به بهانه درخشش دانش آموزان خانواده نفت در مسابقات کشوری

کلاس های جذاب برای استعدادیابی های خاص

مشعل   درخشش دانش آموختگان دوره هاي آموزشي خانه فرهنگ مجموعه هاي ورزشي - آموزشي تهران در المپياد کشوري نوابغ دانش آموزي بهانه اي شد تا اين کلاس ها را بيشتر به خانواده هاي نفت معرفي کنيم. اين کلاس ها از حدود دو سال قبل و از سوي امور گردشگري و خدمات فرهنگي معاونت پشتيباني مديريت منابع انساني در خانه هاي فرهنگ نفت برگزار مي شود و چهار دوره رباتيک، چرتکه، سازه هاي ماکاراني و برنامه نويسي، کلاس هاي آمادگي هستند که طرفداران خاص خود را دارند و دانش آموزان مي توانند با گذراندن اين دوره ها و استعداديابي، به المپيادها و مسابقات استاني و کشوري و حتي جهاني راه پيدا کنند.  علي رضا کوت زاده، رئيس امور گردشگري و خدمات فرهنگي شرکت ملي نفت با اعلام اينکه اين کلاس ها در چهار رشته رباتيک، سازه هاي ماکاراني، چرتکه و برنامه نويسي تدريس مي شوند، به «مشعل» گفت: دانش آموزان در سطوح مختلف و بر اساس علاقه شان تقسيم بندي و به المپيادها معرفي و براي آن آماده مي شوند. او افزود: با توجه به برنامه ريزي ها و هماهنگي هاي صورت گرفته، امور فرهنگي شرکت ملي نفت با هدف به انجام رساندن هر چه بهتر رسالت فرهنگي خود و کشف استعدادهاي علمي و مهارتي فرزندان کارکنان شرکت ملي نفت و به منظور غني سازي اوقات فراغت فرزندان و همچنين بالا بردن سطح کيفي آموزش در خانه فرهنگ مجموعه هاي ورزشي و آموزشي، براي نخستين بار در سطح شرکت ملي نفت، اقدام به برگزاري کارگاه آموزش رباتيک از اول مهر 96 کرده است. رئيس امور گردشگري و خدمات فرهنگي شرکت ملي نفت تاکيد کرد که اين کلاس ها با استقبال بي نظير خانواده ها و فرزندان آنها مواجه شده، به همين دليل تاکنون ادامه داشته و درعين حال کلاس هاي چرتکه، سازه هاي ماکاراني و برنامه نويسي نيز از اول دي سال 97 به اين دوره ها اضافه شده است که مورد استقبال نيز قرار گرفته اند.

کوت زاده با بيان اينکه تاکنون بيش از 350 نفر در کلاس هاي علمي – مهارتي خانه فرهنگ مجموعه هاي ورزشي – آموزشي تهران حضور داشته اند، گفت: امسال براي اولين بار دو نفر از دانش آموختگان با تشخيص و استعداديابي از سوي مربي مربوطه، به المپياد نوابغ دانش آموزي معرفي شده اند که خوشبختانه هر دو نفر توانستند در سطح کشور مدال کسب کنند.  او گفت: عباس اصل عرب، يکي از دانش آموزان، مدال طلاي ليگ ربات ها (مانور رباتيک) را به دست آورد و نيکان آقاجاني، يکي ديگر از دانش آموزان در بخش محاسبات ذهني با چرتکه، توانست مدال برنز کسب کند.او يادآور شد که اين کلاس ها براي خانواده هاي نفت کاملا رايگان است ودر حال حاضر تنها در تهران برگزار مي شود.

علي محمدي روزبهاني، مدرس اين کلاس ها نيز در گفت وگو با «مشعل» با اشاره به زمان شروع کلاس ها که در آغاز هر فصل است، گفت: اين کلاس ها دو سال شروع شده و در اين مدت دانش آموزان زيادي با اين کلاس ها آشنا شده اند و توانسته اند با دنياي متفاوت و جديد فناوري آشنا شوند.  او مي گويد: هنوز تعداد زيادي از خانواده هاي نفت از برگزاري اين دوره ها آگاه نيستند، از اين رو لازم است متناسب با درخواست و تعداد دانش آموزان و همچنين نيازهاي هر شهر، اين کلاس هادر شهرهاي ديگر نيز برگزار شود.

