جهاني: حفظ سلامت و جان بازيکنان مهم تر از هر چيزي است

با نفت آبادان بهترین نتیجه را گرفتیم

ميلاد جهاني، هافبک شمالي تيم فوتبال صنعت نفت آبادان در اين فصل با آنکه چند بازي هم به تشخيص اسکوچيچ روي نيمکت نشست، توانست تا پايان هفته بيست و يکم، آمار قابل قبول شش پاس گل و پنج گل را در کارنامه خود ثبت کند و در واقع او طي اين فصل نقش بارزي در موفقيت هاي صنعت نفت آبادان تاکنون ايفا کرده است.

با ميلاد جهاني درباره سال 98، کرونا و همچنين آرزوهاي فوتبالي او و ساير مسائل ديگر صحبت کرده ايم که با هم مي خوانيم.

  در حال حاضر شرايط فعلي خودت به چه شکلي است و در اين روزها به چه کاري مشغول هستي؟

ابتدا سال جديد را به تمام هموطنانم چه در داخل و چه در خارج ايران از صميم قلبم تبريک مي گويم؛ هرچند مي دانم که شروع خوبي نداشتيم؛ اما اميدوارم در ادامه روزهاي بهتري از راه برسد تا اين لحظات را فراموش کنيم. به هرحال من هم مثل بيشتر فوتباليست ها در قرنطينه به سر مي برم و سعي مي کنم تا آنجا که مي توانم، آمادگي بدني خودم را حفظ کنم؛ اما ما هر چقدر سعي کنيم از لحاظ شخصي از فرم ايده آل خارج نشويم، شرکت نکردن در تمرين هاي تاکتيکي و گروهي، باعث افت تيمي خواهد شد. انشاءالله هرچه زودتر اين ويروس مهلک ريشه کن شود تا دوباره مثل روزهاي قبل مردم بتوانند از کنار هم بودن لذت ببرند. همين جا تنها خواهشم به عنوان يک برادر کوچک تر از هموطنانم اين است تا آنجا که مي شود سعي کنند از منازلشان خارج نشوند؛ چراکه تبعات بسيار بدي به همراه خواهد داشت.

  در مورد مسابقات ليگ فکر مي کني سرنوشت آن به کجا ختم خواهد شد؟

 الان واقعا شرايط خيلي سخت شده و هر روز که ما از دست مي دهيم، برنامه ريزي براي 9 هفته باقيمانده سخت تر هم مي شود، ضمن اينکه شما ليگ يک را هم فراموش نکنيد. اگر قرار باشد ليگ يک هم به اتمام نرسد، بسياري از تيم هاي حاضر در اين ليگ با آن شرايط بد مالي ضررهاي هنگفتي خواهند کرد. از اين رو آرزو مي کنم به هر ترتيبي که هست، ليگ را به پايان برسانيم. با اينکه از همين حالا مي توان پيش بيني کرد که با شروع مسابقات و با توجه به اين حد از آمادگي بدني بازيکنان و فشردگي بازي ها، بيشتر تيم ها مصدومان زيادي خواهند داد

  اگر قرار باشد بازي ها بدون تماشاگر برگزار شود، چه نظري داريد؟

 تصورش را هم نمي توانم بکنم. براي مثال بازي مقابل سايپا را مشاهده کرديد که چقدر فضا ساکت و بدون انرژي بود. انگار يک بازي محلي در حال جريان بود و بازيکنان در داخل زمين با همديگر در حين بازي خوش وبش و از برنامه هايشان در عيد صحبت مي کردند. علاوه بر اين باور کنيد ما در ديدارهاي خانگي از تماشاگرانمان انرژي زيادي مي گيريم. بارها براي خود من پيش آمده که چشمانم از خستگي در حال بسته شدن بود؛ اما با يک تشويق جانانه، انگار خون جديدي در ساق پاهايم تزريق مي شد و از دست دادن اين حجم از انرژي براي بسياري از تيم هاي حاضر در ليگ، بخصوص نفت آبادان بسيار سخت است.

  سال 98 را از لحاظ تيمي و شخصي چگونه ديدي؟

 ما دو فصل رويايي را در صنعت نفت تجربه کرديم که بهترين نتايج صنعت نفت در طول ساليان اخير بود. وجود مربيان و بازيکنان خوب و همچنين تماشاگران خونگرم همه دست به دست هم داد تا روزهاي خوبي را براي زرد طلايي رقم بزنيم که از اين بابت بسيار خوشحالم؛ اما از لحاظ مالي بخصوص در ليگ نوزدهم متاسفانه فشار بسيار زيادي به همه بچه ها وارد شد، به طوري که الان که تنها 9 بازي به پايان ليگ باقي مانده، ما تنها 30 درصد از حقوق خود را دريافت کرده ايم که من فکر مي کنم از تمام تيم هاي ليگ برتري عقب تر هستيم، در حالي که بهترين نتايج نفت را در طول تاريخ ليگ برتر به دست آورديم.

