پيشتازي پولاد مردان ملي حفاري در وزنه برداري ايران

حسين آزادي-  هفته نخست ليگ برتر وزنه برداري باشگاه هاي کشور با قهرماني ملي حفاري اهواز در رده سني جوانان ونايب قهرماني دررده سني بزرگسالان پايان يافت. هفته نخست ليگ برتر وزنه برداري جوانان و بزرگسالان فصل 98باشگاه هاي کشور(يادواره شهداي شرکت ملي حفاري ايران) با حضور 6 تيم در رده سني بزرگسالان و 5 تيم در رده سني جوانان طي سه روز (8، 9 و10 مهرماه) به ميزباني باشگاه ملي حفاري در اهواز برگزار شد. در ليگ برتر جوانان، تيم وزنه برداري شرکت ملي حفاري اهواز با 777 امتياز صدرنشين شد و در ليگ برتر بزرگسالان نيز تيم وزنه برداري شرکت ملي حفاري اهواز با 747 امتياز در جايگاه دوم قرار گرفت. تيم مناطق نفت خيز جنوب هم که در اين رقابت ها حضور داشت، در رده جوانان چهارم شد و در رده بزرگسالان در رتبه ششم قرار گرفت.  عملکرد وزنه برداران نفتي در مرحله نخست مسابقات به اين شرح است:

دسته 61 کيلوگرم جوانان

عليرضا منصوري (ملي حفاري اهواز): يکضرب105، دوضرب136 و مجموع241 کيلوگرم اول شد.

 نيما امين پور (مناطق نفت خيزجنوب خوزستان): يکضرب96، دوضرب123 و مجموع219 کيلوگرم در رتبه سوم قرار گرفت.

 دسته 61 کيلوگرم بزرگسالان

 عليرضا منصوري (ملي حفاري اهواز): يکضرب105، دوضرب136 و مجموع241 کيلوگرم به مقام دوم رسيد.

 دسته 67 کيلوگرم جوانان

 ابوالفضل جمعه پور(ملي حفاري اهواز): يکضرب125، دوضرب161 و مجموع286 کيلوگرم قهرمان شد.

 دسته 67 کيلوگرم بزرگسالان

 ابوالفضل جمعه پور(ملي حفاري اهواز): يکضرب125، دوضرب161 و مجموع286 کيلوگرم به مقام دوم رسيد.

 دسته 73 کيلوگرم جوانان

 احمد احمدنژاد(ملي حفاري اهواز): يکضرب138، دوضرب170 و مجموع308 کيلوگرم اول شد.

 روح الله بيرانوند (ملي حفاري اهواز): يکضرب136، دوضرب170 و مجموع306 کيلوگرم به مقام دوم رسيد.

 دسته 73 کيلوگرم بزرگسالان

 احمد احمدنژاد (ملي حفاري اهواز): يکضرب138، دوضرب170 و مجموع308 کيلوگرم اول شد.

روح الله بيرانوند (ملي حفاري اهواز): يکضرب136، دوضرب170 و مجموع306 کيلوگرم دوم شد.

نتايج دسته 81 کيلوگرم جوانان

 مهدي حياتي (مناطق نفت خيزجنوب خوزستان): يکضرب132، دوضرب163 و مجموع295کيلوگرم دوم شد.

 دسته 89 کيلوگرم جوانان

 آرمين عباسي(ملي حفاري): يکضرب145، دوضرب180 و مجموع 325 کيلوگرم قهرمان شد.

دسته 89کيلوگرم بزرگسالان

صالح چراغي(ملي حفاري): يکضرب166، دوضرب197 و مجموع363 کيلوگرم به مقام دوم رسيد.

 دسته 96کيلوگرم جوانان

افشين طاهري(ملي حفاري): يکضرب142، دوضرب165 و مجموع307کيلوگرم به مقام دوم رسيد.

نتايج دسته 102 کيلوگرم جوانان

 ابراهيم اسفندياري(مناطق نفت خيز جنوب): يکضرب138، دوضرب177 و مجموع315کيلوگرم به مقام سوم رسيد.

 دسته 102کيلوگرم بزرگسالان

 رضا دهدار(ملي حفاري): يکضرب175، دوضرب219 و مجموع394 کيلوگرم قهرمان شد.

 دسته 109کيلوگرم جوانان

 عليرضا لطفي (ملي حفاري): يکضرب169، دوضرب188 و مجموع 340 کيلوگرم قهرمان شد.

 دسته 109کيلوگرم بزرگسالان

سعيد سيار(ملي حفاري): يکضرب170، دوضرب208 و مجموع378 کيلوگرم به مقام دوم دست پيدا کرد.

