دخسوس :  پارس جنوبي  هم  شانس قهرماني دارد

آرش جعفري     پارس جنوبي جم از زمان حضورش در ليگ برتر فوتبال ايران، دروازه بان هاي مطرح و خوبي داشته است و در نخستين حضورش با فروزان، روزهاي خوبي را در ليگ برتر سپري کرد. در فصل دوم رحمان احمدي، گلر سابق تيم ملي را درون دروازه داشت که او هم عملکرد مناسبي از خود نشان داد و حالا در سومين فصل، دروازه بان برزيلي را جذب کرده که آمار خوبي در فوتبال ايران دارد و حتي به قهرماني در ليگ برتر هم رسيده است.  فرناندو دخسوس، دروازه بان جديد تيم فوتبال پارس جنوبي مي گويد، به اين تيم آمده تا بتواند در ليگ يک مقام خوب ديگر کسب و انتظارات باشگاه و هواداران را با عملکرد خوبش برآورده کند. با دروازه بان برزيلي پارس جنوبي جم گپ و گفتي کوتاه داشتيم که با هم مي خوانيم.

  چه شد که به پارس جنوبي آمديد؟

 يک فوتباليست هستم و اين شغل من است. هر کجا و هر تيمي که پيشنهاد بدهد، بررسي مي کنم و اگر به توافق برسم، در نهايت عضو آن تيم مي شوم. پارس جنوبي هم به من پيشنهاد داد و بعد از بررسي ديدم که مي توانم به اين تيم در ليگ برتر کمک کنم؛ البته حضور مربي سابق، يعني آقاي کمالوند نيز در انتخابم تاثير داشت. من با ايشان کار کرده بودم و براي همين ديدم که تمام شرايط خوب است و به پارس جنوبي آمدم.

 وضعيت پارس جنوبي و روند آماده سازي تيم چطور است؟

 شرايط تيم ما خوب است. در اين مدت تمرين هاي فشرده و سختي داشتيم و چند بازي دوستانه هم انجام داديم. تغييراتي که در تيم ما نسبت به سال گذشته ايجاد شده، تقريباً زياد است. به همين دليل به انجام بازي تدارکاتي نياز داريم تا بازيکنان، بيشتر با يکديگر هماهنگ شوند.

 در گذشته قهرمان ليگ شده ايد؛ آيا مي توانيد با پارس جنوبي هم قهرمان شويد؟

چرا که نه. ما تيم خوب و مربي خيلي خوبي داريم. تا شروع ليگ فرصت هست تا هماهنگ تر شويم و بتوانيم بازي هاي خوبي انجام دهيم تا هم هواداران خوشحال شوند و هم بتوانيم در بهترين جاي جدول قرار بگيريم. اما قول نمي دهم؛ چون خيلي سخت است. در فوتبال هر چيزي امکانپذير است. بنابراين نبايد نااميد باشيم. من فکر مي کنم که پارس جنوبي بتواند يک تيم مدعي در ليگ باشد و يقه خيلي از تيم ها را بگيرد.

 شما در نخستين بازي بايد به تهران بياييد و با پرسپوليس بازي کنيد. اين قرعه سختي براي شروع نيست؟

قبول دارم. پرسپوليس قهرمان چند ساله ايران است. من هميشه مقابل اين تيم خوب بازي کردم. سعي مي کنم در اين بازي هم عملکرد خوبي داشته باشم. خيلي سخت است درباره نتيجه حرف بزنم؛ اما بهترين بازي خودمان را انجام مي دهيم و من هم سعي مي کنم دوازه ام را بسته نگه دارم.

آمار خوبي در کلين شيت داريد. امسال هم مي توانيد رکورددار باشيد؟

من يک رقيب خيلي سرسخت به نام بيرانوند دارم؛ البته مهدي رحمتي و مظاهري هم هستند. بنابراين سعي مي کنم آنها را شکست دهم.

در ليگ برتر ايران دروازه بان هاي باکيفيتي حضور دارند که هر کدام از آنها شاخصه هاي متفاوتي دارند. رقابت کمي سخت است.

