دستیابی به رتبه اول مدیریت بازرگانی

مرخصی بدون حقوق

مشعل   نشريه «مشعل» با اميرحسين خان محمدي، نفر برتر در رشته مديريت بازرگاني کنکور ارشد سال جاري که بدون سهميه، رتبه هشتم و با سهميه، رتبه اول اين رشته را کسب کرده، گفت وگويي کوتاه انجام داده است.

او کارمند رسمي شرکت پالايش نفت تهران است و در اين سال ها با توجه به علاقه اش، هم در رشته تحصيلي و هم درشغل خود پيشرفت هايي داشته است. او مدرک کارشناسي را در رشته مهندسي کامپيوتر از دانشگاه شهيد بهشتي و فوق ليسانس کامپيوتر را از دانشگاه تهران گرفته است؛ اما به دليل علاقه به رشته بازرگاني، براي بار دوم به اخذ مدرک کارشناسي ارشد رشته مديريت بازرگاني دانشگاه تهران اقدام کرده است.

او مي گويد، با توجه به شرايط کاري اش که ازساعت شش و نيم صبح تا شش و نيم عصر است، بسختي توانسته براي درس خواندن وقت بگذارد و در ادامه مي گويد: «در اين شرايط کاري به سختي براي حضور در کلاس ها و درس خواندن وقت داشتم و با توجه به اينکه متاهل هستم، نمي توانستم در منزل، تمام وقتم را براي درس خواندن بگذارم و در نهايت روزانه 2تا 3 ساعت مي توانستم درس بخوانم.»

خان محمدي ادامه مي دهد: «باتوجه به زمينه تحصيلي و استعدادي که در دروس رياضي و آمار داشتم، بيشتر زمان خود را براي خواندن درس هاي عمومي و تخصصي ديگر گذاشتم. در محيط کار، بجز دادن مرخصي، همراهي ديگري وجود ندارد و بايد در همين شرايط براي درس خواندن برنامه ريزي مي کردم که همين موضوع شرايط را سخت مي کرد.»

او مي گويد: «چند سالي است که به عنوان نيروي رسمي در پالايشگاه تهران فعاليت دارم؛ اما فوق ليسانس اول من در رشته کامپيوتر در تعديل شرايط قراردادي لحاظ نشده است.» او در توضيح اين شرايط مي گويد: «از آنجا که چند سال قبل مدرک ليسانس من در يک مرحله تعديل شده بود، طبق قانون اين تعديل براي بار دوم انجام نمي شود. گويا در سال 97 قانون جديدي تصويب و ابلاغ شده که اگر مدرک را يکبار محاسبه و تعديل کنند، ديگر تکرار نمي شود.»

اين نخبه صنعت نفت با بيان اينکه در واقع اخذ مدرک فوق ليسانس دوم او نه تنها برايش مزاياي شغلي نداشته و مثل مدرک فوق ليسانس اول روي حقوق او تاثيري نگذاشته، بلکه با توجه به زماني را که براي رفتن به مرخصي و درس خواندن و حضور سر کلاس اختصاص داده، هزينه هم در بر داشته است، مي افزايد: «مدرک فوق ليسانس دوم را به دليل شرايط کاري جديد که در حوزه بازرگاني به اطلاعات نياز داشت و با توجه به علائق شخصي ام، گرفتم.»

او مي گويد: «شرايط براي جابه جايي در شرکت ها وجود ندارد و نيروها بايد با توجه به محيط کار و امکان استفاده از مرخصي بدون حقوق، سرکلاس هاي درس حاضر شوند، اما همين که شرکت ها در مورد دادن مرخصي و حضور سر کلاس ها همکاري مي کنند و غنيمت است و مي تواند براي ما نقطه قوت باشد.»

 

اپلیکیشن های کاربردی برای سفارش غذا

اسنپ فود

اسنپ فود، يکي از اولين وب سايت هاي ايراني است که سفارش اينترنتي غذا را براي مردم ايران آسان کرده و شرايط دسترسي به انواع غذاها و رستوران ها در نقاط مختلف تهران وجود دارد.  كاربران مي توانند به راحتي غذاي مورد نظر خود را انتخاب کرده و يکي از سه روش پرداخت را تعيين کنند و در نهايت غذاي خود را تحويل بگيرند. رستوران هاي مختلف با اعمال تخفيف هاي روزانه در اين سايت ديده مي شوند. اين اپليکيشن روي همه تلفن هاي همراه قابليت نصب دارد.

دلینو

يکي از نکات قوت دلينو، استفاده از عکس هاي واقعي غذاهاست که دل کاربر را آب مي اندازد؛ اما ويژگي مهم دلينو که مي تواند يک نقطه متمايز از ديگران باشد، نرم افزار اين شرکت است که در رستوران ها قرار دارد و سفارش شما مستقيما از طريق سايت در خود رستوران پرينت مي شود و به همين دليل برخلاف ديگر سرويس ها نيازي به تماس تلفني يک شخص سوم از طرف سرويس آنلاين غذا با رستوران و احتمال رخ دادن خطاي انساني، نداشتن غذا و… وجود ندارد. اين اپليکيشن هم براي همه تلفن هاي همراه قابل دسترسي است.

چیلیوری

چيليوري به وجود آمده که سفارش غذا را سريع تر و راحت تر کند. مجموعه اي از بهترين و مناسب ترين رستوران هاي تهران کنار هم جمع شده اند و  مي توانيد منوي روز و متنوعشان را همراه با تصوير غذاها ببينيد و انتخاب کنيد. شيوه سفارش غذا در اين اپليکيشن خيلي ساده  است و هر چند وقت يک بار به مناسبت مختلف براي مشترکان شرايط ويژه و امتيازاتي هم در نظر مي گيرد. يعني خبرنامه اي براي مشترکان وجود دارد که اخبار و شرايط خاص تخفيف ها را اعلام مي کند. اين اپليکيشن ايراني و در دسترس همه مشترکان است.

زودفود

انواع رستوران ها و فست فودها با اعمال تخفيف در اين اپليکيشن فعال هستند. با زودفود مي توانيد از 18 شهر ايران غذا سفارش دهيد. اگر هم ترجيح شما سفارش با موبايل است، زودفود، هم براي اندرويدي ها و هم گوشي هاي داراي سيستم عامل آي اواس اپليکيشن دارد. زودفود همچنين در صفحه اول وب سايت خود رستوران هاي پرفروش و پرطرفدار را جدا کرده تا شما بتوانيد راحت تر از ميان آنها انتخاب کنيد. يک ويژگي خوب زودفود اين است که بعد از سفارش غذا مي توانيد به صورت آنلاين وضعيت سفارش  خود را پيگيري کنيد و حتي زمان رسيدن غذا را ببينيد و در صورتي که زمان مورد نظر گذشته باشد، با کليک کردن روي يک لينک، به زودفود اطلاع دهيد تا وضعيت ارسال سفارش شما را پيگيري کند.