سرمربي بانوا ن ملي حفاري:به دنبال قهرماني هستيم

بانوان تيم حفاري در هفته نخست ليگ برتر فوتسال باشگاه هاي ايران، برابر نامي نو اصفهان، مدافع عنوان قهرماني به تساوي رسيد. مينا باراني، سرمربي تيم فوتسال حفاري که در اين فصل، هدايت اين تيم را در اختيار گرفته، اعتقاد دارد درخشش فرزانه توسلي، دروازه بان تيم حريف، عامل پيروز نشدن تيمش در اين بازي بوده است.

او پس از تساوي تيمش برابر نامي نو اصفهان در هفته آغازين ليگ برتر فوتسال بانوان گفت: «در هر حال نامي نو، تيم قهرمان فصل گذشته است و اگر تغييراتي هم در اين تيم نسبت به تيم قهرمان فصل گذشته رخ داده، اين تغييرات آنقدر محسوس نيست که چهره مدعي نامي نو را تغيير دهد. ما موفقيت هاي زيادي براي گلزني داشتيم و تيم نامي نو، اين يک امتياز در اهواز را مديون فرزانه توسلي، سنگربان ارزشمند خود است که يک تنه در برابر حملات ما ايستاد؛ البته در بازي اول فصل نمي توان بهترين کيفيت را ارائه کرد و در آينده ما به تيم بهتري تبديل مي شويم.» سرمربي تيم حفاري اهواز در ادامه در خصوص شرايط و وضعيت تيمش در نخستين ديدار گفت: «اشتباهات فردي و ناهماهنگي در شروع بازي، از کيفيت کار ما کم کرد؛ اما تيمي در اختيار داريم که تغييرات اساسي نداشته و بسرعت به شرايط ايده آل مي رسد؛ البته اغلب تيم ها تقويت شده اند و همه به دنبال قهرماني هستند و رقباي سرسختي نسبت به گذشته داريم. ما هم از اين قضيه مستثنا نيستيم و به دنبال قهرماني هستيم.» باراني درباره وضعيت نقل و انتقالات حفاري در اين فصل گفت: «2 بازيکن ما به تيم هاي نامي نو و پالايش نفت آبادان پيوستند و سهيلا ملمولي و تارا جاني نژاد و 2 بازيکن زير 18 سال را جذب کرديم و به طور کلي تغييرات اساسي در حفاري اتفاق نيفتاده است.» سرمربي حفاري در پاسخ به اين سؤال که آيا حفاري براي قهرماني بسته شده است، گفت: «در ليگي که تيم هاي قدرتمند زيادي دارد، صحبت از قهرماني آن هم در آغاز راه منطقي نيست؛ اما در مورد هدف گذاري تيمي بايد بگويم همه با هم همدل شده ايم تا بتوانيم مقامي در خور نام حفاري کسب کنيم و نيم نگاهي هم به قهرماني وجود دارد، بخصوص اينکه در سال هاي گذشته همواره در جمع مدعيان قرار داشته ايم.»

حفاري، قهرمان رادر خانه اش  متوقف کرد

ليگ برتر فوتسال بانوان باشگاه هاي ايران از هفته گذشته استارت خورد و تيم ملي حفاري اهواز در هفته نخست اين رقابت ها موفق شد، قهرمان فصل گذشته اين رقابت ها را متوقف کند.

ملي حفاري که در اين فصل با تغييرات زيادي از کادر فني تا بازيکن مواجه شده، در نخستين ديدار خود از هفته اول در اصفهان موفق شد نامي نو اصفهان را متوقف کند.  شاگردان مينا باراني در حفاري، در روزي که از ميزبان اصفهاني خود عقب بودند، موفق شدند با به ثمر رساندن دو گل در دقايق پاياني به تساوي دست پيدا کنند تا دست پر به خانه برگردند.

تيم ملي حفاري در اصفهان مقابل نامي نو به نتيجه تساوي 3 بر 3 دست پيدا کرد.  فهيمه زارعي، ستاره ارزشمند و يار وفادار حفاري در اين بازي، براي تيمش دو گل به ثمر رساند و الهام عنافچه، ديگر گلزن حفاري در اين بازي بود.