 به نظر شما بهترين دروازه بان ايران چه کسي است؟

نمي توانم در اين مورد به يک يا دو نام اشاره کنم. همانطور که گفتم، در ليگ برتر ايران دروازه بان هاي باکيفيتي حضور دارند که هر کدام از آنها شاخصه هاي متفاوتي دارند. اينکه بخواهم يک نفر را انتخاب کنم، بسيار سخت است؛ اما بيرانوند، رحمتي، مظاهري و نيازمند دروازه بان هاي خوبي هستند و رقابت با آنها را دوست دارم.

 در اين مدت که ايران بوديد، کدام مهاجم شما را بيشتر اذيت کرد؟

خيلي سوال سختي پرسيديد (با خنده). مهاجمان خوبي در ليگ برتر فوتبال شما هستند؛ اما طارمي خيلي خوب بود. شيمبا، هم وطنم در فولاد يا عليپور و حتي استنلي کيروش در سپاهان و چند نفر ديگر که اسمشان يادم نيست.

 امسال چه تيم هايي شانس قهرماني بيشتري دارند؟

 تيم هايي که پارسال مدعي بودند، قطعاً امسال هم شانس قهرماني دارند. تا يکي دو هفته آخر هيچ چيز را نمي توان پيش بيني کرد. اين را اضافه کنم که پارس جنوبي هم شانس قهرماني دارد؛ چون بازيکنان و مربي خيلي خوبي داريم و مي توانيم موفق باشيم.

 

راه اندازي مرکز خدمات مشاوره ورزشي در مناطق نفت خيز جنوب

امورورزش و تربيت بدني شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب در مسير توسعه و انجام طرح شناسنامه ورزش و سلامت، مرکز خدمات مشاوره ورزشي و حرکات اصلاحي وزارت نفت را در شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب راه اندازي کرد.

 مرکز خدمات مشاوره ورزشي و حرکات اصلاحي وزارت نفت در شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب، دومين مرکز در کشور بعد از امور ورزش و تربيت بدني شرکت ملي نفت ايران است.

مديرعامل باشگاه فرهنگي - ورزشي مناطق نفت خيز جنوب با تاييد خبر راه اندازي مركز خدمات مشاوره ورزشي و حرکات اصلاحي شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب و اينکه هدف از راه اندازي اين مرکز چه بوده است؟ گفت: «مركز خدمات مشاوره ورزشي و حرکات اصلاحي مناطق نفت خيز جنوب که دومين مرکز پس از ستاد شرکت ملي نفت در تهران است، در مجموعه فرهنگي - ورزشي شهرک نفت اهواز راه اندازي شد. اين مرکز با بهره گيري از استادان متخصص و به منظور پيشگيري و بهبود مشکلات اسکلتي – عضلاني، فيزيولوژيکي و بيماري هايي نظير چاقي، ديابت، فشار خون بالا و... به مواردي همچون اجراي آزمون، تهيه شناسنامه ورزشي، دادن مشاوره ورزشي و حرکات اصلاحي با ارائه جديدترين روش هاي ورزش درماني مي پردازد.»

هدايت يزدي درادامه با اشاره به اينکه سلامت و تندرستي کارکنان اين روزها يکي از الزامات است، گفت: «اين مركز در بخش آزمون؛ با سنجش ميزان انعطاف پذيري، وضعيت ساختار قامتي و تجزيه و تحليل ترکيب بدني که از مهمترين اجزاي تشکيل دهنده ميزان آمادگي جسماني است، به ارائه خدمات تخصصي مي پردازد.

مديرعامل باشگاه فرهنگي - ورزشي مناطق نفت خيز در ادامه افزود: «همه اقدام هاي مركز خدمات مشاوره ورزشي و حرکات اصلاحي بدون تجويز دارو و صرفا از طريق ارائه توصيه هاي حركتي، حركات اصلاحي و تمرين هاي ورزشي انجام خواهد شد.

تمامي اعضاي خانواده صنعت نفت (کارکنان بانوان و آقايان، همسران، فرزندان و بازنشستگان) در اين طرح حضور دارند و به منظور تسهيل حضور همکاران در فرايند تشکيل شناسنامه ورزشي و خدمات مشاوره ورزشي پيش بيني هاي لازم براي راه اندازي مرکزي مشابه در کوي فداييان اسلام در اهواز نيز در آينده اي نه چندان دور شده است.»