 آيا رفتن اسکوچيچ در اواسط ليگ روي روند نتايج تيم شما تاثيرگذار بود؟

 اسکوچيچ، مربي بسيار خوبي بود و من به عنوان يکي از بازيکنان صنعت نفت افتخار مي کنم که آنقدر خوب ظاهر شديم که توانستيم ايده هاي او را اجرا کنيم تا همه پي به درايت اين مربي کروات و دوست داشتني ببرند. به هرحال پيشنهاد قبول سرمربيگري در تيم ملي ايران را کمتر کسي از دست مي دهد و از اين بابت هيچ ايرادي نمي توان به او گرفت. آقاي سراج هم براي اينکه تيم را در اختيار بگيرد، به زمان احتياج داشت که خوشبختانه قبل از تعطيلي ليگ، او تا حد زيادي توانست به خواسته هاي خود برسد. اين را هم فراموش نکنيد که شرايط روحي رواني در نتايج تيمي تاثير بسيار زيادي دارد.

 از بين گلزني و پاس گل کدام يک را مي پسندي؟

 انصافا من پاس گل را بيشتر دوست دارم و فکر مي کنم طي دو فصل گذشته اين امر را ثابت کرده ام. بارها فرصت گلزني داشتم؛ اما ترجيح دادم بازيکني را که در موقعيت بهتري قرار دارد، صاحب توپ کنم؛ ولي درعين حال در اين فصل علاوه بر شش پاس گل، پنج گل را هم به ثمر رساندم و در کل فکر مي کنم از لحاظ فوتبالي فصل خوبي را تجربه مي کنم.

  در نفت آبادان در کنار طالب ريکاني و عيسي آل کثير مثلث خطرناکي را تشکيل داده ايد.

 خداراشکر ما سه نفر به يک درک درست فوتبالي از هم رسيده ايم و شما اگر همين سوال را از آن دو نفر هم بپرسيد، اين حرف من را قبول دارند که اگر هرکدام از ما سه نفر در زمين نباشيم، روي کيفيت عملکرد فوتبالي هر دو نفر ديگر اثر منفي مي گذارد.

   آينده نفت آبادان و خودت را در سال جديد چطور مي بيني و آيا با توجه به شناخت سرمربي تيم ملي مي تواني به آرزوهاي ورزشي خودت برسي؟

 با توجه به اين موضوع که اختلاف امتيازها در نيمه بالاي جدول براي کسب سهميه بسيار کم است، اميدواريم که بتوانيم با کمک اين هواداران و کادر فني و اين بازيکنان خوب، يکي از سهميه هاي حضور در ليگ آسيا را به دست بياوريم که واقعا اين يکي از آرزوهاي فوتبالي من است. شما مطمئن باشيد اگر ما بتوانيم تمرکزمان را حفظ کنيم و تلاش بيشتري انجام دهيم و تيم را به جايگاه بالاي برسانيم، خودبه خود براي کل تيم از جمله من، به عنوان يک بازيکن تاثيرگذار اثر بسيار مثبتي دارد و همان طور که گفتيد، اسکو از بازي من شناخت خوبي دارد و اميدوارم اگر لياقتش را داشته باشم، به تيم ملي دعوت شوم.

  بهترين بازيکن و بهترين مربي سال 98 از نگاه شما چه کساني هستند؟

سوال بسيار سختي است، اي کاش مي توانستم نام 10 نفر را بياورم؛ اما بدون هيچ تعصبي بايد بگويم از نگاه من عيسي آل کثير فصل بسيار خوبي را پشت سر گذاشت و من از نزديک شاهد تلاش هاي اين بازيکن هستم، ضمن آنکه مهدي ترابي هم فصل بي نظيري را سپري کرد؛ اما در ارتباط مربيان هم بايد بگويم به دليل احترامي که براي تمام استادان خود قائلم، فکر مي کنم اسکوچيچ بهترين مربي سال بود.

 

بازدید      مدیرعامل     مناطق نفت خیز جنوب   از      روند   احداث     پارک    ورزش    و    سلامت 

مديرعامل شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب به همراه مدير منابع انساني و مديرعامل باشگاه فرهنگي- ورزشي مناطق نفت خيز جنوب از روند احداث پارک ورزش و نشاط بازديد کردند.

احمد محمدي، مديرعامل شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب ضمن بازديد از پارک ورزش و نشاط مجموعه فرهنگي- ورزشي امام رضا(ع) شهرک نفت اهواز گفت: خدمات عمومي بايد در تمامي مناطق نفتي ارائه شود، به همين منظور شرکت مناطق نفت خيز جنوب تا حد امکان به دنبال توسعه خدمات ورزشي و تفريحي در مکان هاي مختلف است.

احمد محمدي، هدف از بازديد ميداني از پروژه هاي ورزشي - تفريحي را اطلاع از ميزان پيشرفت برنامه هاي در دست اجرا عنوان کرد و ضمن رضايت مندي از عملکرد باشگاه فرهنگي- ورزشي مناطق نفت خيز جنوب و تاکيد بر حمايت همه جانبه از برنامه ورزشي گفت: رضايت کارکنان و خانواده هاي آنها در گرو تلا ش هاي خستگي ناپذير تمامي عوامل مديريت در به سرانجام رساندن پروژه ها و تکميل آنهاست. احيا و احداث پارک ورزش و نشاط با استفاده از توانمندي کارکنان باشگاه فرهنگي- ورزشي مناطق نفت خيز جنوب و مديريت عمليات غيرصنعتي و تماما از ظرفيت هاي داخلي در حال انجام است.