 دسته 109+کيلوگرم جوانان

 علي داودي(ملي حفاري): يکضرب190، دوضرب230 و مجموع 420 کيلوگرم قهرمان شد.

 آيت شريفي(مناطق نفت خيزجنوب خوزستان): يکضرب165، دوضرب202 و مجموع367کيلوگرم به مقام دوم دست پيدا کرد.

 رضا حسن پور(ملي حفاري): يکضرب160، دوضرب200 و مجموع360کيلوگرم سوم شد.

دسته 109+کيلوگرم بزرگسالان

 علي داودي(ملي حفاري): يکضرب190، دوضرب230 و مجموع 420 کيلوگرم اول شد.

 درپايان اين رقابت ها، در جدول رده بندي جوانان، تيم شرکت ملي حفاري اهواز با 777 امتياز اول شد و مناطق نفت خيز جنوب با 691 امتياز به مقام چهارم رسيد. در رده بزرگسالان هم تيم شرکت ملي حفاري اهواز با 747 امتياز دوم شد و تيم مناطق نفت خيز جنوب هم توانست با 612 امتياز مقام چهارم را از آن خود کند.

اعتماد به جوانان و نوجوانان جواب داد

 فراز رامهرمزي، سرمربي تيم وزنه برداري ملي حفاري با بيان اينکه هفته نخست ليگ برتر وزنه برداري جوانان و بزرگسالان باشگاه هاي کشور از سطح بالايي برخوردار بود، گفت: در بازي هاي اين فصل، تيم هاي دانشگاه آزاد و بازار بزرگ با دارا بودن چند ملي پوش و صرف هزينه هاي فراوان در رقابت ها حضور پيدا کرده اند که همين موضوع باعث رقابت نزديک و پاياپاي در بين تيم ها شده است. وي افزود: در اين دوره از مسابقات، تيم ملي حفاري با ترکيبي کاملا جوان و بومي حضور پيدا کرده است به طوري که 2 وزنه بردار نوجوان ما به نام هاي عليرضا منصوري و ابوالفضل جمعه پور هم در دو رده سني جوانان و بزرگسالان به روي تخته رفتند که اين امر اهتمام و اعتماد باشگاه ملي حفاري اهواز به جوانان و نوجوانان بومي را بيش از پيش نشان مي دهد. رامهرمزي در ادامه با بيان اينکه اين باشگاه بيش از 10 عنوان قهرماني در رده سني جوانان و چند عنوان نخست در رده سني بزرگسالان درسطح ليگ برتر باشگاه هاي کشور را در کارنامه ورزشي خود دارد، گفت: با اينکه بودجه اين باشگاه در فصل جاري کاهش يافته؛ اما تيم ما با تکيه بر جوانان مستعد بومي، تا پايان رقابت ها به عنوان يک مدعي، دوشادوش ساير تيم ها به رقابت مي پردازد.

جوانان حفاري غيرت مندانه وزنه زدند

سيد سالار محمد نيا، مديرعامل باشگاه ملي حفاري اهواز به عنوان ميزبان اين رقابت ها در خصوص اين مسابقات گفت: در حالي که ساير حريفان با پشتوانه مالي مضاعف در اين دوره از رقابت ها حضور پيدا کرده اند، اما تيم هاي جوانان و بزرگسالان ما در هفته نخست ليگ برتر وزنه برداري باشگاه هاي کشور فراتر از انتظار ظاهر شدند و با تعصب و غيرت مثال زدني خود، عنوان قهرماني در رده سني جوانان و مقام نايب قهرماني در رده سني بزرگسالان را کسب کردند. سيد سالار محمد نيا افزود: تيم هاي جوانان و بزرگسالان ما در اين فصل با ترکيب کاملا بومي در مسابقات حضور يافتند.

 

درخشش تنيسور هاي خطوط لوله نفت در جهان

سيدعلي آل ياسين، همكار اداره بازرسي فني شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران با درخشش در مسابقات اوپن تنيس روي ميز بزرگسالان جهان با كسب  مدال طلا به مقام قهرماني دست يافت. مسابقات اوپن تنيس روي ميز  بزرگسالان جهان  از 20 سپتامبر (29 شهريور)  به ميزباني كشور تركيه ودر دو بخش انفرادي و دوبل (دونفره) با حضور 470  بازيكن منتخب از سراسر  دنيا  برگزار شد که علي آل ياسين در بخش انفرادي در دسته دوم رده سني 30  تا  40  سال جهان موفق به كسب عنوان قهرماني شد.همچنين در بخش مسابقات دوبل (دو نفره)  تيم دوبل مشترك محسن رياحي از اداره عمليات كالا و سيدعلي آل ياسين از اداره بازرسي فني شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران پس از انجام بازي هاي سخت و نفسگير، موفق به كسب مدال برنز و  مقام سوم مشترك جهان شدند.