مرکز خدمات مشاوره ورزشي و حرکات اصلاحي با حضور جمعي از مسؤولان در سالن مرکز مشاوره ورزشي و حرکات اصلاحي مجموعه ورزشي شهرک نفت اهواز برگزار شد.رضا قورچيان، رئيس امور ورزش وتربيت بدني شرکت ملي نفت ايران که در اين مراسم حضور داشت، در خصوص راه اندازي و نيز فوايد مرکز خدمات مشاوره ورزشي و حرکات اصلاحي وزارت نفت گفت: «امور ورزش و تربيت بدني شرکت ملي نفت نه تنها در توسعه و انجام طرح شناسنامه ورزش وسلامت، پيشقدم بوده؛ بلکه هميشه به اين موضوع نگاهي جدي داشته و همواره سعي بر اين داشتيم که بتوانيم کارکنان و خانواده هاي آنها را در اين طرح پوشش دهيم تا هميشه سالم و تندرست باشند. همانطور که مي دانيد، اين روزها زندگي ها بيشتر به صورت ماشيني شده و کارکنان و حتي خانواده هاي آنها کمتر تحرک دارند و اين موضوع به آنها آسيب مي زند که گاه اين آسيب ها جبران ناپذيراست. ما تنها ورزش کردن را توصيه نمي کنيم؛ بلکه درکنار ورزش عقيده داريم، بايد سلامت فرد را هم زير نظر داشته باشيم که خانواده آنها هم دراولويت هستند. از اين رو با تاسيس چنين مراکزي و با بهره گيري از استادان متخصص و به منظور پيشگيري و بهبود مشكلات اسكلتي ـ عضلاني، فيزيولوژيكي و بيماري هايي نظير چاقي، ديابت، فشار خون بالا و... به مواردي همچون اجراي آزمون، تهيه شناسنامه ورزشي، دادن مشاوره ورزشي و حرکات اصلاحي با ارائه جديدترين روش هاي ورزش درماني پرداخته خواهد شد.»بعد از راه اندازي نخستين مرکز در تهران، حالا در شر کت ملي مناطق نفت خيزجنوب دومين مرکز را راه اندازي کرديم و در نظر داريم با گسترش آن در ديگرمراکزعملياتي چون عسلويه، اين مراکز را افزايش دهيم تا کارکنان و خانواده هاي بيشتري را تحت پوشش داشته باشيم.»

 

سومي فرزند نفتي  در تنيس روي ميزدانش آموزي

مقام سوم دونفره مسابقات تنيس روي ميز دانش آموزان مقطع متوسطه سراسر کشور به فرزند نفتي رسيد.

زهرا ميراب زاده از فرزندان کارکنان شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب مدال برنز مسابقات دونفره تنيس روي ميز دانش آموزان کشور را به دست آورد.

سي امين دوره مسابقات ورزشي دانش آموزان دختر دوره تحصيلي متوسطه اول سراسر کشور، در رشته تنيس روي ميز در رامسر برگزار شد. اين رقابت ها در سه بخش تيمي، انفرادي ودونفره بود که زهرا ميراب زاده از فرزندان کارکنان شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب توانست در بخش دونفره بعد از پشت سر گذاشتن رقبايش، مقام سوم را کسب کند. اين رقابت ها با شعار دانش آموز ورزشکار و دوستدار محيط زيست برگزار شد.

 

مدال برنز  بر گردن فرزند نفتي

تکواندوکارخردسال نفت اهواز، ضمن کسب مقام سومي به اردوي تيم منتخب خردسالان خوزستان دعوت شد.

 امير حميدي، تکواندو کار خردسال نفت اهواز که از فرزندان کارکنان شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب است، توانست با پشت سر گذاشتن رقبايش مقام سوم مسابقات خردسالان تکواندو استان خوزستان را در وزن سوم کسب کند.

اين ورزشکار در ماه گذشته نيز در مسابقات انتخابي کلانشهر اهواز توانسته بود عنوان «فني ترين بازيکن» اين رقابت ها را به خود اختصاص دهد.

پيکارهاي تکواندوي قهرماني آزاد خردسالان استان خوزستان، مرداد امسال در سالن شهداي راه و ترابري اهواز با حضور 110ورزشکار در 10 وزن برگزار شد.