کوهنوردان شرکت ملي نفت ايران بر فراز قله چاله زيبا

كوهنوردان شركت ملي نفت ايران با هدف توسعه ورزش همگاني و طرح شناسنامه سلامت کارکنان در يک برنامه فرهنگي- ورزشي به قله چاله زيبا در ارتفاعات جنگل ابر شهرستان شاهرود صعود کردند.

19 نفراز كوهنوردان شركت ملي نفت ايران به همراه علي يونسيان، رئيس هيات كوهنوردي شهر شاهرود و علي زنگانه هماهنگ كننده و راهنما، در هوايي ابري و مناسب از ساعت 4 صبح به سمت جنگل ابر حرکت و بعد از 5 ساعت کوهپيمايي و جنگل نوردي به قله چاله زيبا در ارتفاع 3500 متري صعود کردند.

 کوهنورداني که در اين صعود حضور داشتند و حكم صعود دريافت کردند، عبارتند از: موسي الرضا كريميان، حسن رزميان مقدم، سيدبهرام صفوي، عبدالله امامي كوهپايه، منصور رحيم زادگان، محسن حدادي، مهدي باقرپور(عكاس)، يونس قيصريان، مسعود اصغري، الله يار الياسي، هادي سوري، محسن صداقت، محمدعلي كشاورز، فريدون ابوقداره، سيدبهنام صفوي، فرامرز فرجي، بهنام جداييان(مربي)، علي زنگانه(مربي) و حسين باقرزاده(سرپرست گروه).

 

قهرماني کشتي گيران نفت مسجدسليمان

مسابقات کشتي قهرماني استان خوزستان در رده سني خردسالان با قهرماني تيم کشتي نفت و گاز مسجدسليمان خاتمه يافت.

مسابقات کشتي قهرماني استان خوزستان، رده سني خردسالان با حضور 110 کشتي گير از 11 شهرستان به مدت دو روز به ميزباني شهر اهواز برگزار شد که طي آن، کشتي گيران خردسال تيم نفت و گاز مسجدسليمان با درخشش در اين مسابقات و کسب 6 مدال طلا و 5 برنز و در مجموع با کسب 207 امتياز، مقتدرانه بر سکوي قهرماني ايستادند.

تيم هاي هيات کشتي بندر امام خميني(ره) با 161 و اکسيژن اميديه هم با 137 امتياز بر سکوهاي دوم و سوم قرار گرفتند.

 

سومي نونهالان نفت اهواز در واليبال

تيم واليبال نونهالان نفت اهواز در مسابقات استعدادهاي برتراستان خوزستان، موفق شد به مقام سوم دست پيدا کند.

دومين المپياد استعدادهاي برتر واليبال پسران استان خوزستان به مدت دو روز و با شرکت 24 تيم در 6 گروه 4 تيمي از تاريخ سوم تا چهارم مرداد ماه در خانه واليبال اهواز برگزار شد که در پايان اين رقابت ها، تيم نونهالان نفت اهواز توانست بعد از صعود از مرحله گروهي و رسيدن به جمع چهار تيم برتر، در نهايت به مقام سوم اين مسابقات دست پيدا کند.

 تيم هاي سيکا شوشتر و رستاک رامهرمز به ترتيب مقام اول و دوم را کسب کردند. از نفرات برتر اين دوره از مسابقات براي شرکت در اردوي منتخب استان و اعزام به مسابقات کشوري دعوت شد.

 

انتخاب سرمربيان تيم هاي فوتبال جوانان و اميد نفت اميديه

باشگاه فرهنگي- ورزشي نفت اميديه براي حضور در فصل جديد ليگ فوتبال باشگاه هاي کشور، مربيان تيم هاي فوتبال جوانان و اميد خود را انتخاب و معرفي کرد.

بر همين اساس، رحمان جوانمردي به عنوان سرمربي تيم فوتبال جوانان اين باشگاه در فصل جاري براي حضور در ليگ دسته اول باشگاه هاي کشور انتخاب شد. جوانمردي، فصل گذشته سرمربي تيم فوتبال اميد اين باشگاه در ليگ دسته يک فوتبال باشگاه هاي کشور بود و مربيگري در تيم هاي پايه نفت را نيز در کارنامه دارد.