 تيم فوتسال بانوان نفت آبادان هم که پيش فصل پرحاشيه اي را پشت سر گذاشته بود، در نخستين بازي خود در تهران با نتيجه پرگل 7 بر 2 شکست خورد تا باز هم مثل فصل گذشته با شکست فصل را شروع کرده باشد. بانوان نفت که تا قبل از شروع مسابقات قرار بود با مربيگري رز جديدزاده (مربي که اين تيم را قهرمان کرده بود) فصل را شروع کنند به يک باره مثل فصل قبل با خديجه پوربهبهاني کار را شروع کردند که فصل، قبل هم موفق نبود!  

 

کشتـي   نفـت    تـهران دوبـاره جـان   مي گيـرد

باشگاه قديمي و باسابقه کشتي نفت تهران در تهرانسر که روزگاري حرف هاي زيادي براي گفتن داشت و ضمن قهرماني هاي متعدد در ليگ برتر باشگاه هاي ايران و افتخارآفريني در ايران و آسيا، ملي پوشان زيادي را به تيم ملي ايران معرفي کرده بود، پس از 8 سال تعطيلي دوباره بازگشايي شد. يعقوب نجفي جويباري، دارنده 2 مدال طلا و يک برنز آسيا و نقره بازي هاي آسيايي که سال ها به عنوان کشتي گير و مربي در باشگاه کشتي نفت تهران سابقه فعاليت دارد، در گفت و گو با «مشعل»، از بازگشايي باشگاه کشتي نفت تهران در تهرانسر پس از 8 سال تعطيلي خبرداد. جويباري با توضيح بيشتر در اين باره گفت: «8 سال پيش مديران وقت ورزش نفت تصميم گرفتند اين باشگاه ريشه دار فقط به فرزندان و کارکنان نفت اختصاص داشته باشد و فقط به صورت آکادمي کار کند. همين امر باعث شد جمعيت کشتي گيران نفت بشدت کاهش پيدا کند و از 100 تا 150 نفر به 8 تا 10 نفر برسد. به همين دليل امکان فعاليت باشگاه با اين تعداد اندک امکانپذير نبود و در نهايت باشگاه کشتي نفت تعطيل شد.» مربي کشتي نفت که مسؤوليت باشگاه تهرانسر را هم به عهده دارد، گفت: «خوشبختانه با رايزني هاي انجام شده و حمايت مديران نفت، باشگاه کشتي تهرانسر از اوايل تيرماه کار خود را آغاز کرد، اين بار نه تنها نفتي ها؛ بلکه همسو با اهداف مسؤوليت اجتماعي نفت، عموم افراد و کشتي گيران نيز مي توانند در اين باشگاه براي فعاليت در اين رشته ورزشي ثبت نام کنند. خوشبختانه با اين تصميم شاهد افزايش استقبال از سوي کشتي دوستان در همين مدت اندک بوديم و انتظار داريم به مرور، باشگاه کشتي نفت تهران به دوران اوج خود بازگردد و با حضور در عرصه باشگاهي افتخارآفريني و ملي پوشان جديدي را به کشتي ايران معرفي کند.» نجفي جويباري با بيان اينکه بسياري از باشگاه هاي باسابقه کشتي و پايگاه هاي قهرماني در تهران به دليل بي توجهي سال هاست که تعطيل شده اند، گفت: «مسؤولان فدراسيون و هيات کشتي تهران بايد با مديران وارد مذاکره شوند تا آنها را براي فعاليت در کشتي حداقل در سطح باشگاه داري ترغيب کنند. بايد به مربيان کشتي در تهران و ديگر نقاط کشور بها دهند و حقوق کافي به آنها پرداخت شود تا براي کار کردن انگيزه داشته باشند. ديگر آن زمان گذشت که مربيان مجاني کار مي کردند، مگر مربيان کشتي با اين وضع گراني مي توانند بدون دريافت حقوق کافي کار کنند؟ بنابراين بايد براي پيشرفت کشتي سرمايه گذاري کرد.» او با بيان اينکه شاهد برنامه ريزي هاي خوب در بخش ورزشي باشگاه نفت همسو با اهداف مسؤوليت اجتماعي هستيم، گفت: «هم اکنون باشگاه نفت، در وزنه برداري با حضور قهرمانان ملي به صورت آکادمي فعاليت مي کند و شاهد رونق اين بخش هستيم. در فوتبال نيز قهرمانان ملي اقدام به راه اندازي آکادمي کرده که با استقبال نوجوانان همراه بوده است. در کشتي هم با برنامه هايي که در دست داريم، قطعا شاهد رونق اين بخش خواهيم بود. از امکانات خوبي برخورداريم و باز هم مي توانيم کمک رسان کشتي کشور باشيم.»

