مهاجم نفت مسجدسلیمان:

می توانیم  قهرمان جام حذفی شویم

آرش جعفري   تيم فوتبال نفت مسجدسليمان برخلاف سال هاي گذشته که فقط براي بقا در ليگ برتر مي جنگيد، در اين فصل جزو تيم هاي مدعي به شمار مي رود و حتي از شانس قهرمان شدن در جام حذفي هم برخوردار است.

مهاجم شمالي و باتجربه نفت که سابقه بازي در نفت تهران را هم دارد، مي گويد: نفت مسجدسليمان امسال متحول شده  و نشان داد که مي تواند حرف هاي زيادي براي گفتن در فوتبال ايران داشته باشد.   حسين ابراهيمي که از بازيکنان تأثيرگذار نفت مسجدسليمان به شمار مي رود، عقيده دارد در صورت ادامه ليگ، اين تيم نه تنها شانس کسب سهميه آسيايي دارد؛ بلکه مي تواند با قهرماني در جام حذفي هم شگفتي ساز شود. او  به وضعيت اين روزهاي ورزش کشور هم اشاره دارد و مي گويد کرونا باعث شده که همه چيز تعطيل شود. او حفظ سلامت انسان ها را مقدم بر هر چيز مي داند و درعين حال تاکيد مي کند که مثل کشورهاي اروپايي با به اجرا درآوردن پروتکل هاي بهداشتي مي توان مسابقات را ادامه داد تا کسي به مشکل نخورد.  با حسين ابراهيمي، گفت وگويي در خصوص وضعيت نفت مسجدسليمان داشتيم که باهم مي خوانيم.

    با کرونا چه مي کنيد؟

ما هم مثل ساير مردم درگير اين ويروس خطرناک هستيم. اميدوارم هرچه زودتر اين ويروس ريشه کن شود و مردم به زندگي عادي خود برگردند؛ البته به مردم توصيه مي کنم که در خانه بمانند و با رعايت اصول بهداشتي به از بين بردن هرچه زودتر اين بيماري سرعت ببخشند.

     اوضاع در نفت مسجدسليمان چطور است؟

ما هم مثل ساير تيم ها و با توجه به شرايط، تمرين ها را تعطيل کرديم. متأسفانه اين بيماري و ويروس باعث شد که مسابقات تعطيل شود و همه بلاتکليف باشيم. اميدوارم هرچه زودتر تکليف مشخص شود و به تيم ها خبر دهند که چه مي خواهند بکنند و از چه زماني مسابقات آغاز خواهد شد.

     در اين مدت تمرين هاي نفت مسجدسليمان   مانند ساير تيم ها تعطيل شد يا کم وبيش تمرين داشتيد؟

تمرين هاي نفت مسجدسليمان تعطيل بود و هيچ تمريني برگزار نشد. بالاخره شرايط ايجاب مي کند که تمرين هاي تيم ما مانند ساير تيم ها تعطيل باشد؛ چون سلامت و حفظ جان بازيکنان و نيز تمام عوامل تيم از کادر فني تا تدارکات همه و همه مهم است.

     خيلي ها به اين تعطيلي اعتراض داشتند و مي گفتند مي شود با رعايت نکات بهداشتي تمرين کرد. شما به تعطيل شدن تمرين ها معترض نيستيد؟

در اين وضعيت کسي نمي تواند معترض تعطيلي تمرين ها و ليگ باشد. اين يک ضرورت بوده و بايد منتظر باشيم و ببينيم که تکليف چه مي شود. من خودم هم وقتي با مسؤولان صحبت مي کنم حرف آنها خارج از منطق نيست. آنها مي گويند آيا کسي مي داند کرونا چه زماني از کشور مي رود که ما بازي ها را شروع کنيم؟ به نظرم در اين وضعيت بايد صبر و حوصله داشته باشيم تا هرزماني مسؤولان به اين نتيجه رسيدند که ويروس کرونا کنترل شده، بعدازآن ما بتوانيم تمرين ها را آغاز کنيم.

     در همين راستا بعضي ها عقيده دارند که ليگ بايد تعطيل شود. شما با اين تعطيلي موافق هستيد يا اينکه ليگ ادامه پيدا کند؟

بالاخره تيم ها هزينه کرده اند و مي خواهند نتيجه بگيرند و براي خودشان برنامه و هدف دارند. در بالاي جدول چند تيم در کو رس قهرماني هستند و در انتهاي جدول هم براي بقا مي جنگند، بنابراين بهترين حالت ادامه مسابقات است؛ اما درعين حال بايد شرايط را هم بسنجيم و بر اساس آن تصميم بگيريم؛ البته بايد اين را هم اضافه کنم که اين براي اولين بار است که دنيا با چنين وضعيت سختي مواجه شده و تقريباهمه چير تعطيل است. فوتبال هم حرفه ماست و طبيعتاً دوري از مسابقه و تمرين گروهي براي بازيکنان بسيار سخت است؛ اما به هرحال چاره اي نيست و بايد با اين وضعيت کنار بياييم. مطمئناً اين وقفه درافت فني بازيکنان و تيم ها تأثيرگذار است؛ ولي راهي جز تعطيلي مسابقات باقي نمانده است.