باشگاه نفت اميديه، عليرضا آلبوغبيش را هم به عنوان سرمربي تيم فوتبال اميدهاي اين باشگاه در فصل جاري براي حضور در ليگ دسته يک فوتبال باشگاه هاي کشور انتخاب و معرفي کرد. آلبوغبيش فصل گذشته سرمربي تيم فوتبال بزرگسالان ذوالفقار کاشان در ليگ دسته3 کشور بود و مربيگري در تيم هاي پخش و پالايش آبادان، جوانان و اميد نفت اميديه را در کارنامه دارد.

 

گفت و گوي «مشعل» با سنگربان جديد نفت مسجدسليمان

همه را شگفت زده خواهيم کرد

از خودتان برايمان بگوييد و اينکه چه شد نفتي شديد؟

ابتدا بايد بگويم فصل گذشته خوب نبود و فصل بدي را با سپيدرود پشت سرگذاشتم. بالاخره سقوط به دسته پايين ترخوب نيست، اما با پايان فصل چند پيشنهاد داشتم، مثل استقلال تهران؛ ولي در نهايت تيم فوتبال نفت مسجد سليمان را انتخاب کردم. اين يک تيم پرطرفدار و ريشه داراست و اين موضوع در انتخابم خيلي تاثيرداشت؛ البته حضور تارتار هم به عنوان سرمربي در اين تصميم من بي تأثير نبود و اميدوارم که امسال بتوانم عملکرد خوبي براي نفت مسجد سليمان داشته باشم.

 اوضاع نفت چگونه است؟

خدا را شکر اوضاع تيم خوب است و نزديک به يک ماه است که تمرين ها را شروع کرده ايم. به هر حال ما در دوران بدنسازي هستيم و بدن بازيکنان سنگين است. اين در حالي است که زمان آغاز مسابقات هم مشخص نيست و به همين دليل ما در روزهاي اخير، چند بازي دوستانه برگزار کرديم تا در شرايط مسابقه قرار بگيريم. خوشبختانه روند رو به رشدي هم داشتيم و اردوي خوبي در تهران برگزار کرديم. بيشتر تيم ها الان در تهران هستند و به همين دليل ما توانستيم بازي هاي خوبي برگزار کنيم. اين هفته، بدنسازي ما به پايان مي رسد و تمرين ها همچنان ادامه خواهد داشت.

 چند بازي تدارکاتي برگزار کرديد و اين بازي ها توانست به شما کمک کند؟

ما با تيم هايي چون تيم ملي اميد، نساجي، آلومينيوم اراک، نفت آبادان و چند تيم ليگ دويي بازي کرديم که تمام اين ديدارها مي تواند يک محک جدي براي ما باشد. بالاخره بايد در اين بازي ها به نقاط ضعف و قدرت خود پي ببريد که من فکر مي کنم در مجموع، اين ديدارها به کادر فني و حتي بازيکنان خيلي کمک کرد.

 عملکرد خودتان در نفت را تاکنون چگونه ارزيابي مي کنيد. بالاخره تازه به اين تيم اضافه شده ايد؟

ما الان در دوران بدنسازي هستيم و بدن بازيکنان سنگين است و من هم از اين قضيه مستثنا نيستم. به همين دليل، آمادگي لازم را نداريم؛ اما همانطور که گفتم، ما چه با تيم هاي ليگ دويي و چه با تيم هاي ليگ برتري اگر بازي کرديم، با انگيزه به زمين مي رفتيم که اين شامل من هم مي شد. براي همين فکر مي کنم در اين بازي ها بد نبودم و گواه اين موضوع گل نخوردن من بود. اميدوارم که اين گل نخوردن ها ادامه داشته باشد، چرا که وظيفه يک دروازه بان گل نخوردن است.

 يعني مي خواهيد در ليگ از رکوردداران کلين شيت باشيد؟

هردروازه باني دوست دارد که گل نخورد و بهترين عملکرد را داشته باشد. خدا را شکر من امسال را خوب شروع کردم و اميدوارم اين روند ادامه داشته باشد. من هم دوست دارم ابتدا با گل نخوردن هايم تيم نتيجه خوب بگيرد و سپس رکورد کلين شيت در فوتبال ايران را جا به جا کنم.