 

موفقیتی دیگر از پژوهشگر شركت  ملی حفاری ايران

بومی سازی ماده پاك كننده تجهيزات الكتريكي و الكترونيكی با كارايی بالا

اين محصول از جمله مواد مشمول تحريم هاست و از كشورهاي غربي وارد مي شود و در صنايع حفاري، نيروگاه، توزيع برق، نفت و گاز، حمل و نقل، مخابرات و هوافضا كاربرد دارد. تلاش هاي قبلي سازندگان داخلي در توليد محصول با كيفيت به دليل نداشتن پشتوانه علمي و دانش فني ناموفق بود.

اصغر صادق آبادي، رئيس مهندسي كالاي مكانيك شركت ملي حفاري ايران طراح اين محصول است كه پس از انجام دو سال تحقيقات و آزمايش، موفق به فرمولاسيون اين ماده شد. اين محصول جديد از لحاظ تكنيكي از نوع غربي خود(محصول شركت CRC) كارايي بهتر و قيمت پايين تري دارد.

اين شوينده، يك محصول تكنيكي است كه قدرت بالايي در پاك كردن چربي، خاك، نفت، روغن، قير و خوردگي از تجهيزات الكتريكي و الكترونيكي دارد که اين امر باعث افزايش راندمان عملياتي در موتورهاي الكتريكي و ساير تجهيزات برقي مي شود و با توجه به آلودگي زياد مناطق عملياتي، اين ماده بسيار پر مصرف و مفيد خواهد بود.

از آنجا كه تجهيزات الكتريكي را نمي توان با آب پاك كرد، بنابراين براي پاك كردن و زدودن موثر آلودگي ها از تجهيزات الكتريكي، الكتروموتورها، رله ها، پنل هاي الكتريكي، ژنراتورها، ترانسفورماتورها و كنتكتورها از اين ماده استفاده مي شود.از جمله مزاياي اين ماده مي توان به آتش زا نبودن، تبخير سريع پس از پاكسازي، به جا نگذاشتن باقيمانده و آسيب نرساندن به لايه ازن اشاره كرد. از اين ماده مي توان هم به صورت بالك و هم اسپري استفاده کرد. اين محصول مرحله طراحي و تست ميداني را با موفقيت به پايان رسانده و آماده تجاري سازي و توليد در خوزستان براي مصرف داخلي كشور و صادرات است. لازم به ذكر است هزينه تحقيقات و تست اين محصول از سوي طراح آن تامين شده است.

 

اپلیکیشن هایی برای شکموها

Fidilio

فيديليو معروف ترين راهنماي رستوران ها براي معرفي به افراد گرسنه و شکموست. شما به کمک اين آپ مي توانيد بيشتر رستوران هاي تهران را به همراه آدرس، شماره تلفن، عکس، منوي غذا و بعضي امکانات جانبي ديگر همانند نوع مکان، دسترسي به اينترنت، پخش موسيقي زنده و… پيدا کنيد. اين برنامه حتي به GPS مجهز است و شما را خيلي راحت به مقصد مورد نظرتان مي رساند. شما هم مي توانيد رستوران يا کافي شاپ مورد نظر خودتان را در www.fidilio.com به ثبت برسانيد.

 

Koja Khoobe Recorder

کجا خوبه، يک راهنما براي پيدا کردن سريع ترين، نزديک ترين و راحت ترين گزينه موردنظرتان است. فهرست حدود 500 رستوران و کافي شاپ با امکان مشاهده فضا و امکانات از روي نقشه و با مشخصات کامل در دسترس شماست و کار را برايتان راحت مي کند.

 

Doremond

اين اپليکيشن، ليستي از تمام مراکز شهري مثل رستوران ها، کافه ها، سينما ها، بانک ها، داروخانه ها، پمپ هاي بنزين و… تهيه کرده که براحتي مي توانيد با تلفن همراهتان به آنها دسترسي پيدا کنيد. در حال حاضر بيشتر شهرهاي ايران در اين اپليکيشن ثبت شده اند.