان سرکشي روزانه از بيمارستان توحيد قطعه طلايي را پيدا مي کند. او در اين روزهاي سخت معيشتي براي قشر کارگر، بيش از دو هفته براي پيدا کردن صاحب قطعه طلا تلاش مي کند. با او درباره اين اتفاق و تلاشش در پيدا کردن صاحب آن قطعه طلا گفت و گويي کوتاه انجام داديم که در ادامه مي آيد.

  اول درباره خودتان بگوئيد؟ آقاي رسولي مهر چند ساله و چند سال است در اين شغل مشغول کار هستيد؟

27 سال دارم و پيمانکار تاسيسات شهرک توحيد هستيم. همه امور مربوط به تاسيسات برق شهرک توحيد را کنترل مي کنيم و بيمارستان توحيد هم جزئي از اين تاسيسات است که در روزهاي کار حتما به آن سرکشي و بازديد داريم. از حدود 6 سال قبل در اين مسئوليت هستم و هر 14 روز نوبت کاري دارم و بعد به شهرستان خودم برمي گردم.

   اهل کدام شهر هستيد؟

کازرون در استان فارس.

   خانواده چند نفره هستيد و تحصيلاتتان را بگوييد؟

خانواده اي 7 نفره با پدر و مادرم داريم و فعلا تا کارداني برق خوانده ام و مرتبط با همين رشته مشغول به کار هستم.

 درباره آن روز بگوييد؟ معمولا به بيمارستان مي رويد و از همان مسير عبور مي کنيد؟

بله. در نوبت کاري 14 روزه تقريبا هر روز از بيمارستان هم بازديد داريم. آن روز هم به همراه همکارم در حال عبور از ورودي آبنماي بيمارستان توحيد بوديم که در نزديکي آب نما يک قطعه دستبند زنانه پيدا کرديم.

  بعد از پيدا کردن دستبند چه کرديد؟

دستبند را در دفترمان نگه داشتم و بلافاصله شروع به اطلاع رساني براي پيدا کردن صاحب آن کردم. در چند محل پرتردد آگهي پيدا شدن يک قطعه طلا را نصب کردم اما تا دو هفته خبري از صاحب آن نشد. البته بعد از اينکه هفته اول خبري از صاحب طلا نشد، به جاي مايوس شدن تعداد آگهي ها را بيشتر کردم و در بازارچه شهرک هم تعدادي را نصب کردم ولي باز هم پيدا نشد.

   بعد از دو هفته چه شد؟ آن روزها روزهاي کرونايي بود؟ چه مي کرديد؟

بله. شرايط سخت بود و نمي شد تردد زيادي داشت و بعد از دو هفته نوبت کاري من تمام شده بود و بايد به کازرون برمي گشتم. در عين حال براي ما مرخصي اجباري هم در نظر گرفته بودند و نمي توانستم به محل کار برگردم.

   صاحب طلا چطور شما را پيدا کرد؟ چطور طلا را در آن روزهاي کرونايي به او رسانديد؟

بعد از دو هفته که به خانه آمدم خانمي تماس گرفت و خود را صاحب قطعه طلا معرفي کرد و مشخصاتي داد. براي من عکس خودش را با آن قطعه طلا فرستاد که در دستش بود و فاکتور خريد را هم فرستاد. اما مسئله اين بود که من نمي توانستم به عسلويه و جم برگردم و شرايط کاري حضور در آنجا را نداشتم. در نتيجه با هماهنگي که با صاحب طلا داشتم، برادر و همسر برادر او با مدارک شناسايي و فاکتور خريد طلا به شيراز آمدند و من طلا را به آنها تحويل دادم.

  ارزش قطعه طلايي که پيدا کرديد چقدر بود؟

حدود 16 گرم بود که صاحبش بعد گفت حدود 12 ميليون تومان ارزش دارد. البته به قيمت آن روز طلا اين قيمت را داشت.

 

 

 

زمین تمرینی به وسعت  بام های شهر

با شیوع ویروس کرونا در ایران و همه گیری آن در اسفند ۹۷ بسیاری مشاغل در کشور و همچنین کل دنیا به حال تعلیق و تعطیل درآمد در این بین باشگاههای ورزشی و مسابقات حرفه ای ورزشی نیز از این قانون مستثنی نبوده و در سراسر جهان با تعطیلی طولانی مدت مواجه شدند. تعطیلی چند ماهه ورزش سبب شده تا بسیاری از ورزشکاران حتی با وجود تمرینات محدود در منزل باز هم نتوانند آمادگی خود را حفظ کنند و اکثراً با مشکلاتی همچون اضافه وزن و از فرم خارج شدن عضلات خود مواجه شده اند. اما همین تمرین در منزل و پشت بام برای آنها ادامه دارد.

عکس: محمدرضا عباسي - مهر

 

Foursquare City Guide

هدف اصلي اپليکيشن، ثبت نام در مراکز تفريحي يا رستوران ها و امتيازدهي به آنها است. شايد اين هدف در ابتدا عجيب و بي فايده به نظر برسد اما تبديل کردن سفر و گردش به بازي، مي تواند سرگرم کننده باشد. علاوه بر اين بسياري از مراکز به کاربراني که از طريق اين اپليکيشن به آنها امتياز مي دهند، جايزه مي دهد. Foursquare يک شبکه اجتماعي است که ارزش امتحان کردن را دارد.

Pocket

پاکِت، نسخه بازطراحي شده اپليکيشن !Read It Later است. يک سرويس مطالعه آفلاين که به شما اجازه مي دهد، تصاوير، مقالات يا وب سايت هاي مختلف را براي مطالعه در زمان مناسب در آن ذخيره کنيد. پاکت، متون را بدون فرمت هاي وب سايت اصلي ذخيره مي کند که باعث مي شود شما راحت تر به مطالعه آن ها بپردازيد. برچسب گذاري و سازگار با همه پلت فرم ها به شما امکان مي دهد فايل هاي ذخيره شده در پاکت را از طريق تمام دستگاه ها و مرورگرها در دسترس خود داشته باشيد. اگر مطالب جالبي را در فضاي اينترنت يافته ايد اما فعلاً بايد روي چيز ديگري مثلاً کار متمرکز باشيد، آن را براي مطالعه در زمان آزاد به Pocket منتقل کنيد.

Pixlr-o-matic

اگر مي خواهيد به عکس هاي خود در کمترين زمان ممکن افکت داده و آن ها را جالب کرده يا به عکس هاي خود حاشيه داده يا فريم مناسب تري برايشان انتخاب کنيد، Pixl-r-omatic بهترين گزينه است. اين نرم افزار با در اختيار داشتن، 100 افکت مختلف و بيش از 200 حاشيه گوناگون، يکي از بهترين ابزار براي ويرايش تصاويري است که با دوربين دستگاه گرفته ايد.