     با توجه به اشاره شما به اين موضوع، بعضي تيم ها که در کو رس قهرماني هستند، اصرار به مشخص شدن تکليف قهرماني دارند، حالا به هر نحوي که شده؟

 اين ها موضوعاتي است که در اولويت هاي بعدي قرار دارد. در حال حاضر اولويت اصلي، سلامت مردم و جامعه است. حالا اينکه اگر ويروس ادامه دار باشد، چه تصميمي بايد براي ليگ گرفته شود، اولويت بعدي است؛ البته بايد در اين خصوص به قانون هم توجه کرد و اينکه تصميم فيفا را هم مدنظر گرفت؛ چون ليگ هاي اروپايي هم تعطيل است و بايد ديد آنجا چه تصميمي مي گيرند. البته همان طور که گفتم، نمي شود خرده هم گرفت. بالاخره تيم ها هزينه کرده اند و زحمت کشيده اند؛ اما بازهم تأکيد مي کنم که مسابقات بايد بعد از ريشه کن شدن اين بيماري از سر گرفته شود تا تيم ها ضرر نکنند و نتيجه زحماتشان را ببينند. به هرحال همان طور که شما اشاره کرديد و من هم گفتم، هر تيمي هدف خاص خودش را دارد و اميدوارم اين بيماري هر چه زودتر از بين برود تا شاهد ادامه بازي ها باشيم. خيلي از تيم ها براي قهرماني، فرار از سقوط يا کسب سهميه مي جنگند و اگر ليگ تعطيل شود، خيلي چيزها به هم مي ريزد.

    شما در تعطيلات برنامه تمريني هم داشتند؟

بله مثل بيشتر تيم ها بازيکنان تيم ما هم در طول تعطيلات براي حفظ آمادگي بدني تمرين هاي اختصاصي داشتند. من هم مستثنا نبودم به اين ترتيب که بعد از تعطيلي ليگ و اين دو ماهي هم که گذشته در زمين چمن و با رعايت فاصله گذاري اجتماعي و نکات ايمني اختصاصي تمرين مي کنم تا شرايط بدني خودم را حفظ کنم. در کل گاهي تمرين مي کنيم و بيشتر اوقات هم در منزل و کنار خانواده هستيم؛ البته به غيراز اين بايد بگويم که هرروز صبح، برنامه تمريني براي بازيکنان ارسال مي شد و مي شود و سپس به تمرين مي پرداختيم و بعد گزارش خودمان را از تمرين ها براي مربيان مي فرستيم.

      از وضعيت تيم نفت مسجدسليمان در اين فصل راضي هستيد؟

 شرايط من و تيم امسال خيلي خوب است. فکر مي کنم، توانستيم با توجه به بودجه اي که داشتيم، فراتر از انتظارها نتيجه بگيريم. تيم ما برخلاف سال هاي گذشته که براي بقا مي جنگيد، امسال يقه تمام بزرگان را گرفته و در بالاي جدول است و حتي اين شانس را دارد که بتواند سهميه آسيايي کسب کند. اميدوارم شرايط ادامه ليگ فراهم شود تا بتوانيم به درخشش خود ادامه دهيم؛البته تأکيد دارم که کار سختي بعد از تعطيلات در پيش داريم.

     گفته مي شود تيم نفت مسجدسليمان امسال دفاعي بازي مي کند؟

 بي انصافي است اگر بگويند تيممان دفاعي بازي مي کند. تيممان ساختار دفاعي خوبي دارد و گل نمي خورد و اين دليلي بر دفاعي بودن تيم ما نيست. جلوي بعضي از تيم هاي بزرگ دقايقي دفاعي بازي کرديم و مهم نتيجه بود که خدا را شکر به دست آمد.

     کار کردن با مهدي تارتار چگونه است؟

او يکي از مربي هاي خوب ليگ است و اين را هم در دو سه سال اخير نشان داده است. افتخار اين را داشتم که در داماش با او کارکنم و از روحيات و سبک مربيگري اش اطلاع داشتم و فکر مي کنم يکي از مربيان آينده دار فوتبال کشورمان است و نشان داده است که مي تواند موفق باشد.

