خوردنی های دوست داشتنی

شیک و لذیذ غذا درست کنید

سال ها قبل بود که پاي نان تست به عنوان يک نان ساده و خوش خوراک به سفره ما ايراني ها باز شد. اين نان ها قابليت زيادي دارند و از آنها مي توان براحتي ساندويچ يا خوراکي هاي زيادي درست کرد. نان و پنير و لقمه شکلاتي، از ساندويچ هاي محبوبي بود که مي شد به آساني و در عرض چند دقيقه با نان تست آماده کرد. در حال حاضر تنوع نان تست ديگر مثل قديم نيست و پيشرفت و تغييرات زيادي داشته که از جمله اين تغييرات مي توان به انواع و اقسام نان هاي تست با طعم هاي مختلف اشاره کرد. با نان تست هايي که در بازار موجود است، مي توان پيتزا، يکي از دوست داشتني ترين غذاها را درست کرد و از خوردنش لذت برد. تست فنجاني، تست شکم پر، تست تخم مرغي، تست فرانسوي، تست رولي و... از ديگر خوردني هاي پيشنهادي ماست که با استفاده از نان تست مي توانيد آنها را درست و در جمع خانوادگي ميل کنيد. با توجه به آنچه گفتيم، در اين شماره قصد داريم فرنچ رول تست را به شما آموزش دهيم، غذايي خوش عطر و رنگ و متفاوت که با يک بار تهيه آن، مطمئنا جايي در برنامه غذايي تان پيدا خواهد کرد.

 فرنچ رول تست

 

 فاطمه مولايي

 مواد لازم

نان تست: 6 تکه

انواع سس: يک پيمانه

پنير گودا يا پنير پيتزا: سه چهارم پيمانه

سوسيس: 300 گرم

تخم مرغ: يک عدد

آرد سوخاري يا پانکو(آرد سوخاري نارنجي رنگ): يک پيمانه

روغن يا کره براي سرخ کردن: به ميزان لازم

 

طرز تهيه

اولين کاري که بعد از تهيه نان تست بايد انجام دهيد، اين است که نان ها را دورگيري کنيد و قسمت هاي سفت نان را برش بزنيد. قسمت وسط نان را با وردنه پهن کنيد، طوري که نازک تر از حالت اوليه خود شود. وسط نان را به سس دلخواهتان آغشته کنيد، سپس پنير گودا يا به دلخواه پنير پيتزا و به اندازه يک بند انگشت سوسيس رويش بگذاريد.

در اين مرحله تخم مرغ ها را شکسته و درون يک ظرف بريزيد و خوب هم بزنيد. نان تست آماده شده را رول کنيد و درون تخم مرغ همزده قرار دهيد و داخل آرد سوخاري رنگي يا پانکو بغلتانيد و در انتها در روغن سرخ کنيد. بعد از آماده شدن تست ها، آنها را درون ظرف مورد نظرتان بگذاريد و با مواد دلخواه تزيين کنيد.

 

باسلوق ژله ای انار

   آتينا عالي

مواد لازم

نشاسته گل: يک دوم ليوان

آب انار: يک ليوان

شکر: يک دوم ليوان (اگر شيرين تر دوست داريد يک ليوان سر خالي)

پودر ژلاتين: يک قاشق غذاخوري(بهتر است از ورق ژلاتين استفاده کنيد)

آب سرد: 3 قاشق غذاخوري

ژله انار: يک بسته

طرز تهيه

ابتدا آب انار و پودر نشاسته را با هم مخلوط کنيد و خوب هم بزنيد تا گلوله هاي نشاسته باز شود. سپس شکر، ژله انار ويک قاشق پودر ژلاتين را با سه قاشق غذاخوري آب بن ماري کنيد و روي حرارت ملايم قرار دهيد و تا جايي هم بزنيد که سفت شود. حالا قالبتان را خيس و کف آن کيسه فريزر پهن کنيد. مواد آماده شده را در قالب بريزيد و چند ساعت درون يخچال قرار دهيد تا خوب ببندد. سپس باسلوق آماده را برش بزنيد و در آرد يا نشاسته ذرت يا پودر نارگيل بغلتانيد.

 

دسر کدو حلوایی

کدو حلوايي: يک عدد متوسط

شکر: يک دوم پيمانه

آب: نصف ليوان

دارچين: به ميزان لازم

کره: 50 گرم

انواع مغزها براي تزيين: به ميزان لازم

طرز تهيه

اول از همه کدو حلوايي را شسته و نصف کنيد. سپس تخمه هاي داخل هر نيمه را خالي کرده و فضاي داخل آن را خوب تميز کنيد. حالا هر نيمه را پوست بگيريد و به قطعات کوچک درآوريد. اگر بتوانيد به صورت حلقه حلقه درآوريد، دسر شما قشنگ تر مي شود. بعد از برش کدو، تکه هاي برش خورده را در روغن يا کره (از کره به تنهايي استفاده نکنيد، چون زود مي سوزد و طعم بدي به دسر شما مي د هد) تفت دهيد. سعي کنيد هر دو طرف برش هاي کدو به يک اندازه تفت بخورد. وقتي هر دو روي کدوها طلايي رنگ شد، روي آنها مقداري شکر بپاشيد. زير حرارت را کم کنيد و اجازه دهيد شکر کم کم آب و کاراملي رنگ شود. حالا نصف استکان آب اضافه کنيد و به مدت يک ربع اجازه دهيد که کدوي طعم دار تان بپزد. بعد از پخت، کدوها را در ظرف مورد نظر بچينيد و روي آنها را دارچين و گردو يا هر مغز ديگري که داريد، بپاشيد. استفاده از پودر هل هم مي تواند به خوشمزه تر شدن دسر کدو حلوايي شما کمک کند. اين دسر در روزها و شب هاي سرد زمستان، گزينه خوبي براي دورهمي هاي خانوادگي است.