 

نايب قهرماني بانوان کاراته کا نفت مسجدسليمان 

تيم کاراته بانوان نفت مسجدسليمان موفق شد با درخشش درمسابقات قهرماني کشوربا کسب مقام دوم يک بار ديگر افتخارآفريني کند. مسابقات قهرماني کاراته بانوان کشور با حضور 950 کاراته کا در قالب 16 تيم از استان هاي مختلف کشور به ميزباني تهران در 25 مرداد و به مدت يک روز برگزار شد که با شناخت تيم هاي برتراين مسابقات به پايان رسيد .  مسابقات قهرماني کاراته بانوان کشور در 2 بخش کاتا و کميته برگزار شد که تيم تهران به مقام قهرماني رسيد و تيم هاي نفت مسجدسليمان و کرمان به ترتيب در جايگاه هاي دوم و سوم قرار گرفتند.  دختران کاراته کا تيم نفت مسجدسليمان که موفق شدند با کسب مدال قهرماني به کار خود پايان دهند، عبارت بودند از: زيبا آرين نژاد، فاطمه شکيبافر، نسترن ناصري، آنديا نوذري، ستايش فتاحي، هستي اسدپور، محدثه خلفيان، بهار شيرواني، پرستو طهماسبي، آرتميس کرمپور، ساناز محمدي، روژينا نجاتي، حنانه جليلي، مهديه خدادادي، بهار محمدي، رستا باورصاد، سپيده ذوالفقاري، رايا حسين پورو ساينا پيرمرادي.

 

فرزند نفتي کاراته کا قهرمان استان تهران شد

ديانا كياني زاده، فرزند عليرضا كياني زاده از همكاران شاغل در بيمارستان صنعت نفت، كاراته كا نونهال نفتي با کسب عنوان قهرماني مسابقات استان تهران در رشته كاتا (رده سني خردسالان 6 سال) براي شركت در مسابقات قهرماني كشوركه در شهر اصفهان برگزار مي شود، به تيم كاراته استان تهران دعوت شد. اين دختر ورزشكار از يك سال پيش، تمرين هاي خود را با تشويق و حمايت هاي پدربزرگش كه از بازنشستگان سازمان بهداشت و درمان نفت است (حبيب اله كياني زاده) آغاز كرد و توانست با نشان دادن استعدادهاي خود در اين رشته رزمي 20 نفر از كاراته كاهاي هم سن خود را شكست داده و قهرماني اين دوره از مسابقات را از آن خود کند. اين در حالي است كه كميته فني مسابقات، آينده روشني را براي اين فرزند نفتي در رشته كاراته پيش بيني کرده است.

 

قهرماني همکار نفتي در شنا دانشجويان کشور

رضا برات پور، از كاركنان شركت بهره برداري نفت و گاز مارون موفق به كسب عنوان قهرماني مسابقات شناي پنجمين المپياد فرهنگي- ورزشي دانشجويان دانشگاه جامع علمي كاربردي كشور در ماده 50 متر كرال سينه شد. اين شناگر نفتي همچنين دو مدال نقره را در ماده هاي 100 متر كرال سينه و 200 متر قورباغه ازآن خود كرد.  پنجمين المپياد فرهنگي- ورزشي دانشجويان دانشگاه جامع علمي كاربردي كشور در بخش پسران با حضور يك هزار و 300 ورزشكار از 32 استان در 10 رشته ورزشي به مدت سه روز در مرداد 98 در شهركرد، مركز استان چهارمحال و بختياري برگزار شد و در مجموع رده بندي تيمي، استان هاي خوزستان، اصفهان و تهران غرب به ترتيب بر سكوهاي اول تا سوم اين المپياد ايستادند.