    تيم شما جزو چهارتيم مرحله نهايي جام حذفي است، فکر مي کنيد در صورت ادامه ليگ و مسابقات نفت بتواند قهرمان جام حذفي شود؟

خيلي سخت است. الان ما بايد دوباره بدنسازي کنيم و بعدازاين همه مدت دوباره به ميدان برويم؛ البته جام حذفي، جام شگفتي هاست و من فکر مي کنم نفت اين پتانسيل را دارد که بتواند قهرمان هم شود.

 

صعود به ارتفاعات قله لتمان كن                      

بعد از مدت ها که به دليل ويروس کرونا تمامي فعاليت هاي وزشي تعطيل شده بود و شاهد هيچ رقابت و فعاليت ورزشي نبوديم، بعد از اعلام ستاد ملي مبارزه با کرونا و نيز وزارت وزش که به يکسري رشته هاي ورزشي ازجمله کوهنوردي اجازه فعاليت داده شد، گروه كوهنوردي شركت ملي نفت همزمان در ماه مبارك رمضان با رعايت پروتکل هاي بهداشتي به ارتفاعات البرز آبشار تهران که منتهي به قله لتمان كن مي شود، صعود کردند. 10 نفر از کوهنوردان شرکت ملي نفت ايران از ساعت 17 و در عصري بهاري کوهپيمايي را آغاز كردند و در مسيري خلوت توأم با آرامش بعد از سه ساعت کوهپيمايي به قله رسيدند و با به جا آوردن مراسم افطار به کوهنوردي خود پايان دادند.  کوهنورداني که در اين صعود حضور داشتند، عبارتند از:   سيد مصطفي احمدي نسب، فريدون ابو قداره، سيد بهرام صفوي، موسي الرضا كريميان، الله يار الياسي، مهدي قاسمي، عبدالله امامي، فرامرز فرجي و حسين باقر زاده (سرپرست گروه)

 

انتصاب یک قهرمان ملی بر مسند ورزش وزارت نفت 

سرپرست اداره کل سلامت، تربيت بدني و مسؤوليت اجتماعي وزارت نفت منصوب شد

معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني وزير نفت در حکمي، اسماعيل کبوتران را که از قهرمانان ملي رشته دو و ميداني شاغل در وزارت نفت است به عنوان سرپرست اداره کل امور سلامت، تربيت بدني و مسؤوليت اجتماعي اين معاونت منصوب کرد.

در حکم فرزين مينو خطاب به کبوتران آمده است:

«با توجه به مراتب تعهد، تخصص و تجربيات جنابعالي، به موجب اين حکم به عنوان سرپرست اداره کل امور سلامت، تربيت بدني و مسؤوليت اجتماعي منصوب مي شويد. اميد است با اجراي به موقع وظايف و مسؤوليت هاي محوله بويژه طرح هاي ارتقاي نظام سلامت صنعت نفت و بهبود وضع ورزش همگاني کارکنان و خانواده ها و تسهيل دسترسي آنان به اماکن ورزشي نقشي موثر در افزايش سطح سلامت و ايجاد رضايت کارکنان و خانواده ها ايفا کنيد.»

مينو در حکم جداگانه اي از تلاش هاي غلامرضا شاه کرمي در مدت زمان تصدي اين سمت قدرداني و وي را به عنوان مشاور خود منصوب کرد.

اسماعيل کبوتران با مدرک کارشناسي ارشد مديريت و برنامه ريزي ورزش، پيش از اين معاون سلامت اداره کل سلامت، تربيت بدني و مسؤوليت اجتماعي وزارت نفت بود و مسؤوليت هايي از جمله رياست امور ورزش شرکت نفت فلات قاره ايران، نايب رئيسي هيات دووميداني استان تهران، رياست ورزش همگاني قهرماني و المپيادهاي وزارت نفت و... از سوابق شغلي وي محسوب مي شود. کبوتران که از قهرمانان ملي وزارت نفت به شمار مي آيد، عناوين و افتخارات بسياري را هم در کارنامه ورزشي خود ثبت کرده است.

 بخشي از اين عناوين به شرح زير است:

قهرمان شناي نونهالان باشگاه هاي تهران،عضو تيم ملي شنا نوجوانان ايران، چهارمي مسابقات غرب آسيا- کويت، قهرمان مسابقات دووميداني باشگاه هاي کشور، قهرمان مسابقات دووميداني جام کازانف- قزاقستان، قهرمان مسابقات آسيايي داخل سالن – تهران، مربي تيم دووميداني باشگاه نفت تهران به مدت 10 سال، مربي بدنسازي تيم فوتبال اميد استقلال، مربي بدنسازي تيم واليبال نفت تهران، مربي بدنسازي تيم فوتبال استقلال قزوين، مربي درجه يک واليبال، مربي درجه يک دووميداني، مربي شنا درجه 2 و ناجي غريق درجه 2.