 با اين اوصاف فکر مي کنيد امسال نفت چه جايگاهي در ليگ داشته باشد؟

پيش بيني اش در فوتبال خيلي سخت است؛ اما مطمئن هستم که وضعيت ما امسال بهتر خواهد بود؛ چرا که تارتار، نفت مسجد سليمان را با نظر خودش بسته و مي تواند تاکتيک مدنظرش را در تيم پياده کند. درست است که ما ستاره اي در تيم نداريم، اما بازيکناني به تيم اضافه شدند که مي توانند به تيم کمک کنند. همين که تا اينجا در بازي هاي دوستانه گل نخورديم، خودش يک امتياز مثبت است و اميدوارم که اين روند را هم در ليگ ادامه دهيم. ما به دنبال تک رقمي شدن در جدول ليگ هستيم و اميدوارم با حمايت هواداران بتوانيم نتايج خوبي بگيريم.

 نفت سال گذشته در دقيقه 90 در ليگ باقي ماند، يعني شما امسال کانديداي سقوط نيستيد؟

اصلا حرف سقوط را نزنيد. تيم ما پتانسيل خوبي دارد. همانطور که گفتم، ما به دنبال رتبه تک رقمي هستيم تا در ميانه جدول، جايگاه خوبي به دست بياوريم. مطمئن باشيد نفت سقوط نمي کند.

 مهدي تار تار را چگونه مربي ديديد؟

نه اينکه چون الان مربي من هستند، بخواهم تعريف از او کنم. تارتار واقعا مربي خوبي است. نتايجي که با تيم هاي مختلف در ادوار ليگ گرفته، گواه اين موضوع است. من تا به حال در تيم هاي تارتار نبودم؛ ولي وقتي الان دارم با او کار مي کنم، مي بينم که مربي بسيار خوبي است. اوهم با بچه ها دوست است و هم به موقع سختگيري مي کند. از سوي ديگر او به لحاط فني بسيار مربي با دانشي است. کار کردن با تارتار بسيار لذتبخش و خوب است.

  نفت هواداران پرشورو متعصبي دارد، نگران اين موضوع نيستيد که نتوانيد رضايت آنها را جلب کنيد؟

من سال گذشته هم در يک تيم پرطرفدار بازي کردم. سپيدرود تيم ريشه دار و پرطرفداري بود. خدا را شکر آنجا با هواداران مشکلي نداشتم و تمام تلاشم را کردم که يک گلر خوب براي آنها باشم؛ البته من سابقه بازي در گسترش فولاد را هم دارم که آنها هم به اندازه کافي هوادارداشتند. پس با اين موضوع که در يک تيم پرهوادارهستم نه تنها مشکلي ندارم؛ بلکه انرژي هواداران به من انگيزه مي دهد که بهتر کار کنم. داشتن هوادار، يک امتياز مثبت است تا شما بهترکار کنيد. اميدوارم که امسال هواداران نفت مسجد سليمان را خوشحال کنم و آنها از من راضي باشند.

دروازه بان جوان ودرعين حال با تجربه تيم فوتبال نفت مسجد سليمان که درفصل جديد ليگ برترفوتبال باشگاه هاي ايران به اين تيم اضافه شده، مي خواهد روزهاي خوبي را در شهر اولين ها سپري کند. اين دروازه بان جوان عقيده دارد که نفت در فصل جديد، نه تنها زنگ تفريح حريفان نيست؛ بلکه يقه خيلي از تيم ها را مي گيرد و با رتبه تک رقمي در ميانه جدول قرارخواهند گرفت.  کورش ملکي، دروازه بان جديد نفتي هاي سليمان مي گويد: تيم خوب و جواني دارند که با هدايت مهدي تارتار مي توانند در ميانه جدول قرار بگيرند. او مطمئن است اين تيم، کانديداي سقوط نيست وبراي موفقيت تيم تمام تلاشش را خواهد کرد که دروازه نفت را بسته نگه دارد تا اين تيم نتايج خوب و قابل قبولي کسب کند.

با کورش ملکي، دروازه بان جديد نفتي هاي مسجدسليمان گفت وگويي داشتيم که باهم مي خوانيم.