 

به مناسبت هفته دفاع مقدس در مناطق نفت خيز جنوب برگزار شد

مسابقات تيراندازي بانوان و آقايان

به مناسبت گراميداشت هفته دفاع مقدس، امور ورزش و تربيت بدني شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب با همکاري حوزه بسيج شهيد تندگويان وزارت نفت جنوب، يک دوره مسابقات تيراندازي ويژه بانوان و آقايان در مجموعه ورزشي امام رضا(ع) شهرک نفت برگزار کرد.  در اين مسابقه که با استقبال خوبي از سوي شرکت کنندگان خانم و آقا همراه بود، بيش از 60 نفر از آقايان در دو رشته تفنگ و تپانچه بادي با هم به رقابت پرداختند. در پايان اين مسابقه در رشته تفنگ حسن پناهي، مهدي حسن زاده و رحيم دادبين به ترتيب جايگاه هاي اول تا سوم را کسب کردند و در رشته تپانچه مهدي نيسي پور، علي اکبر نوروزي و نادر شعيبي به ترتيب به عنوان نفرات اول تا سوم اين دوره از مسابقات معرفي شدند. مسلم احمدي، جواد گذاري و علي سلامي پور به ترتيب مسووليت برگزاري و داوري اين مسابقات را به عهده داشتند. در بخش مسابقه تيراندازي بانوان شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب که مانند آقايان با استقبال خوبي از سوي شرکت کنندگان همراه بود، بيش از 50 نفر از بانوان در دو رده سني زير 26 سال و بالاي 26 سال و در رشته تفنگ بادي با هم به رقابت پرداختند.  در پايان اين مسابقه  در رده سني زير 26 سال فاطمه موسوي، مريم ملا و سميه عامري به ترتيب جايگاه هاي اول تا سوم را کسب کردند و در رده سني بالاي 26 سال معصومه برات پور، مهين سليماني و فريبا قنبري به ترتيب به عنوان نفرات اول تا سوم اين دوره از مسابقات معرفي شدند.

 

فرزند همکارخطوط لوله نفت در تيم ملي تيراندازي

فرزند يکي ازکارکنان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران منطقه تهران علاوه بر کسب مقام دوم المپياد استعدادهاي برتر ايران به اردوي تيم ملي نوجوانان کشور نيز دعوت شد .

 آناهيتا بيگي، فرزند عصمت اله بيگي از کارکنان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران پس از دستيابي به مقام پنجمي انفرادي در رشته تيراندازي با تفنگ بادي و به دست آوردن رتبه نايب قهرماني تيمي در دومين المپياد استعدادهاي برتر ايران، به تيم ملي تيراندازي ايران راه يافت.

به همين منظورازاين تيراندازنفتي طي مراسمي تجليل به عمل آمد و مجتبي بشارتيان، مدير منطقه ضمن تقدير از تعليمات ارزنده مربيان و تلاش و کوشش ملي پوش جديد کشورمان گفت: همواره عرصه ورزش و حضور موفق در ميادين ورزشي، يکي از ارزشمندترين افتخاراتي است که نصيب انسان ها مي شود. 

او با تأکيد بر اهميت حوزه ورزش در ميان کارکنان و خانواده هاي آنان، براي اين نوجوان نام آور، آرزوي توفيق و کسب دستاوردهاي بزرگتر کرد.

 

سومي نونهال نفتي در کاراته قهرماني کشور   

شهراد صفري، فرزند کاراته‎کا يکي از همکاران شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران منطقه شمال، مرکز مرگاو، موفق به کسب مقام سوم مسابقات کشوري شد.

 مسابقات قهرماني کاراته کشور به ميزباني شهر کرج در استان البرز برگزار شد که در پايان شهراد صفري توانست مقام سوم اين رقابت‎ها را از آن خود کند.

اين نونهال کاراته کار نفتي 10 سال سن دارد و فرزند حميدرضا صفري، مسوول عمليات مرکز انتقال نفت مرگاو است که با توانايي و استعداد ورزشي خود پيش از اين نيز موفق به کسب رتبه نخست مسابقات کاراته سبک کان‎ذن‎ريو قهرماني کشور در سال 97، کسب مقام اول مسابقات غرب استان، نايب قهرماني در مسابقات کشوري بابلسر و... شده بود.